Jump to content

Moto Zajednica

Diskusija o estetici Honde Afrike

Recommended Posts

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Skroz nebitna stvar da li je Africa   lepa ili ne ,meni se licno svidja samo me malo nerviraju oni dupli farovi ali kad bolje razmislim ne vidim bas ni jedne druge koji bi joj legli bolje.Ono sto mi malo bode oci je  aj da kazem opsednutost istom,vrlo slican sindrom koji drma veliku vecinu BMW GS serije i kad neko kaze protiv istih nesto kontraprotivno nastaje prepirka koja nema kraja .E sad zasto je tako zasto se vlasnici pomenutih motora primaju na razne kritike i prvokacije i pokusavaju da se pravdaju ja stvarno ne mogu da dokucim ..... ma koliko pokusavao. 8).Samo opusteno ;)

 

Ne mogu da se setim da se igde neki vlasnik Afrike zucno raspravljao braneci svoj motor. Imas li link na takvu temu ili poruku? Sa druge strane, pouzdano znam par clanova koji ce na svaki pomen BMW-a u pozitivnom kontekstu skociti da ga opljuju... strasti su cudo.

 

Cela ova tema je iscupana iz teme Honda Afrika kao izraziti off u maticnoj temi. O ukusima i estetici je krajnje besmisleno raspravljati. Ali ako se nekome svi argumenti protiv

 

 

 

 

nekog motora svode na iracionalno "ruzan je" i to ponavlja do besvesti, najnormalnije je da ce neko reagovati. Po obicaju kad su ovakve situacije u pitanju, u napadu na Afriku nikakvih pravih argumenata nema. Mislim da bih ja kao vlasnik znao da dam mnogo bolje argumente protiv: neudobno sediste, malo za dve osobe, nedovoljno snage za motor opterecen sa dva putnika i svim prtljagom (do duse, to mu i nije namena), na 650 modelu slaba prednja (opet za namenu za koju je je pravljen i ne treba jaca), na 750 RD07 cuveni problem benzinskih pumpi... i tako dalje. To bi bila argumentovana rasprava i garantujem da se ni jedan vlasnik Afrike zbog argumenata ne bi uvredio. Pa zasto bi?

 

Licno, zabole me uvo sta ko misli o mom motoru, a i o bilo kom drugom motoru, pa i o meni. Kako Cope rece, iz puberteta sam davno izasao, motor mi nije produzetak nicega niti sam ga kupio sto me je neko tukao kad sam bio mali. Znam ko sam i sta sam, znam kakav je Afrika motor. Znam kako se osecam kad sednem i krenem, znam kako se Afrika vozi i znam dokle smem da se oslonim na nju. Sve ostalo mi je nebitno.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ja stvarno ne znam sto mi repliciras kad si ti prvi u skorije vreme poceo da iznalazis mene Africi a do skoro si je kovao u zvezde.Afrika je to sto je bez obzira ko sta bude pisao o njoj.Ovde se radi o drugome . Svako prekomereno hvalisanje i kovanje u zvezde odredjenog brenda ili tipa motora postize upravo suprotan efekat.I desava se  da kad neko napise nestop kriticki protiv tog motora u ovom slucaju protiv afrike izazove lavinu kontraargumenata i zelje da se dokaze suprotno.Mislim da je tema postavljena iz citog zezanja ali su se pojedini vlasnici AFRIKE tako primili na kritike a postavljac teme to osetio i nastavio u tom pravcu da se zeza sa necim sto neko dozilvljava kao svetinju.Alo ljudi trgnite se malo afrika je samo gomila gvozdja uostalom to vazi i za sve ostale motore i nema nikakvog razloga za nervozu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

::) ::)mozda ukinu  A ktegoriju za vlasnike  afrike   

NETREBA JOS UVEK ZA VOZNJU PO LIVADI 

 

 

    vozi BOki R-a i netrebaju ti  objasnjenja osetices se mladje !!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Pitajte Lalajka koji mu je sledeci motor i razumecete ga zasto trazi mane na africi ;) ;) ;)

 

 

 

 

 

Lalajko,Lalajko navuko si ovde grdne ljude da kupe Afriku a ti je vise neces ;).oce kupis GS 1100

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Budva - Rezevici

Znate li vic kada su pitali Muju sta bi voleo da bude,lep ili glup?

Odgovorio je ''Lepota je prolazna''.

Jos nesto secate li se  sta kaze Zoran Radmilović u 'Radovanu trecem'' ?

   

      N E      D A J T E    S E     I S P R O V O C I R A T ! ! !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Cetinje - MNE

 

A dje mi to rece, smrtno si me uvrijedio. Odoh da glancam Yamahicu, posle cud a je poljubim, pa posle jos jedno pred spavanje, a kad prodjem preko CT, nemoj slucajno da si mi se javio. .Od danas ne zborimo.

 

  Znaci odmaramo glas! >:(

Nadam se da ce nepravedno i nicm izazvani embargo koji si mi uveo (ne zbor) bit ukinut do 8 maja, kad  ocekujemo da nam se pridruzis na putu za Umag! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Pitajte Lalajka koji mu je sledeci motor i razumecete ga zasto trazi mane na africi ;) ;) ;)

 

 

 

 

 

Lalajko,Lalajko navuko si ovde grdne ljude da kupe Afriku a ti je vise neces ;).oce kupis GS 1100

 

Eto provalili te ljudi :D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Na ovoj ruti 4 planine Afrika je pokazala sta moze,livade ,blato kamenjar i to sve sa neadekvatnim gumama .Da je nekim slucajem Lalajko imao adekvatne gume naprimer u tipu tkc  80 izivljavao bi se on sa Afrikom po onim livadama .Sto se dizajna tice ubedjen sam da bi jon tip guma sa sirokim cepovima bolje stajao izgledala bi mocnije ovako je za mene dzin u baletankama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Ruzna je k`o pas.  ;D Sutra bih je kupio.  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Dakle, nabavio sam i ja kompresor, pištoj, a poskidao sam i logoe, još malo da navatam slobodnog vremena i mož bude svašta :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Dakle, nabavio sam i ja kompresor, pištoj, a poskidao sam i logoe, još malo da navatam slobodnog vremena i mož bude svašta :)

Ajd da ti doteram i moj kad si dokon ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Rekla mi: Mali ti je!

Rekoh joj: Tebi je mali, ne meni.

 

Nije on mali, nego mi je velika soba pa ga pojeo prostor  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Dakle, nabavio sam i ja kompresor, pištoj, a poskidao sam i logoe, još malo da navatam slobodnog vremena i mož bude svašta :)

Ajd da ti doteram i moj kad si dokon ;D ;D ;D ;D

Pa stvarno bi mogao da prefarbaš ono žutilo, ja znam da je hoda imala hrabre istupe u dizajnu motora, ali tvoja je za galeriju  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Jeste videli onu reklamu sa onim klincem koji vice neprestano: COKOLADA!!! ? Mislim da je medicinska dijagnoza "opsesivno-kompulzivno ponasanje" ako se nevaram mada to ne kazu u reklami. Elem, oni u reklami nude alternativno resenje za problem umesto da ga lece. Kazu vazno je pronaci pravo drustvo...  ::)

 

Ko razume shvatice da ovo nije off u ovoj temi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja