Jump to content

Moto Zajednica

Cirada za motor...

Recommended Posts

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Evo uzeo sam held ciradu i upravo je testiram :) Trenutno pada kisa, a posle ce i sunce pa cemo da vidimo kako se ponasa :)

Ako se pokaze dobro bice preporuka za nju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

Super, jel ima neke rupe da izlazi kondenz ili je zatvorena i jel kao plisana sa unutrasnje strane.

Planiram da je kupim ali mi malo glupo na nevidjeno da je porucim pa zato zapitkujem.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Hebena ta stvar sa kondenzom. Ja imam ovu iz metroa, ona od 700 din, jes da propusta vodu kad je prava kisha, ali valjda i manje kondenzuje. Mada, pojavljuju mi se neke nove rdje i mora da je od kondenza. Aj ko se razume, koja ima dobro luftiranje i gde ima da se kupi?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Ja znam gdje ima nova tastatura da ti ne guta slova... ;D ;D ;D

 

PS: Ima u MaxMomentu u Karađorđevoj neka u kartonskoj kutiji, čini mi se da je atmo-aktiv, tako da bi trebala biti ok. Uostalom, za 3500 dinkića, sigurno valja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja znam gdje ima nova tastatura da ti ne guta slova... ;D ;D ;D

 

PS: Ima u MaxMomentu u Karađorđevoj neka u kartonskoj kutiji, čini mi se da je atmo-aktiv, tako da bi trebala biti ok. Uostalom, za 3500 dinkića, sigurno valja...

 

Izvinjavam se za to, i mene nervira, ali jbg, tako ispada. Brzo kucam, a sa dva prsta, i eto belaja... Sorry...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

ko nece ovu od 3500 mogu da potvrdim da ova za

prasice plava iz poljoapoteke vrsi posao skroz ok...

ja prvo prekrijem motor vojnickom vrecom (da mu ne bude ladno-ususkam ga ;D)

pa onda ga prekrijem ovim ...mislim da je 3x2m...

ostane malo tragova od kise na felni i to samo u donjem delu...ostalo ko barut i posle pljuskova

(ili se osusi dok ne dodjem ;D)

e sad ,posto ja cuvam motor u dvoristu, mislim da za cuvanje na ulici nije - tu bi se vec valjalo

ispruziti za pravu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Super, jel ima neke rupe da izlazi kondenz ili je zatvorena i jel kao plisana sa unutrasnje strane.

Planiram da je kupim ali mi malo glupo na nevidjeno da je porucim pa zato zapitkujem.

Pozdrav

Nema rupa po ciradi osim uz donju ivicu gde su rupe za zavezivanje cirade (pored toga cirada na dodnjoj ivici ima rastegljivu gumu). Unutrasnja strana cirade jeste kao plisana, a spoljna kao neka mesavine gume, tkanine i plastike (ne znam ni sam tacno koji je to materijal). Cirada ne propusta kisu 100%. Danas je ceo dan stajao na kisi motor, a nisam primetio ni kondenzaciju. Znaci motor je bio totalno suv uvece kada sam skinuo pokislu ciradu. Cirada je takodje sa unutrasnje strane bila suva. Za sada sam zadovoljan tom Held ciradom. Jedina zamerka je sto se topi ako se navuce na vreo auspuh (mislio sam da podnosi vecu temperaturu). Ja sam se zeznuo i nisam sacekao da se auspuh skroz ohladi pa mi se malo istpopila na tom delu ali nista strasno, svega par cm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Novi Sad

ko nece ovu od 3500 mogu da potvrdim da ova za

prasice plava iz poljoapoteke vrsi posao skroz ok...

ja prvo prekrijem motor vojnickom vrecom (da mu ne bude ladno-ususkam ga ;D)

pa onda ga prekrijem ovim ...mislim da je 3x2m...

ostane malo tragova od kise na felni i to samo u donjem delu...ostalo ko barut i posle pljuskova

(ili se osusi dok ne dodjem ;D)

e sad ,posto ja cuvam motor u dvoristu, mislim da za cuvanje na ulici nije - tu bi se vec valjalo

ispruziti za pravu.

Kakve ima veze da li je na ulici ili u dvoristu? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Kupio sam motor u januaru, star je 16 god. Otisao sma kod majstora Kocke da ga nesto pogleda u aprilu. Izmedju ostalog, kaze on meni, gledaj, rezervoar ti iz nutra ko da je sad iz salona. Nov. Pre neki dan, pogledam ja u rezervoar kad sam sipao, kad ono poceo da korodira, male braon flekice. Ja ne verujem. Pod uslov da ga niko do sada nije menjao, a mislim da nije, ima sve fabricke sare, jbt, izdrzao je 16 god, a kod mene je poceo da korodira za par meseci.

 

Inace sve vreme je pod ciradom kad ga ne vozim. Dodjem sa voznje, on vreo, ja ga pokrijem ciradom i uvezem onom gumom sa kukama, da je ne odnese vetar, sto mi se pre desavalo. Dodjem sa voznje, pada kisa ko iz kabla, motor vreo, ja ga pokrijem. I danas citam ovu temu i kontam, sve to mora da je od kondenza. I inace sam primetio tu i tamo male mrljice rdje, ali ajd reko, nisam obracao paznju, sta ja tu mogu...

 

Smejacete se, ali danas kad sam se vratio, stavio sam ceradu, i onda na njoj izbusio jedno 20 rupa, ruka moze da prodje. Jbg, ova metro cerada ionako nije skroz vodonepropusna, ovako se bar nece potparivati.

 

Ajde, sad, smejte se  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Necu da se smejem jer ovo je vec problem, ali moram da pitam cemu sad sluzi cerada ako ce kroz sve te rupe da lije kisa?  ;)

Onda samo stiti od sunca i malo prasine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa ovako:

 

1. kljucna stvar cirade je da motor ne bude previse upadljiv (lopovi)

2. da ne bude sav usran kad hocu da ga vozim, sto ova sada moja izbusena cirada radi

3. da ne bude mokro sediste pred voznju sto takodje radi.

 

Ostalo, brate, prosli vikend sam ga vozio 600 km, skoro sve po kishi, i nije mu ama bas nista bilo. Ponekad kisha mislim da mu nece narocito skoditi. Auta su nonstop na kishi, pa im nista ne fali. Zimi cu ga garaziram. Pogotovu motor koji je hard enduro, mislim da mu vlaznost od potparenja nekoliko dana mnogo vise skodi nego malo kishe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

hahahahah dobri odgovori :) izvukao si se.

 

Ima istine u svemu sto si rekao. I taman posla da mu fali malo kise...nije od secera.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

hahahahah dobri odgovori :) izvukao si se.

 

Ima istine u svemu sto si rekao. I taman posla da mu fali malo kise...nije od secera.

 

 

 

;D ;D

 

Istreniran sam ja, moja borba sa moto-paranojom je visegodisnja i temeljna...  ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Jedna zapaljena cigareta i svaka cirada postaje sega-mega-anti-kondenz.

Pecnuti najvisa neopterecena mesta (da se ne bi pocepala), uglavnom oko retrovizora, vizira, rezervoara i kod repa i - nema rdje.

 

Posle kazu da pusenje ne valja!??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Jedna zapaljena cigareta i svaka cirada postaje sega-mega-anti-kondenz.

Pecnuti najvisa neopterecena mesta (da se ne bi pocepala), uglavnom oko retrovizora, vizira, rezervoara i kod repa i - nema rdje.

 

Posle kazu da pusenje ne valja!??

 

Jesi siguran da su tolike rupe dovoljne? Probao si? Mada ima logike, svako strujanje vazduha ce d aventilira vazduh pod ceradom i problem resen. Moja cerada sada izgleda kao da mi je motor upravo preziveo rafalnu paljbu  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Godinama drzim motore ispod cerada koje izbusim cigaretom.

Pokazalo se odlicno.

 

Hvala, iz prve ruke iskustvo. Jos samo, kakve su to cirade, one iz metora obicne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Ja sam uvek uzimao jednostavnije, sto deblje i sto jace cirade, da duze traju. Zadnju sam kupio pre tri-cetiri godine, kod Radeta Kocke, za 20 evra, cini mi se,  No Name, Made in China, i evo, jos uvek je tu. Materijal je poceo da se raspada od sunca, kise, snega i leda, onaj "filc" je otpao skoro skroz, ali uz malo duck tape, cirada jos uvek radi svoj posao. Znake rdjanja, usled kondenzacije, nikada nisam primetio. Rezervoar je, iznutra, kao sto je i bio kada sam uzao afriku - ko nov. Inace, sto se rezervoara tice, kada ostavljas motor preko zime, dobro je napuniti ga do vrha "olovnim" benzinom. On je mnogo manje agresivan u odnosu na bezolovni, tako da rezervoar sporije korodira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Danas uzeo za 180din. ciradu u poljoprivrednoj apoteci, bas onakvu kakvu je lalajko preporucio, 2x3, plava, jaka i vodonepropusna. Vredi mnogo vise od tih 180 din, toplo preporucujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR600RR

ajde kapirao bi da je 1800 ali 180din???  :o jel mozes da postavis neke slike molim te? i jel moze neko da mi kaze gde ima poljoprivredna apoteka sa takvim ciradam u beogradu? poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja