Jump to content

Moto Zajednica

Cirada za motor...

Recommended Posts

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

www.louis.de

Imash nekoliko modela, ja imam onu od 10e kojom pokrivam motor dok je u garazhi da ne pada prashina. Za ostalo i nije.

 

Chlan "bera" mozhe da ti organizuje donoshenje robe pa njega kontaktiraj za vishe informacija da ne ispadne da reklamiram  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Luis od 6-10 eur, ti je đubre neopevano. Meni je stigla pocepana i valja jedino za pokrivanje motora u garaži.

 

U metrou videh ciradu za 800 din. Verujem da nije ništa lošija od ove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

A nije ni bolja... Koliko će opstati zavisi samo od tvoje pažnje. Uostalom to nije cerada, to je samo presvlaka. Cerada je nešto drugo i ne košta manje od 25-30 eura...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Jos nisam nikad imao ceradu za motor, ali mislim da je uzmem sledecih par dana. Proslo leto sam imao prilike da pogledam cerade koje se u Metrou prodaju u dve velicine po ceni od oko 800din. Veca pokriva Afriku sa sve koferom na repu.

 

Motor sa ceradom je osetljiv na jak vetar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd

Video sam ja u extremu zajebanu ciradu ( prava,debela,"gumirana" cirada) i kosta oko 30eur.

Bio sam danas u xtreme-u i nemaju... :( Imaju samo za skutere... Jebaga... Ja bi uzeo malo kvalitetniju ciradu, ali neznam gde ima kod nas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Ja sam uzeo onu zelenu iz Louisa od 30Eur i dobra je skroz. Imao sam i onu od 10Eu i ta je bila dobra za te pare - trajala je celih 3 meseca...

 

Posto nemam garazu ovo mi je jedini logican izbor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Moja "cirada" je veoma slicna onoj iz "Metroa". Veoma je dobra za garazu i za zastitu od prasine, a za napolje mozda za zastitu od sunca.

Kod pokrivaca od prave cirade treba paziti da postoje otvori za luftiranje, jer, mislim, da kondezacija ispod cirade moze da bude vise stetna od atmosferskih uticaja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: obrenovac

ma kakvi losa!!!

koristim takvu za pokrivanje XT-a vec duze vreme,a izgleda kao nova!

pazarite je bez razmisljanja,nece vam biti zao ako se pocepa ili je klinci ukradu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bez

Video sam ja u extremu zajebanu ciradu ( prava,debela,"gumirana" cirada) i kosta oko 30eur.

Bio sam danas u xtreme-u i nemaju... :( Imaju samo za skutere... Jebaga... Ja bi uzeo malo kvalitetniju ciradu, ali neznam gde ima kod nas...

Zvao sam naseg ovlascenog za Yamahu da pitam za ciradu i bas sam se obradovao,samo 140eur ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

 

Zvao sam naseg ovlascenog za Yamahu da pitam za ciradu i bas sam se obradovao,samo 140eur ;D ;D ;D ;D

pa za te pare moz da sazidas mini garazu,da je pokrijes crepom,zidovi od blokova,i da napravis metalna vrata....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Zvezdara

Ja imam na oba te cirade iz metroa i zadovoljan sam .... XL su bas velike ... taman .... 800 din

 

A imas i Motul ciradu za 50 evra cini mi se , meni se svidela , pogledaj je u Milana Rakica u motulovoj prodavnici , kod Lionovog stadiona

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

U vecini se slazem sa svima, naravno da jeftinija cerada krace traje i da se lakse cepa ali i skuplje se cerade cepaju od udara vetra koji prenosi udatac na neki deo motora i od mnogobrojnih udaraca ona ce se cepati na tom delu.

Ja sam resio problem tako sto sam najjeftiniju Louis ceradu-naravno akio je kupim a da nije iscepana fabricki sto se desava-prilikom pokrivanja motora ucvrstio sa dve najobicnije rasteljive pak trake  koje sam kupio na buvljaku 50 din komad a koje sluze za ucvrscivanje tereta na starim gepecima za automobile. Posto imaju kuke sa obe strane trake jedu kuku zakacim za disk na prednjem tocku i ucvrstim sa istom trakom prednji deo cerade, a sa drugom ro uradim preko sedista. Samom tim ne samo da ucvrstim ceradu vec i smanjim mogucnost da prilikom vetra ista radi levo desno i da cerada skoro nigde ne moze da udara u delove motora i samim tim da se cepa. Verovali ili ne ja sam ceradu kupio pre 2 godine i jos mi je citava.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Danas sam isao u poljoprivrednu apoteku da kupim komad najlona za ispod satora. Prodavacica mi je preporucila da ne uzimam najlon vec specijalnu plasticnu ceradu, dimenzija 2x3m po ceni od samo 240 dinara. Cerada je jaka ko slon, vodonepropusna, ima porubljene i jake ivice i na ivicama izbusene rupe 1cm precnima sa alkama. Ne samo da je dobra kao podloga za sator vec i za pokrivanje motora. Ako se kupe oni rastegljivi tregeri  sa kukama na krajevima moze se motor sasvim lepo pokriti za male pare.

 

Ko za inat, dan pre nego videh ovu ceradu, kupio sam specijalnu bas za motor po 4x vecoj ceni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Lalajko, a jel' toga ima u svakoj poljoprivrednoj apateci i kako ti se to tačno zove?

 

E to ne znam, po Lazarevcu ih ima svuda. Evo slike materijala i alkica za vezivanje:

 

cBPSl_picture001800x600mm1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Bila je ovakva prekrivka u Metrou prosle godine i ja sam je isto kupio, ali za motor ne moze bas da ga prekrije skroz, pogotovo kod malo visih,dodje do polovine istog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: BMW R1100RS

Prvo CERADA a,ne CIRADA od lat.reci CERA-vosak(vostano platno)

  Dobra za zastitu od prasine u zatvorenim prostorima.Ako nije kvalitetna

obavezno[lufteri ,zbog kondenzacije. ;)

Za spolja su najbolje dvoslojne.Za ostale ne preporucujem permamentno

koriscenje,samo privremeno.(isto,lufteri obavezno)

Najlon,NE nikako.Bolje nista ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd

Prvo CERADA a,ne CIRADA od lat.reci CERA-vosak(vostano platno)

  Dobra za zastitu od prasine u zatvorenim prostorima.Ako nije kvalitetna

obavezno[lufteri ,zbog kondenzacije. ;)

Za spolja su najbolje dvoslojne.Za ostale ne preporucujem permamentno

koriscenje,samo privremeno.(isto,lufteri obavezno)

Najlon,NE nikako.Bolje nista ;)

 

 

E jebiga, a ja sam bas mislio da cu ispasti nepismen ako napisem CERADA... hehehe :D :D :D Nego reci ti meni "profo", a gde ima da se kupi ta dvoslojna?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd

Nasao sam extra dvoslojnu ceradu... Ima u prodavnici Gang-Land u Juzznom Bulevaru... Cerada je extra, ima u vise velicina i nije skupa, 1300 din... Svaka preporuka... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja