Jump to content

Moto Zajednica

PAN EUROPEAN ST1100 i ST1300

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
pre 31 minuta, Sveta 5. je napisao:

Jel pre 96' imale TCS..sistem protiv proklizavanja

 

Jeste Sveto, od 1992 je počeo ABS - TCS kao dopunska oprema, od 1993 je standardna. Naravno, sva godišta imaju i modele bez ABS-TCS

Ima dosta o alternatoru na ST-Riders

Korozija zadnje viljuške je uglavnom iz sevrnih zemalja, voze ljudi cele godine i po snegu.

Moja je iz CH, nigde tačkica korozije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 999 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 10 sati, drtommy je napisao:

image.png.b277060c7f6830da049a35b678b931e7.png

Verovatno vruc motor doziveo kontakt sa hladnom vodom...nagadjam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V
18 hours ago, Sveta 5. said:

Verovatno vruc motor doziveo kontakt sa hladnom vodom...nagadjam

To mu je motor od ves masine, nece da prizna.

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 999 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
pre 4 minuta, SriverFX je napisao:

Jel terate Pankicu po gradu ili imate neku "ljubavnicu" sa strane za te stvari? :D

Teram i po gradu i gde god mi padne na pamet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 999 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 16.2.2022. at 18:30, drtommy je napisao:

Pa realno i nema.

Jedino što 1996 + godište ima u odnosu na prethodna su Dual Brake system, Jači alternator i 1 mm deblje štapove. Jači alternator (po amperaži) se pokazao dobrim ako se ugrađuje dodatna elektro oprema, posebno radio stanice, ali na drugu stranu ima problem sa pucanjem kućišta jer je puno rupa zbog vazdušnog hlađenja, kojeg u principu na toj lokaciji gde je montiran i nema dovoljno, Još nisam video da su nekom pukli štapovi na Panki, a dual sistem za kočenje i nije nešto naročito jer stari vozači već imaju izgrađen svoj način kočenja. Ostalo je sve isto, a da, sem i dizajna prednjeg blatobrana, malo je izvišen prema štapovima

Dual brake sistem jeste "nesto narocito" za ovako tezak motor i ne treba ga podcenjivati jer osim onoga sto znamo o njemu  ima  i po tri klipa na svim kocionim klestima  za razliku od dva  na modelima  bez LBS (povezani sistem kocnica) pa je kocenje mnogo efikasnije.Jos u saradnji sa ABS-om kocenje je neuporedivo bolje , zaustavni put mnogo kraci ,bez obzira na to ko je na sta navikao.Nov alternator,osim vise snage koja dozvoljava vise potrosaca ima i automobilski regler koji slozicemo se zadaje neuporedivo manje problema  u odnosu  na u ulju kupane  alternatore motocikla.Njegova pozicija nije nista losija ako je uporedimo u odnosu na drugi cilindar vazduhom hladjenih V-tvin motora,tako da njegovo hladjenje nije upitno.Postoji mogucnost konverzije kod modela sa starim tipom alternatora na novi ,sto na zapadu vecina uradi posle bilo kakvog problema sa njim.Da ,postoji razlika u prednjem blatobranu ,nisam se toga setio .Mozda je to i zbog vece gume na modelima sa ABS-om  ili su pravili mesto za sekundarni cilindar  za LBS  kocnice to ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Pozdrav svima!!!

Evo posle 13 god. aktivnog vozanja i isto toliko godina na ovom forumu,doslo vreme da se prijavim i ovde u klub.

Bila je klasicna dilema,sta posle TDMa?Japanac ili Bavarac?I po onoj nasoj staroj da devojka moze biti sa sela ali motor mora biti iz Japana,stigoh do Pan Europe.Uzeh u novembru(kad se i kupuje;)) i za ovo malo lepih dana 1000km navikavanja i upoznavanja je proslo.

Uradjen servis i spremni za malo duze ture.Prva je pocetkom maja do Crne Gore a za dalje cemo videti.

Za sada zadovoljan.Posto smo vecinom dvoje na motoru +prtljag ,prilicno je udobno i mekano,ne zamara.

Linearna snaga,nebitno u kom stepenu prenosa,prilicno rastegljiv agregat,dobre kocnice a ne buni se ni kad se zavrti.Ne oseca se tolika masa  motora,podvozan.I sto je meni licno bitno,ne skidam nista osim srednjeg kofera za tehnicki.Na TDMu sam imao trista cuda i muka mi je vise rasturanja i sklapanja pre i posle tehnickog.

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Beograd Avala Pinosava
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3vd,mz etz 251,mz ts 150, BMW R1100RT

Srecni putevi.Interesantno je da mnogi od nas koji su vozili cuvenog TDMa idu ili na Panku,FJR ili BMW .Ja sam odabrao ovog treceg a panka ce biti na jesen.Naravno TDM ostaje.:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki 305 gpz, yamaha 500 fzr,honda transalp 600, honda st 1100 pan european

Pozdrav Panovcima. Od nedavno sam vlasnik jedne Pan Europe. Posle Transalp grupe da se pridruzim i vama na ovaj forum. Nadam se da se grupa nije rasturila a da ce forum biti malo aktivniji. Panka je '93god, sa 55500 km na satu(dal' su pravi ili ne ko zna), osim vizira i levog stakla na retrovizoru sve fabricko "klot". Svaki saf, zabica,plastika na svom mestu...

IMG_20230928_064752.jpg

IMG_20230928_064805.jpg

IMG_20230928_064824.jpg

IMG_20230928_064848.jpg

IMG_20230928_064939.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Na Viberu  se stvori manja grupa sa porukama koje su vidljiva samo clanovima grupe, post na forumu ce videti mnogo vise ljudi. 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki 305 gpz, yamaha 500 fzr,honda transalp 600, honda st 1100 pan european

U odnosu na Transalp forum gde je i sam Arakis imao ko zna koliko postova sto sa tjuningom sto sa resavanjem kvarova i ostalih "problema" , forum Panki je dosta "mrsav". Ili nemate nikakvih nedoumica i problema sto se tice Panki:)Mislim da bi svako ko je na ovom forumu trebao da objavi ako je nesto radio, popravljao ili dodavao na motor da bi buduci ili odnedavni vlasnici (kao ja) znali kako i sta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow

E tu smo dosli do glavne stvari. Niko nije imao problema osim servisa i velikog servisa. Moja je bila ‘94, vozio sam je 5 godina, presao dosta km bez da je stucnuo

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja