Jump to content

Moto Zajednica

Sekira ili testera

Recommended Posts

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Nisam se nešto primio na testerice, ali poglednem temu a primetih i ovo maločas pa rekoh neće da škodi ako se oglasim  
 
3 evrića pa kako odoleti.
 
305156-9-03.jpg&key=6089f7b04f600f915a122301f8a20b05268bae18204023b3986af0dc23bc9c6b WWW.LIDL.RS
Preklopna testera - Visokokvalitetni list testere od ugljeničnog čelika Čisto rezanje, bez puno napora zahvaljujući trostrukim brušenim zupcima 2  
Ja je kupio radi kao zmaj!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Donekle, koristili smo nekoliko puta. Vrlo kompaktno, a relativno upotrebljivo (naročito ako su tu dva čoveka, za jednog je prilično teško).

 

Moj izbor je ipak sklapajuća testera, vrlo lepo radi i kada si sam, bolja je za žilavo drveće i granje, ali je primetno veća i teža. I skuplja. Šta je bolje zavisi od tvojih okolnosti upotrebe, ali ovo gore može da bude ok izbor i da vrši posao.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Evo da se javim i ja sa utiscima za Silky Gomboy. Pošto nemam iskustva sa drugim testerama, ne mogu da kažem da seče bolje ili lošije od nečeg drugog ali mogu da kažem da seče kao luda. Ne zahteva nikakav napor i preveliki trud. Čak su moji klinci (6 i 8 godina) sekli grane prečnika 15-20cm bez muke. Ja sam bio malo skeptičan pošto sam pročitao po nekim stranim forumima da je list previše tanak, osetljiv i da se lako savije pri sečenju ali se ispostavilo da to stvarno nije problem. Moraš baš da budeš bahat i da zapneš kao sivonja da bi je savio.

 

Sve u svemu ja sam prezadovoljan i ako bih morao da biram između sekire i testere, nosio bih testeru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Tačno je, savije se ponekad. Ali ništa mu se ne desi. Zaista radi kao luda, sve preporuke i sa moje strane.

 

Ozbiljna debla smo sekli sa njom, baš dobar komad alata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Ovo je komplet za savrsen zlocin :D

Tasti kupi nesto iz Gardeninog programa za bastu. Odlican je. :)

 

Desava se da se Silky savije, ako je drvo pod pritiskom pri kraju secenja i ako vucem list do samog vrha. Ali je izuzetno elastican. Jbg, treba malo prakse.

Za presecanje drveta i organizovanje vatre, testera je daleeeeeko ispred sekire. Do sada sam slozio bar kubik drva i Silky drzi kao prvog dana, sto cesto nije slucaj sa drugim testerama.

Da ne bude da sam zastupnik za Silky, ko bi dao do 20€ za testeru, nek nahvata Bahco Laplander, jedna je od najboljih.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Mene je Silky kupio odmah kada smo prvi put, za oko 5min nas dvojica (na smenu) pretesterisali stablo preko 50cm prečnika koje je stajalo na visini da ne moš ni preko, ni ispod, i za još 5min nastavili dalje put. Ne znam za kamp i pripremu vatre, ali za endurisanje je nenadjebiv alat. Za šiblje i debla. I svašta između. U kombinaciji sa makazama za orezivanje grana, čini ozbiljnu štetu ;)

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos
33 minutes ago, bocca_bastard said:

Uzeh gomboy 270 kao i ti sa ovog linka. Bio je poslednji komad i dobio sam $5 popusta i izasao me $30 i dzabe postarina.

 

Veoma sam zadovoljan! Nadam se da je original :)

Uh, baš si dobio dobru cenu. Mislim da ne treba da se sekiraš, original je sigurno. Stiže iz Japana od Top Rated Seller-a tako da ne bi trebalo da bude problema. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

20210501_173314.thumb.jpg.068aae14bcd0c4e760c354dfb0e8dec3.jpg

 

Preradjena nezgrapna kupovna sekira.Sada se lakse smesta u prtljag

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: BG

Citajuci komentare odlucio sam se za Silky Pocketboy i za sada sam bas zadovoljan. Sekira je otpala posto gledam kako sto vise da ustedim na tezini, a za 200gr mi ovo deluje kao savrsena opcija.

 

ksi534017_001_1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Pratim temu i odlučio se za preklopnu testeru, najviše zbog gabarita i težine, više mesta u rancu. Rezervisao sam Bahco Laplander u kompletu sa 2444 nožem za nešto malo preko 25 evra. Dok to ne stigne, imao sam prilike da par puta testiram Cold Steel Kukri mačetu, kad se naoštri kako treba seče granje i šiblje debljine 2cm kao iz šale jednim potezom. Verovatno ću i to nositi sa sobom prilikom kampovanja i slično, dobro dođe da raskrči put ili nacepka sitnija drvca, neki kompromis između sekirice i noža, 2u1 a nema neku težinu :D Jedna forica s kukri mačetama je što se kraj može naoštriti pod jednim uglom koji je bolji za cepanje, a deo bliže rukohvatu pod drugim uglom koji je pogodniji za deljanje, seckanje i neku finiju obradu. Debljina sečiva je približno 3mm, nije baš za neki žestoki batoning ali može da posluži. Može da se ubode original za 15-20 evra, više nego pogodna cena za sečivo za koje vam neće biti žao forsirati.

Promenio član MARKO9966

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Ja preklopnu testeru biram pre sekire zbog ucinkovinosti. Sa njom cu pet puta brze sloziti drva za vatru nego sekirom. Sekira mi tu dodje samo za cepanje. Ali za drva za potpalu i bolji noz moze da posluzi. Mana testere je sto je osetljivija od sekire, pa je manje pouzdana. Al ne zavisi zivot od nje, uglavnom. I da, sekira je funkcionalnija. Opet kompromis, ko mora.

Promenio član Slammer

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Uzeh ovo u Lidlu pre neki dan. Ima dve veličine, ja uzeh manju 15cm sečivo, lakše da se spakuje u prtljag, Bila nešto jeftino, oko 400din

 

Baštenska testera - u Lidl Srbija - www.lidl.rs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 17 minuta, Yanco je napisao:

Uzeh ovo u Lidlu pre neki dan. Ima dve veličine, ja uzeh manju 15cm sečivo, lakše da se spakuje u prtljag, Bila nešto jeftino, oko 400din

 

Baštenska testera - u Lidl Srbija - www.lidl.rs

Nešto mi taj sistem na izvlačenje sečiva ne uliva poverenje. Mislim da je bolje na preklapanje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 3 minuta, mradomir je napisao:

Nešto mi taj sistem na izvlačenje sečiva ne uliva poverenje. Mislim da je bolje na preklapanje. 

Za ove novce i za namenu koju će imati, ne treba mi ulivanje nekog velikog poverenja. Treba samo da ponekad preseče neko drvo za vatru koje ne mogu da slomim preko kolena. I to je pitanje koliko ću je puta upotrebiti, jer za kuvanje koristim butan boce i gorionik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Kamperi, imam pitanje...planiram neki uvoz Silky testera, pa me interesuje koje su vam duzine najzanimljivije?
210, 240, 270, 300 ili 360mm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos
1 minute ago, Slammer said:

Kamperi, imam pitanje...planiram neki uvoz Silky testera, pa me interesuje koje su vam duzine najzanimljivije?
210, 240, 270, 300 ili 360mm?

To je stvar ukusa ili potreba. 

Moja logika je bila "najveća koja može da se pakuje u normalan ranac".

210mm mi je premala, 360mm prevelika. Ja bih išao na 240 i 270.

Gledaj takođe i gustinu zuba. Ja bih išao na medium varijantu jer je najuniverzalnija.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Ja imam 300mm i sasvim je pakljiv. Sad bih uzeo Bigboy 360 za ozbiljnije potrebe.
Bice da su srednji zubi ipak kao univerzalni najbolja varijanta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja