Jump to content

Moto Zajednica

Sekira ili testera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos
23 minutes ago, Slammer said:

Vi ste obojica uzeli 240mm. Da li ste do sada imali potrebe za vecom (@severianako ne gledamo tezinu :))?

Ja nisam. Uglavnom sečem drvo za vatru i to je znacajno tanje od onoga što testera može da iseče. Testera je 240mm, da kažemo da može udobno da seče 200mm (što je drvo ozbiljnog prečnika), ja sečem do 150mm što posle mogu udobno da pocepam sekirom.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 300 postova

Ovisi od proizvođača,između 10-50€.
Grublji zubi su za sirovo drvo jer brže izbacuju materijal pri rezanju a finiji za suho.
Neko grubo pravilo kaže da je kapacitet rezanja pola dužine lista;240 je najčešća dimenzija pa ispada i povoljnija kupnja pošto se rade u najvećim serijama..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 374 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Narucio sam Silky Gomboy 300mm srednji zubi i Bigboy 360mm sa srednjim i velikim zubima. Kontam da je tih 6cm u odnosu na 240mm zanemarljivo za pakovanje, a za razliku od manje, ova 300mm se moze drzati obema rukama. A i razlika u ceni je zanemarljiva.
Jos uvek su u transportu. Jos cekam da vidim kolika ce carina biti. U svakom slucaju nece biti skuplje nego sto je zvanicna cena. A nadam se da cu moci i jeftinije da ih dam forumasima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 374 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Stigle testere. Nisam neku veliku kolicinu narucio. Kao sto sam i rekao, cene su korektne. Za sve informacije, tu sam.

 

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: beograd
On 15. 7. 2023. at 9:31, Slammer je napisao:

Stigle testere. Nisam neku veliku kolicinu narucio. Kao sto sam i rekao, cene su korektne. Za sve informacije, tu sam.

 

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

 

pozdrav, da nisi mozda nabavio neku testeru u "Outback Edition " ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 374 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Silky Bigboy protiv slabasne topole. Odlicna igracka za prave muskarce. Testera broj jedan u svetu. Ceca jos uvek nije nasla pravog. Ima na stanju.
 

 

NOVI.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Silky Bigboy 360mm i Gomboy 300mm. Najbolja rucna testera na svetu. Srednji (univerzalni) zupci. Vrhunska japanska testera, laserski ostrenog nerdjajuceg, hromiranog SK4 celika...

 

Promenio član Slammer

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

No, no, ne prodaje se... :hej:

 

IMG_20230805_004136.thumb.jpg.083a6362f44c5963e654c0b9d3a037f9.jpg

 

Samo se hvalim 8)

 

IMG_20230805_001547.thumb.jpg.4d0832c7d4f24f8602aaa2f5fff27e0d.jpg

 

Samo eksponati... :aha:

Promenio član cikamike
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
On 3. 8. 2023. at 23:49, Slammer je napisao:

Silky Bigboy protiv slabasne topole. Odlicna igracka za prave muskarce. Testera broj jedan u svetu. Ceca jos uvek nije nasla pravog. Ima na stanju.
big-154908688_64cbcfbf66c827-35677321Sil ...

Ovo je breza, što ne umanjuje kvalitet testere.

Moje iskustvo, ne sa kampovanja, već iz plantaže (ali drvo je drvo, jel) da je ova/ovakva testera za sirovo drvo fenomenalna, a za suvo ... pa i ne baš. Razlog za to je vrlo lepo opisao kolega @pronto u temi o el. testerama.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 374 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

I meni lici na brezu, al rekose da je topola. Brezu sam sporije sekao nego na ovom snimku. Bas iz tog razloga Silky pravi listove razlicitih gustina. Na mom Gomboy su sitniji zupci, koji vidno bolje rezu suvo i tvrdo drvo. Za Bigboy sam uzeo i listove sa XL zupcima, za sirovo, jer se sitniji zapuse.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova
On 5. 8. 2023. at 11:12, boki.64 je napisao:

Ovo je breza, što ne umanjuje kvalitet testere.

Moje iskustvo, ne sa kampovanja, već iz plantaže (ali drvo je drvo, jel) da je ova/ovakva testera za sirovo drvo fenomenalna, a za suvo ... pa i ne baš. Razlog za to je vrlo lepo opisao kolega @pronto u temi o el. testerama.

Ovo je i moje iskustvo. identično. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 374 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Stigla nova tura Silky Bigboy-a. Za forumase moze i 70€ 😊
 

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Najbolja ručna testera na svetu. Srednji (univerzalni) zupci.   Vrhunska testera proizvedena u Japanu. Izradjena je od impulsno kaljenog, nerdjajućeg, hromiranog SK4 čelika...

 


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Primećujem nešto na ovom klipu...pa bih da skrenem pažnju na jednu važnu stvar.

Dal je tako hteo ili ne auto klipa, to ne znam...vidi se komad debla, grane...kojem je skinuta kora sa gornje strane, tamo gde će testera krenuti u drvo.

Stvar je prosta.

Za slučaj da u kori ima zemlje, peska...tako nečeg abrazivnog, neće zupci dugo trajati. Pa s'toga savet da, barem u toj zoni gde će testera seći u startu, ova ili bilo koja druga...ogulite koru! Kada grana dugo boravi na zemlji, kada je vučena, kada je od takvog drveta koje ima hrapavu koru, desi se i da pokupi svašta na sebe, normalno je. Tako da je poželjno malo očistiti deo gde testera kreće. Sekiru je lakše naoštriti, ovakvu testericu ipak malo teže.

  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 374 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Dobar savet. Primetio sam par riseva po stranicama testere, a sad shvatam i od cega su. Nikad ne bih pomislio da ce tako nesto praviti problem. Vise sam se plasio da ne naletim na neki metal u drvetu.

Takodje savet za ove testere je da drvo ne treba imati oslonac na oba kraja, kako ne bi ustinulo testeru prilikom testerisanja, jer je list dug 36cm, pa se lako moze saviti, a u krajnjem slucaju i puci. Inace, Bigboy se ne ostri. Vrhovi zubaca su kaljeni, pa traju jako dugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 374 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Od gomile kamp opreme koju imam, sa dve stvari su mi omiljene. Jedna su fenjeri tipa Petromax i Coleman, a druga su Silky testere. Danas smo neku gradju sekli sa Bigbojem. Tek kroz nju ide kao kroz puter. I sto je lepa stvar, nema potrebe za smirglanjem. Stranice ravnije nego gerom. Interesantno mi je sto trecina kupaca trazi da im posaljem detaljnije slike, jer sumnjaju da je kopija, zbog cene. Realno, Silky jeste precenjen, ali drzi prvo mesto kao najbolja rucna testera na svetu. Ima tu jos odlicnih, a jeftinijih brendova, kao sto su Tajima, Bahco, Corona, Samurai i slicne.

Ostala su jos 5 komada. Za bajkere 8000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja