Jump to content

Moto Zajednica

Putovanje (touring) sportskim motorom

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 4 sati, Nole Bg je napisao:

Ako volis da putujes i uzivas u voznji batali R, uzmi maxi skuter od 500 ili 600 ccm i uzivaj i preporodi se

Da postoji tema "izjava dana" ovo bi zavrsilo u njoj,mozda i pobedila na kraju meseca ili godine.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Ovo je kao da me ubeđuješ da su ribe od do 150cm i 35kg bez sisa i guzice vrh jer se tebi sviđaju.... Džaba brašo.... meni se na to nediže
Ja volim da putujem i nije mi problem da to činim motorom koji MENE čini srećnim .... sa svim njegovim manama i vrlinama. 
Ja se recimo ni u ludilu ne vidim u filmu da putujem sa recimo Goldwingom ili BMW LT (takođe GS ne podnosim nikako pa me razapnite slobodno) ...a to je ultimativni motor za putovanja recimo takođe .... isto tako me skuter zanima samo do 150-250cm3 i samo za po gradu.... I jesam ja u pravu? Pa, za mene jesam. Za tebe verovatno nisam, i to je ok, tebi se nešto drugo sviđa ali ne tvrdim da je to što TEBE čini srećnim pravo rešenje. 
Grofe to je tvoj stav i tvoje misljenje koje ja postujem ali nemora da znaci da je ispravno. Pricamo o dugim putovanjima. R motor je pravljen za stazu prvenstveno pa onda za sve ostalo. I neznam cemu takav stav prema maxi skuterima. Ne pricam napamet ima kolega koje su presle sa sport-turing motora sa kojim su presli 150000+ km na maxi i videli da je to to u stvari sto njima treba. Opet kazem svi smo razliciti. Neko voli ovo neko ono. Ja volim krivinarenje i uzivanje u voznji i to me ispunjava, krajnja brzina me ne zanima.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Svako sebi uzima šta voli ako mu finansije dozvole, ako ne tu je alternativa.

Putuju ljudi i sa 50cc a i sa mnogooo više. Sve je dozvoljeno ali o ukusima ne vredi raspravljati jer je svako za sebe u pravu.

Nekome odgovara maxi a nekom R za putovanje a nekom nešto između.

Ja sam taj između. Volim brzu vožnju, da zagrmi auspuh ali i godine traže malo tolerancije u položaju sedenja.

Dosta se vozim sa ženom tako da treba misliti i na nju dok sedi pozadi, nisam hteo da budem sebičan u svoju korist.

Moj izbor, uzevši odnos cena -kvalitet, je pao na GSX650F.

Imao sam dva kriterijuma - da motor ne bude stariji od 4-5 god i da je sport turing varijanta.

Kad se uželim oštrije vožnje sednem sam i od ujutro do uveče me nema kući. Nije kao na R-u ali zadovoljava.

Po meni ja sam trenutno našao sebi ono što mi odgovara u svim segmentima mog stila vožnje. Supruga takođe zadovoljna udobnošću.

Ima dovoljno snage za preticanje a 4 redna mu dozvoljavaju da ga ubacim u 6-tu i vozim kao skuter u nekoj normalnoj vožnji po magistrali.

Ima korektnu zaštitu od vetra, dobro koči i leži u krivinama. Potrošnja dosta korektna 4,5-5l.

:moto2:

Skuter koristim po gradu jer nemam živaca da akam menjač, parkiram gde hoću a i ne razmišljam o krađi, troši smešno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Da postoji tema "izjava dana" ovo bi zavrsilo u njoj,mozda i pobedila na kraju meseca ili godine.
A ti kolega ( ako uopste mogu tako da te nazovem) jako je ruzno i nepristojno ovako reagovati i glumiti nekog pametnjakovica. Svi imaju pravo na svoje misljenje i zato smo tu da ga iznesemo. A mozda si ti u pravu, mozda bi bila to izjava dana i godine kad bi ti malo prelistao teme o maxi skuterima i video kako i gde se vozilo i gde se sve stiglo. I na kraju mozda seo na burgmana 650, atlantika 500 ili silwera 600 pa opalio jedno 500 km u danu i video o cemu se tu radi i onda doneo neki zakljucak. Eto toliko

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

@Nole Bg opet namećeš svoje mišljenje kao primarno a da pri tome postavljač teme nije pitao za maksi skuter na čiju stranu navlačiš...

Ja sam svoje mišljenje formirao za ovih 28 godina na dva točka. Probao sam da vozim skoro sve vrste motorcikala (preskočio sam jedino Trial - bike ove i ne sećam se da mi je još šta promaklo). Prosto za mene je vožnja motora pre svega emocija ne puka potreba za prevozom od tačke A do tačke B. Ako tražim apsloutni komfor tu je auto sa klimom, muzikom , frižiderom,  krovom,  brisačima i svim ostalim potrepštinama i nepotrepštinama koje nosi. 

Skuter za pogradu je mnogo pogodniji posebno iz pozicije parkinjaranja, potrošnje itd.... ali za put , doživljaj krivina, puta, adrenalina...eeee za to je motor...  

Kao što rekoh neko voli male i sitne a neko voli više i oblije na pravim mestima ;) i obojica su u pravu svako za sebe jer ih ono što "voze" čini srećnima.... 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Imao skuter uz motor, preko 10 godina. Mali potrosac, isao i na dalje, odlicna stvar za muvanje od A do B, ali taj polozaj sedenja gde su mi noge napred, neka hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, Nole Bg je napisao:

A ti kolega ( ako uopste mogu tako da te nazovem) jako je ruzno i nepristojno ovako reagovati i glumiti nekog pametnjakovica. Svi imaju pravo na svoje misljenje i zato smo tu da ga iznesemo. A mozda si ti u pravu, mozda bi bila to izjava dana i godine kad bi ti malo prelistao teme o maxi skuterima i video kako i gde se vozilo i gde se sve stiglo. I na kraju mozda seo na burgmana 650, atlantika 500 ili silwera 600 pa opalio jedno 500 km u danu i video o cemu se tu radi i onda doneo neki zakljucak. Eto toliko

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 

Ja ono napisah jer izjava "uzivaj i preporodi se" ... u cemu da uziva,nema vetra,saltanja,obrtaja,zvuka,stabilnosti,nema potpune kontrole,nema nicega,dobro nije bas da nema nicega,potrosnja,skupo odrzavanje a realno nema nesto ni mesta za stvari msm u odnosu na moja tri kofera i spratnu tank torbu,pa u kuci nemam stvari koliko mogu poneti,jer pricamo o putovanju ali odosmo od teme,daleko.

Inace,boldovano nije nista lepse i pristojnije od moje izjave,kolega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Opaljivao ture od po 200 KM sa maxi skuterom..leđa ubiše..Opaljivao sa R-om do mora, dnevne "kafe ture" do Višegrada i Mokre Gore, sjednem popijem kaficu vratim se, ništa kao nov..Na kraju krajeva, ako hoćeš udobnost, ako te smara šaltanje, ako hoćeš da blejiš za volanom..onda fino autić, još upališ i muzikicu i Bog da te vidi, jer motor nije predviđen ni za šta od navedenog..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Ako ja postavim sve skupa u neki drugi kontekst, zvučalo bi nekako ovako:

 

Imaš dve "ribe".

 

Prva simpatična, nasmejana, nezahtevna. Jest malo više pojača al što ispeče pitu, bože moj. U kujni valja ko lebac, u spavaćoj onako onako. Aj, svršiš pa ti nekako dovoljno al znaš zašto. Sad će večera a tebi do nečeg toplog.

 

Ova druga mrak. Potanka gde treba, gde ne treba, nije. Skroz lepa i simpatična. Na momente zamera pa nekad malo staneš na loptu. Zahtevnija mnogo. Em troši, em mora dobro da se oznojiš da i ti valjaš njoj i da ostane kod tebe. Da kuva, bolje ti je nemoj. Pojedeš sendvić al znaš zašto.

 

E sad, valja imat i jednu i drugu. Oko motora ko ima u buđelaru, taj ima obe. I nije greh. Svi mi volimo pojest dobru vruću pitu al volimo mi i ... dobro ONO.

Pa sad kad nemožeš imat obe, praviš kompromis. Može se tu i na rental al to ti zna biti baš mnogo skupo pa se više manje ne služimo tim. Jedni zadovoljni dobrom pitom pa gledaju druge kako izlaze i pucaju mrak ribe. Drugi pucaju mrak ribe al su malo pogladni, pa se ujutro požele vruće pite. I nijedno nije pogrešno. Svak malo trpi i svak sebi nađe gde uživa s onim šta ima. Ovisi to sve i od godina i kondicije i finansija i vremena i ostalog. 

 

I mnogo mi se svideo komentar kolege @SlobodanR1 "Burazeru, kad siđeš sa njega i pogledaš ga a on kao strijela stoji..ma taman da te pola nema tebi milo.."

 

To je ono, kad pojedeš burek iz trafike posle dobre jebačine. Šta fali. More ništa. Taman.

Kad nebudem smogao snage i kad me izdaju godine i kad "ne bude "stajao ko strela", lepo ću da sednem u komfornu fotelju, pojedem vruću pitu, zažmirim i setim se kako sam nekad jeo sendviće i vredilo je.

 

O maksi skuterima i kakve su to ribe, bolje da ne počinjem. Svašta ljudi vole i nek bude tako.

 

 

 

 

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

:lol2:  :jee1:  :takoje:

 

"Oko motora ko ima u buđelaru, taj ima obe. I nije greh."

 

i ne samo oko motora ;); al što ti reče, bolje da ne počinjemo. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Ljudi, ko je probao maksi skuter 20 metara i shvatio da nije to za njega i da nema nikakvog uzitka, taj nije osetio motor kako treba. Ja sam 3 godine terao piaggio x9 i to onaj kilavi od 180 kubika, skuter je ekstra udoban po dobrom asfaltu, za ove nase dzade nije udoban nijedan motor (eventualno enduro i kros), ali je taj mali tocak u dosta gorem polozaju.

 

Inace, uzivao sam u skuteru koliko i u bilo kojem drugom motoru, ok, malo sporije ubrzava i u preticanju je kilaviji, ali bolje stiti od vetra i kise i mnogo je udobniji po gradu i u kreni-stani voznji. Kad cujem ljude da lupaju kako ne moze da se obori, ja sam moj terao kao Bog djavola, obarao sam ga itekako. Maksi skuteri pruzaju mnogo vise od onoga sto sam ovde procitao. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Skuter nije za putovanje kakvom se priča u ovoj temi.

Putovati više dana po par stotina kilometara se ne radi skuterom.

Pisao sam već za ozbiljan put da bi bilo udobno i komotno.Treba 85 konja minimum  sedište iz jednog dela i što duži motor.

Za to što neko misli da j eput otići na kafu 100 km od kuće to je pre podnevna vožnja.

 

Povratak posle 7 dana u rumuniji

5a3fa31a28fae_Rumunija2016(1249).thumb.JPG.e13cf50fe26beaffe511b646d80f2f9a.JPG

 

Alpi iznad obale Lago di predil

5a3fa2e6924c5_ispredlagodipredil.thumb.jpg.49668aed118c07dbfd30b9a069b4ed45.jpg 

 

A može i ovako

 

I koliko je Grof merodavan za odgovore u ovoj temi.Sa istog onog puta u Rumuniju

P1040480.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Gospodo sto vozite R motore ( podrazumevam u R super sport) nema ljutnje. Bilo je pitanje u temi putovanje R- om. Izneo sam svoje vidjenje situacije i obrazlozio, neznam cemu rasprava i polemika. S moje tacke gledista putovanje mnogo lepse i udobnije na maxiju nego na R- u i to je to. Ko voli da se grbi i juri samo nek izvoli sve ok. Daleko od toga da ja nebi vozio na put NC 750, versus, tdm, Bmw neki. Ali bilo je pitanje o super sportu.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ma može da se putuje bilo čime, a hoće li da bude više ili manje udobno zavisi i od ličnog afiniteta (subjektivnog osećaja), ali i od fizičke konstitucije i stanja onih koji bi da se voze.

Ja sam (nekada davno), "Elektronikom 90" za dva dana (i tri noći) prevezao skoro 2.200 kilometara i to sa suvozačem visokim preko metar i devedeset i teškim oko sto kila. A ja metar devedesetčetiri i devedesetdva kila. I ništa nam nije falilo. Za dve sezone ja tim motoročetom prešao preko 60.000km.

Posle se vozili i sa BMW R27, pa posle i Triumphom .... , Transalpom, sada BMW-gs 1100 i uvek bilo sve super.

Ja sam prilično krakat pa mi odgovara gabaritniji motor i razliku primetim tek kada sa većeg motora ponovo sednem na manji (a koji sam pre toga godinama vozio).

Skuter sam imao ali meni nikako nije odgovarao ni po čemu (što ne znači da ne valja za nekog drugog).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 958 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Vozio sam se u drustvu sa skuterima,i to jacim i ok. Ali onog momenta kad se krenulo uzbrdo,i jos preticanja,decko je zaostao i to dobro. Na ravnom nas prati,ali kad treba nesto zaobici,jos ako je i uzbrdo,nema ljeba od toga.  Mislim nemam nista protiv skutera,al skuter nije motor!!  ;)

 

Imao sam KLEa,BMW K75,i Kawu Zephyra 750.. Hm Kle je bio propast dok nisam sic zamjenio,moglo se sa njim na kraj svijeta,ali uz pauze,K75 je naravljen da se putuje,i to mu je namjena,znaci 500 km u cugu,samo jedna pauza za kafu,napola puta. Nevjerovatno nije me umorio ni sekunde!! Zephyr najljepsi od oba,najbolja masina,al mi je ubijao zglobove,imao spusten volan,malo potvrd ovjes,i mjesta za prtljagu nigdje..,tako da je otisao... Dok je dobra cesta sve ok,kako naidje malo losiji put ubije me.  Sad mi je plan Kawa Versys.  To je ona sredina,mislim da je dovoljno udoban,dovoljno snage i za putovanja i za zabavu,veoma povozljiv,kako testovi i ljudi koji ga imaju tvrde.  Stedljiv,i jos ako dodje sa koferima,odlicno,ako ne ugradit cu ih!!

 

Putovanje na sportskim motorima je vjerujem zabavno,ali udobno ?!? Samo prekaljenim tvrdodupetima!!  Ja bih se slomio vjerovatno,mada neke sport touring masine tipa VFRa,kazu ljudi mozes na kraj svijeta!!  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pre sat vremena, Nole Bg je napisao:

Gospodo sto vozite R motore ( podrazumevam u R super sport) nema ljutnje. Bilo je pitanje u temi putovanje R- om. Izneo sam svoje vidjenje situacije i obrazlozio, neznam cemu rasprava i polemika. S moje tacke gledista putovanje mnogo lepse i udobnije na maxiju nego na R- u i to je to. Ko voli da se grbi i juri samo nek izvoli sve ok. Daleko od toga da ja nebi vozio na put NC 750, versus, tdm, Bmw neki. Ali bilo je pitanje o super sportu.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 

Pitanje je bilo da podele ljudi iskustva, koji putuju ili su putovali R motorima, a ne da li je bolje putovati R, GT, trail ili cime vec. Pa naravno da ima udobnijih nacina za putovanje. Ti nisi podelio tvoje iskustvo putovanja R motorima, nego bap - maxi skuter je mnogo bolji, batali R. Posle su i drugi odgovorili shodno tome, a i dobro se zabavili i nasmejali. Ima svako od nas svoj omiljeni tip "vozila" na dva tocka, ali postoje i neke objektivne cinjenice. Objektivna cinjenica je da je (maxi) skuter nesto drugo. Prosto to nije motor i ni pridji onome sto motor moze da pruzi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Šta znam, nisam ga nikad vozio na ture od više dana i bas gomilu km. Sa ovim sadasnjim sam prelazio po 300km za dan i nigde nisam osetio nikakav (značajan) zamor. Dao sam like slobodanu za njegov post mada video sam posle da i grof i još neko deli isto mišljenje da ga ne bole niti ledja niti ruke. A mislim da to samo boli kad sediš zgrčen na njemu a tad bi te bolelo na svakom drugom motoru. I nije mi jasno kad vidim gomilu oglasa gde prodaju nekog R ili čak F sa izgovorom da to rade zbog kičme.. na prethodnom motoru gde sam sedeo uspravno sam imao problema sa kičmom jer se posle 1h počne sabijati i izvijati na sve strane a ne na R gde si maksimalno razvukao sve pršljenove i oslonio stomacic na rezervoar kako kičma ne bi trpela.

Da vozim po Srbiji verovatno bi se oprostio od R-a zbog stanja puteva. Tu bi uzeo verovatno neki f800 BMW ili takav tip motora. Ne pričinjava mi zadovoljstvo da vozim R a da pri tom u svakoj krivini strahujem jel ima krater, brdo blata, traktor..

Isto i kad bi se vozio udvoje. Može to ali tek onda ne ostane mesta za prtljag pa je potrebno napraviti mesta u novčaniku da se nadomesti taj manjak.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 958 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Da i ja mislim da nasi losi putevi kumuju tome da ljudi prelaze na tourere i putne endurce..,kad ti je dobar put,mislim da nije frka ni na sport ili sport touringu!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Sa R ili ne to je potpuno individualna stvar i verovatno blago promenljiva. Ja se sada ne bih usudio ni slucajno a pre desetak godina verovatno vrlo rado. Po meni nema tu nikakvih pravila...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ja ne znam što polemišete oko svega, namećete mišljenja. . .

Mnogo faktora kod svakog čoveka dovodi do različitog odabira dvotočkaša.

Oni koji vole minimalno stvari da nose, bržu vožnju, bez da gledaju okolinu, pošto ih puca adrenalin i diže im se na to, skroz poštujem. I treba raditi ono što voliš.

Oni koji vole putovanje sa stilom, a opet da mogu malo da požure, naravno da će birati veće motore, staviti kufere, suvozača i voziti milion km bez stajanja.

 

Ima pak entuzijasta, pa vole putovati sa malim motorima, maxijima, skuterićima. . .

Mali motor je skroz za onu vrstu ljudi koji vole za minimalno uživati maksimalno.

Maxiji, hmmm, ja teram maxi, volim da sam komformista, da ponesem sve što mogu znajući da mi neće trebati, ali ko zna, pošto već ima mesta gde da uguram. Uživanje u laganoj vožnji, gde žuriš. . . Takav sam tip, ne volim menjač, volim da se zavalim, ispružim noge (bar na mojoj džamahi), s vremena na vreme, metem suvozača, odemo nekud.

Skuterići su za hrabre ljude, avanturiste, koji svesno vole rizik i time endorfinom pune mozak. Po meni, skidam kapu.

 

Tako da. . .

 

Sto ljudi, sto ćudi, sto žena, dvesta s*sa... Ne vredi da se natežemo, dolazimo do istog odgovora. Svako tera ono što voli, shodno svojim potrebama i željama, a opet na dva si točka kako god da okreneš, deliš istu strast bilo da si na trkalici ili fenu za kosu. . .

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black
pre 18 minuta, Štef je napisao:

Ja ne znam što polemišete oko svega, namećete mišljenja. . .

 

 

 

Možda zato, jer je to forum? 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
 

Možda zato, jer je to forum? 

 

 

Slažem se s tobom, samo nije bila tema "Maxi skuter, turing ili R motor na dužim putovanjima", već samo putovanja na R motorima i iznošenje mišljenja o istom. Otišli ste u off čim je prvi put ubačena druga vrsta dvotočkaša u polemiku.

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ma to je sve ok nista tu nije sporno razlicita su misljenja. Ja sam mozda u pogresnoj temi to rekao jer nevozim R motor ali s druge strane sam izneo moje misljenje i imam pravo na to. Jedino sto mi smeta je ta pocenjivacka politika da maxi nije motor i da mi maxi skuterasi nismo niko i nista. Motor je i te kakav, motorcina

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja