Jump to content

Moto Zajednica

Kupio bih Versys ili nesto slicno

Recommended Posts

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Ovo mi liči na aluminijum, moguće i da je plastika, nisam siguran.

Deo4J.md.jpg

 

U pravi si, to je nebitno, motor je star 10 godina, nego sam prokomentarisao čisto zbog kilometraže koja je na satu. Ima ovde vlasnika Versysa, najbolje da mu oni daju savet i mišljenje.

Slažem se za ciklistiku, najbolje da pogleda uživo i proba. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

ha, ha, ja gledao plastiku s druge strane, kod menjaca, a ti kod zadnje kocnice.

 

Jeste, taj deo koji ti pokazujes jeste od aluminijuma, ali mislim da je to pre ugao snimanja.

 

Taj deo je i kod versysa koji sam ja vozio tako nekako mat s cudnim prelivanjima. Najbolje je videti, a pre toga moze da uporedi sa fotkama drugih na recimo mobile.de.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Vozim Versysa 650 2010 sa nesto ispod 20K km.

To sto je oguljeno je za njega najnormalnija stvar i ne treba nista da te brine. Ako te brine da li je padano sa njega, bolje pogledaj krajeve rucica upravljaca i kocnice/kvacila, ali ni to nista ne znaci. Moj nije padao, ali je imao par nezgodnih provlacenja, pa su tragovi ostali.

Ulje ne bi trebao da trosi uopste, bez obzira na tip istog, ako je vozen normalno. Takodje, ne treba da te brine ni zujanje na oko 3200 obrtaja, svi pate od toga.

Pogledaj sledece:

  1. Stanje reglera. Iznad je akumulator, pa nekad ume da curne na regler, sto ostavlja tragove u vidu blage korozije.
  2. Prednje viljuske. Umeju brzo da "propisaju", fabricki semering im je krs.
  3. Stanje prednjih plastika. Hoce da stradaju zabice od vibracija. 
  4. Stanje diskova. Blagi risovi, zahvaljujuci kvalitetu diskova, su ocekivani. Ako su duboki, ovo moze biti nezgodno.
  5. Svecice neces moci da pogledas, mora da se skida rezervoar za to. Ovo je, ujedno, najgluplja stvar koju su na njemu napravili. Isto vazi za filter vazduha.

Ako se setim jos necega, pisem...

 

Inace, opsti utisak, motor je sjajan. Ponasa se pod dupetom kao bicikl, bas se lako vozi. Ima manji medjuosovinski razmak od, recimo, v-stroma, sto, barem meni, mnogo znaci za grad. Na oko 2000 se vozi ok, preko 3500 odlicno, a kad se zavrti na 5000...ne znam sta bih rekao.

Ogibljenje je malo tvrdje, kao i sediste, pa mozes planirati pus pauzu na svakih 70-100km.

Potrosnja po gradu i guzvi hoce da ode na 5.5, ponekad i 6 ako je bas haos. Na otvorenom, oko 4.5, moze i manje ako bas pazis, ali ne mnogo.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
16 minutes ago, balavurda said:

Vozim Versysa 650 2010 sa nesto ispod 20K km.

To sto je oguljeno je za njega najnormalnija stvar i ne treba nista da te brine. Ako te brine da li je padano sa njega, bolje pogledaj krajeve rucica upravljaca i kocnice/kvacila, ali ni to nista ne znaci. Moj nije padao, ali je imao par nezgodnih provlacenja, pa su tragovi ostali.

Ulje ne bi trebao da trosi uopste, bez obzira na tip istog, ako je vozen normalno. Takodje, ne treba da te brine ni zujanje na oko 3200 obrtaja, svi pate od toga.

Pogledaj sledece:

  1. Stanje reglera. Iznad je akumulator, pa nekad ume da curne na regler, sto ostavlja tragove u vidu blage korozije.
  2. Prednje viljuske. Umeju brzo da "propisaju", fabricki semering im je krs.
  3. Stanje prednjih plastika. Hoce da stradaju zabice od vibracija. 
  4. Stanje diskova. Blagi risovi, zahvaljujuci kvalitetu diskova, su ocekivani. Ako su duboki, ovo moze biti nezgodno.
  5. Svecice neces moci da pogledas, mora da se skida rezervoar za to. Ovo je, ujedno, najgluplja stvar koju su na njemu napravili. Isto vazi za filter vazduha.

Ako se setim jos necega, pisem...

 

Inace, opsti utisak, motor je sjajan. Ponasa se pod dupetom kao bicikl, bas se lako vozi. Ima manji medjuosovinski razmak od, recimo, v-stroma, sto, barem meni, mnogo znaci za grad. Na oko 2000 se vozi ok, preko 3500 odlicno, a kad se zavrti na 5000...ne znam sta bih rekao.

Ogibljenje je malo tvrdje, kao i sediste, pa mozes planirati pus pauzu na svakih 70-100km.

Potrosnja po gradu i guzvi hoce da ode na 5.5, ponekad i 6 ako je bas haos. Na otvorenom, oko 4.5, moze i manje ako bas pazis, ali ne mnogo.

Bravo za odgovor. Ovako se kratko i jasno daju trazene informacije i to iz prve ruke/guzice onog ko ga koristi, a ne rekla - kazala - prica se - cuo sam - procitao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Kupio motor. Nije Versys. 2012. 12.000 presao, ja 17. vlasnik. Svake godine bio u Hondi na zameni ulja. Gume prve. Dobra sara, dobro drze. Hladan dan bio danas. Razboleo sam se. Motor nov. 

IMG-c0f153ee26357fb44bdf1415d550ad4e-V.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
17 minutes ago, Jupiter said:

Kupio motor. Nije Versys. 2012. 12.000 presao, ja 17. vlasnik. Svake godine bio u Hondi na zameni ulja. Gume prve. Dobra sara, dobro drze. Hladan dan bio danas. Razboleo sam se. Motor nov. 

IMG-c0f153ee26357fb44bdf1415d550ad4e-V.jpg

17-ti si vlasnik motocikla iz 2012.godine? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
7 minutes ago, hard_rock said:

Cestitam na ponovi.

 

Al gde 17. vlasnik???

Ili je bio u renti, ili je bio probno vozilo u nekom salonu, ili je bio u auto-skoli, pa kolega broji kao vlasnike sve one koji su ga vozili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Sesti. Prvi ga nije vozio, drugi je poklonio odelo i prestao da vozi, treci odmah kupio novog 750, cetvrti skinuo nalepnicu sa Dragon Ada lonca jer je kopija Akrapovica. Na relaciji od 100 km prijatniji za uvo od SV-a koji je urlao i umeo da umori. Peti ga uzeo u zameni i prodao meni. Kupljen u Hondi, ulje menjano u Hondi. Gume su mozda zbog godine za zamenu, ali o tome cu na prolece razmisliti. Povisen vizir nicemu ne sluzi, mada me vetar danas ubio sa svih strana. Centralni stender, crash bar, lonac karbon. ABS. Kaciga ostala u motoru. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Neka je sa srećom!
Ako si probao Versys-a, jer si ga trazio napisi neke razlike. Merkam oba modela a nisam probao pa me zanima.
Inace Honda super izgleda na slici.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Nisam probao pa ga ne bih ni poredio, ali verujem da postoji razlika i da se oseti 20-ak konja vise. Cuo sam misljenje par kolega koji su vozili oba. Ja prezadovoljan kupovinom. 12 hiljada. Stanje odgovara kilometrazi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
3 hours ago, СајберГастарбајтер said:

@Jupiter

Lep motor. Cestitke. Druga filozofija u odnosu na SV i Versys. Za grad je bolja opcija od dva navedena i isto se lako vozi. Pretpostavljam da je za hiljadarku vise u odnosu na Versys-a koji si gledao, no noviji motor i manje presao.

Onaj Versys za koji sam pitao na pocetku nisam stigao da vidim, skinut je oglas. Manje od hiljadarke sam dodao, zato sam ga i kupio. Za tu razliku sam dobio noviji motor sa manjom kilometrazom. Razlika u performansama mi nece nedostajati, a potrosnja je na strani Honde. Ja po gradu vozim uglavnom, a NC je i na autoputu danas bio dobar i brz. Rastegljiv je, vuce iz nizih obrtaja. Udoban. Lagan za voznju. Praktican sa onim resenjem za kacigu. Osim redovnog odrzavanja ne ocekujem nikakva ulaganja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja