Jump to content

Moto Zajednica

Koje gume uzeti?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4634 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 4 minuta, stari roker je napisao:

Sve si u pravu, ali kako ima nas raznih tako je i sa prodavcima. 

Jeste. Nije sve crno belo, uvek ima sivila između.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7106 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Kada mi (nam) skoči standard, i REALNA prosečna plata bude 1500-2000evra, rado ću da kupujem gume u našim prodavnicama koje rade legalno po ps-u, a do tada ću da kupujem gde je najpovoljnije.

  • Sviđa mi se 5
  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Imala sam istu dilemu prošle godine. Bridgestone Battlax BT-016 Pro 120/70/17 i 180/55/17 koje sam našla u KV bile su skoro 100eur jeftinije u odnosu na prodavnice. Da je bila zanemarljiva razlika verovatno bi u prodavnici pazarila. Ne mogu tačno da se setim, bile su oko 26000, 1000din gore-dole zbog poštarine. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2392 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 20 minuta, Alexandra995 je napisao:

Imala sam istu dilemu prošle godine. Bridgestone Battlax BT-016 Pro 120/70/17 i 180/55/17 koje sam našla u KV bile su skoro 100eur jeftinije u odnosu na prodavnice. Da je bila zanemarljiva razlika verovatno bi u prodavnici pazarila. Ne mogu tačno da se setim, bile su oko 26000, 1000din gore-dole zbog poštarine. 

I ja uvek radije pazarim u prodavnici. Nebitno da li su gume, novi TV ili jakna... Ali kad je razlika osetna ne pravim pitanje. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: BMW R1200GS Rallye

Uzecu primer kacige koju sam kupio pre mesec dana. Cena ovde u jednoj poznatoj radnji je 83.000 dinara. Cena u x moto je 59.000 dinara. 
Legalno ili ne, voleo ja njega ili ne, bilo to ispravno ili ne… to je 200 evra manje koje treba zaraditi. 
Ista stvar se sad dešava za auspuh samo nema veze sa x moto. Ali sve u svemu više mi se isplati da naručim auspuh iz Italije i platim carinu nego da kupim kod našeg generalnog uvoznika za taj brend. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6887 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Što nemci ne švercuju iz Srbije? Kad se i ovde bude imalo neće ni šverca biti. 

 

Pamtim kad sam prvi put ušao u Louis... Ovde je tada Guevara bila najjača. Ja pod utiskom. Uzmem ja neke rukavice, jeftinije, potkapu... Na kasi vidim došli roditelji sa devojčicom, izgleda tek kreće da vozi. Uzeše sve od opreme od glave do pete. Kofer, delove za motor... Provukoše karticu i odoše. Ja sutra na bauštelu, mislim se gde mi živimo.

  • Haha 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

Evo da i ja napišem nešto korisno, a ne samo da palamudim i kačim smešne slike tu po forumu.

Pošto imam u planu jednu pozamašnu kružnu turu Zemun-CG-Drač-Bari-Siena-Udine-Slo-HR-Zemun, reših da se bacim u potragu za novim gumama za svog LoreNCa. Prelistao sam teme o gumama, kako na našem, tako i na drugim forumima, i sve što sam više čitao sve manje sam bio siguran šta da uzmem. Nekom, meni znanom, selekcijom suzio sam izbor na sledeće proizvodjače - Continental Road attack, Dunlop Roadsmart i Michelin Pilot Road. Uporedjivao sam cene na domačim sajtovima sa cenama na nemačkim i, na našu žalost, cene su mnogo povoljnije u Nemačkoj.

U medjuvremenu sam poslao upite prodavcima guma kod nas o ponudi, stanju i cenama touring guma u dimenzijama 120/70-17 i 160/60-17 i odgovori su bili sledeći:

 

1. Kompp Co

Pilot power III
120/70-17 - 15870,00
160/60-17 - 22300,00
 

2. Markone Pegaz

PIRELLI ANGEL GT F 120/70 ZR 17 M/C (58W) TL - 20.100
PIRELLI ANGEL GT R 160/60 ZR 17 M/C (69W) TL - 23.100
Ukupno: 43.200 din.

 

PIRELLI ANGEL GT II F 120/70 ZR 17 M/C (58W) TL - 24.650
PIRELLI ANGEL GT II R 160/60 ZR 17M/C (69W) TL - 31.000
Ukupno: 55.650 din.

 

DUNLOP 120/70ZR17 58W QUALIFIER CORE - 13.040
DUNLOP 160/60ZR17 69W QUALIFIER CORE - 16.010
Ukupno: 29.050 din.

 

DUNLOP 120/70ZR17 58W ROADSMART IV SP - 18.380
DUNLOP 160/60ZR17 69W ROADSMART IV - 22.370
Ukupno: 40.750 din.

3. Plattner
Pirelli Angel GT II.
Zadnja guma je 31.000rsd.
Prednja 21.100rsd.

Pohvalio bih gore navedene prodavnice na brzom i detaljnom odgovoru. Poslao sam upit i u Pilot-sport, ali do danas nisam dobio odgovor.

 

U potrazi za gumama, prateći ovu temu, naišao sam na detaljan opis kolege @Tumbe o Metzeler Roadtec Z8 Interact gumama i njegovim utiscima o njima.  Vidim čovek vozi touring motor, vozi se sa suprugom, dosta prtljaga, dosta km, itd. Ja vozim Hondu NC750, uvek putujem sa suprugom, natovaren sam fino, dosta km u planu... pa je meni njegov post došao kao otkrovenje. Hvala kolega.

Takodje, na forumu sam pročitao utiske o Xmoto prodavnici, a pošto oni jedini prodaju ove gume kod nas, odlučio sam se za njih. Cena za set guma u navedenim dimenzijama je 240 eura, koliko koštaju i u Nemačkoj (237 eur), DOT 2022.

Sve gore navedeno podelio sam sa dobrim kumom, prijateljem i kolegom @aleksandar andric, pa se i on odlučio za istu kupovinu.

I posle par dana evo i stigoše i dva seta guma.

Hvala Xmoto prodavnici na brom i korektno odradjenom poslu.

 

1676027932367.thumb.jpg.5f3cc583fb3f947ae7d4262dc86b4372.jpg

 

Posle prvih predjenih kilometara slede utisci.

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: N46 06.030 E19 45.398
  • Motocikl: Sveta Krava

Juu,pa ovo ti sad nije trebalo,sad ćeš biti na stubu srama jer si pare dao nelegalnim prodavcima koji ne plaćaju porez našoj državi i imaju podršku političara susedne nam zemlje.

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

@Luckygsxrnemam uvid ni u čije poslovanje niti sam kvalifikovan da dajem svoj sud o tome jer ne znam kako je to zakonom kod nas regulisano.  Što se Xmoto prodavnice tiče ne znam da li je samo internet prodavnica u pitanju ili imaju i maloprodajni objekat (vidim na sajtu da imaju adresu). Znam da su pojedine kolege imale pozitivno iskustvo sa njima i to mi je, pored cene, bilo bitno. I, naravno, što su jedini u Srbiji imali ovu gumu u ponudi. Što se mog iskustva sa njima tiče, takodje je pozitivno i mogu da ih preporučim za saradnju.

Verujem da je tržišna utakmica za sve igrače teška ali isto takva je, na žalost, i za potrošače. Internet/instagram/facebook prodavnice, Kupujem/Prodajem (gde se prodaju potpuno nove stvari), plaćanje kešom/plaćanje karticama.....izgleda da treba imati dobro predznanje pre nego što se krene u kupovinu. Ne verujem da Nemac kad ode na sajt https://www.reifen-richtig-billig.de   da kupi gume proverava da li dotični plaća porez i na koji način učestvuje u ekonomskom životu svoje zemlje. Zato što to država reguliše pa potrošač brine uglavnom o oceni korisnika o iskustvu sa prodavcem.

Uostalom, izmedju ostalog, valjda porez tome i služi, da država novcem od poreza sankcioniše i rešava nepravilnosti u društvu zarad dobrobiti svih njenih gradjana.

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 766 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
On 19.1.2023. at 13:59, Alexandra995 je napisao:

Meni je guma oko ventila ispucala, dođe kao plastična... 

Valjalo bi i zadnji preventivno zameniti.

Danas izvezao motorin, malo da promrznemo. 

I stvarno sam se smrzo. Stao na pumpu da proverim pritiske u gumama. Kako sam stavio crevo na prednji ventil... Baam.. puče ventil ko praćka odlete. Tačno bi u vožnji puko. Treba menjati ventil obavezno kad se menja guma. 

 

 

IMG_20230211_150845.jpg

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Metzeler z8 je ok guma, posle njega je izasla varijanta z8 m/o koja je dosta bolja na mokrom a posle toga su izbacili merzeler roadteck 01 koja je za klasi bolja od z8 ali i skuplja. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Koliko sam ja uspeo da vidim, sve nove Metzeler gume dolaze iz Kine. Njihova matična fabrika u Nemačkoj je sada Pirelli (vlasnici Metzelera).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 690 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Ове Конти горе у ХМото нису са том ценом, то је нека акција која више не постоји. Цена у тој димензији је 27.000 за сет.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 690 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
Ne znam,evo pre minut ih stavih u korpu...
naQCZUQ.jpg
Знам ја, звао човека јуче... Ако успеш да купиш, узми и мени исте и частим те пар 'иљада преко те цене

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3162 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 2 minuta, Влајко je napisao:

Знам ја, звао човека јуче... Ако успеш да купиш, узми и мени исте и частим те пар 'иљада преко те цене emoji16.pngemoji106.png

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 

Hm....:stabre:

Ali meni ne trebaju?

Da probam za tebe,možda mene više volU?:)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
On 11.2.2023. at 21:01, Atorn je napisao:

Danas izvezao motorin, malo da promrznemo. 

I stvarno sam se smrzo. Stao na pumpu da proverim pritiske u gumama. Kako sam stavio crevo na prednji ventil... Baam.. puče ventil ko praćka odlete. Tačno bi u vožnji puko. Treba menjati ventil obavezno kad se menja guma. 

 

 

IMG_20230211_150845.jpg

Meni je ventil bio star svega par meseci, strašno. Znam za to, menjam uvek kad montiram gume.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1212 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R
Pre 3 sati, Alexandra995 je napisao:

Meni je ventil bio star svega par meseci, strašno. Znam za to, menjam uvek kad montiram gume.

I obavezno imati kapu na ventilu da ne ulazi voda (inace korodira i zato puca)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3636 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

X moto i njihov sajt nisu iste firme. Jesenas kad sam trazio kacigu da kupim, od 4 modela nisu imali ni jedan.  Pritom sajt katastrofa, posebno sa mobilnog. Kad pozoves telefonom nesto mozes da dogovoris. Gume su uglavnom uvek imali kad sam trazio. Opremu jok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

- Metzeler Tourance NEXT 150/70 ZR 17
- Metzeler Tourance NEXT 110/80 ZR 19

 

270 €

 

X moto, dogovorio i otišao po gume. Sve po dogovoru, ušteda 8200-5500 gorivo = 2700, a mogao sam da čekam kod kuće, ali ja volim da vidim i da pipnem.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1267 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Ne znam sta se tacno desilo sa cenama guma , ali mislim da skacu dnevno po 20e , pogotovo zadnje !

Ono sto sam napisao pre par stranica da je pr6 gt 280e kod madjara , juce kad sam zvao da narucim - 370e ! Ajde ne. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja