Jump to content

Moto Zajednica

Koje gume uzeti?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 674 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
On 13.1.2023. at 9:31, dragan_alumiroi je napisao:

Moj glas za Michelin PR i to ako nađeš 4. Brzo se zagreje, može da se vozi preko 15000km, odlična i na suvom i na mokrom.

Ja isto u fazi trazenja novih guma a cuo od starog bajkera, naravno sve uzimam sa rezervom, da je ipak bolje uzeti road 5 jer je cetvorka bučna a i stari DOT. 

  Nije bas neka velika mudrost ali cisto da prenesem sta sam cuo.

  Zvao juce Motobike - Kać i nemaju peticu. Jurim dalje.

Promenio član salem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

@salemposle 4 sam stavio 5 i lični utisak je da je 4 bila bolja, za trajanje ću tek da saznam. A ako porediš i cene, 4 je pobednik. 4 sam platio oko 220e a 5 oko 340. Za 120e provozaš Karpate. :)

Inače, ne znam kako može putna guma da bude bučna. Ali ok. Svakako treba izabrati po ličnom nahođenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2212 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Ja ne kapiram termin Bučna i manje bučna guma, pa nije to poređenje krampon-slik majku mu, da li realno cujes u vožnji od vetra nijanse i razliku u par dB, pogotovo ako još imaš i  otvoren auspuh? :neznam:

Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Ni meni to nije jasno. Turing guma koja je sva ćelava, bez krampona, ima par vijugavih kanalića za istiskivanje vode nekome bučna. Kaciga na glavi, tandrlja i brunda na sve strane, ne čujem samog sebe.

Na prethodnom motociklu sam posle godinu dana vožnje, sasvim slučajno, provalio da ima i zvučni indikator za rad žmigavaca.

Ostao mi uključen, pa sam pri ponovnom davanju kontakta, čuo pre paljenja. U radu, sa kacigom na glavi, ne čujem sopstvene misli. Divim se sluhistima koji sve to zapažaju u vožnji...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 674 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
pre 44 minuta, BokyBoy je napisao:

Ja ne kapiram termin Bučna i manje bučna guma, pa nije to poređenje krampon-slik majku mu, da li realno cujes u vožnji od vetra nijanse i razliku u par dB, pogotovo ako još imaš i  otvoren auspuh? :neznam:

E srvarno nemam pojma. Kao sto rekoh prenosim ono sto sam cuo a inace sve uzimam sa rezervom. 

  Ja jedino imam iskustva sa Batlax i potrosio sam samo jedan par, sto znaci da ne mogu da ih poredim sa drugim gumama. 

  Mislio sam da uzmem pilot road 4 ali me covek ubedjuje da je bolje da stavim 5 pa sam se ubacio ovde da bih cuo glas vecine

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3271 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 35 minuta, bajker71 je napisao:

 

Na prethodnom motociklu sam posle godinu dana vožnje, sasvim slučajno, provalio da ima i zvučni indikator za rad žmigavaca.

 

:jee1:

 

@salemkupuj četvorku i pevaj,ako je stariji DOT ,do 5 godina još bolje,(ja terao baš četvorku DOT 2014o,odlična guma ali kratkotrajna), povoljnija cena mora biti...i tom ubeđivaču kaži...ma nemoj ništa!

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2212 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 11 minuta, salem je napisao:

E srvarno nemam pojma. Kao sto rekoh prenosim ono sto sam cuo a inace sve uzimam sa rezervom. 

  Ja jedino imam iskustva sa Batlax i potrosio sam samo jedan par, sto znaci da ne mogu da ih poredim sa drugim gumama. 

  Mislio sam da uzmem pilot road 4 ali me covek ubedjuje da je bolje da stavim 5 pa sam se ubacio ovde da bih cuo glas vecine

 

Nećeš pogrešiti koju god da uzmes, nova guma je svaka dobra, sve zavisi koliko si spreman da se pružiš finansijski. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1671 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Prethodni motor sam prodao sa PR4 koje su u tom trenutku imale 20 hiljada km iz sebe, i mogle su još... OK, nisam merodavan u potpunosti pošto vozim fluidno (pomalo defanzivno), bez naglih ubrzanja, kočenja, ne idem do krajnjih granica i sl. ali mogu reći da me je guma odlično služila, tako da od mene imaš preporuku za "četvorku". 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700

Svaka guma je dobra dok je nova,starost guma do 3 godine(ako se želite voziti sigurno) kilometraža je diskutabilna,ja mijenjam svake 3 godine imala šare ili nema,kod nas je asfalt dosta gladak (Istra) u ostatku HR je nešto grublji pogotovo centralna Hr,u Slo je odličan asfalt.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1222 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R
Pre 2 sati, BokyBoy je napisao:

Nećeš pogrešiti koju god da uzmes, nova guma je svaka dobra, sve zavisi koliko si spreman da se pružiš finansijski. 

 

Pre 4 sati, dragan_alumiroi je napisao:

@salemposle 4 sam stavio 5 i lični utisak je da je 4 bila bolja, za trajanje ću tek da saznam. A ako porediš i cene, 4 je pobednik. 4 sam platio oko 220e a 5 oko 340. Za 120e provozaš Karpate. :)

Inače, ne znam kako može putna guma da bude bučna. Ali ok. Svakako treba izabrati po ličnom nahođenju.

Dugo se vozim na ovim gumama, prvo 3,  pa 4, i 5-ca, i cini mi se da sam bio najzadovoljniji sa trojkom, kako po suvom tako i po kisi. Sve tri fele teram do oko 20 hiljada km, i menjam jer sam i dalje ubedjen da guma glavu cuva, bolje od kacige.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 331 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
Pre 5 sati, Dane Deda je napisao:

 

Dugo se vozim na ovim gumama, prvo 3,  pa 4, i 5-ca, i cini mi se da sam bio najzadovoljniji sa trojkom, kako po suvom tako i po kisi. Sve tri fele teram do oko 20 hiljada km, i menjam jer sam i dalje ubedjen da guma glavu cuva, bolje od kacige.

I ja imam utisak da su mi performanse trojke bolje od narednih izdanja. Negde sam gledala klip da gume stare do 10 godina, ako su skladistene pravilno, ne gube kvalitet i performanse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 674 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

 Na sajtu Autogume nadjem iste gume, iste dimenzije, a jedna skuplja od druge. U cemu je fora? Oznake iste...

  Jos jedno pitanje, Angel gt II prednja  oko 21 - 22 hiljade a ima Angel gt II tip A nesto skuplja.

  sta znaci to tip A?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 75 postova
pre 55 minuta, salem je napisao:

 Na sajtu Autogume nadjem iste gume, iste dimenzije, a jedna skuplja od druge. U cemu je fora? Oznake iste...

  Jos jedno pitanje, Angel gt II prednja  oko 21 - 22 hiljade a ima Angel gt II tip A nesto skuplja.

  sta znaci to tip A?

Tip A je oznaka za teze motocikle

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1222 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R
Pre 12 sati, Nolanka je napisao:

I ja imam utisak da su mi performanse trojke bolje od narednih izdanja. Negde sam gledala klip da gume stare do 10 godina, ako su skladistene pravilno, ne gube kvalitet i performanse.

Batali klipove,ja neverujem ni one za kulinarske recepte, vi mladji ste i lepsi i pametniji od nas matoraca, ali iskustvo nase je dragoceno za vas mladje. Da valja guma od deset godina starosti kupovali bi seljaci za traktore, a ne mi sa dva tocka.. Vec sam napisao sta glavu cuva bolje od kacige. Ako zelis da u osmoj deceniji zivota vozis motor i uzivas,seti se ponekad ove prepiske.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2212 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

@PaljevinaPisao sam ovde već o Mitasu, ja sam takodje prezadovoljan, na 12-ici SF prvi put probao, na Busi TF već treći set, drže za sve pare, al ih ubijem za sezonu. Da nisam sada dobio BT S22 po super ceni, vrv bi SF Evo išao na oba motora. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1394 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400
Pre 2 sati, Paljevina je napisao:

Kol'ko para toliko muzike!

 

Meni lično traju 5.000km, malo agresivnije vozim, ne štedim je uopšte, i dosta auto puta imam leti. U toku jedne sezone zamenim dva para, što izađe nekih 40 i kusur hiljada dinara, što je opet jeftinije od nekih "premium" guma, a imam uvek relativno novu i zdravu gumu kojoj mogu da verujem.

 

Za sad, otkad postoji Mitas SportForce+, još mi se jednom nije desilo da mi guma pusti u krivini, bilo prednja ili zadnja, bog zna bezbroj situacija gde se vozim s drugarima i njima beži zadnja, klizavo, itd., dok meni taj pojam klizavo postaje stran od kad cepam Mitase. :D

 

Pa neko gore napisa da premium gumu vozi i po 20k km.. neka , neka bude i 15 , upali digitron i sve ce ti se samo kasti ... :)

Kupovao sam i ja TF , da ne kenjam , i moj utisak je - smece .. smece kakvog  nema ...sf i sf+ nisam probao , ne znam...ali i dalje mislim da to ljudi kupuju samo zbog para ( sto je opet, ok )  , o kvalitetu tu nema neke price. 

pa ja 5000km ubijem za 2 meseca , hocu li non stop kod vulkanizera da visim ?! 

i drugo , prvih 2500km mozda i drze , drugih 2500 km sao roma babo babo

Promenio član Darko Mihajlovic
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1394 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Ma vozio sam ih i ja. Na cbr 600 ( tu sam pripisivao losoj trakciji to sto je lagan bajk pozadi pa obrne tocak ) , bio sam pravi sisica za krivine , posle sam nastelovao vesanje i bilo je osetno bolje , ali ostao mi strah u kosti...

Posle sam je opet kupio za vfr 1200 i tu je isto bilo lose.... 

Uglavnom , preko madjara imas za 280e PR6 GT , za koju svi kazu da nista bolje nisu vozili , pa sad ...

Promenio član Darko Mihajlovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1834 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900 124ccm

Imam ja ovu Road 6 GT, nakon Dunlop Roadsmart 3 , Pirelli Angel GT2, mogu da se usudim da kažem da je Mišelinko za klasu bolji. U odnosu na Mitas TF, mnoooogo bolje podnosi hladan i vlažan asfalt.

 

Inače ta tvoja Road 5 tesko da moze da bude smeće, Darkov i moj zajednički prijatelj je vozio na VFR1200, motor na kome je uradjen softver ECU i skinuti limiteri, bolestan motor u svakom smislu, a i on bolestan kao vozač, kleo se u tu gumu.

 

Takodje, ne verujem da se gume za motore zavisno od tržišta (bar ovog evropskog) prave na 10 mesta...

Promenio član ProMaster
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2915 postova

Mitas sport force sam vozio na versisu 650 zadnja 10000 prednja 14000.Ko ne vozi nešto agresivno ipak traju za sportsku gumu. Za vikend sam video mišelin pilot road 5 ,kupljen u sloveniji, guma nije ni na pola a one velike ploče između zadnjih lamela se izdeformisale i to primetno za par milimetara. Motor od 50 konja, vožnja penzionerska

Kad su se pojavile one prednje sa tankim poprečnim lamelama za vodu sam takođe viđao izdeformisane po tim lamelama. 

Kad bi ih dobio džabe još ajde

Promenio član sasa ns 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2915 postova

Karkasa i m ne valja po mom mišljenju a doprinose i te poprečne lamele. Jer kod guma koje imaju pretežno uzdužne to nisam video. Ima drugar na vfr 800 sport force i duva zadnju na 1.7 a prednju 1.5

Utripovo da bolje drže, jako se greju. Ima preko 100 kila i motor nije lagan skoro je potrošio i nema deformitet nikakav

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1834 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900 124ccm

To mozes da uradiš na svakoj gumi ako ne vodiš računa o pritisku, dovoljno je da malo duže voziš sa mekom gumom, još ako je vreo asfalt, ćao..

 

Moj slučaj: krećem iz Le za Bg, sipam gorivo, proveravam gume , sve ok.

 

Negde kod Jagodine primetim nešto čudno, stanem na pumpu, 1.5bar , ekser. Nikad vise to guma bila nije, a imala je manje od 3000km.  Kod obaranja motora, kao da ima rub koji prelazi, odvratan osećaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja