Jump to content

Moto Zajednica

Koje gume uzeti?

Recommended Posts

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Naravno drug, kapiram, ja sam skroz nov u svemu ovome pa i nemam neku referencu da bih znao šta mi odgovara, ali eto u međuvremenu valja čuti utiske vas, iskusnijih kolega :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2529 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Ako ćeš voziti normalno bez neke malo oštrije vožnje svaka guma od ovih skupljih ti završava posao. Ja ću najverovatnije sledeću montažu probati angel GT od Pirelija.

Nekom je neka guma dobra a nekom nije, zavisi od tipa motora, stila vožnje ... Tako izaberi neki model i vozi, ako nisi baš zadovoljan sledeća zamena neke druge.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Videh da je Mitas Touring Force komplet oko 30k, dok su Pirelli GT Angel II oko 42k. Svakako sad prelistavam net i upoznajem sa sa materijom, pa jedjno po jedno. Da ne žurim mnogo, treba prvo provozati ove koje su na Suzani pa steći okviran utisak :)

 

Evo upravo gledam snimak i uživam uz jutarnju kafu:

 

 

Promenio član blackmore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1682 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Nema potrebe za tolikom brigom oko toga, jer iz navedenog za šta ćeš koristiti motor, nemožeš imati problem osim što će ti se brzo ukockati ako uzmeš mekanu gumu. Znači u tvom slučaju samo neka što tvrdja po sredini da bi se sporije trošila. Da si rekao da voliš da peglaš planinske prevoje onda tu postoji dilema za pojedine, za mene ne, jer Pireli i Metzeler u tom slučaju su bez premca. A ovako opusteno, ne bacaj pare i Mitas će biti skroz korektan.


Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7124 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nije toliko bitno koji je brend, samo gledaj da uzmeš "SportTouring" tip gume, primeren tipu motora kao što je GSXF, to bi bilo idealno jer duže traju, bolje se ponašanje u raznim realnim uslovina vožnje od "Sport" orijentisanih guma, znači kiša, autoput, u dvoje...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Zaključak je da je bitno da bude dvokomponentna (tvrđa po sredini, mekša sa strane), prvenstveno sport-touring guma (uglavnom negde izražena i kao GT varijanta za teže motore, što GSXF jeste).

 

RevZilla, YT kanal koji religiozno pratim predlaže, kao novitet na tržištu (uz Michelin Road 5, mada eto vidimo da nije život jedan review poznatih Jutjubera :D ) Continental Road Attack 3 kao i Pireli Angel GT II, čekam Ryan F9 da se oglasi ove godine, da vidimo šta će on reći. U svakom slučaju, manje filozofije a više kilometara - nažalost dok ne uzmem dozvolu, samo filozofiranje mi preostaje, pa se izvinjavam unapred :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
pre 4 minuta, blackmore je napisao:

manje filozofije a više kilometara

tako je, ako ti se ne sviđa guma, voziš je što više da je pre zameniš.
Ako ti se sviđa guma, voziš je što više, da staviš novi par :)

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 481 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
On 2/6/2022 at 10:13 AM, Vitez Koja said:

@BokyBoy da li znas mozda kakve su cene guma u Bosni? I kakva je ova guma za Touring.. jer nisam neki agresivac, pogotovo kad idem sa devojkom. Ako su jeftinije u Bosni, bolje tamo da uzmem

Cijene guma u Bosni, bar kad je Sarajevo u pitanju, su deranje na živo. Ovo je najpoznatiji vulkanizer za motore, ali je toliko skup da ja gume nabavljam u Motoboxu u Splitu.  https://www.olx.ba/profil/cavallino

 

Trenutno imam Metzeler Roadtec Z6, nikad bolje gume nisam imao!!! 

Screenshot_4.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Videh da je Mitas Touring Force komplet oko 30k, dok su Pirelli GT Angel II oko 42k. Svakako sad prelistavam net i upoznajem sa sa materijom, pa jedjno po jedno. Da ne žurim mnogo, treba prvo provozati ove koje su na Suzani pa steći okviran utisak
 
Evo upravo gledam snimak i uživam uz jutarnju kafu:
 
 
Michelin road 4 ili 5 je u Xmoto oko 240-250e komplet.
Za te pare skoro da nema bolje.
Mitas više ne bi razmatrao jer su poskupele i koštaju skoro kao premium brend, a definitivno nisu ni blizu tome.

P.S. Zadnja guma na mom motoru je Mitas touring force 150/70/17 i imalo je smisla kupiti je za 9500 din koliko je tada koštala sa dostavom, sada po ovim cenama NE!


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 4 minuta, vidakn je napisao:

Michelin road 4 ili 5 je u Xmoto oko 240-250e komplet.
Za te pare skoro da nema bolje.
Mitas više ne bi razmatrao jer su poskupele i koštaju skoro kao premium brend, a definitivno nisu ni blizu tome.

P.S. Zadnja guma na mom motoru je Mitas touring force 150/70/17 i imalo je smisla kupiti je za 9500 din koliko je tada koštala sa dostavom, sada po ovim cenama NE!


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Au, pa ovo su drastične razlike u cenama. Srećom ne moram odmah da menjam gume, ali čitajući sad ovaj komentar… dobro je da je tako, barem za sada. Lude cene…

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2867 postova

ja sam valda među prvima u državi sabi nabavio iz nemačke spor force.Mogu da kažem da su koštale mnogo ispod 130 evra-cena za mene ,To j bilo pre 4 godine.Fa brika je u međuvremenu nekoliko puta poskupela po malo i samo sam čekao kad će da prilagode cenu ostalim proizvođačima.To se desilo i opet su malo jeftinje od drugih.

Meni se recimo pilot road 5 tolko ne sviđa da ih ne bi vozio ni na poklon.Prvensstveno zbog izgleda zadnje.Prednje road sam  video da one sitne poprečne linije izdeformišu  gumu .To postoji samo na tim raznim road mišelinkama sa poprečnim prečagama  i ni igde više.Čak ni guma nemora biti nešto potrošena.

 

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cbr1100xx, R1200GS
6 hours ago, blackmore said:

Videh da je Mitas Touring Force komplet oko 30k, dok su Pirelli GT Angel II oko 42k. Svakako sad prelistavam net i upoznajem sa sa materijom, pa jedjno po jedno. Da ne žurim mnogo, treba prvo provozati ove koje su na Suzani pa steći okviran utisak :)

 

Evo upravo gledam snimak i uživam uz jutarnju kafu:

 

 

Zovi u Kedi vulkanizer Novi Sad i raspitaj se za cenu...set za tvoj motor je bio 20000din mitas touring force

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Videh tačan model guma koje imam trenutno: Bridgestone Battlax BT016 Pro Hypersport, dobre su sigurno za ovu sezonu, za sledeću ćemo videti, zavisno od toga koliko budem vozio, pa shodno tome, videćemo šta dalje. Hvala svima na savetima !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 21 minuta, Savan je napisao:

Sto bi menjao ako ti se dopadaju?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Još uvek ništa ne znam o njima, motor sam tek uzeo, nego se raspitujem generalno da vidim kakva su iskustva, zatrebaće te informacije u nekom trenutku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Honda NC750x
On 2/17/2022 at 11:26 AM, FFBikerSar said:

Cijene guma u Bosni, bar kad je Sarajevo u pitanju, su deranje na živo. Ovo je najpoznatiji vulkanizer za motore, ali je toliko skup da ja gume nabavljam u Motoboxu u Splitu.  https://www.olx.ba/profil/cavallino

 

Trenutno imam Metzeler Roadtec Z6, nikad bolje gume nisam imao!!! 

Screenshot_4.jpg

Pozdrav,

Ja sam jucer narucio roadsmart 4 kod ovog tipa

 

520KM je set za NC-a (267 eura). Rekao bih da je ovaj vulkanizer/prodavac bio najjeftiniji kada je cijena guma u pitanju. 

Promenio član r_faruk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8706 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 7 sati, blackmore je napisao:

Videh tačan model guma koje imam trenutno:

Nazad sam stavio Continental Attack SM Evo koliko se secam, neverovatna guma! Zalepi za sebe brdo kamencica, kao slik.

Oko 5000km je presla, drzi kao po sinama ali se trosi i dok stoji :D 

55.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Generalno gumu treba birati prema tome kako neko vozi a ne prema vrsti motora. Dzaba ces staviti hiper sport na rr motor ako se vozis samo po gradu cijele godine 60 na sat.  Nikad je neces zagrijati a na mokrom ce klizati. 
Kolega gore koji trazi savjet po opisu koji je dao trebao bi staviti potpuno suprotnu gumu od one koju trenutno ima na motoru. Treba gledati neku sportturing gumu. Duze ce trajati, bolje ce drzati na mokro i hladno. 
Sto se tice proizvodjaca svi dolaze u obzir kod tako lagane voznje. Kad se krene u ozbiljno peglanje po krivinama tu se sve iskristalizuje. 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6913 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kad sam pre par godina video lika da je došao na bazen vozeći slikove na S1000R zaprepastio sam se :D

 

Da je počela kiša morao bi da ga gura do kuće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8706 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ma kakvi! 

Kazu kratko traju... Stavljao sam slike na forum, drugar otisao sa R6 i slikom (polovnim! ) nazad na Transfagarasan i Transalpinu.

Jeeedva sam ga namolio da stavi prednju putnu gumu sa moje honde.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8706 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Izvinjavam se!

Zadnju smo stavili putnu... 

Prva fotka Albanija, druga transalpina. 

Kocenje i gasiranje na nivou, menjali smo se motorima na kratko, osecaj ispumpane gume napred katastrofalan.

On je presao brdo km na slikovima i nekim smesnim pritiscima. 

66.jpg

666.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8706 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

To sam se i ja vise puta pitao? Zasto?

 

.... i da, ovaj je u Brno na MotoGP otisao sa oba slika, tukla kisa preko 200km.

Ja se do Crne Gore "preobuvam, pakujem alat, 2 seta za krpljenje guma.

 

Covek je sa moje terase BUKVALNO navukao jaknu koja mi je visila na civiluku i otisao na GP.  (Na polu izduvanim slikovima)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja