Jump to content

Moto Zajednica

GOTOVO!!! MZ ETZ 251 R, sad nije vise "R" -back to basic-

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

konacno sam i ja zavrsio!

nedostaju neke sitnice, ali moze i bez toga!

ostaje jos samo registracija pa da mogu da idem gde hocu, ovako se vozim samo po selu (i to kad nema onih u plavom  ;D )...

sto se tice masine, promenio sam semeringe, lezajeve radilice, klip, klipnjacu, probusio cilindar na prvu specijalu...

struju sam kupio polovnu (originalnu bez budzenja kao sto je bilo do sada), namontirao je i super radi...

posto mi MZ kao MZ nije bas nesto lep, a posto ja volim R resio sam da se malo igram i napravim nesto da lici bar malo na R...

kupio sam oklope od brke. oklopi su od honde nsr 125 prepravljenji za MZ...

ovako je izgledao kad sam ga kupio

 

post-1656-12878995872704_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Motor super izgleda, ali mu mnogo kvare izgled ti zadnji amortizeri. Kad bi to moglo da se resi bilo jos bolje. Ali i ovako je super, trud se isplatio ;)

Slicno ovako sa plastikama od NSR-a je uradio Brrkin cale, terajte Brrku da vam okaci slike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Motor super izgleda, ali mu mnogo kvare izgled ti zadnji amortizeri. Kad bi to moglo da se resi bilo jos bolje. Ali i ovako je super, trud se isplatio ;)

Slicno ovako sa plastikama od NSR-a je uradio Brrkin cale, terajte Brrku da vam okaci slike.

hteo sam da stavim centralni amortizer ali sam u nedostatku para odustao..

video sam slike brkinog motora, od njega sam i kupio plastike... ;)

I još neke trokrake felne...

hteo sam i to, ali kao sto sam vec rekao, nedostatak sredstava...

nadam se da ce biti i to odredjeno....

 

hvala svima na komentarima

 

post-1656-12878995877734_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Obrenovac

              Svaka cast, nekada dok sam vozio MZ-a i ja sam hteo da radim istu stvar, isao u Mladenovac da se raspitam za oklope i sve ostalo, ali mi je jeftinije bilo da poliram!

 

            Nema para da se plati ovaj trud!

 

      Kad budes u luftu sa "vremenom" trazi lepe felne, bar neke navlake preko opruga na amortizerima, i malo mu podigni zadnji kraj auspuha, mozda bi mu i polirana prednja viljuska bez onih zastitnih guma lepo stajala. Niko ne bi rekao da je MZ, a uvi iz MuZ-a te mozda pozovu sa slobodnim radnim mestom konstruktora-dizajnera! :D

 

    Uzivaj u svom ljubimcu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Bravo!!!

 

Svi su komentari na mestu, motor je stvarno izuzetan.

 

Kod Brkinih fotografija tog oklopa nisu tako dobro upasovani farovi, nema stakala ispod tih kosih očiju pa mi je nekako izgledalo nezavršeno. To si super rešio, to je ujedno bio najveći nedostatak ovih oklopa.

 

Nemoraš sada da bankrotiraš zbog motora radi detalja, sređivanje nema kraja a pare imaju. U nekom narednom periodu stvarno bi dobro došao mono amortizer, liveni točkovi (i ja bih kupio kada bih znao gde i koje), izdignuti auspuh bilo u boji bilo u kontrastu a možda i providni vetrobran od dimnjenog pleksija umesto poliester plastike...

 

Nash, dovodiš nam ovog lepotana na skup zar ne? Da ne insistiramo na fotografijama, bolje da ga vidimo uživo. I zalijemo ga. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

ne mogu da verujem da je ovo MZ????

Svaka cast, masina je EXTRA, jes' da nisam ljubitelj R bike-a ali za ovo remek-delo skidam kapu!!

Jos 1x BRAVO MAJSTORE!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Vrsac

Bravo. I ja sam se upustio u slican projekat pa znam kolikio to zahteva

truda i znoja. Ti si svoj zavsio, blago tebi, moj je jos u srafovima. Citave

zime nisam radio skoro nista pa sam sad u frci s' vremenom. Zasad je jedino

sigurno da stavljam upside-down prednju vilu od Aprilije. Zadnja, jednorucna

viljuska trazi ozbiljnije prerade rama, zato trazim neki polovan ram bez papira

od ETZ-a. Nadam se da cu bar uspeti da napravim glavcinu zadnjeg tocka za

felnu i disk od te Aprilije. Plastike, polako tokom sezone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

sta ima novo? neznam odakle da pocnem...

pa evo ovako: vozim se po selu onako lagano 30-40 stanem na stop,krenem prvom kad ono nesto lupa.dodjem do kuce,skinem levu deklu kad imam i sta da vidim. slomio se jedan zubac sa zubcanika prve brzine.... posle rasturanja masine vidim da je taj zubac ostetio nekako onaj dupli zubcanik (cini mi se 18-21 zub),  a veci zubcanik prve brzine je ostetio onaj manji sto stoji na osovini. porucio delove: zubcanik prve brzine 1700din,onaj dupli je 2600din i osovina 1700din...delovi stigli pre dva dana i sad cekam prvi slobodan dan za sastavljanje....e da ne zaboravim da sam potrosio pare namenjene registraciji na ove delove i na neke nepredvidjene probleme sa autom....sve u svemu nemoguce sam iznerviran >:( >:(>:(

i to nije sve, neki lik kupio crvenog mz-a 251 i divljao po centru sela...svi su mislili da sam to ja i poslali mi panduraciju...a panduri kao panduri, nikako da im dokazem da to nisam bio ja....na kraj sam im doneo kutiju sa rasklopljenom masinom unutra i oni se pokupili i otisli....

 

evo jedne slicice pre rasklapanja masine

 

post-1656-12878997517238_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Motocikl: GPZ500 i GSX600F

Pre dobrih par godina u Kanjizi sam video jednog preradjenog MZ iz Madjarske. Prvo u opste nisam prepoznao motor, lik je cak stavio mono amortizer pozadi i ceo motor je bio preradjen u endura. zao mi je sto vlasnika nisam upoznao zurio sam. Znaci samo dobra volja, malo rada i mozes da se resis i tih ruznih amortizera! Motor ti EXTRA izgleda. U nedostatku sredstava i ja razmisljam o preradi jednog MZ. Radio sam nekoliko motora, jedan moj rad mozes da vidis GARAZA/SAM SVOJ MAISTOR/KLE PRE I POSLE.Ja sam onaj u plavom.POZ!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja