Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora za POCETNIKA

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: //

 

Pazi taj z750 ima 100 i kusur konja. Na pravinama gde si dosad sa nekim autima dostizao maks 120 sa ovim sokocalom ćeš lagano doći i do 200 i to za nekih 10 sekundi, gde ćeš prvih 100kmh zakucati već za 3 sekunde.

Ja, kao sto vidiš iz mog prethodnog posta nisam protiv toga da ti uzmeš taj motor, ali me brine jedino tvoja recenica o zakucavanju maks brzine. Po lokalnim putevima budeš li sa tim motorom iskljucivo zavrtao gas i zakucavao, jbg nije pitanje hoćeš li završiti u sanduku, već je više pitanje vremena koliko će ti trebati i hoćeš li još nekoga povuci sa sobom.

 

A greota je, mlad si, život je pred tobom - a ne znam jesi li video kad mrtvaca? Ne želiš valjda da te roditelji gledaju takvog - probaj samo sebe da zamislis i zapamti moje reci da nije pitanje hoćeš li, nego je samo pitanje koji će datum morati sa se iskleše.

 

Znaci kupi taj motor ali pamet u glavu.

 

PS: htedoh da okacim sliku nekog bezivotnog tela, ali možeš ti to i sam da izguglas.

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

:) Savo i mene si uplasio :staa2: Slikovito opisano, mislim da je decko definitivno odustao od motora, verovatno nece vise ni bicikluda vozi :))

Da bas to dodje bukvalno tako, ali ja sam se mozda pogresno izrazio u jednom od svojih postova, htjeo sam samo reci da fkt volim taj adrenalin, tu voznju, ubrzanje, brzinu i sl., ali nikada nisam divljao ulicama (sa autima) gdje je velika mogucnost da neko dr nastrada. Svako auto koje sam kucao, bilo je na autoputevima i uvijek sam, bolje jedna glaba vec nedaj Boze vise njih. Naravno, momak sam jos, mogu slobodno reci da nisam nista prosao u zivotu za razliku od vas starijih i sl. Fkt glupo je reci da mi se zivi, svima nama se zivi, ali znam u kojoj situaciji sta mogu. Naravno da ne bi sjeo na motor kao divljak odma', vremenom bi se naucio. Meni jednostavno treba taj neki motor kao preporuka da se sto prije naucim, i da mi usput ostane dobar motor koji ce me sluziti i kad steknem to iskustvo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Ako je odustao, spasio se, a ako nije, onda najvise 125ccm dok se malo ne ohladi glava pa posle par godina nesto do 500ccm pa posle par godina, sta god oces.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Kod Bokija pa sve do Tokija za svakog se po nesto nadje da se jasi.

 

Послато са SM-A500H уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

 

 

Pazi taj z750 ima 100 i kusur konja. Na pravinama gde si dosad sa nekim autima dostizao maks 120 sa ovim sokocalom ćeš lagano doći i do 200 i to za nekih 10 sekundi, gde ćeš prvih 100kmh zakucati već za 3 sekunde.

Ja, kao sto vidiš iz mog prethodnog posta nisam protiv toga da ti uzmeš taj motor, ali me brine jedino tvoja recenica o zakucavanju maks brzine. Po lokalnim putevima budeš li sa tim motorom iskljucivo zavrtao gas i zakucavao, jbg nije pitanje hoćeš li završiti u sanduku, već je više pitanje vremena koliko će ti trebati i hoćeš li još nekoga povuci sa sobom.

 

A greota je, mlad si, život je pred tobom - a ne znam jesi li video kad mrtvaca? Ne želiš valjda da te roditelji gledaju takvog - probaj samo sebe da zamislis i zapamti moje reci da nije pitanje hoćeš li, nego je samo pitanje koji će datum morati sa se iskleše.

 

Znaci kupi taj motor ali pamet u glavu.

 

PS: htedoh da okacim sliku nekog bezivotnog tela, ali možeš ti to i sam da izguglas.

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

:) Savo i mene si uplasio :staa2: Slikovito opisano, mislim da je decko definitivno odustao od motora, verovatno nece vise ni bicikluda vozi :))
Da bas to dodje bukvalno tako, ali ja sam se mozda pogresno izrazio u jednom od svojih postova, htjeo sam samo reci da fkt volim taj adrenalin, tu voznju, ubrzanje, brzinu i sl., ali nikada nisam divljao ulicama (sa autima) gdje je velika mogucnost da neko dr nastrada. Svako auto koje sam kucao, bilo je na autoputevima i uvijek sam, bolje jedna glaba vec nedaj Boze vise njih. Naravno, momak sam jos, mogu slobodno reci da nisam nista prosao u zivotu za razliku od vas starijih i sl. Fkt glupo je reci da mi se zivi, svima nama se zivi, ali znam u kojoj situaciji sta mogu. Naravno da ne bi sjeo na motor kao divljak odma', vremenom bi se naucio. Meni jednostavno treba taj neki motor kao preporuka da se sto prije naucim, i da mi usput ostane dobar motor koji ce me sluziti i kad steknem to iskustvo.

@gajo

Jbg, sećam se dobro kad sam imao godina koliko on sad ima. Znam koliko nisam bio svestan prolaznosti života i koliko je to definitivno, već je sve nekako izgledalo - ma neće to mene. I sad se ponekad najezim koliko olako i nepromisljenih stvari sam radio. Ali sa druge strane sećam se takođe odlično da nisam ništa oskudevao sa vožnjom tad, tehnicki gledano.

A mislim da mu i ti možeš dati dobar primer na svom iskustvu šta sve može sa se desi čak i kad misliš da imaš sve pod kontrolom i kad si i dosta stariji nego sto je on sad. I da nekad se ne pitaš samo ti kao vozač već da ima i drugih oko tebe na koje takođe treba da obratiš pažnju i da i njih pokusas držati pod kontrolom. Važnost opreme je već toliko prepričana priča da je isuviše počinjati o tome već je dovoljno samo i pomenuti.

 

@Kolle

Samo napred onda, ništa više nećeš naučiti na 125 ili 250 nego na tom z750, bar kako ja gledam na stvari. Polazim od toga da si imao neku normalnu obuku na motoru i da umeš da upravljaš istim i da učestvuješ u saobraćaju. Ako to nije slučaj onda nisi ni za 125 već pravac auto-škola - nebitno da li već posedujes kategoriju ili ne.

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 414 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Nisam najbolje skontao da li i koju A kategoriju poseduješ. Ako nemaš ni jednu onda cela ova tema sa sve navedenim motorima kao opcijama momentalno pada u vodu dok ne dobiješ papirče. Takođe i dok ne dobiješ punu A kategoriju ovi motori iz prvog posta padaju u vodi i nepotrebno je sve razmatrati.

 

Druga stvar, kad budeš rešio da kupiš motor prvo kupi nešto osnovno od opreme (kacigu, jaknu, rukavice) ili bar odvoj novac po strani kako bi eventualno odmah nakon kupovine motora mogao da kupiš i uskladiš boje sa motorom ako ti je to bitno. Do tad nema vožnje. 

 

Trebao bi i da računaš u startu na neka ulaganja u motor odmah nakon kupovine (ulje, filteri, gume, registracija...pločice, akumulator...) naravno zavisi od motora koji kupiš, ali gotovo da je nemoguće da nije potrebno nikakvo ulaganje, iako su 90% oglasa u fazonu "pre 124km promenjeno sve moguće i nemoguće, sedi i vozi", ali videćeš da nije baš tako.

 

A posle svega navedenog kad odlučuješ o izboru motora, slušaj druge, slušaj sebe, ti najbolje znaš šta možeš i koje su tvoje veštine, e pa to što misliš da znaš i možeš umanji za jedno 50% pa ralunaj na toliko. Ti prvi moraš sebe da zaštitiš i brineš o svojoj glavi, niko drugi to ne može da uradi umesto tebe.

 

Ne pričam ti ovo baš bezveze i napamet, jer sam i ja ostao bez najboljeg druga kome je motor odneo život, a ima nas mnogo takvih nažalost...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 496 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Ma kupi R6 i bole te kurac.

Pusti ove što te savetuju da usporiš samo su ljubomorni na tvoju brzinu.

Ako kupiš i neki GOPRO možeš odmah da udaraš konkurenciju onom malom što je rešio sve da nas posavetuje kako se vozi.

Aj uzdravlje i zavrći taj gas dok ne udari u kraj.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

 

 

 

Naravno da ne bi sjeo na motor kao divljak odma', vremenom bi se naucio. 

 

:lol3:  :lol3:  :lol3:

U stilu Željka_Srb-a. :)

Mogu da zamislim samo šta bi Bocca odgovorio. :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Tebi kao početniku prvenstveno treba motor da ti ispuni 2 osnovna kriterijuma.

Da je zabavan, i da prašta greške.

Ako si dovoljno lud zaletećeš ti i 125 kubika do kobne granice, ali mislim da nečeš biti srećan sa tako malom snagom.

Moj prvi motor bio je Hornet 600 98god, kupljen po preporuci mnogih ljudi.

Jako lagan za voznju, za skretanje, obaranje, dobro koči, i prašta sitne početničke greške.

Najbitnije od svega, bio sam srećan.

Sve zavisi šta ko voli, zato se i kupuje motor, nemoj slušati druge, slušaj svoje srce ako želiš biti srečan. Procenat nastradalih početnika je mizeran u odnosu na iskusne usijane glave koje su nastradale misleći da znaju sve i ne poštujući osnovna pravila. Kada si početnik oprezan si, problemi nastaju kada se opustiš, i misliš da znaš sve.

No, kada smo kod preporuka, mogu ti toplo preporučiti Hornet.

Što mlađe godište, to bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

nenadbg88@ Procenat nastradalih početnika je mizeran u odnosu na iskusne usijane glave koje su nastradale misleći da znaju sve i ne poštujući osnovna pravila. 

Старосна структура погинулих МОТОЦИКЛИСТА И МОПЕДИСТА
у саобраћајним незгодама, у периоду 2012-2016. годинa

 

 

Starost_MotMop.png?ver=21

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

nenadbg88@ Procenat nastradalih početnika je mizeran u odnosu na iskusne usijane glave koje su nastradale misleći da znaju sve i ne poštujući osnovna pravila.

Старосна структура погинулих

МОТОЦИКЛИСТА И МОПЕДИСТА

у саобраћајним незгодама, у периоду 2012-2016. годинa

 

 

Starost_MotMop.png?ver=21

Verujem da je ovo tačno, ali godine ne govore ko je početnik a ko ne. Pod početnikom smatram prvih nekoloko meseci ili max godinu dana, ili nazovi ih opreznih godinu dana. Vozač brzo dobije samopouzdanje nakon toga i misli da je sve naučio da kratak vremenski period, tada počinje divljanje.

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne znam kako su radjeni ovi podaci. Ako je to podela u odnosu na sve koji su poginuli onda nije bas merodavna. Logično je da u rasponu godina 15-34 godina ima najviše poginulih jer u toj kategoriji ima i najviše vozača. A u kategoriji 35 do 54 godine spadaju pretežno porodični ljudi koji i nemaju toliko vremena za vozikanje. Ujedno su to i 'ozbiljniji' vozači jer imaju već dozu odgovornosti koju nose prema porodici.

 

A tih 50 matoraca preko 55 god su koliko vidim rizicni jer njih nema puno a ipak ginu.

 

Realno bi bilo da kažu, u kategoriji mladih gde ima toliko vozača je procentualno toliko nastradalih, itd itd.

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V

Kolege nije bas tako.

Nemam sad podatke za evropu, ali npr. u SAD je prosecna starost motociklista 48 godina.

Neko americko udruzenje prodavaca na primer smatra da su im osnovna ciljna grupa muskarci belci stariji od 36 godina.

A verovali ili ne cak 40% motociklista su tamo u kategoriji starijih od 51 godinu.

Ako je ovde slicna ta starosna struktura (a ne vidim neki poseban razlog da bude bitno drugacija) i kad bi ovo ukrstili sa ovim dijagramom jasno je da procentualno vise vozaca strada iz grupa koje su zapravo malobrojnije, pa je jasno da su ubedljivo najrizicnije kategorije mladi vozaci, sto svakako ima smisla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja