Jump to content

Moto Zajednica

NIGHT BREAKER LASER

Recommended Posts

  • ODUSTO OD DIJETE, 2504 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Prelomih i reših da zamenim fabričke sijalice. Biće za rezervu ;) .

Prvi izbor su mi bile ove sijalice :

http://www.philips.co.za/c-p/37170328/x-tremevision-car-headlight-bulb#see-all-benefits

 

Ali nema na komad već par. Meni na motor ide kombinacija H7 - HB3. Odustajem i prelazim na OSRAM.

Gledam dva modela RACER 110 - predviđen za motore i trpi vibracije, cena 750din.

                                 LASER za kola ali jače sija dosta, iste karakteristike kao i PHILIPS, prodaje se na komad i cena 1.620din.

Odluka pada na

https://nightbreaker.osram.info/en/

 

HB3 za dugo nisu imali u modelu LASER pa sam kupio samo za kratko. Taman i da testiram kako sija.

Nadam se da ću biti zadovoljan a koliko će izdržati javljam kad crknu.

 

Planiram i na kola da ubacim nešto slično ako se pokažu OK.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Pre neki dan mi vrisne vlakno za kratko svetlo na Philips VP 12432, posto moj motor koristi dve H4 sijalice morao sam da menjam obe.... I upadnem u dilemu kao i ti, i na kraju se odlucim za Osram Nightbreaker Unlimited. Cena u paru varira od 1990 do 2400. Zadnjih par dana sam imao priliku da vozim po mraku i na neosvetljenim delovima puta i pozitivno sam odusevljen sijalicama. 
P.S. Koga god sam pitao, hvalili su Osram, nadam se da se necemo pokajati ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 566 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Osram NB trosim vec deceniju. Koristio na 5 automobila dosad. Uvek ih hvalim ali nijedne mi nisu izgurale duze od 7 meseci ni na jednom autu. Videcemo na ovom autu sad, trebalo bi laser da izguraju mnogo duze jer imam dnevna led svetla pa halogenke palim samo nocu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Pre neko veceri sam u farove automobila ubacio NB Laser sijalice. Kupih par H7 na NIS pumpi za oko 3080 dinara. Rano je da kazem bilo sta jer sam vozio kratke nocne relacije po osvetljenim gradskim ulicama. Za vikend idem na put pa cu posle tog puta reci nesto vise o njima. Prvi utisak je da daju osetno jacu i cisto belu svetlost koja je najbliza boji xenon sijalica od 4300k. 

 

Stay tuned. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2504 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Kit komerc u Ugrinovačkoj ulici, Zemun.

Te racer su u rangu običnih sijalica ako ne grešim, mislim da nisu jače kao laser. Zato sam ih i preskočio, hteo sam da pojačam svetlo fara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

...Gledam dva modela RACER 110 - predviđen za motore i trpi vibracije, cena 750din.

LASER za kola ali jače sija dosta, iste karakteristike kao i PHILIPS, prodaje se na komad i cena 1.620din.

 

Nisam baš siguran da to trpljenje vibracija ima bilo kakvu vrednost u praksi. Ne vidim šta te više trpe od običnih. Šta, kao motor automobila ne trese? Naravno, zavisi kog, kao i motora. Što se tiče drmusanja na putevima (a putevi nam k'o švajcarski sir) bajker jako vodi računa o svakoj neravnini, dok se kolima trucka mnogo opuštenije po rupama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2504 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Tako piše na pakovanju a i prodavac mi reče, slažem se da ja više pazim na rupe i neravnine kad sam na motoru nego u kolima.

Sad gledam ovaj link i ove nisu imali - NIGHT RACER, verovatno su i skuplje.

Imali su RACER 110 koje nisu ovako jake već su slabije.

 

https://www.osram.com/osram_com/products/lamps/vehicle-and-bicycle-lighting/motorcycles/halogen-headlight-lamps/night-racer-110/index.jsp?productId=ZMP_1168302

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2504 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Danas ugradio novu sijalicu.

Slikao noću sa iste pozicije, juče i danas, far sa obe sijalice i utisci su sledeći: daljina do koje dobaci far je pa skoro kao i fabrička sijalica, možda malo dalje.

Boja je više bela, fabrička je malo žućkasta pa mi deluje da laser osvetljava malo bolje tj bolje vidim u mraku.

Očekivao sam dosta bolje rezultate koliko je nahvališe ali u mom faru se nije pokazala tako.

Možda je razlog tome što ima kao andrak ispred vrha sijalice pa drugačije rasipa snop svetla :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja