Jump to content

Moto Zajednica

Kupuje se kaciga , full face , 57,58

Recommended Posts

  • Drug član, 1291 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Napalo me nesto da posle 100 god flip up-a , uzmem neki full face

 

Sta predlazete ? Budzet tu , do 20ak crvenih

 

Tu spadaju exo 410 , exo 500 i exo 510...

 

http://www.maxmoment.rs/kacige/integralne/exo-410-antares-matt-black-silver.html

 

http://www.maxmoment.rs/kacige/integralne/exo-510-solid-black.html

 

Ili moze i neka polovna , ako ima neko , naravno da nije neki raspad od kacige

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

imam novu probiker 58 59 cm crna sa tribalima belim nije skinut zastitna folija sa vizira meni doneli iz beca ali mi je za malo velika samo probana mogu slike na viber ili mail 50 e cena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Sto se tice Scorpion kaciga, nosio sam full face Exo 1000 brutalna kaciga i nosio sam njihovu flip up Exo 900 (ali ona nije tema).
Od full face kaciga koje sam nosio i koja me je odusevila jeste Shark RSI Fusion Tech ali mana je bila sto nema cvidze, a u tom rangu cenovnom u kom ti gledas preporucio bih ti Shark S700 oko 150evra je u Louis-u, kolega je nosi vec dve godine i prezadovoljan je, lagana, udobna (probao sam je) i ima cvidze.

P.S. Isprati malo Louis bude dobrih popusta, devojci sam uzeo kacigu Caberg Stunt Blade cena 100 evra, veoma lagana, lep izgled, ima cvidze i postoji mogucnost ugradnje pinlock-a. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Od ove 3nabrojane exo 510 je najbolja ali i najvise kosta. Bio sam kod njih kad sam trazio kacigu i probavao. Cim stavis na glavu vidis razliku u kvalitetu. Mislim da su sa nekim printom bile 25k na popustu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1264 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Skoro ništa. Svega par modela, sve sa printom. I to je bilo pre neke dve nedelje kad sam bio. Mada će ih biti ponovo za neke 2-3 nedelje, kako su mi rekli.

 

Inače EXO710 je jako dobra kaciga. Osetno je lakša od EXO510 modela (mislim oko 150g), mada nema sunčane naočare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

N86 ni da prismrdi EXO510...

Ja sam isprva gledao N86, išao u Louis dva puta, svaki put tražio razlog da je kupim i na kraju slučajno navučem EXO na vuglu i momentalno je to bilo to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Mislim da je najbolje da sacekas moto sajam, ako se ne varam pocinje 24.03., lepo zaredjaj od standa do standa, oni moraju navuci raznih modela i velicina zbog konkurencije i verovatno ce biti nekih popusta. Lepo probas svaku, vidis koja ti je najudobnija, najlaksa, najbolja preglednost, izgled itd... jer generalno sve gore pomenute kacige su dobre.

Drugar je skoro uzeo Airoh ali flip up na snizenju u Kompp-u, i kaze da je jako udobna i lagana kaciga, verujem da su i full face istog kvaliteta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1291 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Pa pazi , vansezonsko snizenje je sa jako velikim popustom , i do 35% , bukvalno samo "prezivljavanje" , i on traje do kraja februara ... a na sajamskom popustu su snizenja dob10% , ako kupis par stvari do 15% max ... tako da je sad sigurno jeftinije nego sto ce biti na sajmu ...

 

Airoh sad vozim, flip up , skroz ok za te pare , ali nisam ful face probao jos

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Na sajmu je jako dobro sto imas da probas sve na jednom mestu,ali problem je sto cene nisu povoljne. Sve je do sada bilo na zimskom popustu koji mozda ima u jos nekim radnjama. U 3 razlicite radnje su mi rekli da oni pred sajam naduvaju cene i na sajmu stave popust koji u stvari bude regularna cena. Mozda da probas da pozuris i da uhvatis zimski poppust negde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1291 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Ma da bre ... nikad se na sajmu nisam odusevio s cenom... bas naprotiv. Sem one jedne firme iz Novog Sada , sto jakne prodaju ... Loishi jakne do jaja , za po 5,6000 din ... prodaju milion komada zato i krive kapu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Da kad malo bolje razmislim upravu ste za cene na sajmu, jedina dobra stvar je sto mozes da probas svasta nesto. Louis mi je po tom pitanju najbolji, kod njih kad je popust onda je popust, sad za Novogodisnje praznike sam uzeo Streetfighter cizme za 20evra (regularna cena bila 50), na foru Magnum cizama, kvalitne su i meni jako korisne za posao a mogu da posluze koliko toliko za motor, uzeo Caberg Stunt Blade kacigu za 99evra (regularna cena 179).
Kod nas generalno preteruju sa cenama dal to bila moto oprema ili delovi, pre par godina mi se izvrnuo pilot sraf na karburatoru, u Hondi u BG-u mi trazili 50evra, a u LA mi burazer kupio za 12 dolara.....toliko o cenama itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Ajd malo da se ukljucim al sa pitanjima danas bio u Plattner-u i gledao NEXX kacige, Nexx X.T1 model mi super lezi a trenutno je popust od 25% na cenu od 28-29 hiljada oko 23 izadje, jedino ovogodisnja sara je 40000din - 25%.. Neko misljenje za NEXX ili poredjenje sa Scorpion-om?

Dobija se pinlock i imaju integrisane naocare

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1291 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

pazi , bas se dvoumim dal su te integralne naocare pod obavezno ili da ih izbegnem... cim ima tih mehanizama to susti , jebe ale , cuje se ... evo sad imam kacigu sa integralnim naocarima , veruj da mi nije to dodatak bez koga ne bih mogao... ujutru na primer , ako vozis , hladnjikavo je a bije ti sunce , te naocare su neupotrebive , jer kad ih spustis zamagle se ( pin lock imam i on je na viziru , on ostane ne zamagljen , ali naocare zamagle ) i onda ko da ih nemas ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Velicina po tvom obimu bi trebalo da je M ,to je i moj br. Svakako kacigu moras probati zbog velicine. Meni kad sam probao shark s700 odgovoara velicina M ,dok skwal M ne mogu ni da navucem na glavu. Koliko se secam exo510 mi je odgovarala M,a neki model Airoh-a zab sam koji ,L.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

pazi , bas se dvoumim dal su te integralne naocare pod obavezno ili da ih izbegnem... cim ima tih mehanizama to susti , jebe ale , cuje se ... evo sad imam kacigu sa integralnim naocarima , veruj da mi nije to dodatak bez koga ne bih mogao... ujutru na primer , ako vozis , hladnjikavo je a bije ti sunce , te naocare su neupotrebive , jer kad ih spustis zamagle se ( pin lock imam i on je na viziru , on ostane ne zamagljen , ali naocare zamagle ) i onda ko da ih nemas ...

Zavisi od kvaliteta kacige, ja nosim trenutno Nolan N91 imam naocare i pinlock, imao sam suret bas sa teskom maglom i niskim temperatura, nisu mi maglile a veliki prednsot je na putovanjima, udjes u tunel a naocare u kacigi sta cemo onda :D Za Visegrad kad smo isli, ima oko 30ak tunela ako se varam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 834 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

I ja sam imao slicnu dilemu. Na kraju sam presekao i kupio exo510 solid black. Cekam lepse vreme pa da vidim kako ce se pokazati u voznji. Za sada mi deluje bolje od HJC fg14 i Nolana N64 sto sam imao do sad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Evo nalazim na KP dosta lepih shark s700 modela ... izgleda da ni one nisu lose..

 

Sludeo sam se skroz

 

;)

Kolega nosi vec 2 godine S700 i znam da je prezadovoljan i da je oko 150evra. Srecno u odlucivanju :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5904 postova

Moj savet ti je da skupis jos love i kupis pravu kacigu koja ce ti duze vreme zadovoljavati potrebe. Ta cifra ti je malo ni tamo ni ovamo. U Fc moto mozes da porucis Scorpion Exo 2000 za oko 240 ili HJC RPHA 10+ za oko 260-280 eur imas kupon za 10℅ popusta i slanje u AT ili DE je 7 eur ako se dobro secam. Ako imas kome da posaljes kostace te dobra kaciga oko 220-250 eur a to su vec kacige oko 1300 grama u M velicini. Uz EXO 2000 dobijas dodatni tamni vizir i pinlock (ako se nije nesto promenilo).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja