Jump to content

Moto Zajednica

Godine bajkerskog staza I br.padova

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Derventa, Novi Sad
  • Motocikl: DR-Z400, Benelli Trek 1130

4 godine pravog staza i 4 pada od kojih 1 sa lomom kljucne kosti, a 1 iz mjesta jer sam zaboravio izbaciti copavu. Druga dva SMITSY varijante prosao sa par ogrebotina

 

Iz mladjanih dana sa APNom i skuterom sjecam se nekih 5 padova al kontam bilo je tog dosta vise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha Thundercut

Dva puta opleo,ni jednom nisam isao brze od 15-20km/h...jednom opruzio krivinu na makadamskom putu izmedju dva sela(jer sam jeo plazmu usput) u pitanju je bio MZ251...drugi put mi CBR hiljadarka iskliza u sred raskrsnice(prvi put kad sam ga zajaho,nismo bili kompatibilni ;) )....a autom sam imao dva udesa oba sa poljoprivrednim masinama,jednom traktor,drugi put kultivator...tako da sam poznat kao problematican vozac u malim brzinama,i za to me uglavnom zezaju...svi pehovi koje sam imao su bili ispod dvajes...;)

 

Послато са LG-E460

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha Thundercut

Dva puta opleo,ni jednom nisam isao brze od 15-20km/h...jednom opruzio krivinu na makadamskom putu izmedju dva sela(jer sam jeo plazmu usput) u pitanju je bio MZ251...drugi put mi CBR hiljadarka iskliza u sred raskrsnice(prvi put kad sam ga zajaho,nismo bili kompatibilni ;) )....a autom sam imao dva udesa oba sa poljoprivrednim masinama,jednom traktor,drugi put kultivator...tako da sam poznat kao problematican vozac u malim brzinama,i za to me uglavnom zezaju...svi pehovi koje sam imao su bili ispod dvajes...;)

 

Послато са LG-E460

Mada sam se ovo ca Cbr-om zgodno ugruvao i opleo glavom u asfalt...naravno uz asistenciju kacige...ah da imao sam jedan pad pri vecoj brzini sad sam se setio...bicikla mountin bajk...30-40 km na sat udario me citroen pikaso sa strane leteo sam ko tica lastavica pa sleteo na asvalt...ugruvan bio,ali nista polomljeno ni meni ni bajsu...;)

 

Послато са LG-E460

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

10 godina, da imam vozačku i svoj motor, tačnije motor sam imao i prije vozačke, al ga ne računam jer je Tomos

 

8 padova, od toga 4 zahvaljujući kombinaciji klizave podloge i prednje kočnice, 2 pada gotovo u mjestu, 2 ispravljanja krivine zbog pada u sred iste

 

+ jedan sudar koji me i poslje dvije godine još svrbi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3129 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

25 godina, dva žešća sudara. Prvo me riba udarila Jugom ispred skupštine, sav modar, crno modar, iskrivljen ram na motoru i sve porazbijano. Drugi: lančani sudar jesenas u terazijskom tunelu. Par čukanja i češanja sa automobilima, što oni, što ja kriv. Izletanje i tumbanje u Košutnjaku, padanje pri vožnji na zadnjem, nekoliko proklizavanja i klizanja... ima toga još.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

8-9 godina Tomos T14 (bez dozvole) - 0 padova
6 godina kinez (Quingqi QM200), 35.000km - posle 3. pada sam prestao da brojim :D Sve su bile neke glupe i bezopasne situacije, padovi sa malih brzina usled kojekakvih proklizavanja

3 godine Yamaha XJ600S, vise od 20.000km - 0 padova (daleko bolja ciklistika, kocenje i gume nego kod kineza, pored iskustva i karakteristike motora mnogo uticu na bezbednost...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

 49 godina moto staza (prvo java 175, pa jave pandurske 350, i od 1973g razni BMW do danas) 1971g prvi put puko i slomio nogu, i do danas (hvala Bogu) osim par ispustanja motora u mestu nikakvih zajebancija ( a moglo ih sijaset biti ).

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda Hornet 600

8godina vožnje 5 padova

 

Prvi motor skuter 125cc Sprint fantom svih 5 padova sa njim. Jednom u jugo, pijani starac izleteo iz sporedne. Jednom mi deda isekao putanju i oborio sam motor, tada sam iscasio rame i mesec dana mirovanja. Jedno izletanje sa puta i 2 proklizavanja.

 

Kasniji motori xt i Hornet, ništa hvala Bogu do sada ;-)

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Eee, koliko puta sam samo ljosnuo sa dedinog apenca po ataru dok sam se vozao. prestao da brojim. To necu ni racunati, to sve spada u "obuku". Otkad zvanicno imam dozvolu, jednom mi je ispao motor u garazi i to je na svu srecu jedini akcident koji mi se desio. Mada mi je sada jako losa prednja guma i nisam preterano siguran u nju pa vozim opreznije, evo jos nisam imao padova :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

poceo na zoljici cim sam 2000te napuio dovoljno godina za polaganje psp-a...

a aktivno vozim zadnjih 7-8 godina. broj ozbiljnijih padova - nula!

 

pao sa skutera pre jedno 10 godina, danak neiskustvu...pokusao pod malim uglom sa puta da se preko zute mermerne/kamene glatke bankine popnem na trotoar...tockovi 10" i naravno poljubio beton...ozlede: povredjen ponos, jerbo su neke slatke klinkice bile pored... :D

 

i pre jedno 5 godina,na Apollo RX250 se provucem na semaforu isped madjarskog pozorista na pocetak kolone u traku za levo, da skrenem u Njegosevu, i covek iza mene kad se upalilo zeleno da gas, i od nazad me srusi sa motora...kune se da me nije video...steta par ogrebotina na kacigi jer sam bukvalno spustio motor na sebe i ozuljao kacigu o asfalt...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2007

E da se javim i ja kao osnivac teme... Do sad nikad a pre sat vremena sam overio asfalt tj travu. Nesto sam se zamislio, zverao sa strane i kad sam se trgnuo vec sam bio na samom ulasku u levu krivinu. Uz ivicu puta je bilo sljunka ili cega vec pa sam skliznuo u travu. Na meni levo koleno je dobilo malo udarac mada zato dusa boli al jako posto se na motoru slomila maska i sazuljala leva strana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 600

Prva sezona i prvi pad, dace Bog i poslednji.

 

Inace jako me nervira sto kod te vidi na motoru prvo sto kaze "Jel znas kako se dele bajkeri? Na one koji su pali i na one koji ce tek da padnu he he". Kreteni

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1707 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Motoristi se dele na one koji su pali i one koji ce tek pasti-rece cereci se bilmez od 60-ak godina meni i drugaru u trznom centru pred 20-ak ljudi dok sedamo na motore.A onda ga drugar upita "Znas li majmune kako se dele ljudi?na one koji su popili samar i one koji ce tek popiti samarcinu".

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 338 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Ne slazem se sa ovom podelom-moj deda je vozio od ww2 do 2002 godine.vozio je sve sto je u eks yu bilo dostupno.putovao je 2 god na posao motorom i nikada nije pao.negovi saveti u vezi voznje su bili “pamet u glavu i ne zuri” i drugi je bio da nikad prilikom nekog veceg spustanja na cvaji ne koristim motorno kocenje.zavrsio je karijeru samo sa bolovima u kolenima a i to je pripisivao tome sto je vozio i zimi.sto se mene tice nekih 10-ak god aktivno,inace skoro ceo zivot jer je uvek neki tomos bio u garazi i 0 padova ali rizicnih situacija skoro svaki dan.mozda zvuci glupo al uvek kad kupim motor odem s njim kod dede na grob da mu se pohvalim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

nikad prilikom nekog veceg spustanja na cvaji ne koristim motorno kocenje

Ovo ne razumem. Prvo šta je "cvaja", a drugo zašto ne motorno kočenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 338 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

 

nikad prilikom nekog veceg spustanja na cvaji ne koristim motorno kocenje

Ovo ne razumem. Prvo šta je "cvaja", a drugo zašto ne motorno kočenje?
Koci pomalo.na mz-kao ce cuje karakteristican zvuk.seckaju nekako nije kocenje na kako smo navikli.a i taman se naviknes on cimne jos ako ima sljunka ode na zemljub

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 338 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Nisi vozio verovatno.kad na mz-nizbrdo oduzmes gas koci i cuje se iz auspuha bum bum.secka motor nekako a i oce da sam doda malo gas i jawa.verovatno stariji i iskusniji bolje znaju da objasne.po meni je to zbog konstrukcije tih motora a mozda i do odrzavanja koje 90-ih kad sam ja vozio te motore bilo krpljenje svega i svacega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

11 godina, 0 padova

 

4 godine na 50cc skuteru

6 godina na 500ccskuteru

2 godine na motoru 650cc

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja