Jump to content

Moto Zajednica

Краљево 13.-14.2016.

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

ima neki drugi onda. Ili nesto drugo, trece..

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3514 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Hvala svima sto su mi otvorili oci. Prodajem R-a povoljno. Da se ratosiljam bede i da ponovo budem covek. Vozicu auto, s telefon na uvo, radicu polkruzno na duplu punu,ici cu u kontra smeru, necu se truditi ni da palim svetlo, bolece me alatka za te podguzne muve motoriste, trudicu se da im sto vise zagorcavam zivot jerbo su svi oni su u dusu mazohisti.

Mislim da si došao do ispravnog zaključka i da si doneo najbolju moguću odluku!

Vožnja motora je previše komplikovana i složena radnja (a može da bude i opasna).

Svaka čast na realnom rasuđivanju!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3514 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

30m. cal 12. 4,5 mm. 66 kom.

U poslednjih desetak godina bio sam na dosta sa'rana gde smo ispraćali poznanike i drugare koji su stradali vozeći motore, a ne videh ni jednu sa'ranu gde ukopavaju nekog traktoristu koga je sačmarom "overio" pobesneli bajker.

Razlog je verovatno taj što je to masovna pojava pa i ne stižu da ih sa'ranjuju nego nesretnici skapavaju po jarkovima (tu gde su se susreli sa strašnim sudijama naoružanim sačmarama sa krupnom sačmom.

Nego ja ipak predlažem da prvo malo sa'raniš ove koje si već pobio (čisto iz higijenskih i vaspitnih razliga) pa da onda nastaviš da ih tamaniš dalje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3514 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Neobeleženi i neosvetljeni traktori, kombajni, freze, ......, biciklisti koji pojedinačno ili u grupama noću voze bez bilo kakvog osvetljenja, ostavljena vozila na putu bez obeležavanja, .....!

To je nažalost ono sa čime se srećemo svakodnevno u realnom saobraćaju. Isto kao i što se srećemo sa bahatim, pijanim ili sa vozačima koji nemaju ni najosnovnija znanja o vožnji i o saobraćaju (nezavisno da li voze auto, traktor ili motor).

To sve nije po propisima i trebalo bi da bude sprečeno i sankcionisano, meďutim, dok se to ne iskoreni nama preostaje ili da se ovakvim uslovima prilagodimo, ili da prestanemo da vozimo motore, ili da se uzdamo u sreću i opalimo po gasu, a da u međuvremenu kukumavčemo, pljujemo psujemi i pretimo po forumima.

Dakle imamo realnu situaciju a naše je da napravimo izbor kako će mo u toj situaciji da se ponašamo.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

eto bas veceras sam na lokalnom putu kolima naisao na traktor sa prikolicom bez svetala, pod utiskom dogadjaja iz ove teme sam poceo da ga preticem i vozio uporedo sa njim, 'gde su ti svetla kretencino!!!' i 'treptao' sam onako vrhovima prstiju, ne verujem da je ukapirao 'sta mi je'. inace mu je radio levi migavac i to samo prednji sto ja naravno nisam video kad sam poceo da ga preticem, ni na samom traktoru pozadi mu ne radi ni jedno svetlo..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Da,  ja bi pucao, i mislim da je to dobro resenje, posto sam se u zivotu uverio da ljudska stoka razume samo silu i represiju.

Zalosno je sto je u nasoj zemlji doslo do toga da covek mora sam da se stiti i li da zastitu trazi od kriminalaca. 

Dok je  policiju placala drzava, policija je radila za drzavu.

Sad policiju  placaju biznismeni. 

Cak i premijer javno kaze   da nema snage da se nosi sa hyliganima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3514 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ziko hvala na savetu, ali ja nisam grobar, zvacu tebe da mi odradis taj posao.

Mator sam ti ja za te poslove (a nisam ni kvalifikovan niti imam afiniteta prema toj vrsti delatnosti).

Pored toga, ja kad pojedem burek sam odnesem papir do korpe i bacim, a ne zovem drugog da radi to umesto mene.

Nađi ti nekog sebi sličnog (ili nekog iz familije) pa se organizujte i podelite međusobno obaveze.

Ja sam ti u godinama kada mi takve grube aktivnosti ne priliče, nego sam više opredeljen za ljubav!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja kontam Ziku po pitanju prihvatanja realnosti i tu se slazemo 1/1.

Ali ne kontam sta nije u redu sa porivom da se neosvjetljeni traktorista napuni sacmom.

On je ipak nesto poput malaricnog komarca, za nas bajkere bar, pa potpuno razumijem te vlazne snove o zaprasivanju.

Sva ta ljutnja jeste besplodna (ili ti fjutajl sto bi reko Borg), ali je istovremeno i prirodna.

Sjeti se Ziko kako si ti odgojio onu dileju iz 206-ice. Nisi odmahnuo rukom i rekao, ah to je realnost, idemo dalje....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3514 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

GhostMile!

Nakon ovog što si napisao da je vozač traktora maliciozni komarac koga treba "zaprašiti" sačmom, zaista je bilo kakva komunikacija sa tobom bespredmetna i nema smisla.

A šta misliš ako traktoristi pročitaju ovakve izjave na forumu, pa ti noću staneš pored traktoriste da pitaš nešto, a on te "preliminarno" zapraši iz sačmarice. Za svaki slučaj.

A što se tiče mog slučaja na putu od 28.02.2015. situacija je sledeća:

1. Alkoholisani tip je bez bilo kakvog povoda u nekoliko navrata NAMERNO pokušao da me udari i da me sabije u metalne stubove pored puta.

2. Kada mu to nije pošlo za rukom sklonio se u sigurnu zonu i otuda me psovao i pretio mi.

3. Ja tom tipu (ni direktno niti indirektno) nisam uputio ni jednu pretnju.

4. Ni tada u svojim komentarima na ovom forumu nisam pozivao na obračun oružjem niti sam pretio da ću tipa da umlatim.

5. A da li sam ja ipak nešto preduzeo protiv dripca koji je hteo NAMERNO da me ubije je moja lična stvar, ali se ne sećam da sam tako nešto izjavio ili napisao.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ziko, nesporazum. Imam jedan link za tebe. Govorim o porivima i vlaznim snovima. U Srbiji se ide na dugu robiju za stvarno punjenje traktorista sacmom.

Znaci, Jahac je bijesan, hoce da puca, ali ipak ne puca, samo prica. Dok ti pricas o prihvatanju realnosti, ali ipak djelujes.

Neosvjetljeni traktor mozda nije namjerni pokusaj ubistva, ali svakako jeste svjesno ugrozavanje zivota, sto i nije neka velika razlika.

 

Ja razumijem da oni nemaju love za svjetlo, registraciju, popravak i sve to, ali to ne umanjuje bol kad te satre. Niti ljutnju ako se izvadis nekako.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sumnjam da se tu radi o novcu tj nedostatku istog. Sumnjam da se tu radi i o posebnoj vrsti ljudi koji opremljeni svojim traktorima izlaze na put kako bi ubijali neduzne ucesnike saobracaja.

 

Jbg, treba se probati prebaciti u njihovu ulogu. Ti isti traktoristi rade celi dan na nekoj njivi ili sumi gde mu ni za 5 para ne treba nikakva signalizacija. Signalizacija mu fakticki treba samo na kratkom delu puta koji bi on možda i izbegao da može kako bi sa jedne njive do druge njive stigao. Cak njemu ni tamo ne treba već zapravo drugima. Pretpostavljam da taj traktorista blage veze nema koliku zapravo opasnost on predstavlja vozeci tako (slabo) osvetljen. Verujem da oni vozeci svojih 20km/h sasvim dovoljno vide i misle da i ostali isto to tako dozivljavaju, ne uzimajuci u obzir da je velika razlika u brzini i da samim tim je to skroz drugi sport.

 

Ne pravdam traktoriste koji voze tehnicki neispravna vozila ali je to očigledno ozbiljniji problem koji zahteva i ozbiljniji pristup, a tu bi neka ozbiljna organizacija mogla da stupi na scenu.

 

A dok se to ne desi...

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4817 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Kod nas je vladala totalna anarhija kada su u pitanju traktoristi,i kada bi dosli da registruju trazili su samo potvrdu o teh. ispravnosti bez polise osiguranja (polisa tada nekih 700 din.).

Potvrda je bila dovoljna lokalnoj policiji da ih ne cima sto nema nikakvu vaznost u slucaju nesrece i vec (uglavnom) ostecena strana nije imala sanse da naplati bilo kakvu stetu,postoji mogucnost pokretanja gradjanske parnice ali traje i kosta i ...,onda pocnu dolaziti policajci motoristi iz SM,popularno "marsovci" i covek napise na dan 95 prijava,lokalci 5 ispune dnevnu kvotu jos se i zale na kolegu,a resto vijanje slepera koje uvek zaustavljaju a nikada u blokce neka kazna (granica 7km,kazu Meka za ...).

Odjednom traktoristi dolaze po polise,kace i pale rotacije,popravljaju i koriste rasvetu sve dok ne zahladi i "marsovci" predju u automobile i tako do proleca.

 

Kako reagovati kada se uspes izvuci,znas da mogu da se dovedu u red ali nece,ni jedni ni drugi,nadam se da me razumete,mi smo treci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Evo jedan post sa poljoprivrednog foruma. Ovako razmišlja većina traktorista.

 

 

Neznam samo kako da me kazne ako nemam,licnu kartu,saobracajnu,tablice,ima da me jure da me stignuMa zajebite te price,niste vi drzavljani Srbije da bi komentarisali praksu u nas.

 

 

Nista bolje od tog trokuta i rotacije za vozace auta,kad nocu naletim na poljoprivrednu masinu bez obelezja setim mu se familije.Lkl{{

Pa i ja nemam obelezje,doduse rade mi zadnji radni farovi da vidim prikljucak u njivi,a ko vozi 50 na sat u naseljenom podrucju nemoze nista da mu se desi kad naleti na neosvetljen traktor,sa tom brzinom moze da zakoci u milimetar,e sad posto vecina hoce da se provoza u svojim kolicima 120 na sat nocu kroz selo to je vec drugi padez.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Možda se varam, ali traktorista/forumas ne može biti ogledalo klasicnog traktoriste poljoprivrednika.

 

Ovog konkretnog forumasa bi trebalo njegov administrator malo da prosvetli i da mu skrene paznju.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1311 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ja sam u jednom selu u z. srbiji namestio instalaciju svetla na dva traktora , onako gratis. Oni zaista ne razmisljaju o bezbednosti saobracaja, vec samo da ih ne kazni policija. Pouzdano iz prve ruke znam, a poznajem 90% seljaka tog sela da svi oni tako razmisljaju. Nazalost, siroti um..

Nisu samo po pitanju traktora takvi, jer siroti um je siroti um.. Odlaganje smeca, pravljenje mini deponija , prljanje potoka, suma, to radi 99% njih, samo su razlicita mesta gde to rade.

A plase se samo prijave, jer su tako svojim sirotim umom, zavidnoscu i malodusnoscu napravili od rodjaka i komsija neprijatelje.. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ovde nije poenta u ratarima koji ne postuju signalno saobracajne propise,vec o nama bajkerima koji nisko letimo.ALi lakse je kriviti druge,ali tesko promeniti sebe.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1973 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Sumnjam da se tu radi o novcu tj nedostatku istog. Sumnjam da se tu radi i o posebnoj vrsti ljudi koji opremljeni svojim traktorima izlaze na put kako bi ubijali neduzne ucesnike saobracaja.

 

Jbg, treba se probati prebaciti u njihovu ulogu. Ti isti traktoristi rade celi dan na nekoj njivi ili sumi gde mu ni za 5 para ne treba nikakva signalizacija. Signalizacija mu fakticki treba samo na kratkom delu puta koji bi on možda i izbegao da može kako bi sa jedne njive do druge njive stigao. Cak njemu ni tamo ne treba već zapravo drugima. Pretpostavljam da taj traktorista blage veze nema koliku zapravo opasnost on predstavlja vozeci tako (slabo) osvetljen. Verujem da oni vozeci svojih 20km/h sasvim dovoljno vide i misle da i ostali isto to tako dozivljavaju, ne uzimajuci u obzir da je velika razlika u brzini i da samim tim je to skroz drugi sport.

 

Ne pravdam traktoriste koji voze tehnicki neispravna vozila ali je to očigledno ozbiljniji problem koji zahteva i ozbiljniji pristup, a tu bi neka ozbiljna organizacija mogla da stupi na scenu.

 

A dok se to ne desi...

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Sta mislis da li bi ti argumenti prosli kod holandske ili nemacke policije. Alo bre ljudi o cemu vi to pricate. Ako je propis da traktori i ostale poljoprivredne masine imaju propisanu signalizaciju plus rotaciono svetlo onda o tome nema nikave diskusije. Naravno u drzavi koja je utemeljna na zakonima. E sad posto je ovo Srbistan onda mozemo da palamudimo letnji dan do podne o materijalnoj situaciji, ovome ili onome, a dovoljno je samo da policija, koja ocigledno to nece, samo dva puta u toku meseca napravi akciju kontrole odrapi kazne pa neka delija vidi sta mu je jeftinije placati kaznu ili ugraditi signalizaciju.

O niskom letenju nasih kolega ne bih da komentarisem, jer se i veliki broj njih ponasa poput traktorista misleci da saobracajni propisi ne vaze za njih.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Ovi mladji traktoristi se pravdaju kako kad udju u sumu odmah polome svetla pa im se ne isplati da kupuju uvek nova.

Ovi stari njih bas briga.

Ja bih odmah u zatvor i jedne i druge.

Idijot nek kupi jednu lampu crvenu na upaljac, kad krene iz sume na put nek zakaci nazad.Koliko to kosta.

Jos davno sam autom naleteo na traktor, kocnica sa 70/80km jedva ukocih, zavisi od situacije gde se naleti ali garantujem da su bez svetla apsolutno nevidljivi nocu.

Ja sam miran tip, nemam dosije i nisam agresivan al dodje mi u kabinu da mu udjem pa ne znam sta da mu radim.

Sto kaze Zika, nama je ostalo samo da se prilagodimo, da pokusamo da se zastitimo, bolja svetla, duga pogotovo, pri mimoilazenju smanjiti brzinu.

Ja imam neku naviku nocu, kad mi auto naidje u susret, kad oborim svetla, smanjim brzinu i nogu na kocnicu sve dok se ne mimoidjem i ukljucim duga svetla.

 

Skoro, na pumpi cekam red, bila guzva.Starac ko zna koliko ima godina, krece zastavom i ukljucuje se sa pumpe na glavni put, sece jednu traku i upada u svoju bez da glavu okrene a kamoli da stane ili migavac da ukljuci.

E to nam je nasa realnost.

 

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ovde nije poenta u ratarima koji ne postuju signalno saobracajne propise,vec o nama bajkerima koji nisko letimo.ALi lakse je kriviti druge,ali tesko promeniti sebe.

 

Ti slicno razmisljas kao citirani traktorista, ali to jednostavno ne odgovara realnosti.

Mislim, moguce je jedino ako bi vozio daleko ispod ogranicenja, ali onda bi ti glumio neosvjetljeni traktor.

Dakle nisu samo niski letaci ugrozeni, vec i vi savjesni.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Ajde jedno pitanje :kada stanemo na putu-autoputu duzni smo da postavimo trougao iza na nekih 50 metara koliko se secam ?

 

Drzavni organ koji je zaduzen da pokosi travu pored autoputa i izmedju traka to u drzavi Srbiji radi ovako:

Stave veliki znak-(strelicu udesno) pozadi na kamion koji stoji u levoj,preticajnoj,traci,bez ikakvog ranijeg upozorenja,da bi kao zastitili kosace koji su izmedju traka.

Levom trakom se vozi 120 max po propisu ali svi znamo da se tuda pici i preko 150 i odjednom naleces na znak u koji ako udaris gines jer je iza njega kamion!

To je drzava ili bolje reci nazovi drzava Srbija pa onda ako tako postupaju drzavni organi i firme sta se cudite nepismenim traktoristima punim piva i rakije.

 

Onog sa sacmarom samo bih zamolio ako vec oce da senluci neka zaobidje neduzne konje i krave,nisu te zivotinje nista krive !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Kriva je stoka koja pusti stoku bez nadzora na put, koja vozi neosvetljena, koja iznosi blato na put, koja prebrzo uleti u  krivinu.

Ali pred SUDOM  UVEK (ako prezivi) bude kriv vozac koji naleti na   neosvetljeno vozilo, stoku,  blato ili ispravi krivinu! 

A sve zato sto, iako  vozi u okvirima ogranicenja,  nije prilagodio brzinu uslovima puta a znao je da je normalno da na putu ocekuje neosvetljen traktor, prikolicu, blato ili krivinu. 

Svima nama zelim puno bezbednih kikometara i krivina, i da nam svi traktori budu sa rotacijom osvetljeni, a da stoka na putu nosi fluorescentne prsluke. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja