Jump to content

Moto Zajednica

Краљево 13.-14.2016.

Recommended Posts

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

.Napisao sam sa razlogom,jer sam ljut kako na sebe,tako i na druge zbog naseg nacina voznje.Magistralni neosvetljen put,nije mesto za nepaznju.Nama u beogradu ne idu neosvetljeni traktori,i sve su ulice osvetljene,ali to nosi drugacije rizike.Nikoga ne krivim,samo sam stavio predpostavku scenarija.Ako imas drugacije misljenje,fino i kulturno ga objasni.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 413 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Vozim brzo  ali ne uvek i ne svuda, tamo gde to radim ja sam opasnost i za sebe i za druge, ali kada vozis neosvetljeno vozilo onda si opasnost vecinom za druge i toKONSTANTNO. Pre  7 godina su dvojica mladih bajkera iz Gradista poginuli kod Pozarevca i to zbog budale sa neosvetljenim kamionom. Brzina60-70kmh u okvirima ogranicenja. Posle par godina idem autom i zamalo ne naletim na kamion sa nekim gredama koje vise 1.5 metara iza , bez ijednog svetla ili makar trougla. Za volanom otac od jednog nastradalog kolege. To da cu se sam ubiti to znam al ne zelim nikom drugom da to mi spocitava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Pre desetak godina u Lugovu (salaskom naselju kraj Sombora) traktori u sezoni repe, naneli blato na put, naisli ljudi i izginuli, bilo sudjenje i nekoliko traktorista otislo na robiju.

Sledece godine pored svakog ukljucenja bili ljudi sa lopatama i cisterne za pranje puta.

Tako je to na ovim prostorima, problem se resava ili  robijom  ili metkom!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Pre par minuta sam se sa suprugom vratio iz Topole i iniciran ovom temom obratio sam pažnju na traktore i na to da li su osvetljeni. Nije bilo mnogo traktora, mimoišao sam se sa četiri, ali nijedan nije imao nikakvo svetlo, o rotaciji da i ne pričamo. I kad se ne kreću u istom pravcu kao i mi je zeznuto, jer se veoma teško uočavaju prilikom preticanja nekog vozila, a oni dolaze u susret, što se meni večeras desilo.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1973 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Pre par minuta sam se sa suprugom vratio iz Topole i iniciran ovom temom obratio sam pažnju na traktore i na to da li su osvetljeni. Nije bilo mnogo traktora, mimoišao sam se sa četiri, ali nijedan nije imao nikakvo svetlo, o rotaciji da i ne pričamo. I kad se ne kreću u istom pravcu kao i mi je zeznuto, jer se veoma teško uočavaju prilikom preticanja nekog vozila, a oni dolaze u susret, što se meni večeras desilo.  

Okreni, obrni stalno se vraćamo na jednu te istu temu: čemu i kome služe zakoni i propisi u Srbiji? Da li da se zadovolji forma ili da se njima nešto postigne na polju unapređenja bezbednosti? Putujem često tim putem preko Topole i Mladenovca za Beograd i u situaciji sam da se uverim u ovo o čemu piše Šumadinac.

Da li je donet zakon koki propisuje OBAVEZU rotacionog svetla na traktorima i ostalim poljoprivrednim mašinama? Jeste!!! a kako se poštuje i primenjuje to vidimo kada se nešto ovako dogodi. Dakle traktoristi mogu da budu neodgovorni ali šta je sa onima koje poreski obveznici plaćaju svojom sirotinjim da bi sprovodili zakone i propise. Šta je sa saobraćajnom policijom koja sve to toleriše?

Voleo bih odgovor na ovo pitanje da čujem od ministra i njegovih saradnika. Da mi objasne zašta saobraćajni policajci primaju plate kada im se magistralnim putevima kreću neobeleženi traktori, kada svaki drugi vozač telefonira dok vozi, čak sam juče imao priliku da u Šapcu vidim jednu gospođu koja ladno telefonira dok vozi bicikl, a pri tom krivuda levo desno.

Ali da ne palamudim dalje, u truloj državi je sve trulo pa zato se ovakve i slične stvari dešavaju i dešavaće se, sve dok se ne uspostavi opšti sistem odgovornosti, kaznama, represijom, povećanjem stepena svesti... kojim će biti obuhvaćeni svi od pešaka i biciklista, preko traktorista, vozača automobila, nas motociklista, do šefa države.

Samo bojim se da u zemlji u kojoj od Turaka na ovamo važi pravilo da ruka ruku mije, mi koji smo usitnili sedmu banku to nećemo doživeti.  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3140 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ja više ne razumem komentare na forumu, ponoviću, toliko seratora da mi je muka da više diskutujem.

Da li vi uopšte vozite motore?

Nikad niste naletili na neosvetljen kamion, prikolicu, traktor?

Lično sam imao nekoliko takvih slučajeva, pa to je da se smrzneš kako se u mrklom mraku tek nešto nazire na "par" metara ispred tebe.

ostaviću primere motorom po Vojvodini, barajevu, Vraniću.

Išao sam kasno noću od Ohrida ka Kičevu, Puntom, nigde nikog,  vremenski uslovi i ostalo idealni. Pričam sa ženom, pozadi deca zaspala i odjednom krećući se nizbrdo u levoj krivini nalećem na kamion pretovaren balvanima koji ide... više stoji . Boja balvana, prikolice se utopila u okolinu, da nije bilo vedro i mesečina, još kasnije bih ga uočio. Da napomenem "Nisam bio pijan i napušen i vozio prema gradu 120 na sat".

Kočenje, auto beži u desno, vidim prevrtanje, vraćaj nazad, zanosi auto, da ode u "pajkanac". ograničenje je 60, ja išao oko 50, laganica.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

ja više ne razumem komentare na forumu, ponoviću, toliko seratora da mi je muka da više diskutujem.

Da li vi uopšte vozite motore?

Nikad niste naletili na neosvetljen kamion, prikolicu, traktor?

Lično sam imao nekoliko takvih slučajeva, pa to je da se smrzneš kako se u mrklom mraku tek nešto nazire na "par" metara ispred tebe.

ostaviću primere motorom po Vojvodini, barajevu, Vraniću.

Išao sam kasno noću od Ohrida ka Kičevu, Puntom, nigde nikog,  vremenski uslovi i ostalo idealni. Pričam sa ženom, pozadi deca zaspala i odjednom krećući se nizbrdo u levoj krivini nalećem na kamion pretovaren balvanima koji ide... više stoji . Boja balvana, prikolice se utopila u okolinu, da nije bilo vedro i mesečina, još kasnije bih ga uočio. Da napomenem "Nisam bio pijan i napušen i vozio prema gradu 120 na sat".

Kočenje, auto beži u desno, vidim prevrtanje, vraćaj nazad, zanosi auto, da ode u "pajkanac". ograničenje je 60, ja išao oko 50, laganica.

Mrle brate,vozis nocu stotku...pa normalno je za ocewkivati traktor sa balvanima,jer tad se najvise transportuju,naravno neosvetljeni,jerbo osvetli se ti a drpio drva...neiscekicana...Alo bre Srbija.Ja sam vozio motocikl juce 280,i nisam bio sekunduneplanirano  ugrozen,niti sam nekoga ugrozio.Znam gde to mogu da uradim.Ali objasnjavati bilo kome magistralu seosku u 12 uvece...ma daj bre...Moras bre da vozis kao po jajima,da se ne bi zavario i poginuo kao kolega,neka mu je laka zemlja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Несрећи је кумовало све ово о чему смо (сте) писали.Алкохол и велика брзина, плус неосветљена приколица. Причао сам данас са пријатељем који је упућен у ситуацију, па ми је пренео да је тракториста изјавио да је мислио да га је ударио камион. Не бих да пишем више, да не буде оно рекла казала, али тог човека нема више. 

Тешке су то ствари, није лако разумети, макар мени, да се попије толико да ти се жице у глави преспоје. Није ми јасно ни да овај у поноћ вози балване тек тако...

Морамо мењати лоше навике. Сви!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Alo bre o čemu vi pričate? 

 

ZNATE da na putu ima traktora, ZNATE da su ne osvetljeni, ZNATE da je kraj kroz koji se vozite poljoprivredni, da postoji opasnost od neosvetljenih traktora, divljih ili pitomih životnja na putu i dalje mislite da ste iznad svega toga jer "bože moj vozim samo 20 iznad ograničenja", "šta će koji kurac traktor na putu", "kako to krava u sred krivine"... 

Spustite se malo na zemlju i počnite da RAZMIŠLJATE. 

 

Jebale vas kubikaže, konjaže, kurcoprodužaše, dokazaše i ostala sranja na drumu. Prvo kreni od sebe da u 99% slučajeva u prvih 1.5 sekundu od kretanja već kršiš prvo pravilo saobraćaja - voziš preko ograničenja!!! 

 

To što je neko svojom glupošću vozi (ostavio, isti kurac kada nalećeš na nešto što se kreće 1/5 tvoje brzine) prikolicu na putu ne mora da bude razlog da "krupnom sačmom"... 

Razmišljaj pre nego što zavrneš gas i nemaš problema, pa šta god vozio!

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3514 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Alo bre o čemu vi pričate?

 

ZNATE da na putu ima traktora, ZNATE da su ne osvetljeni, ZNATE da je kraj kroz koji se vozite poljoprivredni, da postoji opasnost od neosvetljenih traktora, divljih ili pitomih životnja na putu i dalje mislite da ste iznad svega toga jer "bože moj vozim samo 20 iznad ograničenja", "šta će koji kurac traktor na putu", "kako to krava u sred krivine"...

Spustite se malo na zemlju i počnite da RAZMIŠLJATE.

 

Jebale vas kubikaže, konjaže, kurcoprodužaše, dokazaše i ostala sranja na drumu. Prvo kreni od sebe da u 99% slučajeva u prvih 1.5 sekundu od kretanja već kršiš prvo pravilo saobraćaja - voziš preko ograničenja!!!

 

To što je neko svojom glupošću vozi (ostavio, isti kurac kada nalećeš na nešto što se kreće 1/5 tvoje brzine) prikolicu na putu ne mora da bude razlog da "krupnom sačmom"...

Razmišljaj pre nego što zavrneš gas i nemaš problema, pa šta god vozio!

Objašnjenje kratko i jebitačno!

Teško da ovde još nešto treba (ili može) da se doda!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Hvala Ziko.

 

Opasno mi ide na kurac balavurdija i idiokratija u bilo kom obliku, broju ili rodu.

 

Nazalost medju nama ima mnogo onih koji su "otpisani", pa je jedini cilj pisanja i upiranja prstom da otpisani pored sebe ne usere jos jedan neduzni zivot. 

 

Over and out

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Koji kurac ti trazis na putu, kad si tako pametan, kupi avion.

U vazduhu nema NEOSVETLJENIH traktora i krava bez nadzora.

I jos nekoliko  pitanja, sto registrujes motor,  nosis kacigu,  palis svetlo po danu, koji ce ti to kurac, vozi bez toga, koji ce ti  sve to kad ti pametno i sporo vozis,lepse je voziti bez toga i jeftinije.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

neosvetljen traktor ali postoji dugo svetlo na motoru (i 'prilagodjena' brzina za voznju motora nocu lokalnim putem makar bila prevelika) , ne verujem da bi neko gazio nocu lokalnim putem sa kratkim svetlima ali ako je bio pijan nije bitno nista od ovog sto kucam
mozda mu je naisao neko u susret + neosvetljen traktor, kad se mimoilazis sa nekim nocu zbog njegovih svetala ne mozes da vidis sta je pored njega odn ispred tebe u tvojoj traci..ja kolima usporavam kad se mimoilazim sa nekim i palim duga svetla cim se vozac nadje 'pored mene' da ne mogu da ga zaslepim, motorom radim to isto ali preterujem sa smanjenjem brzine, nervira me to ali jbg kad ne vidim put ispred sebe, zato nocu motorom van naseljenog mesta samo u nuzdi :/

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4817 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Hvala Ziko.

 

Opasno mi ide na kurac balavurdija i idiokratija u bilo kom obliku, broju ili rodu.

 

Nazalost medju nama ima mnogo onih koji su "otpisani", pa je jedini cilj pisanja i upiranja prstom da otpisani pored sebe ne usere jos jedan neduzni zivot. 

 

Over and out

Saznavsi od Vjeka uzrok nesrece opleo si po svima,nazvao nas kako si nazvao,opravdao ne savesne (citaj pijane) traktoriste a motoriste etiketirao,forum je cudo.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Nesreca:

1:Kad se sretnu dva hazardera-jedan koji vozi neosvetljen,drugi koji vozi tt race na seoskom putu

2:Kad je jedan normalan i obelezi vozilo,a drugi je hazarder, vozi tt race na seoskome putu,pa se opet sretnu.

Kad kazem hazarder,mislim na nekoga ko ne predvidi ovakve okolnosti,i ne primeri svoju voznju uslovima puta,i onda pogine..Mnogo je bre glupo da ginemo na ovakve nacine,ustvari glupo je da ginemo uopste.A ginucemo dok god vozimo prebrzo.Naravno uvek ima onaj procenat kad nemamo nikakvu krivicu a ipak poginemo.Ali to su neke druge teme.

Lepo ja objasnih,al nece niko da cita...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

 

Hvala Ziko.

 

Opasno mi ide na kurac balavurdija i idiokratija u bilo kom obliku, broju ili rodu.

 

Nazalost medju nama ima mnogo onih koji su "otpisani", pa je jedini cilj pisanja i upiranja prstom da otpisani pored sebe ne usere jos jedan neduzni zivot. 

 

Over and out

Saznavsi od Vjeka uzrok nesrece opleo si po svima,nazvao nas kako si nazvao,opravdao ne savesne (citaj pijane) traktoriste a motoriste etiketirao,forum je cudo.

 

 

Grešiš, a po tebe još gore da se još više nerviraš što sam reagovao tako kako sam reagovao: NE SAZNAVŠI TAČAN UZROK, a pročitavši post od ne znam koga koji krupnom sačmom hoće da puca, sam reagovao.

 

Pamet u glavu i isključi se iz horde. Nosiš svoj mozak samo za sebe i ne dozvoli da ti pripadnost ili podržavanje neke grupe, klana, hobija, nazovi kako god isključi logiku i zdrav razum. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4817 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

 

 

Hvala Ziko.

 

Opasno mi ide na kurac balavurdija i idiokratija u bilo kom obliku, broju ili rodu.

 

Nazalost medju nama ima mnogo onih koji su "otpisani", pa je jedini cilj pisanja i upiranja prstom da otpisani pored sebe ne usere jos jedan neduzni zivot. 

 

Over and out

Saznavsi od Vjeka uzrok nesrece opleo si po svima,nazvao nas kako si nazvao,opravdao ne savesne (citaj pijane) traktoriste a motoriste etiketirao,forum je cudo.

 

 

Grešiš, a po tebe još gore da se još više nerviraš što sam reagovao tako kako sam reagovao: NE SAZNAVŠI TAČAN UZROK, a pročitavši post od ne znam koga koji krupnom sačmom hoće da puca, sam reagovao.

 

Pamet u glavu i isključi se iz horde. Nosiš svoj mozak samo za sebe i ne dozvoli da ti pripadnost ili podržavanje neke grupe, klana, hobija, nazovi kako god isključi logiku i zdrav razum. 

 

 

'92 godine preticem jedan traktor a drugi u suprotnoj traci nesto manevrise i prikolicu zakacim levom rucicom (moja greska 100%) ishod je pet otvorenih preloma,sest zuba na asfaltu,invalid u levu nogu ... ali danak ne iskustvu je skupo placen.

Sta radi traktorista koga sam obisao,posto sam zavrsio u levoj traci a motor u desnoj majstor bezi i gazi nov motor (pre toga ostecenje je leva rucica) unistava ga skroz,sta vice prikolica mu je prazna i odskace preko motora,zavrsava u kanalu i otpada joj zadnja osovina,kasnije trazi nacin da naplati stetu.

Zasto ovo pisem,nije me iznervirao ni onaj traktorista u subotu sto me pokusao spakovati pod tockove (objasnio u postu na prvoj strani) zasto bi me tvoje pisanje iznerviralo.

Soabracaj je dzungla i prezivecemo samo zahvaljujuci nasem mozgu i pracenjem situacije,sto bi i ostali ucesnici trebalo da rade (citaj traktoristi) za sveopste dobro.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 413 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Hvala svima sto su mi otvorili oci. Prodajem R-a povoljno. Da se ratosiljam bede i da ponovo budem covek. Vozicu auto, s telefon na uvo, radicu polkruzno na duplu punu,ici cu u kontra smeru, necu se truditi ni da palim svetlo, bolece me alatka za te podguzne muve motoriste, trudicu se da im sto vise zagorcavam zivot jerbo su svi oni su u dusu mazohisti.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Несрећи је кумовало све ово о чему смо (сте) писали.Алкохол и велика брзина, плус неосветљена приколица. Причао сам данас са пријатељем који је упућен у ситуацију, па ми је пренео да је тракториста изјавио да је мислио да га је ударио камион. Не бих да пишем више, да не буде оно рекла казала, али тог човека нема више. 

Тешке су то ствари, није лако разумети, макар мени, да се попије толико да ти се жице у глави преспоје. Није ми јасно ни да овај у поноћ вози балване тек тако...

Морамо мењати лоше навике. Сви!

 

Iz ovoga proizilazi da su junaci ove price igrom slucaja nasli jedan drugog, a ne svaki svog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Људи, нема разлога за расправу! Човека нема,а ми сви памет у главу. 

Има ту још детаља које нисам хтео да пишем, јер би се само тема подгрејала.

Вељко, овде нема преувеличавања. Ако ти кажем да су косу покојног мотоциклисте нашли на балванима који су били на приколици јасно ти је, а и осталима, да је било "силовито". (не умем да нађем бољу реч)

Страшна трагедија!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja