Jump to content

Moto Zajednica

Partizanska Eskadrila

Recommended Posts

  • Drug član, 2075 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Sreda 1.Jun 2016.
Krecemo iz hotela niz erodiranu ulicu i primetim da veoma tesko pomeram upravljac. Prednja guma meka. Ne previse. Imam kompresor ali sam ga zbombao u torbu i mrsko mi ga je vaditi. Razlog na svake dve benziske pumpe ide jedan vulkanizer. Prethodni dan dok smo trazili prolaz ulicama Vlore do hotela, pazeci na pesake i ostale nabo sam ne rupu, vec krater. Sigurno da je to uticalo na izduvavanje. Naduvali gumu i nije vise bilo problema.

 

Nas vozac harly-busa bio je veoma skeptican na moj plan da se vozi za Sarande obalom putem SH8 preko nacionalnog parka Liogara i planine Cika. Nezna se koji je deo lepsi. Taj deo puta ce ostati u dobrom secanju. Uzivanje u voznji po krivinama.

 

adp0fl.jpg

2qiwzn7.jpg

a3mps2.jpg

29p81kw.jpg

zvwz1u.jpg

 

Balaklava za podmornice

24lisnl.jpg

 

Iza jedne krivine spazili smo "bunker" iz koga nas je posmatrao "on"

14skuqa.jpg

33eqtxx.jpg

Pada strategija

2mnk5m8.jpg

30l0zkh.jpg

34t49vr.jpg

63wt1x.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Motocikl: Kawasaki Vulcan S 650 2016

 

Ekstra! Nego jel ima negde više slika tog Harley-a, deluje mi veoma moćno?

 

Ja poslao lično

126frmd.jpg
Ekstra je, hvala!

 

Ja poslao lično

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2075 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

9fw2l4.jpg
Opet oprez, ja licno sam se u jednoj krivini jedva izvukao od kontakta sa autobusom koji je dobro iseko krivinu.
I umalo da me skupo kosta parkiranje motora na nizbrdici radi fotkanja. Sebin kras bar je odradio posao.
Dam po gasu kako bi isprednjacio i fotkao ostale sa planinom u poledjini. Zaustavim motor, izbacim copu, sidjem sa motora I okrenem se da fotkam. Osetim da me nesto pritiska po levoj nozi okrenem se I vidim kako se motor svalio na moju nogu. Sklopila se copa. Neoprezno parkiranje. Nema ostecenja na motoru ali kad se ohladila noga je dobrano bolela.
U Nacionalnom parku koji je kompletno pokriven sumom restoran do restorana kao na Ibarskoj i svugde se pripremaju jagnjici. A ima i posetioca. Na samom vrhu planine I prevoja postoji vidikovac. Nekad je bila osmatracnica. Fantastican pogled. U podnozju je uvala sa “balaklavom” garaza za podmornice u steni. Bas kao potkapa koju mi nosimo.
Usput se nizu pescane plaze u mestima Derma, Gjiphe,  livadhi. Kasno smo se setili da sidjemo do jedne i smocimo noge. Inace predivan dan. Voznja fenomenalna. Istrosila nas. Ulazimo u Sarande. Mlatimo se malo po ulicama trazeci restoran. U samom centru kretanje je kruzno. Sa gornje strane ides do kraja pa se ulicom nize vracas ulicom uz obalu.
Stanovnistvo od Flore do Sarandea i dalje na jug je hriscanske vereispovesti pa se u restoranima nudi I svinjetina. Nikakav problem da se plati evrima.
Samo sto smo zavrsili rucak namunjilo se I krece da sipi kisa. Nista jako ali sipi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2075 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

https://www.facebook.com/nebojsa.todosijevic.7/videos/vb.1516999581/10209897734869478/?type=3&theater

Navlaci kisna odela. SAipanje goriva I krecemo za Janjinu (Grcka) SH 99. Jos za vreme rucka dogovaramo se da sipamo gorivo u na pumpi na ulazu/izlazu u grad pod nazivom PIT STOP.
Krecem o u formaciji Ja, Bobi, Sasa I Zlatmen. Ja skrecem na pumpu pre one sto je dogovorena. Iako je razdaljina jedne od druge dvadesetak metara. Prate me Bobi i Sasa. Posto ima I drugih turista na motorima, Zlatmen produzava do dogovorene pumpe, nevidevsi da smo mi skrenuli na prethodnu.
Zavrsavamo tankiranje skapiramo da nema Zlatmena. Bacamo se u potragu. Pitaj pumpadjiju, zidara, putara, ovcara pa i cigane i policiju.
Komunikacija uglavnom rukama – nogama uz glasovno gestikuliranja. Otprilike ovako:
Podignem ruke kao da vozim veliki coper i  kazem: “Motor, motor,……Brommm,bromm, bromm”
I sve jedan nam pokazuje smer kretanja takvog motora. Ne muvaju se bas crni herly non stop pa da mogu da se zeznu.
I tako po kisi pratimo tragove harly – busa, stajemo da pitamo neke ”GS-sesovce” (Poljaci ili Chesi) koji dolaze iz suprotnog pravca da li su videlij da je proso neki harly. Kazu oni idu iz Grcke I nisu videli ni jedan.
Au, sta sad. Nista teraj dalje. Mozda se sretnemo na granici. Imamo I telephone ali na svaki poziv javlja se neka masina na albanskom. Ima covek adresu pa nek je nadje.
Naidjemo na dvojcu biciklista iz Amerike i jedan nam kaze da je on zna sta je harly zvuk i da je prosao.
Spustamo se sa planine kad iza jedne krivine prema meni ide harly I tera ga Zlatmen.

Opet pitam se nije valjda krenuo nazad da nas trazi. Nije.

5u2suo.jpg
Ispala mu osovinica prednje poluge za kocnicu i nemoze da koci. E tu je nastavak za mali set gedora i malo selotep trake i pravac Kakavia prelaz iz Albanije u Grcku.
Inace iz Sarandea za Kakavia se moze i putem SH99 I SH78.
Opsti utisak o Albancima je da su u najmanju ruku ljubazni I nemogu da kaze da nisu iznenadjeni sto vide Srbe kao posetioce Albanije. A ako nam negde I nisu preracunali evere u leke, nisu krivi oni nego mi. Niko ti ne brani da razmenis evre I placas lekama (lokalnim novcem)
Putevi na zavidnom nivou u odnasu na puteve u Srbiji. Trasa koju obavezno treba voziti je Vlore – Sarande. Hrana jeftina a dobra, Smestaj jeftin a dobar.
Izgleda kao da kisa nece da prestane.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2075 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Opanci na mom motoru su Michelin pilot road 4 nazad I 3 napred I voznja po kisi mi ne umanjuje zadovolstvo. Odlicne za kisu.

Ali zbog ostalih kao I zbog veoma klizavog asvalta preventivno smo se kretali oprezno = sporije.

 

Nesto malo I o Garmin GPS. Nisam najzadovoljniji sa istim. sto se tice puteva veoma je dobar, sto se tice ulica vidi ih ali ne prepoznaje po imenu.

Google maps je mnogo precizniji.

Trazeci smestaj u Janjini Garmin nas je odveo u 3 lepe.

Srecom mladi covek koji je po kisi setao svog ljubimca uputio nas je kako pravilno da ispisemo adresu koju trazimo.
Sa mrakom pronalazimo smestaj u Perami koja je iznad severnog dela jezera kod Janjine.
Prestaje I kisa da pada.
Smestaj odlican ali ne I jeftin. 35 eura za dva nocenja po krevetu.
Perama je inace neka pecina a koja nam je bila na 50 m od smestaja I nismo je obisli. Lenstine.
Janjina ima 25 univerziteta, pa u gradu izgleda kao da je pukao akvarium. Dalji komentari su suvisni

 

ipmnom.jpg

2gwcoyv.jpg

2lctjs6.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Pa zar niste rekli da imate nesto u janjini ? Toliko sam i ja platio ali razlika sto sam bio sam pa sam uspeo da spustim sa 50 na 35

Slabi ste bre trgovci

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2075 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Cetvrtak 2.Jun 2016
Iz Janjine putem E92 preko Metsova i Panagie spustamo se do Kalabake – Meteori
Dan suncan. Fotkanje na vidikovcu iznad jezera.

 

29lo580.jpg

vz7hnn.jpg

2rgjtk2.jpg

 

Pa ova panorama kad se krene prema Metsovu

 

246kmd0.jpg

in4u41.jpg

fdhfk4.jpg

Jeti?

9jdf1i.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2075 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

zu0avc.jpg

 

A onda je Sasa na misteriozan nacin nestao.

Kao prvi u koloni stizem do raskrsnice (vodjen Garminom). Citam sta pise na putokazima. Prelazim raskrsnicu stajem I cekam ostale.

Bobi je odma tu iza mene. Malo cekamo cujemo prvo rondanje a zatim se pojavljuje Zlatmen na harliju. Registrujem da nas je snimio I krecem dalje.

Nakon par krivina I na jednom duzem pravcu (oko 100 m) u retrovizoru brojim I shvatam da nedostaje jedan motor. Na nekom prosirenju stajem stize pitanje sto smo sad stali.

Nema Sase. Cekaj, ispusi cigaru ali njega nema. Zlatmen kaze da je zastao da fotka.

Bobi krece nazad do poslednje tacke da proveri da mu se nije sta desilo.

Zovem ga preko tuzibabe, nejavlja se. Zovem ga na mobilni, nejavlja sa.

Bobi se vraca I kaze da ga nije nasao kao I da nije primetio dim ili nesto zapaljeno. A I gde bi ga video ako je proleteo. Duboka provalija a sve ozelenelo.

Kad smo vozili preko Rijeke Crnojevica na par mesta se iz punog zaleta zaustavljao u rizlu da bi fotkao. Bas nas je isprepadao.

Neprijatno. Sta sad?

Posto smo znali da je Sasina navigacija kao I moja ne bas od 100% poverenja, slozimo se da je promasio put na onoj hiroglifastoj raskrsnici I izasao na auto-put I sad nema nazad.

Ako je sve ok, stici ce do Meteora. A ako nije? Nece. Veliko sr@#e

Saljem mu SMS na telefon. Pa ko ga bude video javice se. Valjda.

Malo kiseli odlucujemo da peglamo dalje.

Put preko najviseg dela planine nije bas u najboljem stanju. ima cestih ostecenja nastalih lavinama. stable sa sve korenjem I kamanja ima prilicno pored puta.

Prekida na putu koje je sanirano rizlom I nekoliko bagera I gradjevinskih kamijona.

Putnickih vozila ni traga ni glasa.

Ali je zato vetar toliko jak da se u kosti uvlaci. sreca da je suncano I bez oblaka.

Spustamo se sa prevoja I oseca se topline. Pijemo kafu I selu Panagija. Jedemo sladoled, cena mu je kao da smo u primorju. Po neki komentar o Sasi.

Spustamo se u dolinu I vozimo prema Meteorima.

t52a1f.jpg

 

Bas tako, sasa je kao poslednji fotkao hiroglifu I ista ga je omadjijala u uvukla na auto put.

Na prvom se iskljucenju vratio I nastavio. U isto vreme mi smo debelo iza njega.

Na meteore je stigao pola sata pre nas.

Stizemo na parking I vidimo XT a ZA tablicama, cimam ga tuzibabom:

"Soko zove orla, soko zove orla" 

A on sedi pod tremom u ladovini I ceka nas:"Orao pao, orao pao".

Javljaju se I neki grci na tuzibabu. Policija? Obezbedjenje.

dphez8.jpg

fwu1qv.jpg

Srecemo neke momke iz Svilajnca, vracaju se sa Krfa.
O Meteorima je dosta toga napisano ja cu da dodam da je ulazak na meteore komercijalizovan do te mere da se sve placa. Hoces tu da stanes, moze, dva evra. Tu da udjes, moze, tri evra.
Hrana u restoranima u podnozju Meteora papreno skupa ali „autohtona“. Prvi put sam jeo jagnje sa ukusom praseta. Pragnje?
Inace Bobi se dosta dobro sluzi grckim jezikom. On mi je i pomogao da porucim obrok. Isto smo porucili. Meni su donesena gomila kostiju a njemu gomila mesa. U proseku isto.
Sasa je oped dobio gumi- djon od snicle. Ostade gladan.
Siguran sam da oni koji redovno odlaze u Grcku na odmor prvo ima da primete kako je dosta toga skuplje u odnosu na proslu godinu. Razlog je poveca nje PDV. Zbog toga traju protesti u Atini.
Mrzelo nas je da se vracamo preko planina pa smo sisli na autoput 2. Stekao sam utisak, vise smo se vozili kroz tunele nego van tunela.Ipak se mora priznati da je odlicno uradjeno. Jesu se zaduzili ali ima sta da se vidi. Ko ide autoputem neka spremi sitninu za putarinu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi

bravo za putpopis, cimeru :) ...odma da ti kazem, viki videla ono i motor mi zavrsio na oglasima... drugo, @Zlatmen lokomotiva nije popravljena obicnom selotejp trakom vec sam ja upotrebio moj specijalni izolir, crne boje, dodje mi rucak u bg... trece, ne znam kako sam na slikama vecito najmanji kad se zna da imam kosarkasku visinu i gradju atlete?... nadam se novim kilometrima, moze bilo koja strana sveta a samo bih dodao da je albanija i za mene jedno veliko iznenadjenje...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Cuti bolje na oglase nego na staro gvozdje. Jos moze da se predomisli u ovom slucaju

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

E aj sad jedno pitanje za sve koji su isli u albaniju..

Jeste li vi znali da treba zeleni karton za albaniju ? Hmmmm

Ili ove debilcine iz amss ne znaju da azuriraju informacije

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

E aj sad jedno pitanje za sve koji su isli u albaniju..

Jeste li vi znali da treba zeleni karton za albaniju ? Hmmmm

Ili ove debilcine iz amss ne znaju da azuriraju informacije

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja sam razumeo da treba za Makedoniju?

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

To i ja znam, za makedoniju i bosnu

Ali izgleda da treba za malo vise nego sto mi znamo.

Ja gledao nesto za vize na sajtu ministarstva spoljnih poslova rs

I pogledah za moldaviju , na sajtu pise treba ZK.

Malo me to zbunilo, pa odem na sajt AMSS da procitam sta pise, i tamo je napisano da treba za Rusiju, Belorusiju, Ukrajinu, Moldaviju, Tursku, Izrael, Iran, Makedoniju, Albaniju, BiH, Tunis i Maroko

 

Jbt ja bi u Albaniju i tek sad saznah ovo. Naravno tamo sam isao bez zelenog i da mi neko zatrazio tacno bih ga oterao u 3 lepe

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2075 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Albanski policajac je uzeo pasos I saobracajnu, zeleni karton nije trazio.

Mislim da je zeleni karton 15-20 eur kod nas. I to za celu godinu.

Na Makedonskoj granici je 55 eura I to za 15 dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Kod nas je 2000din

Poenta je u tome sto vecina nas zna da treba za makedoniju i bosnu.

Ja sam prosle godine provukao dosta nasih idiota koji nisu imali zeleni karton za bosnu ili makedoniju pa su se pravili pametni da ce izvaditi na granici

Kad dodjem na granicu od toga nema nista...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2075 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

2vt1gea.jpg

 

Petak 3.Jun 2016
Krecemo preko Zagori, putem E853 do Kalapaki pa onda putem 20 preko Konitsa do
Neapoli i puta 29 koji nas je odveo do Kastorije na jezeru Orestiada.
Na reci mesto Konitsa postoji veoma lep kameni most. Lepo ocuvan. Ispod mosta su se kupali neki Siriski decaci sa sve garderobom. Mozda su pokusavali da ulove ribu?

 

nyitro.jpg

2d9xzxx.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Fantastične slike! To je bio i moj plan za majsko putovanje ove godine u povratku, ali više nije bilo vremena....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2075 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Svo vreme se vozimo putevime dobrog kvaliteta I stanja.
Preko Zagori ima toliko puteva koji bi mogli da se voze barem 2-3 dana.
U nekim drugim putopisima opisivana je trasa preko Papagala i Monodendro.
Eto razloga da dodjem ponovo.
Putem 15 a zatim E86 a zatim 3 dolazimo na prelaz Niki I u Makedoniju.
Bez zelnog kartona nemoze da se udje u Makedoniju. A ako ipak hocete da udjete makedonci ce vam ga prodati za 55 evropskih sa vazenjem dokumenta 15 dana. Ispade jeftinije voznja oko Makedonije od zelenog kartona.

s4cdnc.jpg
Nocenje u Bitolskom hotelu Sirok Sokak sa doruckom I cuvanjem motora 20 eur po krevetu.
I neizbezni korzo koji je postojan svako vece i zimi i leti.

I naravno pastrmalija (Makedonska pica)

2zyie75.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja