Jump to content

Moto Zajednica

Partizanska Eskadrila

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi

napisao @Bruno 68 da me obalila copava ali nije napisao da sam, kad pritrcali da me vade jer nije bilo bas prijatno ispod skoro 200 kila, dok se hvatali za hondu ja izgovorio epske reci "ne za plastiku, ne za plastiku" :) ... mozda ce neko pamtiti krivine i obaranja, mozda hranu ili one biljane po ohridu a ja cu pamtiti ovu turu po druzenju i pauzama, uvek je bilo smeha  i zato se unapred radujem nekom novom pravcu, nekim novim drumovima... 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Hvala za putopis i slike, drago mi da ste se svaki put nasli nakon gubljenja. Malo me zbunilo ono na pocetku, putna brzina 50kmh, ali meni bi to i pasalo . Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Eto, hvala mister Brunu što je imao volje da malo detaljnije opiše ovu našu avanturu. Ja evo dodaću jednu malu priču o dvojici letećih holanđanina. Zlatman ih zna jer je imao okršaj sa njima Naime, leteći holanđani koje smo pristigli u jednom makedonskom selu su nakon izlaska iz istog naglo dali gas da bi se odvojili od nas. Obojica na GS-u  pod punom ratnom opremom sa bočnim koferima sa strane.

Ja vozim prvi u našoj grupi a iza mene Zlatman. Pretiče Zlatman mene, pretiče i njih. Međutim naljutiše se holanđani pa odvrnuše gas po krivinama. Pretekoše Zlatmana sa njegovim autobusom (harlijem) i nestadoše iza prve krivine. Ja odlučih da pokušam da izvadim stvar i ne obrukam našu malu grupu te pojurih za njima. Jurismo se mi malo više po tim krivinama. Oni po gasu, ja po gasu. Ja nisam neki profesionalac ali nisam ni juče seo na motor tako da beše trka neizvesna ali sa naznakom da ću ih pobediti. Moji saputnici već su ostali na neki način daleko iza nas, ako se tako može reći s obzirom da je bio veleslalon od krivina.

Holanđani jure ali ja ne popuštam, zalepio sam se iza njih i već počinju da mi smetaju jer mogu brže. I beše tako par kilometara dok onaj prvi od njih vidno ne prokliza u krivini. Stali su na prvom proširenja sa desne strane nakon kilometra.

Verovatno su umislili da ih mi jurimo Ali istina je bila da su bili sporiji od nas. Brži su bili tek kad su mu dali po gasu, ali to je za njih bila prevelika brzina. Zato je jedan i proklizao. Elem, stadoše oni, prođoh ih ja. Prođoh nekih kilometar ipo te zastadoh da sačekam ostale koji naiđoše za par minuta. Zatim nastavismo svi skupa kao što smo i radili do tada.
Tako da "padoše" dva leteća holanđanina u trci protiv Super-Moto.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Kad dođe zima i uhvati kriza, pustim snimak od sat vremena za smirenje. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2075 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Svaka cast za voznju i putopis, jedino uvod i naslov nemaju bas veze. Odajes pocast svom dedi Soluncu, jer ides njegovim putem preko vrleti Albanije, a ne putem partizanske eskadrile i kroz Jajce. Ali dobro...nije bas bilo puno filmova o Soluncima kad smo bili malji deca.

Vidi naslov je uvek bizaran a ja sam trazio takav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja