Jump to content

Moto Zajednica

Glasanje: Vaše viđenje zakona i odnos prema onima koji ga predstavljaju

Stanje svjesti  

41 članova je glasalo

  1. 1. Kakvo je vaše viđenje zakona i odnos prema onima koji ga predstavljaju?

    • Zakon je dobar, uvjek ga poštivam i ne pravim prekršaje
      0
    • Zakon je dobar, uvjek se zaustavljam kada to policija traži, mirno prihvatam odgovornost za počinjene prekršaje, nikada se ne bunim
    • Zakon je dobar, uvjek se zaustavljam kada to policija traži, bunim se samo kada stvarno nisu u pravu
    • Zakon je dobar, uvjek se zaustavljam kada to policija traži, uvjek se bunim i pokušavam da izbjegnem odgovornost
    • Zakon je dobar, ponekad se NE zaustavljam kada to policija traži, inače mirno prihvatam odgovornost za počinjene prekršaje, nikada se ne bunim
      0
    • Zakon je dobar, ponekad se NE zaustavljam kada to policija traži, inače se bunim samo kada stvarno nisu u pravu
    • Zakon je dobar, ponekad se NE zaustavljam kada to policija traži, inače se uvjek bunim i pokušavam da izbjegnem odgovornost
      0
    • Zakon je dobar, NE zaustavljam se kada to policija traži, inače mirno prihvatam odgovornost za počinjene prekršaje, nikada se ne bunim
      0
    • Zakon je dobar, NE zaustavljam se kada to policija traži, inače se bunim samo kada stvarno nisu u pravu
      0
    • Zakon je dobar, NE zaustavljam se kada to policija traži, inače se uvjek bunim i pokušavam da izbjegnem odgovornost
      0
    • Zakon je loš, ali ga uvjek poštivam i ne pravim prekršaje
    • Zakon je loš, uvjek se zaustavljam kada to policija traži, mirno prihvatam odgovornost za počinjene prekršaje, nikada se ne bunim
    • Zakon je loš, uvjek se zaustavljam kada to policija traži, bunim se samo kada stvarno nisu u pravu
    • Zakon je loš, uvjek se zaustavljam kada to policija traži, uvjek se bunim i pokušavam da izbjegnem odgovornost
    • Zakon je loš, ponekad se NE zaustavljam kada to policija traži, inače mirno prihvatam odgovornost za počinjene prekršaje, nikada se ne bunim
      0
    • Zakon je loš, ponekad se NE zaustavljam kada to policija traži, inače se bunim samo kada stvarno nisu u pravu
      0
    • Zakon je loš, ponekad se NE zaustavljam kada to policija traži, inače se uvjek bunim i pokušavam da izbjegnem odgovornost
      0
    • Zakon je loš, NE zaustavljam se kada to policija traži, inače mirno prihvatam odgovornost za počinjene prekršaje, nikada se ne bunim
      0
    • Zakon je loš, NE zaustavljam se kada to policija traži, inače se bunim samo kada stvarno nisu u pravu
    • Zakon je loš, NE zaustavljam se kada to policija traži, inače se uvjek bunim i pokušavam da izbjegnem odgovornost
  2. 2. Vaš odnos prema saobraćaju

    • Trudim se da vozim po zakonu
    • Trudim se da vozim po zakonu, ali se povremeno opustim
    • Trudim se da vozim po zakonu, ali kada to prilika dozvoljava(nema nikoga da ga ugrožavam) malo se izdivljam
    • Pridržavam se ograničenja koliko moram
    • Pridržavam se ograničenja koliko moram, često vozim opušteno
    • Pridržavam se ograničenja koliko moram, često kada to prilika dozvoljava (nema nikoga da ga ugrožavam) divljam
    • Uopšte se ne pridržavam ograničenja, stalno vozim opušteno
      0
    • Uopšte se ne pridržavam ograničenja, kada to prilika dozvoljava (nema nikoga da ga ugrožavam) divljam
    • Vozim kako meni odgovara i smatram da sam sposoban da vozim i radim kako je meni volja i kada je meni volja, bez obzira na prisustvo drugih učesnika u saobraćaju ili organa reda


Recommended Posts

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Htjeo sam ovo glasanje da postavim i malo ranije, ali sam bio u gužvi, a i valjalo je sačekati da se strasti malo smire. Uz to, trebalo mi je dosta vremena da osmislim neka imalo logična pitanja, kojima bi mogli iskristalisati neko opšte viđenje zakona, odnosa prema organima reda i mira i naš odnos prema saobraćaju.

 

Da malo pojasnim potencijalne nejasnoće, nisam htjeo da pitanja budu baš toliko opširna:

 

Prvo pitanje, odgovori 1 i 11, da takvi ljudi postoje.

 

Prvo pitanje, odgovori 5,6,7 i 15,16,17, podrazumjeva da se ne zaustavljate ako vam se dala bezbjedna prilika da se ne zaustavite, kasnom reakcijom, nepažnjom ili nepravilnim postupkom policajca

 

Prvo pitanje, odgovori 8,9,10 i 18,19,20, to što se ne zaustavljate policiji ne znači da vas ne mogu uhvatiti

 

Drugo pitanje ima dosta nijansi u odgovorima pa pokušajte da se uklopite ili izaberite dva odgovora između kojih ste podjeljeni, ja ga nisam mogao sitnije iscjepat.

 

Odgovori 2,5 i 7, pod opuštenu vožnju smatram sitne prekršaje, pojas, neka ležernija preticanja kad nije bas bilo sve preko isprekidane, manja prekoračenja brzine i slično, ono što i policija ponekad toleriše

 

Odgovori 3,6 i 8, pod divljanje kada to prilika dozvoljava smatram baš to, vožnju duplo preko ograničenja, vožnja na ivici kontrole, motorom to bi bilo na jednom točku, autom na dva ili u oba slučaja u kontrolisanom proklizavanju, preticanje preko pune i slično. Kada to prilika dozvoljava, podrazumjeva da nema gužve, pješaka ili vozila, da je saobraćajnica pusta iz bilo kog razloga, niskofrekventna, kasni večernji ili rani jutarnji sati. Sve ovo sa ograničenjem da u svakom trenutku iz suprotnog pravca može naići neko ko vozi na isti način pa treba ipak ostaviti mjesta i za njega i ne pretjerivati

 

Odgovor pod 9 je za one koji smatraju da mogu da voze kako ih volja i kad ih je volja, jer nebitno kakva se situacija isprječi pred njima oni su sposobni da reaguju u svakom trenutku

 

Takođe bih zamolio pojedine da se ne nalaze prozvani ili isprovocirani pitanjima i ponuđenim odgovorima, pitanja su namjenjena svim aktivnim članovima foruma, to što ste se prepoznali u nekom znači da je to tačan odgovor i da bi valjalo da ga "zaokružite", to tako funkcioniše

 

Smatram da je tema i podatak koji ćemo nadam se dobiti ipak bitna, ne da bi smo rješili "ko je u pravu", ne mora značiti da je većina u pravu, već da dobijemo širu sliku našeg kolektivnog viđenja, zakona, policije i saobrađaja

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Sve si ti ovo lepo osmislio, al mislim da ti fali jos jedna grupa pitanja, a to je da se ispitanici izjasne o svojim godinama. Na primer :

 grupa 16 - 20 god

 grupa 20 - 30

           30 - 40

           40 - 50 

           50 - 60 

 

  Mislim da bi se tako dobila ipak malo bolja slika o svemu ! 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

 Sve si ti ovo lepo osmislio, al mislim da ti fali jos jedna grupa pitanja, a to je da se ispitanici izjasne o svojim godinama. Na primer :

 grupa 16 - 20 god

 grupa 20 - 30

           30 - 40

           40 - 50 

           50 - 60 

 

  Mislim da bi se tako dobila ipak malo bolja slika o svemu ! 

Lično ne vjerujem da su godine mnogo relevantne u ovom slučaju, ovde smo svi uglavnom preko 16godina, a ličnost i neke osnove ponašanja su oformljene do 25 godine, tek neka veća promjena u životu može uticati na promjenu ponašanja i ličnosti, ali to nije čest slučaj.

 

To je ono što je jasno, ko je pizda do 20te godine, to će vjerovatno i ostat, ako je budala biće to i sa 16 i sa 60, ako je glup, neće se opametit, ako je pametan može posenilit, ali tada neće moći koristiti ni komp ni vozačku pa nije ni bitno. Neće bit dio ni foruma ni saobraćaja.

 

Ovde nije pitanje ni koliko je neko sposoban ili iskusan pa da bi bile bitne godine, već kako on samoga sebe vidi, a svjest o sopstvenim sposobnostima je izuzetno bitna, ma kakve te sposobnosti bile, kao i njegovo viđenje zakona i njegovih predstavnika

 

To je moje lično mišljenje na temu važnosti godina, ali ako se ne slažeš voljan sam dodati i godine, mada smatram da je to već nepotrebna komplikacija

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Po mom mišljenju ovo je ordinarna glupost.

Tražiti od ljudi da javno priznaju da ne poštuju zakon po svojoj volji.Ne zna se ko je gori onaj ko to traži ili oni koji to rade.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Po mom mišljenju ovo je ordinarna glupost.

Tražiti od ljudi da javno priznaju da ne poštuju zakon po svojoj volji.Ne zna se ko je gori onaj ko to traži ili oni koji to rade.

U čemu je problem stati iza svojih postupaka?

 

Niko te ovde ne tereti za određeni prekršaj, niti ti traži da ih nabrajaš, što neki povremeno na ovom forumu svojevoljno čine.

 

Izjava na forumu nije pod zakletvom i nije nikakav dokaz na sudu.

 

Pa prema tome šta fali da se na ovaj način izrazi sopstveno viđenje?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

A ja već mislio da više ništa ne može da me nasmeje, kad ono, evo zabavuške!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

ova tema jos nije zakljucana?!?!?  :Mina:

Da znaš da sam i ja malo iznenađen, neki kažu da uprava foruma forsira priču kako smo mi ovde svi fini i krasni i odgovaramo na prvo pitanje odgovorom pod 1.

 

Istina je da nismo, da nas ima različitih i da nemamo svi isti pogled na problem zvani zakon i njegovi predstavnici

 

Nekada davno je pokrenuta tema sa glasanjem o nošenju kacige, mnogo je gluposti u njoj napisano, mnogo teških rječi napisano, od tada se mnogo toga promjenilo, sada bi se zapanjio rezultatima glasanja i ponekom izjavom

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Mislim da nisi trebao ovo postavljati. Ne branim one koji ne postuju zakon ali isto tako znam da ga postujem maksimalno, koliko god je u mojoj moci.

 

Svako od nas s' vremena na vreme napravi neki prekrsaj, bez obzira koliko on bezazlen bio.

 

Policija je tu da forsira i sprovodi zakon, nema tu sta obican gradjanin da se buni niti negoduje. Zakon treba (u teoriji) da je isti za sve i svi treba koliko god je moguce da ga postuju.

 

Mozda nasi zakoni nisu usaglaseni sa ostatkom sveta, ali su zakoni u svakom slucaju i kao takvi moraju se postovati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Mislim da nisi trebao ovo postavljati. Ne branim one koji ne postuju zakon ali isto tako znam da ga postujem maksimalno, koliko god je u mojoj moci.

 

Svako od nas s' vremena na vreme napravi neki prekrsaj, bez obzira koliko on bezazlen bio.

 

Policija je tu da forsira i sprovodi zakon, nema tu sta obican gradjanin da se buni niti negoduje. Zakon treba (u teoriji) da je isti za sve i svi treba koliko god je moguce da ga postuju.

 

Mozda nasi zakoni nisu usaglaseni sa ostatkom sveta, ali su zakoni u svakom slucaju i kao takvi moraju se postovati.

Ja sada već mislim da bi možda trebalo otvorit temu, "Predlozi za izmjene i dopune zakona" jer vidim da neka mala većina(ali ipak većina) smatra da je loš, pa da probamo iskristalisat šta to tačno ne valja.

 

Mada računam da će još članova da učestvuje, jer je trenutno manje glasova nego pitanja :D

 

Svi su se nešto uprpili :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Najveci problem za bajkere (po meni) su cene registracija ili trajanje registracije. Kada bi recimo registracija trajala 2 godine za motocikle, e to bi vec bilo interesantno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Koliko sam ja primjetio cjene registracija u Srbiji su među nižima u regionu. Mi u CG za iste kubikaže plaćamo više, do 500cc oko 150 do 190€, preko 500cc 250€ i više. Za XT650 prosječnog godišta registracija ti je 300€, za motore preko 1000cc je preko 400€. Vani ti najviše košta osiguranje, sama registracija i nije nešto skupa, a mislim da nema ni zloglasnog poreza na luksuz

 

Registracija od dvije godine? Zašto?

 

Po meni bi bolje bilo da možeš da uplatiš osiguranje i takse za samo 6mjeseci pa da bude nešto jeftinije, onome ko ne vozi cjelu godinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Ne pricam ja o cenama registracije u regionu, vec ih poredim sa registracijama automobila. Placamo isto novaca za registraciju kao da imamo vozilo koje se moze voziti 12 meseci a drzava realno zna da se motocikli (bar u Srbiji) ne voze tokom cele godine. Cisto uzimanje para od motociklista.

 

Kada bi registracija vazila 2 godine, onda bi ova cena registracije bila opravdana.

 

Sta god da smisle, trebalo bi da ide u smeru olaksavanja registracije/troskova za motocikle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

 

Posle ovakvog razmišljanja u gornjim postovima, bojim se da država pošto joj uvek fali priliva novca ne poskupi registraciju za automobile duplo - troduplo kao u regionu, ne daj bože, a zadrže cene registracije za motore pa kažu evo vam ( nam ) sada je razlika velika i jeftino za motore takvu i toliku ste razliku tražili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

I kako je to onda "olaksanje" za motocikliste ako podignes cenu registracije automobila? Totalno si promasio poentu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Posle ovakvog razmišljanja u gornjim postovima, bojim se da država pošto joj uvek fali priliva novca ne poskupi registraciju za automobile duplo - troduplo kao u regionu, ne daj bože, a zadrže cene registracije za motore pa kažu evo vam ( nam ) sada je razlika velika i jeftino za motore takvu i toliku ste razliku tražili.

 

 

I kako je to onda "olaksanje" za motocikliste ako podignes cenu registracije automobila? Totalno si promasio poentu :)

 

Pa logično, gotovo da ne postoji razlika u cjenama registracije između motocikala i automobila, znači dignu cjenu registracije automobila. Motociklistima je to olakšanje, jer zamisli da su digli cjenu registracije motocikala na isti nivo ko automobila :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Umesto ovolike kombinatorike, moglo se postaviti nekoliko jednostavnih pitanja:

 

1. Da li je Zakon dobar?

2. Da li se zaustavljaš kada to policija traži?

3. Da li se buniš i pokušavaš da izbegneš odgovornost?

 

Ovo naravno, kada bi ovakva aneta uopšte imala smisla. Ovako, ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Umesto ovolike kombinatorike, moglo se postaviti nekoliko jednostavnih pitanja:

 

1. Da li je Zakon dobar?

2. Da li se zaustavljaš kada to policija traži?

3. Da li se buniš i pokušavaš da izbegneš odgovornost?

 

Ovo naravno, kada bi ovakva aneta uopšte imala smisla. Ovako, ništa.

To kada bi ti trebala ta tri podatka u neku svrhu. Ovde upravo nisu brojevi u pitanju, nego naš zajednički stav o saobraćaju. Šta mislimo o zakonu i kako ga se pridržavamo sa tim našim stavom. Razbijanjem na više odvojenih pitanja dobili bi čistu suvoparnu statistiku, koja pokazuje sve a ne znači ništa. Samo bi se popisali i to je to

 

Ovo ovakvo glasanje barem meni daje neku sliku, vjerujem da još neko vidi isto, nebitno da li smatramo da je zakon dobar ili loš, većinski ga se pridržavamo i branimo se samo u slučaju da stvarno nismo krivi.

 

Isto interesantan podatak je da onih koji smatraju da su 100% po propisu(prvo pitanje, odgovor pod 1) za sada nema, takav podatak ne bi mogao dobiti sa tri odvojena pitanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Mogao bih: da, da, ne. Prosto. Mislim da loše tumačiš statistiku makar za šta ti trebala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Mogao bih: da, da, ne. Prosto. Mislim da loše tumačiš statistiku makar za šta ti trebala.

Moglo je još prostije, da ne pokrenem ovakvu temu, al đe je tu zabava :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

A znači ipak će ti podatci da se zloupotrebljavaju.

 I nije tačno da su 100% ispravni pod 1

Pod 1 je ispravan zakon ,a ispravni vozači pod 11.

Sa lošim zakonom ne može da se bude isparavan to su kontradiktorne stvari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

A znači ipak će ti podatci da se zloupotrebljavaju.

 I nije tačno da su 100% ispravni pod 1

Pod 1 je ispravan zakon ,a ispravni vozači pod 11.

Sa lošim zakonom ne može da se bude isparavan to su kontradiktorne stvari

Jes, zlostavljat ćemo podatke  :D

 

Pod 1 je ona varijanta što teoretičari zavjere tvrde da uprava foruma forsira, da smo svi ovde fini i dobri i volimo ZOBS i rado ga se pridržavamo, da nas sve pakuju u fine i poslušne, ko neće da bude dobije nogu. Al ispada da to baš i nije istina. Ali to je ona varijanta iz bajke po kojoj smo 100% ispravni

 

Meni sa ovim nije cilj da generalizujem stvari, kao neki sa izjavama tipa da svi oni koji misle da je zakon dobar voze ko babe, ili da oni koji misle da je zakon loš pretstavljaju opasnost u saobraćaju. Mislim da ovaj tip glasanja baš fino pokazuje šta nam je to slično a šta različito, a to možeš postići samo sa velikim šarenilom odgovora, ipak nismo svi isti, hvala bogu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja