Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Ne čitaš Adleru moj :).

 

Progresivne + Pancirno creva + ulje = 200e.

Pancirno 70e

Progresivna 90 + 10/20 sa dostavom

Ulje još 10 i to ti je gore dole 200e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam uzeo motul 7100 5w50 bas cu da vidim kako ce se pokazati pa javljam kad pocne sezona.Inace je u njemu momentalno 5100 15w50.

 

Bacas pare na taj Motul, tom agregatu nije potrebno takvo ulje. Probaj Silkolene Comp4 10W40 ili 15W50, garantujem ti da vise nikada neces sipati Motul. Zdravlje Boze organizovacemo neku voznju, dacu ti da probas kako se moja Kawa salta, nit se cuje niti se oseti, minimalan otpor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Nije frka,samo sto sam ja dobio ovo ulje na akciji + 20% popusta sto imam pa mi nije predstavljalo neki trosak,sta vise ulje me je izlazilo ako se ne varam ispod 1000 din po litri 0takoje.gif0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Aha, nisam ni video da si i to ubacio. Kod tebe to ne moze raspareno a? :lol:

 

 

Gde si uzeo to ulje Alekre? Ja sam zadovoljan Iponom, ali valja probati. I koliko je? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Bad Wörishofen
  • Motocikl: Yamaha xv535 virago Kawasaki KLE 500

Takođe bi voleo da probam Silkolene ulje, ne zato što Ipone ne valja, nego da probam ulje koje toliko hvale. Čekamo odgovor gde može da se kupi kod nas :zdravo:

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Ne čitaš Adleru moj :).

 

Progresivne + Pancirno creva + ulje = 200e.

Pancirno 70e

Progresivna 90 + 10/20 sa dostavom

Ulje još 10 i to ti je gore dole 200e.

 

Pancirna crijeva se mogu napraviti u bilo kom ozbiljnijem servisu hidraulike, samo ce iskoristiti tvoje zavrsetke, cijena cca 15-20e, kvalitet isti kao i ova sto se narucuju spolja, samo se ne placa premija za motoriste...

 

Za KLE-ovu prepotopsku damper viljusku savrseno moze da se upotrijebi ATF ulje za automatske mjenjace, cijena je oko 4e za litar, tezina oko 7.5W.

 

Radio sam to kod sebe na svim motorima, sve funkcionise odlicno. Prije nego sto sam to probao, koristio sam Motul za viljuske i placao ga preskupih 10e po flasici, odn. 20e po zamjeni ulja...

 

Progresivne opruge se nazalost moraju naruciti po toj cijeni, iako je cijena cista pljacka.

 

Pricao sam sa firmom koja radi opruge svih tipova, njihova procjena je bila ~25e za par takvih opruga, ako bi znao debljinu zice, diametre, tip celika, korak navoja.... Sto ce reci plati i suti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Takođe bi voleo da probam Silkolene ulje, ne zato što Ipone ne valja, nego da probam ulje koje toliko hvale. Čekamo odgovor gde može da se kupi kod nas :zdravo:

 

 

 

 

Probaj u ,,Pontis Motori,,

064 15 66 144 imali su to ulje

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kle

Silkolene Comp4 10W40 sam kupio prosle sezone u Novom Sadu firma je CUBI cena prosle godine je bila 860din za 1L.POsle 7000km nije potroseno ni gram ulja,sve pohvale imam sem buke prilikom promene iz prve u drugu brzinu.Preporuka za ovo ulje sa moje strane :takoje:

 

Temerinska 59, Novi Sad

021/443.347, 021/443.354

062/500.503

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Silkolene Comp4 10W40 sam kupio prosle sezone u Novom Sadu firma je CUBI cena prosle godine je bila 860din za 1L.POsle 7000km nije potroseno ni gram ulja,sve pohvale imam sem buke prilikom promene iz prve u drugu brzinu.Preporuka za ovo ulje sa moje strane :takoje:

 

Preporuke i od mene, prezadovoljan sam sa ovim uljem na KLE-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ja sam ovo Ipone mazivo kupio (po preporuci prodavca) u PRIMOTO NS, kod Viktora. I nisam se pokajao. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Multicompany je bio zastupnik za Fusch Silkolene, mada su nesto menjali, delili firme zbog cega sam svoje 3 litre cekao malo jace od nedelju dana.

 

Postoji opcija da nas spojim sa firmicom u SD koja saradjuja sa njima i ima Silkolene program pa mozda da boksujemo neki popust.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Multicompany je bio zastupnik za Fusch Silkolene, mada su nesto menjali, delili firme zbog cega sam svoje 3 litre cekao malo jace od nedelju dana.

 

Postoji opcija da nas spojim sa firmicom u SD koja saradjuja sa njima i ima Silkolene program pa mozda da boksujemo neki popust.

I ja koristim Silkolene ulja, kojima sam zadovoljan, a kupujem sve od FUCHSa kod Cubi-ja u NS.

Napravi Alekre neku kombinaciju, imas podrsku i od mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 96 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

Ja sam uzeo motul 7100 5w50 bas cu da vidim kako ce se pokazati pa javljam kad pocne sezona.Inace je u njemu momentalno 5100 15w50.

 

Bacas pare na taj Motul, tom agregatu nije potrebno takvo ulje. Probaj Silkolene Comp4 10W40 ili 15W50, garantujem ti da vise nikada neces sipati Motul. Zdravlje Boze organizovacemo neku voznju, dacu ti da probas kako se moja Kawa salta, nit se cuje niti se oseti, minimalan otpor.

 

Ovo kaze proizvodjac :

 

http://www.olyslager...2R/Default.aspx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE

Пратим,читам,шта да кажем?Има и ЗА и за ПРОТИВ !

Ја сам ипак за ЗА-не чачкај мечку-него терај,сипај припадајуће,ослушкуј и -

ТЕРАЈ БРАТЕ.

КЛЕ је направљен да се тера,то је као ГОЛФ 1,и 2,

и наравно буба.

Једноставан,лак за рад и јефтин за поправак ако треба а има и делова......

Моја порука је за све КЛЕ-птомане,КЛЕ-менетине,КЛЕ-тве.....и остале КЛЕ -кориснике-

ТЕРАЈ,СЛУШАЈ,ОСЕЋАЈ и -УЖИВАЈ у мотору који си мало платио а много добио

То- које које уље,како ово-оно-ма све је просто и једноставно-

има све,што од информација то делова,мајстора.....

Само -ОДРЖАВАЊЕ и Опрема су првенство,

Када смо код опреме-моје искуство(ВЕСПА-шко),

КЛЕ иде,хоће да јури,потеаро сам га 16и нешто,

нисам могао више ни да гледам-зарозала ми се кацига(шерпа)у мал ме није задавила...

Продувало ме и раздувало-начисто.Тако да сам спознао да морам да се опремим за јахање такве справе.

1.КАЦИГА

2.ЈАКНА

3.ПАНТАЛОНЕ-са погаћом(нашао у Параћину на вој,оптпаду-ВРХУНСКЕ)

----

е сад ГУМЕ

то је врло важна ставка,које,где ће да се тера....

METZELER ја преферирам,мада сам преферирао увек за кола MICHELIN-који се показао да се много троши,на мотору,јес подвозан али не траје.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Slazem se u opisu KLE-a ali bez obzira smatram da treba koristiti vrhunske i kvalitetne stvari i redovno ga servisirati. Nisu to neki motori, ali drugi nemam i trudicu se da bude prackica dokle god sam mu vlasnik.

 

No, da li znate da je 90ih bila neka francuska ekipa koja se takmicila u Dakaru na KLE500? :D

 

Nemam tacne info. za poziciju, ali znam da je KLE zavrsio reli sto dokazuje koliko je taj agregat odlican i pouzdan. Pokusacu da nadjem taj sken na internetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

No, da li znate da je 90ih bila neka francuska ekipa koja se takmicila u Dakaru na KLE500? :D

 

 

 

Nemam tacne info. za poziciju, ali znam da je KLE zavrsio reli sto dokazuje koliko je taj agregat odlican i pouzdan. Pokusacu da nadjem taj sken na internetu.

Bilo je vec u temi ali evo ponovo.

 

 

http://www.motowinne...akar%201992.htm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Slazem se u opisu KLE-a ali bez obzira smatram da treba koristiti vrhunske i kvalitetne stvari i redovno ga servisirati. Nisu to neki motori, ali drugi nemam i trudicu se da bude prackica dokle god sam mu vlasnik.

 

No, da li znate da je 90ih bila neka francuska ekipa koja se takmicila u Dakaru na KLE500? :D

 

Nemam tacne info. za poziciju, ali znam da je KLE zavrsio reli sto dokazuje koliko je taj agregat odlican i pouzdan. Pokusacu da nadjem taj sken na internetu.

 

Mislim da je agregat i najjaca stvar na ovom i ostalim kawasaki modelima koji ugradjuju isti. Do sada nikakav problem sa njim, pre ce zezati karburatori ili mozda elektrika ali agregat je stvarno izdrzljiv i pouzdan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

@Nemanjahh,ja sam to resio tako sto sam od aluminijuma napravio "nosac" koji sam zalepio na plasticni stitnik sa rupom gde prolazi taj sraf,evo vec cetiri godine funkcionise. Motor mi je u garazi,mogu da slikam za par dana jer verujem da nisam bas lepo objasnio ;) Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ćao...

Slomio sam danas štitnik za ruku levi - na šrafu sa gornje strane.... Već sam ga jednom nosio na lepljenje mislim da drugi put već nema šanse da se popravi...

 

Da li ima kod nas negde da se kupi nov ili ako nema da li ima negde sličan?

Na netu nema da se nađe za KLE-a...ima za KLX, KLR, KDX da li ti odgovaraju?

 

 

Stavi ti lepo taj slomljeni u kofer, pa pravo kod mene u radionicu, sredićemo. A usput bi mogao da pokupiš i onu gumu za bočnu plastiku koju sam ti odavno napravio.

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Danas isprobane nove Continetal Trail Attack 2,i auspuh od majstor Roberta ia Ade.Za sad zadovoljan 1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1ooo.gif1ooo.gif1ooo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Samo na brzinu da pozdravim drugare...

Ove suncane dane ne propustam da se maaaalko :D provozam i uvijek se sjetih KLE ekipe...

veliki pozdrav i ko moze- na put!

P.S. Stop, ti si nenadjebivi car ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kle

Da li je neko skoro menjao ulje u kocnicama interesuje me koliko je potrebno ulja??Da li je dovoljno 250ml ili moram da kupim od 500ml??? :neznam:

Unapred hvala!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja