Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

@Johann

 

Znas kako, prica je veoma kompleksna, iz moje perspektive je jedno a iz druge drugačije što i jeste normalno.

Da se razumemo KLE500 ne uliva nikakvo poverenje za iznenadna kočenja a za sve ostalo pogotovo ako je neko iskusan nema problema.

Ako ti neko izleti gde ne treba ili naglo neočekivano kočenje bogami biće problema, bolje gledaj da ga mašiš nego da ideš na njega.

Sa druge strane taj isti KLE500 koji sam ja uzeo kao probni motor pre nego nabavim ozbiljniji enduro ima kvaliteta.

Jako pouzdan, mali potrošač, jeftina registracija, jeftin motor i kao nov, uzan i lagan što je veoma važno za offroad.

Ako ga oštetiš lako i jeftino ćeš ga opraviti za razliku od neke Aprilie ili Bmw a na offroad se lako desi da se motor sruši.

I tako ja za sada ostadoh na KLE jer zaista iz moje perspektive osim kočnice i udobnosti sedišta vozača ima prema mojim potrebama opasne kvalitete.

Ko zna, da se i sa tim preživeti...

Da neko pogrešno ne shvati ovde nema prepucavanja ja sam samo rekao kako je to iz mog ugla a možda je teško primenjivo na drugoga jer je meni KLE drugi motor sa idejom da malo zagazim van puta i ništa drugo i ne zanima me mnogo šta piše na rezervoaru ako on mene vozi tamo gde sam ja hteo

On je sve to odlično radio tokom 2008 zato i ostaje u garaži a spremamo se i da ponovimo ono što nisimo uradili ako uzmognemo tokom 2009

Planovi su već na stolu ja I Mikulanac smo za sada pričali kao i Lalajko pa idemo polako od laganijih terena pa do težih na kojima sam se ja okretao nazad ali i dalje ostaju kao veliki izazov

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

 

I ne zelim ni sa kim da se prepucavam, jer ovaj forum sluzi za iznosenje misljenja (uz obostrano uvazavanje), razmena utisaka i prosirenje znanja i shodno tome sam sebi dao za  pravo da iznesem misljenje u vasem osinjaku.

 

 

Ma kakav osinjak, kosnica, mozes da se zasladis, a moze i neko da te ujede ;D

Sala mala, naravno da svako ima pravo da kaze sta hoce, to bi trebalo i da bude poenta foruma, a u paKLEnu kosnicu su pozvani svi koji imaju bilo sta da kazu o KLEu, bilo pozitivno ili negativno, sve jedno.

 

 

Probaj BMW osinjak ima da te izbodu do smrti  ;D , ja uvek uvazavam konstruktivna misljenja, al drugi bas i ne vec krenu u cerupanje i klanje cime god (sto je po meni greska)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: fazer 600

Nemoj pogresno da me shvatis, ali mislim da ti nije bilo tesko da bar neke sustinski razlicite reci prevedes sa hrvatskog na srpski.

Inace, vozim KLEa, nemam problema sa njim, u gradu mi se ponasa fenomenalno, dovoljno je startan, stabilan, na putu pouzdan, imam mnogo vise problema sa zadnjom kocnicom nego sa prednjom, ali je moguce da je to ispravljeno na novijim modelima.

U svakom slucaju, nije Afrika, ali nije ni toliko los da se kaze da mu je cena jedina prednost.

Izvor teksta je moto puls, ucinio mi se interesantnim jel volim kle i zato sam ga ovde prebacio ako nekog zanima

 

neki su svatili licno,

 

Nema uopste razloga da se shvati licno, ja sam zamerku stavio na jezik kojim je pisano jer mislim da je mogao malo da se modifikuje tekst na srpski, a ispod sam  napisao moje impresije o KLEu. Mislim da mi je komentar pogresno shvacen, ali nema veze, idemo dalje, da skoknemo malo da BMVovog osinjaka :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Meni sve ovo gore napisano deluje tačno osim par komentara...

Kaže da je motor težak a ima 181kg koliko znam toliko imaju i drugi te kategorije iako je KLE star samo 18god kao model pa ga je glupo porediti sa modelom npr Yamaha XT iz 2006

Motor je sigurno dobar za početnike što ne znači da ne može da ga vozi bilo ko a da se motor kupuje prema stanju na tvom bankovnom računu ni to nije tačno, pre bih rekao da čovek kupuje ono što mu treba. Ovo nije primenjivo izgleda za sve  :D

***********

Ono gde se najviše slažem je zapravo ono gde bih KLE mogao da bude bolji a to je prednja viljuška i kočnica.

Pumpanje viljuške nije problem stavi se račva sa ventilima koja spaja oba štapa i onda imaju isti pritisak.

Meni čak deluje interesantno što se motor ljuljuška ako ga voziš brzo pogotovo po krivinama i do sada nisam imao nikakve opomene vešanja da trebam da usporim već od gume Vee Rubber koja je tako profilisana da ograničava preveliko spuštanje motora, mada ta guma ide u kantu brzo nove su u garaži.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Bio sam slučajno i Coningu i vidim rade Mitas gume i kupim obe model E08 (liče na Michelin Anakee) za ravno 7019.00 din.

Profil gume je drugačiji nego na Vee Rubber, blago savija prema felni tako da dozvoljava veće naginjanje motora od ove Vee Rubber.

I ova Vee Rubber je dobro služila ništa njima ne fali barem na suvom.

Za Mitas kažu da je dobar deal mada zbog nedostatka silike kažu da je lošija kada je temp npr 10 stepeni ili kada je kiša, znači treba biti malo obazriv.

Lalajko to ima na Africi, to je ono što sam ja čuo a probao lično još nisam a uveren sam da će to ići solidno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Ako nekome slucajno zatreba neki deo, zasta su male sanse jer se ovaj motor ne kvari ;):) mogla bi da budu korisna ova dva linka:

http://www.megazip.ru/bike/kawasaki/m143/4006-189773.html i http://www.statusmoto.ru/cUnit_27629.html?PHPSESSID=1186ddc6f972f650aa65044d4eacee02

Za svaku grupu ima crtez i part number, kao i cena dela u rusiji, posle lako moze da se izgoogla trazeni deo prema part number-u (gomila delova pase i za neki drugi model) tako da se mogu naci mnogo povoljnije, narocito u usa i engleskoj (a iz te dve zemlje ni shipping nije preskup).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Поздрав свима, посебно клубу власника КЛЕ-а.

Да ли неко зна оригинал  шифру сиве боје  за КЛЕ  2007 годиште?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

PS.

LJudi jeste razmisljali mozda da izdvojimo jedan vikend sledece godine i napravimo jedan mini skup KLE-ova i neku voznjicu po srbiji. Aj javite sta mislite o tome pa da se dogovaramo.

 

I ja se prijavljujem za voznju.

 

+1!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Smederevo

Skoro sam pazario KLE-a pa da ne davim mnogo evo par pitanja:

 

1. Gde da nabavim filter za vazduh? Znam da stari moze da se opere, al je u dosta jadnom stanju mislim da je mozda i fabricki a motor je star 14god.

 

2. Trebaće mi i gumice za držanje oklopa, rezervoara, kako i zaštitne gume za viljuške?

 

3. Više puta sam pročitao da je sedište neudobno za dužu vožnju. S obzirom da već moram da ga pretapaciram, šta da tražim, tvrđi sunđer,veće sedište...

 

4. Mnogo mi smeta to što nema instrument za temperaturu. Videh da se već raspravljalo o tome i da u louisu imaju namenska rešenja za pojedine tipove motora. Ne snalazim se sa nemačkim i nisam uspeo da nađem gotovo rešenje za KLE-a.

 

Spremam alat da izmerim kompresiju i pritisak ulja da vidim u kakvom je stanju mašina. Jel neko to radio i šta da očekujem za motor 94 godišta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Valjevo

Zastitne gume za viljuske mozes da narucis u luis-ovom katalogu (oko 20-tak E), Nije sediste bas toliko neudobno mada posle 100-tinak km pocne da zulja i verovatno bi bilo bolje da je napred do rezervoara sire ali to se resava preradom i bude OK.Ako mislis na one male okrugle gumice u plastici, ne verujem da ces ih naci da kupis ali to se moze improvizovati (meni falilo na VFR-u pa sam uglavio sa nekog aparata iz bolnice i vrsi posao). Sto se tice kompresije pitacemo Free-a sa foruma on je radio KLE, EN, ER a to je sve ista masina a imas na forumu i ceo User mamual za KLE-a na engleskom!!! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

Sto se tice kompresije pitacemo Free-a sa foruma on je radio KLE, EN, ER a to je sve ista masina a imas na forumu i ceo User mamual za KLE-a na engleskom!!! ;)

Jesi slicni ali im kompresije nisu iste !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Smederevo

Naravno da imam servisno uputstvo. Ništa nebih uradio bez njega. Uradio sam priključak za kompresiju, merio na hladno i ide oko 11bar. Mada mi malo preskače alnaser pa nemogu baš dobro da ga izverglam. Ostalo mi da uradim i priključak za merenje pritiska ulja. Pročitah negde da ima neka prepravaka filtera za vazduh ili nešto slično tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Piaggio Skipper st125

Molio bih urednike da spoje dve teme pod istim nazivom " Kawasaki KLE500 ".

 

Ajd prebacite ovo u original temu...

Autor verovatno nije video da postoji već otvorena tema KLE.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Piaggio Skipper st125

Što se tiče onih gumenih harmonika za viljuške, već sam postavljao pitanja na forumu.

Ni ja ih nisam još nabavio. Postoje dve vrste na Louis-u, pa ni nisam skroz siguran koja pasuje i da li uopšte neka pasuje.

Molio bih nekog, ako ima iskustva, da ih iznese, pa da pazarimo.

Te zaštite su veoma bitne, jer nema one gumice prašinjarke, pa sve ide direkt u ulje (dok se ne pretvori u blato)...

 

http://www.louis.de/_1036dea9b75df183744355723b2a9adce1/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=470&wgr=390&list_total=17&anzeige=0&artnr_gr=10045810

 

http://www.louis.de/_1036dea9b75df183744355723b2a9adce1/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=470&wgr=390&list_total=17&anzeige=0&artnr_gr=10045815

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Molio bih urednike da spoje dve teme pod istim nazivom " Kawasaki KLE500 ".

 

Ajd prebacite ovo u original temu...

Autor verovatno nije video da postoji već otvorena tema KLE.

 

Autor nije video, a urednici ne čitaju temu o ovom " jeftinom " motoru  >:( . Da ima 1000ccm ili još bolje 1200ccm to bi već bio motor, a ovako...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Smederevo

Tek sad videh da je ovo prebačeno ovde, a mislio sam su me iskulirali samo tako. Tek sam, kupio motor pa planiram da ga sredim malo. Napravio sam alate za merenje kompresje i pritiska ulja pa ako nekom treba poslaću mu. Dali ima sanse da nadjem zastitne gume u originalnoj zelenoj boji? Trebace mi i filter za vazduh, ovaj je dosta los. Neki papirnati mozda kao K&N?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Trebace mi i filter za vazduh, ovaj je dosta los. Neki papirnati mozda kao K&N?

Kladio bih se da i tvoj motor ima filter kao i moj KLE500, 2006god koji je sunđerast i pere sa pa se posle naulji malo ređim uljem tipa 10W, lepo se istisne višak ulja preko neke novine i to je to.

Ako ti se raspao sunđer ili kupi nov original ili nešto probaj da improvizuješ.

Gotovo sam siguran da KN nema filter za KLE500 (treba proveriti) mada njega staviti u KLE nema smisla osim što se pere kao i fabrički.

Ja na svim mojim motorima (osim na KLE) koristim KN ili BMC a razlog je samo jedan, to je što je trajan tj pere

Jednom platiš 70eur i miran si mnogo godina, nov uložak koji ponekad moraš da menjaš godišnje može da bude i do 40eur tako da je računica laka

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Smederevo

Gledao sam u Louisu. To bi bio odprilike prvi ovaj sa slike. Deluje prilicno jadno. Mislio sam na nesto ovako

 

 

We have replaced the air filter cartridge with a K & N. The necessary tuning (synchronization) of the carburettors is not simple, especially to comply with antipollution norms. You need the help of K & N instructions.  K&N

 

    With this, the hp curve is 10% better at any rev speed, with 54hp instead of 48 at 8250. This demonstrates how a poorly designed air filter can alter an engine's behaviour.

post-5439-12879014495955_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Ne izgleda jadno, to je običan sunđer koji se uvuče u plastični nosač. Taj filter je sasvim Ok. Ako i nađeš K&N za KLE nećeš ništa dobiti jer se i originalan filter pere, ne kupuje se svaki put novi. Održavaš ga onako kao je GixxerK6 objasnio. Cena K&N filtera je višestruko veća, a nećeš dobiti veću snagu motora.

Na tvom mestu kupio bi ovaj iz Luisa i bio bi miran nekoliko godina, naravno ako misliš toliko da voziš isti motor.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja