Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • čeka dobru titulu, 1363 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Da,ne mora slika,samo nabrajanje velicine kljuceva,imbusa....

ono sa CRO grupe,ima slike i kataloske oznake ali nema velicina,ima nekog gvozdja -sto ne znam ni sta je

 

Spisak:

 

- krstasti šrafcigeri veći i manji (veličina kao PH3 i PH2)

- viljuškasti ključevi 8/9 ; 14/17 i 21mm

- šestougaoni ključ 24mm

- kluč za svećice

- imbus ključ 4, 5, 8

- klešta (nešto izmedju motocangli i papagajki)

 

Sve to je sumnjivog kvaliteta, bolje da si sam kompletiraš pojedinačnim komadima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1363 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Kakav zvuk ima sa tim loncem?

Gde da nabavim ,vidim ti imas,taj niklovani poklopac koji zatvara rupu zad osovine?

 

 

Odličan zvuk, kao neki pravi motor.:moto3: Dovoljno jak da te čuju (dakle: primete) ostali na putu, a ipak ne toliko da iritira na dužoj ruti.

 

Na drugo pitanje ne znam odgovor.:neznam: Jedino, ako ti nije pod moranje da je baš "niklovan", probaj sa nekim čepom, nešto od neke kućne hemije ili kozmetike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Gde bih mogao da nađem taj šestougaoni ključ 24 za zadnju osovinu? Stalno nosim gedoru iz seta, a ona je malo poveća...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Gde bih mogao da nađem taj šestougaoni ključ 24 za zadnju osovinu? Stalno nosim gedoru iz seta, a ona je malo poveća...

 

Kupiš okasti kod kineza i skratiš ga, a možeš na drugu stranu da navariš drugi okasti koji ide za prednju osovinu i imaš 2u1

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Gde bih mogao da nađem taj šestougaoni ključ 24 za zadnju osovinu? Stalno nosim gedoru iz seta, a ona je malo poveća...

 

Kupiš okasti kod kineza i skratiš ga, a možeš na drugu stranu da navariš drugi okasti koji ide za prednju osovinu i imaš 2u1

 

Hvala Bane, nije mi palo na pamet. Koliko sutra odo´ kod kineza... 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1832 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Da,ne mora slika,samo nabrajanje velicine kljuceva,imbusa....

ono sa CRO grupe,ima slike i kataloske oznake ali nema velicina,ima nekog gvozdja -sto ne znam ni sta je

 

Spisak:

 

- krstasti šrafcigeri veći i manji (veličina kao PH3 i PH2)

- viljuškasti ključevi 8/9 ; 14/17 i 21mm

- šestougaoni ključ 24mm

- kluč za svećice

- imbus ključ 4, 5, 8

- klešta (nešto izmedju motocangli i papagajki)

 

Sve to je sumnjivog kvaliteta, bolje da si sam kompletiraš pojedinačnim komadima.

 

 

 

Iako u kompelu stvarno dolazi kljuc 21mm za skidanje prednjeg tocka je potreban kljuc 22. Bar je tako kod mene na motoru, a sve je fabricki. Nemam pojma kako se Japancima potkrao ovakav propust. Ja nosim gedoru...

 

Takodje treba obratiti paznju na to da sa fabrickim kompletom alata i fabrickim srafovima bas necete imati srece u pokusajima da skinete sediste a kasnije ni akumulator. Fabricki srafovi su sa klasicnom sestougaonom glavom a zavuceni su tako da im je prakticno nemoguce prici okastim ili viljuskastim kljucem. Mene je ovo prvo iznenadilo za srafove koje drze sediste a kasnije i za one koji drze "poklopac" koji fiksira akumulator. Srecom oba puta sam bio kod kuce pa je resenje bilo na dohvat ruke. Resenje je da se svi ti srafovi zamene novima, sa imbus glavom.

 

 

@Деда Целе

Ti poklopci dolaze fabricki sa motorom i po svoj prlilici imaju obicaj da spadaju. Ja sam na 12000km imao oba, na 20000 ih vec nije bilo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE

Тешко да тај декл може да одпадне.Углавном га неко украде-и онда то иде у круг јер нема да се купи.

Хвала свима за инфо-АЛАТ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Krupanj
  • Motocikl: R1200GS LC

I ja sam kod mene izmenio šrafove koji drže sedište i akumulator sa inbus šrafovima (kraćim) i svakome bih to preporučio. Onim originalnim je skroz teško prići ključem, a i predugački su bez potrebe, pa ih bez veze vrtiš u prazno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650
post-4726-0-02086700-1395226056_thumb.jpg Da li neko ima gumu od fabrickog prednjeg levog migavca (mada mislim da moze i desni) a da mu ne treba ili ceo migavac? Posle 20 godina morala je da popusti pa mi se migavac nakrivio i strasno me nervira a volim da je sve u fabrickom stanju.Trenutno sam ga obmotao trakom ali ne zelim takvo resenje. Prvo Vas pitam a onda cu pojuriti preko neta. Ne bih uzimao nov jer bih onda morao da kupim oba da se ne bi razlikovali u boji (zbog zuba vremena). Naravno dogovor oko cene ili kolicine piva :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

post-4726-0-02086700-1395226056_thumb.jpg Da li neko ima gumu od fabrickog prednjeg levog migavca (mada mislim da moze i desni) ...

 

Imam ja, svejedno je levi ili desni

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1363 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Тешко да тај декл може да одпадне.Углавном га неко украде-и онда то иде у круг јер нема да се купи.

Хвала свима за инфо-АЛАТ

 

Vidim da ti nedostatak tih poklopčića baš ide na živac pa sam pronašao rešenje za tebe, dve varijante:

 

1. - mat POKLOPAC_MAT.jpg?noCache=1395247323

 

2. - sjaj POKLOPAC_SJAJ.jpg?noCache=1395247323

 

Nije baš kao original, ali ipak lepo čuči.

 

Javi se da dodješ kod nas u radionicu da preuzmeš par koji ti se više svidja, naravno besplatno.

:zdravo:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

Da li neko ima ideju zasto menjac postaje jako tvrd kad vruc motor ostane ugasen jedno 15-30 min pa kad se ponovo pokrene?Kad kazem tvrd,,mislim bas tezak,ali precizan i bez ikakvih drugih problema,ulje je novo,motul,trebalo bi da je original,(sa starim je bilo slicno),kvacilo podeseno po manualu,

,,,sa hladnom makinom nema nikakvih problema,

 

Sipao sam pre par dana prvi put fullsintetiku: SILKOLENE PRO 4 PLUS 10W-50 i mogu samo da kazem da je potpuno drugaciji menjac od onog sto sam imao i to na svim temperaturama,konacno mekan i precizan.Prethodna ulja su sva bila polusintetika 10W-40,motul i silkolene..

U mom slucaju razlika je ogromna.Prvo mi se ucinilo da je menjac bucniji prilikom prebacivanja brzina,dok se nisam navikao da mi treba na ugrejanom motoru 3x manje snage za isto nego pre :)

Za sad sve preporuke !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Isti efekat bi dobio i sa 7100 10w50 Motul koje je sada kod mene na motoru.

 

Definitvno cu samo njega sipati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW F650GS DAKAR

Kod mene je trenutno motul (presao cca 6000km)i nikakvih problema sa saltanjem nemam,jedino ujutro kad je hladan pri ubacivanju u prvu nekad poskoci malo.Al mislim da se to desava kod mnogih.Kupio sam Castrol 10w40 i ceka zamjenu cim uhvatim vremena,i bas me interesuje kako ce se sa ovim uljem ponasati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: XT1200Z

@nengobl

 

Ja sam taj Castrol (Onaj sa akcije iz Luisa) sipao zadnja dva puta i nemam primjedbi. Lupa prva i malo manje druga ali tako mi je bilo i sa drugim uljima. Opet sam ga

 

kupio i iduće sedmice ide u motor.

 

U principu nikada nisam imao problema sa uljima poznatih proizvođača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Koristim priliku da se i na ovom forumu zahvalim B@netu koji mi je nesebicno ustupio svoj migavac bez ikakve novcane naknade! Retkost u danasnje vreme kao sto i sami znate. Inace,upravo sam ugradio Ivanov vizir za Kle 1 ('91.-'93.) pa cu okaciti sliku ovih dana,savrseno izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW F650GS DAKAR

Banja Luka,Manjaca,Sanski kanjon,planina Grmec,Sanski Most i nazad u B.L.Negdje oko 180km makadama i oko 70 km asvalta.Zaspao kao beba.

 

http://www.lupiga.co...054833grmec.jpg

 

 

1EC35914-5468-064E-A5A9-3AE0D98A71E1_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

38654B47-BB2B-644B-92E8-0A8A065D4B81_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net

voznja pored prodavnice pirotehnike :moto3:,inace je samoposluga u pitanju

 

D30E2798-8BCC-6F4C-AE7F-883D00D67BE3_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

obuka :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW F650GS DAKAR

Mislim da je DRZ400,inace vozi ga kolega sa foruma (svestenik).A on se za razliku od nas koji samo vozimo i poziramo za fotkanje :moto3: razumije i u ostale stvari (mehanika i sl.) oko nasih kangrba.:care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Ово ми треба,А где је радња?

 

Јави му се у сандуче (Nimmin-у), одговориће ти 100% као што је свима нама... Ако се не јави, оправдано је, јер није у могућности да буде на нету.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Него, једна дилема :) У ребусу сам. Ријешим да поново тестирам потрошњу, рачунам зима, гаража, хладно вријеме, па да видим како се понаша. Узмем флашу од два литра, наспем је, натанкам резервоар до врха и кренем. Елем, пређем 100, 150км, прелазим 200км и осмјех на лице, поново мање од 7,5л/100км, кад не лези враже-200,8км, штуц-штуц, нестаде горива. Хајде, нема везе (истина, мало ми криво; јер је прошле сезоне узимао до 5,5- значи, нешто мора да се штелује), наточим резерву и назад према бензинској.

Дајем ону флашу и кажем да наточи и њу и резервоар до врха, очекујући око 15л- кад оно 11,32, од чега 9,41 у резервоар! Реално, од мјеста нестанка горива до бензинске сам потрошио око литар (око 20км), тако да је у резервоару било око литар. даКЛЕ, требало би барем 15, ако не и 16 да је стало; па сам у ребусу, зна ли неко у чему је фора?!

Да ли то има везе са мембраном, он/при/рес положајем?!

Р.Ѕ. Напомена: исправио сам мотор, тако да је ишло до чепа!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Него, једна дилема :) У ребусу сам. Ријешим да поново тестирам потрошњу, рачунам зима, гаража, хладно вријеме, па да видим како се понаша. Узмем флашу од два литра, наспем је, натанкам резервоар до врха и кренем. Елем, пређем 100, 150км, прелазим 200км и осмјех на лице, поново мање од 7,5л/100км, кад не лези враже-200,8км, штуц-штуц, нестаде горива. Хајде, нема везе (истина, мало ми криво; јер је прошле сезоне узимао до 5,5- значи, нешто мора да се штелује), наточим резерву и назад према бензинској.

Дајем ону флашу и кажем да наточи и њу и резервоар до врха, очекујући око 15л- кад оно 11,32, од чега 9,41 у резервоар! Реално, од мјеста нестанка горива до бензинске сам потрошио око литар (око 20км), тако да је у резервоару било око литар. даКЛЕ, требало би барем 15, ако не и 16 да је стало; па сам у ребусу, зна ли неко у чему је фора?!

Да ли то има везе са мембраном, он/при/рес положајем?!

Р.Ѕ. Напомена: исправио сам мотор, тако да је ишло до чепа!

 

Pa jesi li prebacio polozaj pipe na rezervu kad je pocelo da stuca ili si ostavio na on ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Pa jesi li prebacio polozaj pipe na rezervu kad je pocelo da stuca ili si ostavio na on ?

Ништа нисам дирао, тако да мислим да сам оставио на он :)

 

можда је битно и напоменути да ми мембрана не ради исправно, то ових дана треба да уградим (чуо сам да је четрдесетак марака).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

KLE ima rezervoar od 15 litara od chega je 3 rezerva, tj kada okrenesh na RES a dok ti je na ON troshish 12 litara pa sad rachunaj. Inache PRI ti sluzi u sluchaju da ti rikne vakum, otvorish na PRI (prirodan pad) i vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja