Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

i danas sam ceo dan proveo caprkajuci oko motora...'armonike na vilama koje su bile drecavo zelene sad su crne..ali posto nisam mogao da se zaustavim pri igranju sa mat sprejom ofarbao sam i crnu plastiku zmigavaca (posto mi je delovalo kao da je boja izbledela),razvlacio neke dodatne kablove za signalizaciju na koferu i za neki prikljucak struje koji planiram da montiram pored km sata i tako....u subotu ako uspem,nastavljam sa ulickavanjem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kle

Pozdrav kolege vasa sekta se uvecala za jos jednog clana :takoje:

Posedujem Kle iz 2003 :D

 

E sad ono sto me zanima a verujem da se to pitajne provlaci stalno a to je koje ulje je najbolje za nase masine tj.sa kojim ste uljem vi zadovoljni i koje se najbolje pokazalo.

Kolege sa KLE hr foruma preporucuju Silkolene COMP 4 da li ga neko koristi???

 

Unapred zanvalan Nikola.

 

Ovo je moj kle kle 500 :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: S1000xr

Dobro dosao i nek te sluzi...dok ga ne zamenis vecim :moto3:...salim se ja...:takoje:

Koristim to ulje i za 7000km prosle sezone nisam imao zamerku...Pre neki dan sam menjao ulje i ponovo sipao isto to...Koliko sam se raspitivao, retko ko kopira (falsira) to ulje za razliku od Motula,Castrola,...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Pozdrav kolege vasa sekta se uvecala za jos jednog clana :takoje:

Posedujem Kle iz 2003 :D

 

E sad ono sto me zanima a verujem da se to pitajne provlaci stalno a to je koje ulje je najbolje za nase masine tj.sa kojim ste uljem vi zadovoljni i koje se najbolje pokazalo.

Kolege sa KLE hr foruma preporucuju Silkolene COMP 4 da li ga neko koristi???

 

Unapred zanvalan Nikola.

 

Ovo je moj kle kle 500 :moto3: :moto3:

 

Pozrav.....vidim kupili smo motor od istog čoveka, nema greške kao lutka je :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7136 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja ga koristim. Doduse vozim ER5 ali delimo agregat. Nemam nikakve zamerke, mozes i Pro Comp 4 ako imas vise parica. To je inace jedno od naj ulja koje mozes da sipas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kle

Ok hvala na odgovorima..Samo da pitam gde ima da se kupi Silkolene COMP 4 i po kojoj ceni??

 

 

@Boriša Braca ima fenomenalne motore sve pohvale za njega :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Danas montirao pištalicu za migavce.

Pišti za sve pare, plašiće i pešake.:lol:

 

Druže, daj malo više informacija o pištalici koju si montirao, da li je to ona iz Louisa?

Još prošle godine sam nabavio pomenutu napravu u Louisu ali nije bilo uputstva za montažu a nikako da odem do nekog auto-električara da mi to poveže pa bi mi dosta značilo tvoje iskustvo.

Hvala unapred! :takoje:

 

Nikola92 želim Ti pune bezbednih i veselih kilometara na novoj mašini! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

i danas sam ceo dan proveo caprkajuci oko motora...'armonike na vilama koje su bile drecavo zelene sad su crne..ali posto nisam mogao da se zaustavim pri igranju sa mat sprejom ofarbao sam i crnu plastiku zmigavaca (posto mi je delovalo kao da je boja izbledela),razvlacio neke dodatne kablove za signalizaciju na koferu i za neki prikljucak struje koji planiram da montiram pored km sata i tako....u subotu ako uspem,nastavljam sa ulickavanjem :)

 

I ja sam se malo zaigrao u garazi, a vidjecemo na sta ce na kraju liciti :moto3: .

 

Izvinjavam se na nekvalitetu slike, ali stalno zaboravljam ponijeti aparat.

post-3840-0-08156800-1361396718_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1372 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

 

Druže, daj malo više informacija o pištalici koju si montirao, da li je to ona iz Louisa?

Još prošle godine sam nabavio pomenutu napravu u Louisu ali nije bilo uputstva za montažu a nikako da odem do nekog auto-električara da mi to poveže pa bi mi dosta značilo tvoje iskustvo.

 

 

Piezo sirena mala (kao pola čepa plastične flaše) kupljena u Mikro princu, 240-250din. Radi na 12V, ne treba nešto specijalnog znanja za montažu, ja sam ih vezao za prednje migavce, doduše bile potrebne i 2 diode, ne znam tačno koje jer sam iskoristio neke koje sam povadio iz punjača accu šrafilice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1372 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

E da, da se ipak ogradim: nije namena pištalice da rasteruje pešake (ali koristi :lol:), nego mi se dešava da zaboravim da isključim migavac, sa ovim - nema šanse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

i danas sam ceo dan proveo caprkajuci oko motora...'armonike na vilama koje su bile drecavo zelene sad su crne..ali posto nisam mogao da se zaustavim pri igranju sa mat sprejom ofarbao sam i crnu plastiku zmigavaca (posto mi je delovalo kao da je boja izbledela),razvlacio neke dodatne kablove za signalizaciju na koferu i za neki prikljucak struje koji planiram da montiram pored km sata i tako....u subotu ako uspem,nastavljam sa ulickavanjem :)

 

I ja sam se malo zaigrao u garazi, a vidjecemo na sta ce na kraju liciti :moto3: .

 

Izvinjavam se na nekvalitetu slike, ali stalno zaboravljam ponijeti aparat.

 

ova vila nije od kle-a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

 

ova vila nije od kle-a?

 

Dosadili mi KLE federi, pa pokusavam dobiti malo kvalitetnije ogibljenje. Od KTM-a 620 enduro. Pokusavam trenutno naci povoljno od istog motora i zadnji amortizer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1920 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Dosadili mi KLE federi, pa pokusavam dobiti malo kvalitetnije ogibljenje. Od KTM-a 620 enduro. Pokusavam trenutno naci povoljno od istog motora i zadnji amortizer.

 

Ti si bas ozbiljno resio da unapredis KLE-a. Jedva cekam da vidim krajnje rezultate 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

steta sto nema dva diska pa da se i kocnica malo poboljsa..

 

Trazim cetvoroklipna brembo klijesta, to bi trebalo da ozbiljno popravi performanse i sa jednim diskom. Ma bice pun dzak modifikacija na KLE-u, samo idem dio po dio.

 

Olaksavam gdje moze, poboljsavam gdje moze (valjda? :stabre: ).

 

Skratio sam koske, dobio na zadnjem kraju nekih 5 cm visine, pa mi je ovo ogibljenje, koje je vise i ima duzi hod od originalnog kleovog taman dobro dodje.

 

Sad cekam uljne semeringe, pa da zavrsim servis prednjeg ogibljenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

steta sto nema dva diska pa da se i kocnica malo poboljsa..

Na gpz modelima postoje i sa 2 diska ali su klesta manja i nije neko poboljsanje u kocenju :neznam: Jedino neki aftermarket da se stavi, novija klesta koja pasu i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1146 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

juče sam oterao Kle-a na zimsko zatezanje. zamena ulja u vilama, zatezanje sajli, provera membrana na karbovima... možda će morati još nešto, to će čika majstor da vidi. u svakom slučaju njega hvale da je jako dobar pa ako sve bude kako treba javljam za preppruku. a ako ne - javljam da ne idete tamo :-) u ponedeljak će početi da ga radi.

 

Uzeo sam Kle-a iz radionice/servica. Na kraju se ispostavilo da je sa karbovima i membranama sve potpuno ok, skidane su i pregledane membrane i funkcionišu kako treba tako da se karbovi nisu ni dirali, potrošnja na okruglo 200km mešane vožnje bila je 9,46L (30km po Beogradu, do Novog Sada i nazad starim putem + vozikanje po NS). Sajla gasa je bila malo pravila problem ali je to sređeno tako da sada šljaka ko zmaj. Problem koji sam imao sa levim štapom na vilama, tačnije da je curelo ulje kroz imbus navoj je takođe sređeno tako da sada ne curi, problem je bio što kada je prethodni put rađena vila (semerinzi, ulje, čišćenje ili štagodveć) majstor nije vratio mesinganu podlošku ali je uredno zategao navoj što je stvorilo brazde kroz koje je ulje curilo. Ispeglano i sada je suvo. Sledeće na tapetu su pločice za zadnje kočnice i zamena lagera na prednjem točku, opet zbog krivice prethodnog majstora. Posle toga se stavljaju prednje i već imam kočiono ulje kupljeno da se menja, za svaki slučaj iako je menjano pre nekoliko meseci.

Ovim servisom sam zadovoljan, sada idemo na sledeći koji je naveden i to će biti u narednih 10ak dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1146 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

steta sto nema dva diska pa da se i kocnica malo poboljsa..

 

Ja kočim obema kočnicama (ostalo mi kao uslovni refleks sa vožnje MTB) i često usporavam (kočim) i agregatom motora. Sasvim lepo to funkcioniše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

 

 

Uzeo sam Kle-a iz radionice/servica. Na kraju se ispostavilo da je sa karbovima i membranama sve potpuno ok, skidane su i pregledane membrane i funkcionišu kako treba tako da se karbovi nisu ni dirali, potrošnja na okruglo 200km mešane vožnje bila je 9,46L (30km po Beogradu, do Novog Sada i nazad starim putem + vozikanje po NS). Sajla gasa je bila malo pravila problem ali je to sređeno tako da sada šljaka ko zmaj. Problem koji sam imao sa levim štapom na vilama, tačnije da je curelo ulje kroz imbus navoj je takođe sređeno tako da sada ne curi, problem je bio što kada je prethodni put rađena vila (semerinzi, ulje, čišćenje ili štagodveć) majstor nije vratio mesinganu podlošku ali je uredno zategao navoj što je stvorilo brazde kroz koje je ulje curilo. Ispeglano i sada je suvo. Sledeće na tapetu su pločice za zadnje kočnice i zamena lagera na prednjem točku, opet zbog krivice prethodnog majstora. Posle toga se stavljaju prednje i već imam kočiono ulje kupljeno da se menja, za svaki slučaj iako je menjano pre nekoliko meseci.

Ovim servisom sam zadovoljan, sada idemo na sledeći koji je naveden i to će biti u narednih 10ak dana.

 

Plocice imas u biker house-u za 2000 din,ne znam koje....a lagere sam ja uzeo u Pancevu , oko 600 dinara komad , SKF.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1146 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

@ Fischer: U Beogradu, na kružnom putu Kijevo, na samom obodu grada.

 

@ Marphi: zvao sam ih i one koje meni trebaju (tvrde) zadnje su 3000din. To je cena za sinter od 3000 do 3600.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja