Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Advanced Member, 1837 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Prve cetiri fotke su sa Fruske Gore, raznorazni obronci. Dalje: Vlasic, Cvrsnica, Kapetanovo Jezero, Sinjajevina, Pozega (muzej zeleznice). Plastovi sena su recimo obronci Kopaonika, onda Babin Zub, Kucajske planine (livada Valkaluci) i na kraju put izmedju Zagubice i Majdanpeka :)

 

Kao sto rece Svestenik ima sve detaljno u putopisima:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/83771-bosna-crna-gora-srbija-off-road/

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/85295-juzna-i-istocna-srbija-offroad-touring/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Baš sam se pitao, misleći da je pre velik, kako će na njemu pozadi da izgleda E-45, sad vidim da je prosto taman.... dobre slike inače :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Danas sam se vizikao sa Dangerom, obrnuli krug do Novog Sada. Ekstra voznjica bila, lep dan, svratili smo i na neke cevape u somunu u centru, popili kafu, i povrh svega posle predjenih 200km mesane voznje moj Klepetanko potrosio 9,46L goriva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1364 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Jedna (od nekoliko) zamerki KLE-u je način kako su fabrički odradili slova: nalepnice čiji mi font nekako bode oči (lepše su bila odradjena u starijim varijantama). Evo kakva su sad:

 

post-7581-0-70308100-1359839981_thumb.jpg

 

Hteo bih da ih peomenim, crtkao sam neke varijante, dao bih da mi odrade na cuteru, da izgleda ovako nekako:

 

post-7581-0-94011700-1359840140_thumb.jpg

 

Šta mislite, dajte primedbe a i predloge.

 

:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

I meni se više dopada kako je urađeno na starijim modelima, neka smešna lova je u pitanju da ovako naprave....nije što je moj ali :D

 

85557076.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

jedno pitanje: kako da znam koji auspih paše na KLE-a? da li je samo fi grane u pitanju? kapiram da ne može da se montira auspuh od skutera zbog protočnosti and shit, ali kako da znam koji bi odgovarao a koji ne?

sigurno će nekome ovo pitanje zvučati glupo ali ja se nisam naučen rodio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Ja sam laik, ali mislim da ne može baš bilo šta da se stavi na motor iako recimo oblikom i veličinom odgovara. Dok sam vozio Malagutija od 150ccm bio sam kod Roberta u Adi i neverovatno je kakv zvuk može čovek da stvori iz ovoliko male mašine. Naglašava da mora izduv da se napravi srazmerno kubikaži. Razlikuju se i promer cevi i ispuna i raspored komora, mora sve to da se ukomponuje da bi motor pravilno radio i punim plućima disao. Naravno korekcije su moguće po želji vlasnika što se tiče spoljašnjeg izgleda i dubine zvuka, ali neke osnovne stvari se moraju ispoštovati da se ne uguši agregat. Naravno ko ima love kupi firmiran tipski za svoj model i uživa, mada ja se ne bih stideo uopšte topa od navedenog majstora iz Ade( ako još radi )...naprotiv sve pohvale za kvalitet izrade i zvuk, svi ste manje više već preko foruma upoznati sa tim ima nekoliko tema ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

ako je po njihovom sajtu, još uvek rade. videću da ih zvrcnem i da pitam koliko bi koštao auspuh. ono što bih ja želeo je heksagonalni da se ne čuje mnogo, zapravo da malo priguši zvuk motora. kapiram da se to rešava u "loncu" auspuha, tj. prigušivanjem zvuka na tom mestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Pogledaj kako izgleda heksagonal top na mom bivsem AA 500(Alexa Bgd na forumu ga vozi sad i on je ugradio), zlo kako izgleda i kako se cuje,slicna kubikaza kao Kle...cini mi se da je skroz utisan, a zvuk je da ne verujes,ako ti je previse glasan moze ti uraditi i db killer koji se jednostavno stavlja i skida po potrebi. Mislim da bi Kle-ova dva cilindra bila cak i bolji orkestar. Naravno original top sacuvas ako ti dosadi grmljavina i stavis roru u oglase...pogledaj klipove na netu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Drugari, ima li neko ideju kako da izbijem lager koji se nalazi na drzacu zadnjeg lancanika? To je onaj kroz koji prolazi osovina zadnjeg tocka. I naravno da li neko zna gde da nabavim novi? Moj je ocigledno crkao, jer mi se klati zadnji lancanik. Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

izguglaj prodaja kugličnih ležajeva beograd i naći ćeš sigurno. imaš i radnju u Savskoj blizu one pandurske stanice. a ležaj bi trebalo da možeš i šrafcigerom da izbiješ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Imas lagere u Pop Taskovoj ulici na Autokomandi,svih vrsta.Ja sam uzimao tamo za GPZa sva tri za zadnji tocak(dva za tocak i jedan za lancanik)su bili oko1500-1600din.Znaci oko 500 po komadu i kvalitetni su.Ovo su cene od letos tako da je moguca manja korekcija tipa "porast cena na malo,kurs itd" :zdravo:

 

Nego, i ja isterah danas malo KLEa da se protegne.Prija njemu a i meni :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

juče sam oterao Kle-a na zimsko zatezanje. zamena ulja u vilama, zatezanje sajli, provera membrana na karbovima... možda će morati još nešto, to će čika majstor da vidi. u svakom slučaju njega hvale da je jako dobar pa ako sve bude kako treba javljam za preppruku. a ako ne - javljam da ne idete tamo :-) u ponedeljak će početi da ga radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Dragi KLE prijatelji,

 

Nakon prvoga Int. KLE meeting-a u Bormiu - Italija , drugoga u Thüringen-u ,Njemačka došlo vrijeme za meeting u ovim krajevima.

 

 

 

Ovim putem, u ime ekipe KLE Croatia, pozivam Vas na

III International KLE meeting 2013. ,Gospić, Croatia ... od 28. do 30. lipnja 2013.

 

evo i uvodnog teksta mettinga:

 

( Unaprijed ISPRIKA ADIMISTRATORIMA i MODERATORIMA ovoga foruma ako je ova objava postana u NE odgovarajućem dijelu foruma .. kako se odnosi na KLEaše, KLE vozače i vozačice , nekako mi se čini najprikladnije objaviti je ovdje)

 

 

Kako KLE Croatia forum nije službeno moto klub ili bilo kakva registrirana skupina, organiziranje III KLE meeting-a je administrativno i organizacijski vrlo složen proces, koji ne bi bio ostvariv bez velike pomoći Moto kluba Crazy Wolfs iz Gospića, koji su se nesebično ponudili da nam pomognu.

 

MK Crazy Wolfs, osim što nam pružaju svu moguću potporu u organizaciji meeting-a i koordinaciju s gradom Gospićem, rado su nam izašli u susret na način da su dali na korištenje njihove klupske prostorije (club house), prostora za boravak, spavanje, kampiranje, osigurali prodaju jela i pića tijekom meeting-a (meeting bar), itd...

 


 

Prijava i participacija:

 

KLE Croatia forum sudjelovat će u logistici jednog od najvećih KLE skupova do sada, te nam je važno znati unaprijed koliko sudionika će biti nazoćno kako bi taj događaj u suradnji sa MK Crazy Wolfs što kvalitetnije organizirali i odradili.

 

Obzirom na navedeno odlučili smo da se svi zainteresirani prijave za sudjelovanje plaćanjem u nekom vidu jednokratne participacije (kotizacije) po osobi (sudioniku) u iznosu od:

 

75kn (10€) u koju će biti uključen poklon-majica za svakog sudionika.

 


 

Smještaj:

 

Zahvaljujući pomoći MK Crazy Wolfs, možemo ponuditi nekoliko tipova smještaja:

 


 

1. Besplatan camping u prekrasnoj borovoj šumi odmah uz club house CW-a

 

40327F5E-AAB1-E444-A9F7-0D90BA0AEE37_thumb.jpg 0BFA74FF-2327-D14D-84EF-D246A3E6FF90_thumb.jpg

 

E2503B9E-86C2-9C4E-AE7D-C38FC88ED00F_thumb.jpg 754139C3-762D-9B41-9B6C-DC7E6ACC6E4E_thumb.jpg

 


 

2. 75kn (10€) po osobi - spavanje u zajedničkoj sobi u club house-u (prednost imaju strani gosti)

 

Opis smještaja: 10 ili 12 krevetna soba, 1 tuš, WC.

 

B51905CC-339E-F64C-A516-BB1CE2AF5CFE_thumb.jpg 1B11F027-9A88-2248-95ED-AF88F9BA1536_thumb.jpg

 

782D5F37-FB0B-2649-A254-B193D16C104C_thumb.jpg E323D1F2-2BDC-0D4D-8471-2451AF983B32_thumb.jpg

 


 

3. 130kn (17€) B&B u obližnjem hotelu „Maki“ – cijena za grupu (potrebne predbilježbe)

 

Motel MAKI

 

C777D775-64D0-1445-8E47-7811E7D8DB41_thumb.jpg F8FE6FCB-1034-AD4B-90BA-97663EF3F2DF_thumb.jpg

 

F1326928-A806-264C-8A51-AD8FEFFB3E24_thumb.jpg DA5B27E8-E8DF-B446-A6AE-3FA8C8281256_thumb.jpg

 

Motel MAKI - prikaz na karti i udaljenost od mjesta meetinga

 

width=600 height=300http://fodi.frubar.net/files/557E4D3F-341E-4B42-AC49-76BD77D70731_thumb.jpg[/img]

557E4D3F-341E-4B42-AC49-76BD77D70731.jpg


 

4. Ostali hotelski smještaj u Gospiću

 

Turistička zajednica Grada Gospića

 

Nazvati, rezervirati i doznati cijene morate sami.

 


 

Hrana i piće:

 

- 25kn (4€) doručak po osobi/dan - u caffe baru (kod Juke) - 30 metara od Club house-a (doručak je na izbor .. tko želi)

 

- Hrana i piće tijekom vikenda bit će dostupni u Meetiing bar-u po pristupačnim cijenama

 

 

Participaciju i doručak treba platiti unaprijed!

 

Sve ostale detalje o načinu prijave, plaćanja participacije, roku prijave i popisa veličina T-shirt majica.. bit će objavljeno na našim internet stranicama i forumu do kraja siječnja.

 


 

Veselimo se Vašem dolasku ! ! KawasakiKLE

 

Promo video

 

40E4F4C8-6DED-1F47-AFB5-0BC1CA216E57_thumb.jpg C89A6BBC-639E-3641-8024-2F9A1C00F793_thumb.jpg

 


 

Sva pitanja ili eventualne primjedbe ili možda čak pohvale možete postaviti na Facebook stranici ili na mail adresa ili na forumu

 

 

Nadam se da se vidimo !!

 

 

 

info link

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja