Jump to content

Moto Zajednica

2017 - Yamaha Tracer 700

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer BMW R1200GS LC

Zašto mislite da će izgoreti far sa jačim sijalicama?
Ova Philips sijalica je isto 55W kao i standardna H7 koja fabrički ide u far, ne znam za količinu oslobođene toplote, ali pogledaću ima li negde i taj detalj...

Za LED kažu da ne može na far sa sočivom jer previše rasipa a kažu da inače i ide u far sa reflektorom (pod uslovom da je ovo far sa reflektorom, rekao bih da jeste...).

 

Montirao sam već ta dodatna LED usmerena (spot?), malo je nisko jer sam iskoristio navoj na rollbar-u sa donje strane i odlično rade za planinarenje noću, krivine su X puta preglednije uz ova dodatna svetla ali ne pomažu za daljinu jer su nisko a ako ih iole podignem, gotovo se vidi kako ljudima smeta u suprotnoj traci...


image.png.55d2c485cbb1fe4075c17a211363041b.png
 

image.png.ff2fb86b77bc5a5c381669a6eb4caf3b.png

 

Preko zime bih uradio nosač od lima (min 3mm debljine da se iseče na CNC i da se plastificira), da dođe ispod nosača fara tj. da se veže ispod ova 2 šrafa na slici, tako da dodatna svetla vizuelno popune ovaj prostor između spoljne plastike i viljuške. Nešto slično ima za Tenere ali nema za Tracer-a...

 

image.thumb.png.154b5eefbf5993345759eb200669ec15.png

 

Promenio član Dudico

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700

Kad staviš svjetla,sjedni na motor i ako možeš na neku razdaljinu od zida,vrata garaže ,neka ravna površina i vidi kako ti baca snop svijetla,probaj dugo i kratko,ako se vide čiste linije onda je ok,ako se svjetlo " rasipa" nije dobro...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer BMW R1200GS LC

Slažem se za princip testiranja, nego mi žao da kupujem LED sijalice ako je neko već probao na ovakvim farovima i nije dobro prošao ili previše rasipaju :)

A ova dodatna LED su prilično oštrih horizontalnih linija i široko bacaju, samo su nisko pa na pravcu i nema nekog efekta ali su zato odlična za manje brzine i kratke planinske krivine jer baš lepo osvetli ceo put a nikom ne smeta (pre ugradnje sam više gledao u pasulj nego što sam video krivinu, a o magli i da ne pričam, svaka oštrija krivina kao start-stop ).
Čak i kada su ovako nisko, primećujem da u dužim desnim krivinama kada je oboren motor zaslepi onoga u drugoj traci, pa ni meni nije prijatno kad se to desi a kamoli njemu :maloljut: Verujem da će biti još gore ako ih podignem kako sam planirao... pa zato razmišljam i o pojačanju oborenog svetla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 369 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07
Pre 14 sati, Dudico je napisao:

Zašto mislite da će izgoreti far sa jačim sijalicama?
Ova Philips sijalica je isto 55W kao i standardna H7 koja fabrički ide u far, ne znam za količinu oslobođene toplote, ali pogledaću ima li negde i taj detalj...

Za LED kažu da ne može na far sa sočivom jer previše rasipa a kažu da inače i ide u far sa reflektorom (pod uslovom da je ovo far sa reflektorom, rekao bih da jeste...).

 

Montirao sam već ta dodatna LED usmerena (spot?), malo je nisko jer sam iskoristio navoj na rollbar-u sa donje strane i odlično rade za planinarenje noću, krivine su X puta preglednije uz ova dodatna svetla ali ne pomažu za daljinu jer su nisko a ako ih iole podignem, gotovo se vidi kako ljudima smeta u suprotnoj traci...


image.png.55d2c485cbb1fe4075c17a211363041b.png
 

image.png.ff2fb86b77bc5a5c381669a6eb4caf3b.png

 

Preko zime bih uradio nosač od lima (min 3mm debljine da se iseče na CNC i da se plastificira), da dođe ispod nosača fara tj. da se veže ispod ova 2 šrafa na slici, tako da dodatna svetla vizuelno popune ovaj prostor između spoljne plastike i viljuške. Nešto slično ima za Tenere ali nema za Tracer-a...

 

image.thumb.png.154b5eefbf5993345759eb200669ec15.png

 

Na 07 imam te jače sijalice 5 godina i ništa se sa farom nije desilo

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 93 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700

Dok cekam da od deda mraza za Novu godinu dobijem Jul, ili Avgust,
mali update a mozda nekom i bude znacila informacija

Motor sam kupio bez db kilera ( Zli akrapovic) i to nije bila opcija.
Dodatno je i cev upropastena dok su vadili isti.
PRE:
image.thumb.png.f8983b60481d777b485c0fd1bf726d3c.pngimage.thumb.png.35a5e915f61c06d02e54ad1e2b383b05.png

Dobri Darko iz Maglica je:
Napravio db killer
Uradio novu izlaznu cev
I sad je Bonbonica
Cijena: prava sitnica ( 120 jura)

POSLE:

image.thumb.png.cdf778483a2e184c1d5557bf05a3dc3d.pngimage.thumb.jpeg.bc720558241413d2bf47828cce7ea341.jpegimage.thumb.png.c767bec366ca330144d8cf07162fe1d9.png


Ho Ho Ho

Promenio član aleksandar andric
  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 1092 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702
On 24. 10. 2023. at 13:56, Alekre je napisao:

Rizikuješ da izgoriš far sa tim pojačanim sijalicama. LED nije predviđen za takav far. Dobićeš veliko rasipanje svetlosi a opet nećeš ništa da vidiš.  Cepaj duga ili bolje kupi dobra LED spot svetla i nakači ih na motor.

 

Za podmazivač, postavi kapalicu kao što je kod mene na TDM i probaj. Tvrdim da ti položaj nije dobar.

Ja skinuo LEDice,jer sam primjetio da raspršuje i da hoće ljudi noću da me likvidiraju,jednostavno ih zasljepljuje!!  

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 93 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700
On 12/23/2023 at 12:31 AM, Dudico said:

Ima li ko u ponudi ovakvog Akrapa kao što se pohvali kolega @aleksandar andric :)

Nov i posle xy godina prodaju kao da je od platine :( u najboljem slučaju nema ispod 1200€

Neka alternativa...? 

Ja sam na hondi imao Leo Vince kupljen u louisu
Doneli mi ga UK prevoz bez carine i sve me kostalo oko 400 jura

Nije Akrap al nije ni 1200 jura
Vrlo je  to bilo fino i dosta civilizovanije od akrapa

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer BMW R1200GS LC

Imao sam prilike da vozim Fazer6 sa LeoVince i zvuk je bio odmereno brutalan, naravno da nije Akrap ali je odličan zvuk...

Ovu novu LV kutijicu što nude za Tracer-a....hmmm...ne znam šta bi prokomentarisao...ali je svakako ne bi montirao 🥹 pre bi isekao fabriku i povadio sitna crevca 😃

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700, Yamaha MT 07
On 22. 12. 2023. at 17:44, mali_zmaj je napisao:

Ja skinuo LEDice,jer sam primjetio da raspršuje i da hoće ljudi noću da me likvidiraju,jednostavno ih zasljepljuje!!  

Ja sam konačno pronašao idealne led sijalice za kratko i dugo svetlo. Sijalice su po komadu 30w, nema grejanja kao kod led sijalica od 55w. Snop je skoro identičan kao kod fabričkih, a bar 2 puta bolje vidim nocu sa njima. Prodaju se na AliExpressu za nekih 30€ a bolje su od brendiranih.

20231029_171859.jpg

Screenshot_20231227-065333_AliExpress.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700, Yamaha MT 07
Pre 18 sati, Dudico je napisao:

Ako ti nije mrsko, postavi i sliku tih što si skinuo, da znamo koji model da NE uzimamo :) 

 

Probao sam ovakva dva modela sa velikim hladnjakom kao sa slike od 55W bile su previse jake i lose rasipale svetlost.

 

Screenshot_20231228-061419_Chrome.jpg

Promenio član Stefan1992
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700, Yamaha MT 07
On 23. 12. 2023. at 2:31, Dudico je napisao:

Ima li ko u ponudi ovakvog Akrapa kao što se pohvali kolega @aleksandar andric :)

Nov i posle xy godina prodaju kao da je od platine :( u najboljem slučaju nema ispod 1200€

Neka alternativa...? 

Imam ja na prodaju Akrap, trenutno montiran na moj Tracer koji planiram da prodam početkom proleća, čujem da vecina kupaca obara cenu i kao nije im bitno sto sam ja ulozio preko 2000€ dodatne opreme, zbog toga cu verovatno prodati Akrap, kofer,nosač i karbonski blatobran odvojeno od motora. Ili ako hoces mozes kupiti ceo motor sa komplet opremom a tvoj prodaj 😉

20231019_174605.jpg

20231019_174251.jpg

Promenio član Stefan1992
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700, Yamaha MT 07
Pre 1 sat, vucko23 je napisao:

@Stefan1992 jel si formirao cenu sa komplet opremom? :)

Ne jos ali mislim da je realna cena oko 8000€, zelim ja naravno da prodam za vise novca jel sam vise novca ja potrosio ali treba biti realan prodavac. Moze zamena samo za Tracer 900 👍

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9225 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Exide, Banner, Fulbat 

Najbitnije....sam ga formiraj, nije teško.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1019 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Neko je stavljao ledove koji su odlicni i ima ih kod nas. Mislim da je bio kolega sa Fazerom a mozda zna i kolega NSF. Plavo kuciste je bilo i cena mislim oko 2000.
WWW.WOBYHAUS.CO.RS

- LED Sijalice, H7- 20W, 2000lm- Kvalitetan tajvanski CSP čip- Radni vek: do 30000 sati


Koliko se sećam, o ovima je pisao.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer BMW R1200GS LC

Na proleće montiram nov far i planiram ugradnju neke od ovih sijalica, Philips 12V H7 55W +130% X-tremeVision Moto (3500K) ili Philips 12V H7 55W CrystalVision Ultra (3700K), red veličine oko 2.000 rsd/kom.

Dugo sam kubicirao da pređem na Led, čak sam i iscimao nekog lika na yututubu koji je ugradio China-Led-With-Fan u Tracer-a i posle 3 godine i 60k km i dalje je zadovoljan a pitao sam ga da li je primetio problematiku hlađenja obzirom da nema nikakvog protoka vazduha ukoliko poklopac dihtuje kako se očekuje. Na njegovom snimku se jasno vidi ozbiljno rasipanje svetlosti između standardnih H7 i tih Led sijalica.

 

Ono što mi je kao potencijalno rešenje privuklo pažnju je dekica koji prodaje "rešenje" sa oba aktivna sočiva kao na videu. Jasno je da će dugo svetlo bez obzira na smanjeni intenzitet (zbog samog dizajna sočiva) donekle verovatno smetati vozačima iz suprotnog smera. Na snimku se jasno vidi promena svetlosnog snopa, možda je ubacio H4 sijalice umesto H7, što mi je prvo palo na pamet, ali svakako je da ne prođe vožnja a da mi neko ne blica misleći da mi ne radi jedan far :) što bi sa ovim "pronalaskom" bilo rešeno a ujedno bi i kod dugog svetla bio obasjan i put ispred motocikla a ne samo okolni planinski venci :) 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 93 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700

Znam da ste svi izgustirali svoje tracere i znam da kaskam neku godinu al ja sam nov vlasnik i
napaljen ko 14-esto godisnjak :)

U hladnim zimskim nocima trosim pare i radostan sam
Zena povremeno cita forum pa ne bih o ceni

Spava sa nama u krevetu
(mnogo e lep)

IMG_7880.JPG

IMG_7881.JPG

IMG_7882.JPG

IMG_7883.JPG

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja