Jump to content

Moto Zajednica

2017 - Yamaha Tracer 700

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer

@aleksandar andric Čestitam na odličnom izboru, kako motocikla tako i boje!
Malo sam ljubomoran i na boju i na Akrapa ali ne zameri :) ja sam hteo baš tu crvenu (auto mi je u sličnoj boji) ali ga nije bilo u ponudi u trenutku kupovine...pa sam uzeo belog od 'talijanske policije :) 

Ja imam one originalne nosače za tvrde bočne kofere i pronašao sam da (pored preskupe Yamahe) jedino Shad nudi zadnji nosač u pristojnom obliku (da nije glomazno i napadno) i po pristojnoj ceni...
Odlučio sam se za ovaj nosač (
Y0TR79ST) i poručujem ga uskoro (samo dok još smislim koju veličinu kofera da uzmem):
image.png.67e24523f10330cc923da136e3bb0395.png

 

Pored ovog modela imaju i ovaj (Y0MT76ST):
image.png.87290a5894e1bd08d15ee3b3761a4897.png

 

 

Idi na https://www.shad.es/en/shad-world/products/fittings/c12/ i za oba nosača imaš prilično precizan pdf "Technical detail" gde tačno vidiš kako se montira, pa na osnovu toga zaključi da li se uklapa sa tvojim bočnim nosačima...
Dodatno, možeš se obratiti i kolegi @Baniša on može da nabavi Givi a možda ima i neku drugu ideju...
Nažalost nismo ti mnogo pomogli na konkrentno pitanje ... ali svakako dobrodošao u klub Tracer-a za  koji se tako lako i ne nalaze gedžeti i oprema :)

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700
On 9/30/2023 at 1:30 AM, Dudico said:

@aleksandar andric Čestitam na odličnom izboru, kako motocikla tako i boje!
Malo sam ljubomoran i na boju i na Akrapa ali ne zameri :) ja sam hteo baš tu crvenu (auto mi je u sličnoj boji) ali ga nije bilo u ponudi u trenutku kupovine...pa sam uzeo belog od 'talijanske policije :) 

Ja imam one originalne nosače za tvrde bočne kofere i pronašao sam da (pored preskupe Yamahe) jedino Shad nudi zadnji nosač u pristojnom obliku (da nije glomazno i napadno) i po pristojnoj ceni...
Odlučio sam se za ovaj nosač (
Y0TR79ST) i poručujem ga uskoro (samo dok još smislim koju veličinu kofera da uzmem):
image.png.67e24523f10330cc923da136e3bb0395.png

 

Pored ovog modela imaju i ovaj (Y0MT76ST):
image.png.87290a5894e1bd08d15ee3b3761a4897.png

 

 

Idi na https://www.shad.es/en/shad-world/products/fittings/c12/ i za oba nosača imaš prilično precizan pdf "Technical detail" gde tačno vidiš kako se montira, pa na osnovu toga zaključi da li se uklapa sa tvojim bočnim nosačima...
Dodatno, možeš se obratiti i kolegi @Baniša on može da nabavi Givi a možda ima i neku drugu ideju...
Nažalost nismo ti mnogo pomogli na konkrentno pitanje ... ali svakako dobrodošao u klub Tracer-a za  koji se tako lako i ne nalaze gedžeti i oprema :)

 

I skapirah da ce neko imati slicnu situaciju kao ja pa da me postedi 12 dana guglanja :D

Hvala kolega

Meni crvena bila mali zenskasta na slikama ali uzivo je predobra
A Akrap ko Akrap....postuju me cak i taksisti 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700, Yamaha MT 07

Pozdrav svima,

Da se i ja priključim zajednici Tracer 700:46:  Do Januara ove godine vozio sam MT 07 2015 od februara sam prešao na Tracer 700 udobnijeg brata :hack:

 

Kupio sam ga u CH sa skoro 19000km, carinio registrovao i tada je počelo sređivanje i kontrola motora( motor je održavan po propisu u CH sve pise u servisnoj knjižici ali ja volim sam da sve zamenim i proverim :) ).  Uradio sam mali servis Yamalube 10w40, filter ulja, filter vazduha, zamena svećica i kontrolu kompresije sve super. Posle čega sam odlučio da motor zadržim i uložim u njega ljubav, vreme i novac jel planiram daleka putovanja sa njim :jee:

Od dodatne opreme prvi vlasnik je kupio fabričko komfort sedište, moderniji držač tablice, zadnje led migavce i zaštitnu rešetku hladnjaka.

Prvo sam mu montirao novi auspuh Akrapovic titanium sa homologacijom, potom givi rol barove za zaštitu od pada, puig zadnji karbon blatobran,lanac Did zlatni 525 zvmx i lančanik, Gilles ručicu kvačila i kočnice i držač telefona na volanu. Trenutno sam naručio Shad zadnji nosač kofera jel kofer njihov vec imam od 47l. Nabavio sam i maglenke samo nije bilo vremena da ih namontiram na rol barove.

 

Želim da kupim jos prednje led migavce(nije neka ponuda), bočne torbe za duža putovanja i pancirna kočiona creva(ako postoji dobar kvalitet za razumnu cenu), verujem da ste vi iskusniji od mene i da mi možete dati savet sta kupiti jos sve od opreme za putovanje.

Svaka sugestija sa vaše strane je dobrodošla, Hvala! :jee1:

20230613_190942.jpg

20230604_165830.jpg

Promenio član Stefan1992
  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700, Yamaha MT 07
pre 3 minuta, Black Betty je napisao:

Imao dva sata slobodno pa odradio turu po Istri,Pula preko Učke(planina u Istri) i taman na ručak,kod nas ugodnih 26 ° na suncu....

IMG-20231001-WA0000.jpeg

Bas dobro mu stoji taj crni vizir :takoje: Koje si gume stavio, vidim da izgledaju baš dobro mozeš komotno na off-road?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700

Može,gume su Continental tkc 80,može i na off road al ne prakticiram po većim rupama i kamenjima,više soft. Trenutno nemam zaštitu dolnjeg djela.Gume su se pokazale odličnim po kiši i po cesti (pogotovo di ima pijeska po cesti)

 

Vizir je Baracuda i znatno je bolji od onih koji više -manje svi stavljaju na Tracera,onaj vizir mi je bio hotel promaja...

Promenio član Black Betty
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 K5

Vidim da je tema ponovo zazivela, pa da i ja napisem mali update posle godinu i po i malo jace od 8000km ukupno.

 

Sto se opreme tice, po planu su stavljeni nosac sa manjim koferom od 39l, zastita hladnjaka, usb uticnica i Mivv oval carbon. Slucajno sam u Motoland-u naisao na Givi/Kappa smart bar za nosac telefona koji se montira na mehanizam vizira, pise da je za prvi model, pase bez problema i na trenutni model, ali za njega uopste ne postoji u katalogu. Ima vibracija, ali korektno je.

 

Samim motorom sam veoma zadovoljan, a moram pohvaliti Barel servis u Beogradu kao i prodaju, svaki dogovor je ispostovan, a oprema je stigla i pre navedenog termina.

 

Od duzih voznji Tracer je ove godine odradio jednu Transalpinu i pokazao se vise nego dobro :) 1100+km u 2 dana, comfort sediste je odradilo posao, cak nisam ni otisao pravo kuci, nego nastavio da se vozam kod nas po lokalu. Za neke je to verovatno redovan vikend, ali za mene je bio izazov :D 

 

Jedna mala prepravka o kojoj razmisljam je promena prenosa, ovako mi izgleda poprilicno kratko, a vidim da su prve serije imale prenos 16-43, da bi kasnije skratili na 16-45... 

 

@Stefan1992 razmisli o tank torbi, mislim da je spas i za krace, a posebno za duze voznje :)

1696800262285.jpg

1696800262311.jpg

1696800262333.jpg

DSCF7089.JPG

DSCF7146.JPG

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1250 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ja sam još kad sam uzimao prvi primerak razmišljao o Comfort sedištu, i nisam ga uzeo na kraju. A vozio sam i po 600+km u danu bez neke velike muke. I to čak u dvoje.

 

Povremeno sam pomislio kako bi mi još udobnije sedište sigurno dobro došlo, ali šta znam, nikada nije zagustilo toliko da ga i uzmem. Valjda navika. :D

 

Za tank torbu sam mišljenja da je najnekorisnija korisna stvar. :D Imao na prvom Traceru Givi, sad imam Yamaha tank torbu. Non stop mi je tu, ali mi nikada nije bila nešto preterano praktična. Často je i prazna osim onih stvari koje su uskladištene tu - USB kabl za komunikacije, rezervna komunikacija, sklopivi nožić, upaljač, čepovi za uši i par plastičnih vezica. U vožnji telefon u džepu pantalona, novčanik i dokumenta u unutrašnjem džepu jakne…

 

Za prenos nisam imao pojma da ima promene. To bi značilo da su noviji modeli malo startniji?

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1250 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
1 hour ago, Dario17 said:

Slucajno sam u Motoland-u naisao na Givi/Kappa smart bar za nosac telefona koji se montira na mehanizam vizira, pise da je za prvi model, pase bez problema i na trenutni model, ali za njega uopste ne postoji u katalogu. Ima vibracija, ali korektno je.

Ovo mi je baš stiglo iz Kine pre neki dan. Planiram neku krštenu navigaciju da metnem tu, pa znači info svakako. Probam ga ovih dana…

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 977 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
16 hours ago, vasa.93 said:

Ja sam još kad sam uzimao prvi primerak razmišljao o Comfort sedištu, i nisam ga uzeo na kraju. A vozio sam i po 600+km u danu bez neke velike muke. I to čak u dvoje.

 

Povremeno sam pomislio kako bi mi još udobnije sedište sigurno dobro došlo, ali šta znam, nikada nije zagustilo toliko da ga i uzmem. Valjda navika. :D

 

Za tank torbu sam mišljenja da je najnekorisnija korisna stvar. :D Imao na prvom Traceru Givi, sad imam Yamaha tank torbu. Non stop mi je tu, ali mi nikada nije bila nešto preterano praktična. Často je i prazna osim onih stvari koje su uskladištene tu - USB kabl za komunikacije, rezervna komunikacija, sklopivi nožić, upaljač, čepovi za uši i par plastičnih vezica. U vožnji telefon u džepu pantalona, novčanik i dokumenta u unutrašnjem džepu jakne…

 

Za prenos nisam imao pojma da ima promene. To bi značilo da su noviji modeli malo startniji?

Ja sam nakon 2 godine voznje, sa standardnim sjedistem, uzeo comfort. Preporodio sam se.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700, Yamaha MT 07
Pre 8 sati, Dario17 je napisao:

Vidim da je tema ponovo zazivela, pa da i ja napisem mali update posle godinu i po i malo jace od 8000km ukupno.

 

Sto se opreme tice, po planu su stavljeni nosac sa manjim koferom od 39l, zastita hladnjaka, usb uticnica i Mivv oval carbon. Slucajno sam u Motoland-u naisao na Givi/Kappa smart bar za nosac telefona koji se montira na mehanizam vizira, pise da je za prvi model, pase bez problema i na trenutni model, ali za njega uopste ne postoji u katalogu. Ima vibracija, ali korektno je.

 

Samim motorom sam veoma zadovoljan, a moram pohvaliti Barel servis u Beogradu kao i prodaju, svaki dogovor je ispostovan, a oprema je stigla i pre navedenog termina.

 

Od duzih voznji Tracer je ove godine odradio jednu Transalpinu i pokazao se vise nego dobro :) 1100+km u 2 dana, comfort sediste je odradilo posao, cak nisam ni otisao pravo kuci, nego nastavio da se vozam kod nas po lokalu. Za neke je to verovatno redovan vikend, ali za mene je bio izazov :D 

 

Jedna mala prepravka o kojoj razmisljam je promena prenosa, ovako mi izgleda poprilicno kratko, a vidim da su prve serije imale prenos 16-43, da bi kasnije skratili na 16-45... 

 

@Stefan1992 razmisli o tank torbi, mislim da je spas i za krace, a posebno za duze voznje :)

1696800262285.jpg

1696800262311.jpg

1696800262333.jpg

DSCF7089.JPG

DSCF7146.JPG

Baš je dobar tvoj Tracer 7 imaš puno dodatne opreme, možeš komotno na putovanje do Japana :takoje::yamaha:

Razmišljam za tank torbu ali mi nekako smeta ispred sebe.Hvala za savet mozda kupim :takoje:

Vozio sam Mt 07 sa lančanicima 15-44 ubrzanje je bilo baš dobro ali potrošnja veca, sada na Traceru 16-43 mnogo bolje slabije ubrzanje do 60 ali manje troši i veca brzina na otvornom putu na manjim obrtajima, savet staviti 16-43 ili čak 42 ako ti nije bitno da se trkas od semafora do semafora :jee:

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 K5

Tank torba je po meni obavezna na ovakvim motorima, sve je pri ruci... Uzeo sam SW Micro, taman da ne moram nista po dzepovima nositi... A i prsten na rezervoaru je diskretan...

 

Sto se prenosa tice, voleo bih da malo smanjim obrtaje tokom voznje na otvorenom putu, to je jedini razlog... Sve preko 5000 mi je malo neprijatno, a tada je brzina 115 :ups: Od semafora do semafora me ne interesuje, mada se desava da se izmenja svih 6 izmedju... I to poprilicno umara... 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1250 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Slično sam razmišljao o 5000 rpm dok nisam video ovaj Rajanov video:

 

 

Poslednjih par vožnji baš ciljano šaltam naviše kasnije nego inače, i šta znam, interesantno je. A teorija iza toga (iz videa) deluje smisleno skroz. :)

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer

Kada pratim trenutnu potrošnju (kojoj se baš i ne može verovati ali je opet neki indikator) niži stepen prenosa sa višim obrtajima je optimalnija potrošnja nego viši stepen prenosa sa manje obrtaja, za istu brzinu kretanja naravno.

 

Suština je max obrtni moment, koji je na oko 6.500, pa što smo mu bliži to je "poduktivniji" utrošak goriva, odnosno kada smo u nižim obrtajima agretat se "guši" i praktično ne troši gorivo koje pristiže odvažnijim dodavanjem gasa već ga izbacuje nesagorelog, garavi sondu, katalizator, lonac itd... u prevodu pravi potencijalni budući problem :) naravno ako se ne papriči redovno :) 

Obzirom da pozadi još uvek imam fabrički fen, buke od njega nema ni na 6000, doduše preko 5000 više zvoni agregat nego onaj fen...

 

Lično pravilo koje sam ustanovio je da grad (koji vozim samo kad moram) vozim 2. i 3. stepen prenosa, nisam preglasan ali me ipak čuju, 4-tu koristim samo ako prolazim pored male dece (u kolicima) i na magistrali u gužvi do 90-95km/h, ako nema gužve ili ako se kruzira rasteretim ga 5-om, svako preticanje ili nesmotreno smanjenje brzine ispod 90 vraćam u 4-tu....6-ta samo za kruziranje preko 120 i auto put (koji vozim skoro nikad ili ga uspešno izbegavam)...

Ovakvom dinamikom vožnje primećujem da je menjač dosta "mekši" nego kada se agregat "davi", verujem da zvuči glupo i nemam objektivno objašnjenje, više je to možda utisak...

 

Između ostalog...namontirah za vikend kinesku kopiju "Cobra Nemo 2" za podmazivanje lanca, danas kupih i sipah SAE 90, progurah možda malo više ulja dok se crevo ne napuni i izbaci vazduh, ostavio da se ocedi a onda okrenuo 1/4 kruga podigao na štender i vrteo se par minuta u prvoj... cevčica nameštena da ne dodiruje lančanik a da se blago naslanja na lanac...

Razbacao sitne tačkice po felni ali ništa strašno, računam da je od "viška" ulja i odem da se provozam...

QQ I LELE kad sam stao, smrdim i ja i motor na obgorelo ulje (još menjačko), zagledam tamo-vamo kad ono prednji lančanik razbacivao po štitniku, slivalo a vetar nanosio na auspuh... Stignem kući, pogledam zadnji točak a ono felna usrana do zavrat, guma na bokovima takođe dobro usrana a tačkice i fleke od ulja i po spoljnem gazećem sloju gume...

Lanac je pristojno podmazan od spoljne strane do unutrašnjih karika (do točka), ne cedi se ništa, negde i negde je zauljena i unutrašnja karika ali uglavnom su suve, pa se pitam da li ima smisla ovakav vid podmazivanja ako se podmazuju samo spoljne ali ne i unutrašnje karike...

Ostaje mi da se sutra još igram i procenim da li se od vibracija samostalno "dotezao" i dodavao ulje u vožnji, ili je podmazivanje ovim principom ( i uljem ) glupost i da se vratim na ajfon sprej kao sav normalan svet :) 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 387 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Probaj da namestiš cevčicu tako da ulje ispušta na lančanik, neposredno iznad lanca, a ne na lanac direktno. Tako će ulje da sklizne na lanac, ravnomernije podmazuje i manje prska. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700, Yamaha MT 07
Pre 4 sati, Dudico je napisao:

Kada pratim trenutnu potrošnju (kojoj se baš i ne može verovati ali je opet neki indikator) niži stepen prenosa sa višim obrtajima je optimalnija potrošnja nego viši stepen prenosa sa manje obrtaja, za istu brzinu kretanja naravno.

 

Suština je max obrtni moment, koji je na oko 6.500, pa što smo mu bliži to je "poduktivniji" utrošak goriva, odnosno kada smo u nižim obrtajima agretat se "guši" i praktično ne troši gorivo koje pristiže odvažnijim dodavanjem gasa već ga izbacuje nesagorelog, garavi sondu, katalizator, lonac itd... u prevodu pravi potencijalni budući problem :) naravno ako se ne papriči redovno :) 

Obzirom da pozadi još uvek imam fabrički fen, buke od njega nema ni na 6000, doduše preko 5000 više zvoni agregat nego onaj fen...

 

Lično pravilo koje sam ustanovio je da grad (koji vozim samo kad moram) vozim 2. i 3. stepen prenosa, nisam preglasan ali me ipak čuju, 4-tu koristim samo ako prolazim pored male dece (u kolicima) i na magistrali u gužvi do 90-95km/h, ako nema gužve ili ako se kruzira rasteretim ga 5-om, svako preticanje ili nesmotreno smanjenje brzine ispod 90 vraćam u 4-tu....6-ta samo za kruziranje preko 120 i auto put (koji vozim skoro nikad ili ga uspešno izbegavam)...

Ovakvom dinamikom vožnje primećujem da je menjač dosta "mekši" nego kada se agregat "davi", verujem da zvuči glupo i nemam objektivno objašnjenje, više je to možda utisak...

 

Između ostalog...namontirah za vikend kinesku kopiju "Cobra Nemo 2" za podmazivanje lanca, danas kupih i sipah SAE 90, progurah možda malo više ulja dok se crevo ne napuni i izbaci vazduh, ostavio da se ocedi a onda okrenuo 1/4 kruga podigao na štender i vrteo se par minuta u prvoj... cevčica nameštena da ne dodiruje lančanik a da se blago naslanja na lanac...

Razbacao sitne tačkice po felni ali ništa strašno, računam da je od "viška" ulja i odem da se provozam...

QQ I LELE kad sam stao, smrdim i ja i motor na obgorelo ulje (još menjačko), zagledam tamo-vamo kad ono prednji lančanik razbacivao po štitniku, slivalo a vetar nanosio na auspuh... Stignem kući, pogledam zadnji točak a ono felna usrana do zavrat, guma na bokovima takođe dobro usrana a tačkice i fleke od ulja i po spoljnem gazećem sloju gume...

Lanac je pristojno podmazan od spoljne strane do unutrašnjih karika (do točka), ne cedi se ništa, negde i negde je zauljena i unutrašnja karika ali uglavnom su suve, pa se pitam da li ima smisla ovakav vid podmazivanja ako se podmazuju samo spoljne ali ne i unutrašnje karike...

Ostaje mi da se sutra još igram i procenim da li se od vibracija samostalno "dotezao" i dodavao ulje u vožnji, ili je podmazivanje ovim principom ( i uljem ) glupost i da se vratim na ajfon sprej kao sav normalan svet :) 

 

Da sve je tačno za obrtaje idealno za ovaj agregat i menjač od 5000 rpm do 9000 za normalnu vožnju ,video sam da ljudi čipuju pa menjaju brzine na 11000 ali mislim da to bas mnogo i da brzo unište motor :grr: 

Mislim da je klasičan način podmazivanja ipak bolji, lepo opereš lanac od prašine i modmažeš na svakih 800km Iphone :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700
Pre 5 sati, Dudico je napisao:

Kada pratim trenutnu potrošnju (kojoj se baš i ne može verovati ali je opet neki indikator) niži stepen prenosa sa višim obrtajima je optimalnija potrošnja nego viši stepen prenosa sa manje obrtaja, za istu brzinu kretanja naravno.

 

Suština je max obrtni moment, koji je na oko 6.500, pa što smo mu bliži to je "poduktivniji" utrošak goriva, odnosno kada smo u nižim obrtajima agretat se "guši" i praktično ne troši gorivo koje pristiže odvažnijim dodavanjem gasa već ga izbacuje nesagorelog, garavi sondu, katalizator, lonac itd... u prevodu pravi potencijalni budući problem :) naravno ako se ne papriči redovno :) 

Obzirom da pozadi još uvek imam fabrički fen, buke od njega nema ni na 6000, doduše preko 5000 više zvoni agregat nego onaj fen...

 

Lično pravilo koje sam ustanovio je da grad (koji vozim samo kad moram) vozim 2. i 3. stepen prenosa, nisam preglasan ali me ipak čuju, 4-tu koristim samo ako prolazim pored male dece (u kolicima) i na magistrali u gužvi do 90-95km/h, ako nema gužve ili ako se kruzira rasteretim ga 5-om, svako preticanje ili nesmotreno smanjenje brzine ispod 90 vraćam u 4-tu....6-ta samo za kruziranje preko 120 i auto put (koji vozim skoro nikad ili ga uspešno izbegavam)...

Ovakvom dinamikom vožnje primećujem da je menjač dosta "mekši" nego kada se agregat "davi", verujem da zvuči glupo i nemam objektivno objašnjenje, više je to možda utisak...

 

Između ostalog...namontirah za vikend kinesku kopiju "Cobra Nemo 2" za podmazivanje lanca, danas kupih i sipah SAE 90, progurah možda malo više ulja dok se crevo ne napuni i izbaci vazduh, ostavio da se ocedi a onda okrenuo 1/4 kruga podigao na štender i vrteo se par minuta u prvoj... cevčica nameštena da ne dodiruje lančanik a da se blago naslanja na lanac...

Razbacao sitne tačkice po felni ali ništa strašno, računam da je od "viška" ulja i odem da se provozam...

QQ I LELE kad sam stao, smrdim i ja i motor na obgorelo ulje (još menjačko), zagledam tamo-vamo kad ono prednji lančanik razbacivao po štitniku, slivalo a vetar nanosio na auspuh... Stignem kući, pogledam zadnji točak a ono felna usrana do zavrat, guma na bokovima takođe dobro usrana a tačkice i fleke od ulja i po spoljnem gazećem sloju gume...

Lanac je pristojno podmazan od spoljne strane do unutrašnjih karika (do točka), ne cedi se ništa, negde i negde je zauljena i unutrašnja karika ali uglavnom su suve, pa se pitam da li ima smisla ovakav vid podmazivanja ako se podmazuju samo spoljne ali ne i unutrašnje karike...

Ostaje mi da se sutra još igram i procenim da li se od vibracija samostalno "dotezao" i dodavao ulje u vožnji, ili je podmazivanje ovim principom ( i uljem ) glupost i da se vratim na ajfon sprej kao sav normalan svet :) 

 

Problem kod tih Kineskih Cobri je u malenoj gumici koja ide u nju tj ne brtvi i ne radi dobar vakum,zamijeni samo gumicu i trebao bi raditi kako treba.Ja imam Cobru i radi dobro mada po ljeti stavim gušće ulje,čak mu je idealno i staro auto ulje,izlazi kap po kap(ne curi).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

Ova diskusija o optimalnom broju obrtaja me je podsetila na drugu stvar - kako se ponašate dok je motor hladan? 

 

Ja nekako imam naviku da palim motor sa prikazom temperature motora na displeju, i da lagano vozim (ne teram ga u više obrtaje) dok ne pređe 70C. Da li ovo ima smisla?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700

Ima i nema,ovisno kakva je vanjska temperatura,o tome bi mogao napisati stranicu i po:lol3:, ukratko ako je hladan (zima) poželjno je malo ga ugrijati i vozi ,kad je ljeto možeš slobodno...

 

Razlog

 

Ako je hladno a radi dugo na minimumu nema dobro podmazivanje,čim se dignu okretaji ima bolje podmazivanje

 

Zato postoji čok.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1250 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
8 hours ago, Dudico said:

Ostaje mi da se sutra još igram i procenim da li se od vibracija samostalno "dotezao" i dodavao ulje u vožnji, ili je podmazivanje ovim principom ( i uljem ) glupost...

Ako vakuum nije dobar, nije ni morao da se "doteže" da bi ulje išlo. Prosto nema šta da zadrži ulje u rezervoaru i ono iscuri slobodnim padom. @Black Betty je već pomenuo šta može da bude problem, i o tome su ljudi već pisali slična/ista iskustva u temi o Cobra podmazivaču.

 

Po opisu da je tebi iscurelo dovoljno ulja da sve bude umrljano, biće da je otišlo svo ulje van. Lako možeš da proveriš...

 

 

1 hour ago, MrD said:

Ova diskusija o optimalnom broju obrtaja me je podsetila na drugu stvar - kako se ponašate dok je motor hladan?

Isto kao i kada nije hladan - sednem i vozim bez razmišljanja o temperaturi motora i teorijama. :D
Možda zvuči nemarno, ali taman dok se izvučem iz grada, gde se ionako tera lagano, podigne se temperatura motora i to je to.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja