Jump to content

Moto Zajednica

2019 - Yamaha Tenere 700

Recommended Posts

  • Advanced Member, 2553 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Mašiš metu :D Kove je stepenik iznad po zabavnosti i uživanju koje mi donosi u vožnji. 50kg teži motor ne može da ga zameni.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Ténéré T7

Kupljena Tenera T7 💪 Napokon!

 

Jako zanimljiv motor :) I jako zanimljiv prelazak sa 1000cc na 690cc i sa 150ks na 70ks

 

Moje novo magare

IMG_5325.jpeg

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Ténéré T7

Da li neko zna kako da proverim koliko je zategnut lanac i da li mi treba zatezanje ako imam ovaj dodatni klizač lanca kod velikog zupčanika?

Motor ima i prednji klizač i taj zadnji, i kapiram da koliko god bio otegnut on neće visiti.

Navikao sam na sportske motore i ne znam koliko na ovakvim mašinama treba lanac da bude "labav"

1b2ff9283b4a5a16dba3d3a405181440.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
26 minutes ago, marcos said:

Da li neko zna kako da proverim koliko je zategnut lanac i da li mi treba zatezanje ako imam ovaj dodatni klizač lanca kod velikog zupčanika?

Motor ima i prednji klizač i taj zadnji, i kapiram da koliko god bio otegnut on neće visiti.

Navikao sam na sportske motore i ne znam koliko na ovakvim mašinama treba lanac da bude "labav"

1b2ff9283b4a5a16dba3d3a405181440.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kad pritisneš , opteretiš malo zadnji kraj neka ima 3-4 cm lufta na sredini. 

 

Btw skini tu plastiku gore sa lanca, može samo problem da ti napravi.

Promenio član baltrekk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
On 6/3/2026 at 7:36 AM, rogaceboy said:

Da li neko ima da prodaje OEM retrovizore I stitnike ruku za T7?

 

Ja imam original fabrički auspuh koji ništa nije prešao i Yamahin original Rally skidplate ako je neko zainteresovan neka se javi.

 

I da , imam i metalni tank original , možda još nešto ali ne mogu da se setim.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Ténéré T7
Kad pritisneš , opteretiš malo zadnji kraj neka ima 3-4 cm lufta na sredini. 
 
Btw skini tu plastiku gore sa lanca, može samo problem da ti napravi.

Šta je fora sa tom plastikom?

To sam do sada imao na svakom motoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
1 minute ago, marcos said:


Šta je fora sa tom plastikom?

To sam do sada imao na svakom motoru

Generalno samo smeta a ako se polomi ili šta god, najčešće završi u zadnjem točku.

 

Msm , ja možda nisam dobar reper, ja na svakom motoru to skidam, smeta mi nervira....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
On 5/29/2026 at 8:56 PM, Gliga said:

Vozam ga juče i danas, i moram reći da mi se baš sviđa. Fabričko ogibljenje je super, mnogo bolje nego što je naranijim generacijama T700 (nisam imao priliku da probam Rally verzije starijeg godišta), ili na Tuaregu (ovde nemam iskustva sem sa mojim Tuaregom prve generacije. Dakle ne znam kako se ponaša novi Tuareg Rally).

 

a8sgTIv.jpeg

 

dzM3vNP.jpeg

 

 

Subjektivni osećaj je da sam išao 60-70 na sat. Toliko stabilan motor, opuštena vožnja. Na istom ovom potezu puta MT se forsira 80. KTM 390 zbog slabe opruge na ćopavoj se ne forsira uopšte :D

@Gliga Daj malo više informacija :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 2553 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Šta treba? :)

 

Pos'o-kuća deonica, uz par kilometara atarskih zemljanih puteva. 

 

Jedino mogu da kažem da mi se sviđa, i da ostavlja bolji utisak nego što je "stara" obična T700 ostavila (prethodni Rally model nisam vozio).

 

Ne sviđa mi se što su stavili gas na struju, to ne radi lepo. Ima izrazito trzanje na nižim obrtajima.

Promenio član Gliga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1348 postova
  • Lokacija: Žabalj
  • Motocikl: Voge 300 Rally
Pre sat vremena, Gliga je napisao:

Šta treba? :)

Pa poredjenje s Tuaregom, logično :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 2553 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Još jednom da napomenem, pričam o Tenere 700 Rally, 2025+ godište i o običnom Tuaregu iz 2023 (prva generacija). Dakle, poređenje je malkice babe i žabe jer su različiti "nivoi".

 

-Ogibljenje na T700 Rally je bolje nego na mom Tuaregu. Osetna je razlika. Tuareg je znatno mekšeg ogibljenja. Ovo nipošto ne znači da je Tenere tvrda, pre je Tuareg suviše mekan. Tenere baš dobro upija džombe i neravnine, otprilike te tera na bezobrazno.

 

Nisam vozio Tuareg Rally (ima bolje ogibljenje od običnog), i nisam vozio novu T700 koja nije Rally (ima lošije ogibljenje od Rally :D). Stara obična Tenere je bila lošija od Tuarega.

 

-Tenere ima baš visoko sedište. Meni se to sviđa, mnogima može biti penal. Sa 185cm visine dva stopala prstima na zemlji.

-Tuareg ima lepšu i bolju ciklistiku. Lakše se vozi u svim režimima (od guranja po parkingu, tehničkih deonica sa 5 na sat pa do glupiranja po krivinama). Niže mu je težište.

-Tuareg ima upeglaniju elektroniku, modove vožnje, ABS i TC KOJI OSTAJU UGAŠENI I NAKON GAŠENJA MOTORA. Nakon update mape (urađeno prilikom prvog servisa) nestalo je trzanje pri manjim obrtajima. Uopšteno, odziv gasa je lepši na Tuareg nego na novoj Teneri (igrom slučaja, stara T700 sa gasom na sajlu mi se jako, jako sviđala što se ovog tiče. Usrali su elektronikom, za sada). Ovde ne mislim na isporuku snage već prosto na osećaj i povezanost desnog zgloba sa onim što agregat isporučuje.

 

-Tenere ima zaštitu od vetra koja mi se više sviđa. Kaciga je na oba motora podjednako izložena, ali na Tuaregu je telo bilo skroz u mirnom vazduhu. Zajeb je što se taj mirni vazduh baš zagreje od mašine. Tuareg je jedini motor koji mi je leti bilo neprijatno voziti. Na modelima od 2025. je menjan dizajn vizira i prednjeg kraja. Nisam imao prilike da isprobam, možda se situacija promenila na bolje.

-Tenere ima uži rezervoar što je ok za vožnju u stajaćem položaju. Nije baš da mi je na Tuaregu to smetalo, ali definitivno bi bilo bolje da je malo uži.

 

-Kočnice, snaga to je sve tu negde. Idu prebrzo za pojmove saobraćajnih propisa pre nego što izbrojiš do tri.

-Ergonomija mi odgovara na oba. Tuareg ima baš širok fabrički korman. Tenere možda nudi više prostora za noge (mislim da ova Tenera koju vozim ima neko fabričko komfort sedište. Nisam vozio sa OEM. Meni to sve odgovara).

 

Mislim da je to to. Oba odlična, svaki ima prednosti i mane (govorim čisto sa aspekta vožnje). Ja bih opet Tuarega :care: MT me jako podseća, naravno uz manje snage i lošije ogibljenje. Ali ciklistika, kao Tuareg!

 

TmGG0YG.jpeg

 

nZdP9fH.jpeg

Promenio član Gliga
  • Sviđa mi se 9
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

''Uopšteno, odziv gasa je lepši na Tuareg nego na novoj Teneri (igrom slučaja, stara T700 sa gasom na sajlu mi se jako, jako sviđala što se ovog tiče. Usrali su elektronikom, za sada). Ovde ne mislim na isporuku snage već prosto na osećaj i povezanost desnog zgloba sa onim što agregat isporučuje.''

 

Tačno sam znao da će da sjebu i to malo što je bilo perfektno napravljeno....

 

I to je tačno ono o čemu sada pričam da mi je jako svidja na novom Voge 800 Rally....ne može elektronika da ostavi ''taj osećaj'' direktnosti sajle....

 

Voleo bih da uporedimo nekad i nekako Touareg / Tenere Rally / Voge Rally

 

Ja sam apsolutno iznenadjen Voge 800 Rally modelom i šta sve dolazi fabrički kao i šta može motor.

Promenio član baltrekk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 2553 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Meni se jedino ma novim BMW-ima svidja odziv gasa. Na 1300GS rucica apsolutno nema praznog hoda. Odvrnes za mrvicu, to se primeti. A cak i u rezimu sa najvise snage i najagresivnijim odzivom nema problema (makar ja nemam) sa kontrolom.

 

F900GS sam vozio samo malo i stekao sam slican utisak.

 

Meni najvise smeta kada stave onaj nelinearni odziv. Da je u pocetku rucicu potrebno okrenuti vise da bi se bilo sta desilo. To jedino neiskusnim vozacima po bas klizavom moze imati smisla. A opet, mozda samo meni i smeta, jebemliga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F900GS

Odziv gasa je kod "Dynamic" moda bas takav, direktan sto nekada malo smeta npr. u sporoj gradskoj kreni-stani voznji kad motor malo "cima". "Road" a pogotovo "Rain" su skroz druga prica.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Ténéré T7

Napravio sam sranje, pa pišem ovde da ne napravite i vi. Slučajno sam isprazio bočicu ulja zadnje kočnice kada sam menjao ulje i ušao je vazduh u sistem. Klasičnom metodom ozračivanja se dobije kočnica donekle, medjutim vazduh je ostao zaglavljen u ABS pumpi. Na tabli se lampica za ABS ne gasi ni u vožnji jer pretpostavljam da je ABS modul prepoznao pad pritiska ulja u kočnicama i zato ugasio ceo sistem. Sada je fora što ne mogu da ozračim sistem u potpunosti dok ne aktiviram pumpu ABS-a a pumpa se aktivira preko dijagnostike.

Na starijim modelima yamaha je bila opcija da se prespoje dve žice napravi bypass i da se aktivira pumpa ABS-a medjutim na T7 2021 ne može to da se uradi ili nije bezbedno za elektroniku ako baš nemamo šemu, a ja je nemam.

Tako da mi ništa drugo ne preostaje nego da vozim motor u Yamaha servis kako bi preko dijagnostike aktivirali pumpu...Koja glupost

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
1 hour ago, marcos said:

Napravio sam sranje, pa pišem ovde da ne napravite i vi. Slučajno sam isprazio bočicu ulja zadnje kočnice kada sam menjao ulje i ušao je vazduh u sistem. Klasičnom metodom ozračivanja se dobije kočnica donekle, medjutim vazduh je ostao zaglavljen u ABS pumpi. Na tabli se lampica za ABS ne gasi ni u vožnji jer pretpostavljam da je ABS modul prepoznao pad pritiska ulja u kočnicama i zato ugasio ceo sistem. Sada je fora što ne mogu da ozračim sistem u potpunosti dok ne aktiviram pumpu ABS-a a pumpa se aktivira preko dijagnostike.

Na starijim modelima yamaha je bila opcija da se prespoje dve žice napravi bypass i da se aktivira pumpa ABS-a medjutim na T7 2021 ne može to da se uradi ili nije bezbedno za elektroniku ako baš nemamo šemu, a ja je nemam.

Tako da mi ništa drugo ne preostaje nego da vozim motor u Yamaha servis kako bi preko dijagnostike aktivirali pumpu...Koja glupost

Brate mili....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 3916 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 1000 Kiklop aka Belka, Sym ST200 aka Robb
On 6/20/2026 at 10:51 PM, Gliga said:

Meni se jedino ma novim BMW-ima .

 

Meni najvise smeta kada stave onaj nelinearni odziv. Da je u pocetku rucicu potrebno okrenuti vise da bi se bilo sta desilo. To jedino neiskusnim vozacima po bas klizavom moze imati smisla. A opet, mozda samo meni i smeta, jebemliga.

Norden. 

Ja sa tim motorom NIKAKO nisam uspeo da nađem zajednički jezik. Užas. 

Toliko me to nervira da ništa ostalo mi nije bilo bitno na tom motoru i za na vjek me taj motor neće interesovati. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
On 20.6.2026. at 18:46, baltrekk je napisao:

''Uopšteno, odziv gasa je lepši na Tuareg nego na novoj Teneri (igrom slučaja, stara T700 sa gasom na sajlu mi se jako, jako sviđala što se ovog tiče. Usrali su elektronikom, za sada). Ovde ne mislim na isporuku snage već prosto na osećaj i povezanost desnog zgloba sa onim što agregat isporučuje.''

 

Tačno sam znao da će da sjebu i to malo što je bilo perfektno napravljeno....

 

Tako im je najednostavnije zadovoljit E5 i E5+ normu, ova druga je totalno sranje jer se zahtijeva da

komponente motora ( katalizator i ostalo ) moraju biti u funkciji i nakon 50.000 km, što je realno

vrlo teško moguće, i još k tome buka ne smije biti preko 80dB. Dakle maksimalno zagušenje. Nešto

sam načuo da se traži od EK da propiše obavezno OBD testiranje kod tehničkog pregleda ( kao i kod

novijih automobila ) novih motocikala, dakle ako to danas-sutra zaživi, e to će biti shit za sve aftermarket

đinđe... Kako je Gabro rekao, "sve što je dobro za ekologiju, uglavnom je loše za sam agregat".

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
2 hours ago, AnteK said:

Tako im je najednostavnije zadovoljit E5 i E5+ normu, ova druga je totalno sranje jer se zahtijeva da

komponente motora ( katalizator i ostalo ) moraju biti u funkciji i nakon 50.000 km, što je realno

vrlo teško moguće, i još k tome buka ne smije biti preko 80dB. Dakle maksimalno zagušenje. Nešto

sam načuo da se traži od EK da propiše obavezno OBD testiranje kod tehničkog pregleda ( kao i kod

novijih automobila ) novih motocikala, dakle ako to danas-sutra zaživi, e to će biti shit za sve aftermarket

đinđe... Kako je Gabro rekao, "sve što je dobro za ekologiju, uglavnom je loše za sam agregat".

Užas....

 

Sledeće će verovatno biti ograničenje kubikaže i snage, a odmah posle samo opcija sa baterijom...

 

Ironično, još je i dobro što još uvek nismo u EU pa možemo da ostarimo na ovim proverenim starim agregatima i da se šepurimo po planinama i nacionalnim parkovima sa motorima koji se čuju jer smo skinuli katalizator.

 

Ipak, samo je pitanje kada će da se stegne obruč ''zelenih'' i kod nas....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Ténéré T7

Koja je procedura skidanja katalizatora sa T7? Kapiram da se kupi izduvna grana koja je iste dužine kao i fabrička sa prihvatom na istom mestu za slip on auspuh. Međutim da li posle uklanjanja katalizatora motor mora ići na remapiranje ili bilo koji drugi vid kačenja na dijagnostiku i čeprkanja po ECU-u

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja