Jump to content

Moto Zajednica

R1100GS: Ćopak

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Koliko ja vidim, 1200 serija stoji odlicno na copaku. Moj GS ima 19 godina i ja resavam problem na njemu, tako da o nekom pozamasnom novcu nema ni govora. Takodje, ti koji su se zalili voze slicna godista kao ja.

 

Elem, nazad na temu. Meni nije problem velicina oslonca, vec nagib motora kada je na copaku. Razmisljam da napravim nesto kao sa tom dascicom sa Pecine slike, ali od neke tvrde gume debele bar 1cm, ili tvrde plastike, ukoliko nesto tako nadjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Videcu nesto slicno kao ti Peco da uradim. Meni smeta to naginjanje jer su mi trotoari u ulici i ovako mnogo kosi. Kad stignem kuci sa voznje motor pod uglom 60* ne mogu vise da bildujem podlaktice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Sad cu da dobijem po nosu, ali taj divni BMdablve ima toliki fabricki propust, a resi ga time sto dokupis deo za xy€ kojim saniras njihovog neukog inzenjera. A motocikl kosta pozamasno novaca! S obzirom da se na ovom forumu pozalilo par ljudi na isti problem, ima ga na jos mnooogo motocikala istog modela, a jedna tako ugledna fabrika ne resava problem nego AM firme resavaju posledicu.

Meni kao clanu kolektiva firme koja pokusava da napreduje na svetskom trzistu, to lici na ku*cobolju u smislu: "resice ovo oni nekako, mi imamo brend i hebe nam se, svakako ce da kupuju nas proizvod!"

 

nije problem u motoru nego u nama .. mene nervira kad stoji mnogo nagnut na copu ALI bmw je to namerno napravio jer kad je motor natovaren sa sva tri kovera onda stoji normalno jer je pod opterecenjem .

znaci problem je u meni a ne u motoru , ja vise vozim prazan motor nego natovaren .

a to sto tone u asvalt se desava svim motorima , recimo cak mi je fabricka copa daleko vece povrsine od hondi mojih drugara .. ali ja cesto motor parkiram na zamlji pa mi je ovo resenje extra .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3498 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Sad cu da dobijem po nosu, ali taj divni BMdablve ima toliki fabricki propust, a resi ga time sto dokupis deo za xy€ kojim saniras njihovog neukog inzenjera. A motocikl kosta pozamasno novaca! S obzirom da se na ovom forumu pozalilo par ljudi na isti problem, ima ga na jos mnooogo motocikala istog modela, a jedna tako ugledna fabrika ne resava problem nego AM firme resavaju posledicu.

Meni kao clanu kolektiva firme koja pokusava da napreduje na svetskom trzistu, to lici na ku*cobolju u smislu: "resice ovo oni nekako, mi imamo brend i hebe nam se, svakako ce da kupuju nas proizvod!"

U pravu si!

Međutim Lalajko je zatražio pomoć da reši nedostatak, a nije tražio mišljenje o nekom brendu. Lepo je što si uočio da BMW ima mnogo mana i što su vlasnici istog u potpunom haosu zbog toga i čupaju sebi kosu sa glave (Danetu Dedi već ni jedna dlaka nije ostala), ali budi konstruktivan i ponudi konkretno rešenje (onima koji su se već "zajebali" i kupili takav motor).

Tvoj komentar je primereniji za neku temu gde se okupljaju oni koji ne voze BMW, iz razloga da to proćitaju i ne zajebu se eventualnom kupovinom BMW-a.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Koliko ja vidim, 1200 serija stoji odlicno na copaku. Moj GS ima 19 godina i ja resavam problem na njemu, tako da o nekom pozamasnom novcu nema ni govora. Takodje, ti koji su se zalili voze slicna godista kao ja.

 

Elem, nazad na temu. Meni nije problem velicina oslonca, vec nagib motora kada je na copaku. Razmisljam da napravim nesto kao sa tom dascicom sa Pecine slike, ali od neke tvrde gume debele bar 1cm, ili tvrde plastike, ukoliko nesto tako nadjem.

pre nego što bilošta radiš, proveri ćopavu. Rastavi je i pogledaj d<a nije buksna istrošena, pa zato stoji pod večim nagibom. Možeš proveriti i na način da staviš motor na centralni, izvučeš ćopavu, uhvatiš rukom i probaš koliko lufta ima gore-dole. Ako ima više od par milimetara, onda je istrošena biksna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

 

Koliko ja vidim, 1200 serija stoji odlicno na copaku. Moj GS ima 19 godina i ja resavam problem na njemu, tako da o nekom pozamasnom novcu nema ni govora. Takodje, ti koji su se zalili voze slicna godista kao ja.

 

Elem, nazad na temu. Meni nije problem velicina oslonca, vec nagib motora kada je na copaku. Razmisljam da napravim nesto kao sa tom dascicom sa Pecine slike, ali od neke tvrde gume debele bar 1cm, ili tvrde plastike, ukoliko nesto tako nadjem.

pre nego što bilošta radiš, proveri ćopavu. Rastavi je i pogledaj d<a nije buksna istrošena, pa zato stoji pod večim nagibom. Možeš proveriti i na način da staviš motor na centralni, izvučeš ćopavu, uhvatiš rukom i probaš koliko lufta ima gore-dole. Ako ima više od par milimetara, onda je istrošena biksna.

 

Vec smo pisali o ovom slucaju na prethodnoj strani. Ako se nozica klima gore-dole resenje je da se promeni osovinica,tj. biksna oko koje rotira nozica. Moguce je da je jos nesto potroseno (rukavac tj. rupa),ali mi se cini da na tom motoru moze ceo taj sklop da se skine i obradi. Kod mene na air-headu se isto klima nozica i motor ima veci nagib nego sto bi trebalo.Cak mi se desavalo da kad mi je pun kofer motor hoce da se prevali preko nozice... Potrosila se biksna,ali ostecen je i rukavac na ramu kroz koji ona prolazi. Stavio sam drugu biksnu,ali rukavac ne mogu da obradim jer bi morao da vadim motor iz rama da mogu da pridjem alatom. Zato sam ja produzio nozicu za dva cm i donekle resio problem (slike na prethodnoj strani). Nisam bas najsrecniji sto je nabudzeno kako je nabudzeno,ali resava problem i ne kosta nista...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

 

 

Koliko ja vidim, 1200 serija stoji odlicno na copaku. Moj GS ima 19 godina i ja resavam problem na njemu, tako da o nekom pozamasnom novcu nema ni govora. Takodje, ti koji su se zalili voze slicna godista kao ja.

 

Elem, nazad na temu. Meni nije problem velicina oslonca, vec nagib motora kada je na copaku. Razmisljam da napravim nesto kao sa tom dascicom sa Pecine slike, ali od neke tvrde gume debele bar 1cm, ili tvrde plastike, ukoliko nesto tako nadjem.

pre nego što bilošta radiš, proveri ćopavu. Rastavi je i pogledaj d<a nije buksna istrošena, pa zato stoji pod večim nagibom. Možeš proveriti i na način da staviš motor na centralni, izvučeš ćopavu, uhvatiš rukom i probaš koliko lufta ima gore-dole. Ako ima više od par milimetara, onda je istrošena biksna.

 

Vec smo pisali o ovom slucaju na prethodnoj strani. Ako se nozica klima gore-dole resenje je da se promeni osovinica,tj. biksna oko koje rotira nozica. Moguce je da je jos nesto potroseno (rukavac tj. rupa),ali mi se cini da na tom motoru moze ceo taj sklop da se skine i obradi. Kod mene na air-headu se isto klima nozica i motor ima veci nagib nego sto bi trebalo.Cak mi se desavalo da kad mi je pun kofer motor hoce da se prevali preko nozice... Potrosila se biksna,ali ostecen je i rukavac na ramu kroz koji ona prolazi. Stavio sam drugu biksnu,ali rukavac ne mogu da obradim jer bi morao da vadim motor iz rama da mogu da pridjem alatom. Zato sam ja produzio nozicu za dva cm i donekle resio problem (slike na prethodnoj strani). Nisam bas najsrecniji sto je nabudzeno kako je nabudzeno,ali resava problem i ne kosta nista...

 

Šteta što nisi povečao rupu , stavio veču biksnu i rešio problem. Ali de, slatke muke bemwejaša......valjalo bi napisati neku knjigu, vodič,bilo što  kako se opravlja BMW motor..... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

 

 

 

Koliko ja vidim, 1200 serija stoji odlicno na copaku. Moj GS ima 19 godina i ja resavam problem na njemu, tako da o nekom pozamasnom novcu nema ni govora. Takodje, ti koji su se zalili voze slicna godista kao ja.

 

Elem, nazad na temu. Meni nije problem velicina oslonca, vec nagib motora kada je na copaku. Razmisljam da napravim nesto kao sa tom dascicom sa Pecine slike, ali od neke tvrde gume debele bar 1cm, ili tvrde plastike, ukoliko nesto tako nadjem.

pre nego što bilošta radiš, proveri ćopavu. Rastavi je i pogledaj d<a nije buksna istrošena, pa zato stoji pod večim nagibom. Možeš proveriti i na način da staviš motor na centralni, izvučeš ćopavu, uhvatiš rukom i probaš koliko lufta ima gore-dole. Ako ima više od par milimetara, onda je istrošena biksna.

Vec smo pisali o ovom slucaju na prethodnoj strani. Ako se nozica klima gore-dole resenje je da se promeni osovinica,tj. biksna oko koje rotira nozica. Moguce je da je jos nesto potroseno (rukavac tj. rupa),ali mi se cini da na tom motoru moze ceo taj sklop da se skine i obradi. Kod mene na air-headu se isto klima nozica i motor ima veci nagib nego sto bi trebalo.Cak mi se desavalo da kad mi je pun kofer motor hoce da se prevali preko nozice... Potrosila se biksna,ali ostecen je i rukavac na ramu kroz koji ona prolazi. Stavio sam drugu biksnu,ali rukavac ne mogu da obradim jer bi morao da vadim motor iz rama da mogu da pridjem alatom. Zato sam ja produzio nozicu za dva cm i donekle resio problem (slike na prethodnoj strani). Nisam bas najsrecniji sto je nabudzeno kako je nabudzeno,ali resava problem i ne kosta nista...

Šteta što nisi povečao rupu , stavio veču biksnu i rešio problem. Ali de, slatke muke bemwejaša......valjalo bi napisati neku knjigu, vodič,bilo što kako se opravlja BMW motor..... :)
To sam i hteo da uradim. Ne da napisem knjigu,nego da obradim rupu, ali od donje strane ne mogu da pridjem od kartera,a sa strane mi smeta cilindar. Ipak je ovo bilo najbezbolnije. Ako nekad bude masina isla napolje uradicu bas tako kako si rekao. Ako mi se ovo postojece razloka jos vise,onda cu napraviti ceo nov nosač i namestiti ga da se srafi na ram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Ja ne znam da li grešim ali moj (motor) stoji prilično pravo na ćopavoj...

7a9ebe5217d730af553233952978abdb.jpg

Da li je moguće da je razlika u godištima ne znam, moj je 1994.(?!)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Ja ne znam da li grešim ali moj (motor) stoji prilično pravo na ćopavoj...

 

Da li je moguće da je razlika u godištima ne znam, moj je 1994.(?!)

 

 

Ma jok bre tako treba , tebi propali amortizeri i taman sad stoji kako treba :D :D :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

 

Sad cu da dobijem po nosu, ali taj divni BMdablve ima toliki fabricki propust, a resi ga time sto dokupis deo za xy€ kojim saniras njihovog neukog inzenjera. A motocikl kosta pozamasno novaca! S obzirom da se na ovom forumu pozalilo par ljudi na isti problem, ima ga na jos mnooogo motocikala istog modela, a jedna tako ugledna fabrika ne resava problem nego AM firme resavaju posledicu.

Meni kao clanu kolektiva firme koja pokusava da napreduje na svetskom trzistu, to lici na ku*cobolju u smislu: "resice ovo oni nekako, mi imamo brend i hebe nam se, svakako ce da kupuju nas proizvod!"

U pravu si!

Međutim Lalajko je zatražio pomoć da reši nedostatak, a nije tražio mišljenje o nekom brendu. Lepo je što si uočio da BMW ima mnogo mana i što su vlasnici istog u potpunom haosu zbog toga i čupaju sebi kosu sa glave (Danetu Dedi već ni jedna dlaka nije ostala), ali budi konstruktivan i ponudi konkretno rešenje (onima koji su se već "zajebali" i kupili takav motor).

Tvoj komentar je primereniji za neku temu gde se okupljaju oni koji ne voze BMW, iz razloga da to proćitaju i ne zajebu se eventualnom kupovinom BMW-a.

Vidim da ste osetili prozvanim Ziko, nije mi to bila nemara, vec sam izneo zapazanje. Ocekivao sam i ovakav odgovor pa sam to nagovestio u prvoj recenici. Nisam napisao konstruktivno resenje jer je vec napisano i sasvim je korektno (iz ugla masinca sa smera mehanizacija i konsrtukciono masinstvo). Nisam nigde napisao da se neko zajebao kupovinom istog (misljenje je subjektivno i sve i da mislim tako, ne znaci da sam u pravu), nemojte vas kontekst ubacivati u moje reci, molim vas.

Samo sam izneo zapazanje da imaju "problem" koji jedan veliki brend moze da resi lagano. Ali su izgradili ime koje to ne zahteva jer svakako imaju ogromnu prodaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3498 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Kada u temi koja se odnosi na konkretan tehnički detalj napišeš komentar koji sa temom nema dodirnih tačaka ne bi trebalo da te začudi što neko odgovori ovako na taj komentar. Uostalom ti si i sam napisao da očekuješ ovakav odgovor, (a baš me "čudi" zbog čega si očekivao reakciju).

Ako ti ovakvi nastupi pričinjavaju zadovoljstvo i ispunjavaju te, samo izvoli (ukoliko autoru teme to ne smeta), nego sam mislio da već ima par namenskih tema (koje služe za pljuvačinu po nekom brendu i za podjebavanje vlasnika koji koriste taj brend), pa da bi trebalo da bar stručne (tehničke) teme ostanu čiste od takvih stvari.

Moguće da sam pogrešno procenio tvoj komentar (u tom slučaju izvini), ali je već "malo" dosadno da u svakoj temi gde se pomene BMW (bez obzira na sadržaj i kontekst teme) krenu ovakvi komentari.

Evo konkretno što se tiče konkretno tvog "nastupa" u ovoj temi:

Ne poseduješ ovaj motor (i ne voziš ga) tako da nemaš ni problem čije se rešenje traži niti možeš da znaš detalje tog problema. Shodno tome ne možeš ni da ponudiš ni adekvatno rešenje istog (niti si to pokušao). Takođe ne znaš da li je sama fabrika ponudila neko rešenje i da li je nešto popravila na sledećim modelima (ili čak na istim modelima u sledoćoj godini proizvodnje).

Ne znaš ni da li svi vlasnici tog modela smatraju da je to problem, ili to smeta samo nekima.

A pošto je već sve tako molim te samo za jedan konkretan odgovor:

Koji je bio motiv, cilj i svrha komentara koji si napisao u OVOJ temi?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Postovani, moj motiv je napisan u poslednjem pasusu prethodnog posta.

Cilj je bio iznosenje nezadovoljstva koje kao obican korisnik osetim, jer se osecam manje bitnim kada proizvod koji koristim ima nedostatak, a proizvodjac nema sluha za to. A bas ja (vi) smo najbitniji jer kupujemo taj proizvod (koji god da je on, nije vezano za motocikle generalno).

Izvinjavam se sto sam offovao temu i sto ste se vi ili jos neki osecali prozvanim. Uzivajte u svojim motociklima, da vas lepo sluze i da izlaze u buducnosti sa sto manje nedostataka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

 

Ja ne znam da li grešim ali moj (motor) stoji prilično pravo na ćopavoj...

 

Da li je moguće da je razlika u godištima ne znam, moj je 1994.(?!)

 

Ma jok bre tako treba , tebi propali amortizeri i taman sad stoji kako treba :D :D :D

Sad si me istripovao do 00!!!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

 

Samo sam izneo zapazanje da imaju "problem" koji jedan veliki brend moze da resi lagano. Ali su izgradili ime koje to ne zahteva jer svakako imaju ogromnu prodaju.

 

 

Imao si pogresno zapazanje , nemaju oni problem vec to tako treba , a to sto se nama ne svidja to je ustvari ova tema .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Odlicna tema, posto i ja planiram prosirenje stopice na svom GS-u.

Trenutno poturam plasticnu podlogu koju sam dobio na moto skupu.

 

Za sada je ideja da stopu ukopam u plocu HDPE-a (POLIETILEN visoke gustine) a preko nje ukrojim aluminijumsku plocu.

 

Ploca HDPE-a bice 2-3cm debljine sa sto vecom povrsinom za oslonac.

Ovaj fabricki mi se bas i ne svidja, mnogo je mala povrsina za motor koji je tezak preko 250kg.

 

Nema samo BMW problem sa copakom, koliko vidim na internetu se nude prosirenja i za ostale marke motora.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

e da , ja sam radio i od PAS plastike , nije dugotrajno kao aluminijum mozda traje 3-4 godine ali je jeftinije sigurno , izadje oko 100 din..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!

:BMW2: Четири ?! ......Заинтересован и ја,ал што написа  Урбан да се учипим за материјал. :BMW2:

 

пс: надам се да нема разлике ћопаве RT i GS ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja sam se već zezao na ovu temu:

 

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/86529-veca-oslona-papucica-bocne-nozice-copava/

 

a i ponovo sam pa kad stignem objaviću šta sam napravio. Da se osvrnem na opasku Abarth_maniaca-a, BMW je predvideo da se ćopava održava, ima mazalicu jednostavno al niko to ne podmazuje i naravno da će da dođe do pohabanosti i zazora koji jeste delom u biksni i šrafu, ali je u suštini problem što se sama uška i oslona površina na nosaču pojedu i to pod nekim uglom i nije ga moguće eliminisati lako, bez mašinske obrade nikako ali nije ni neophodno u krajnjoj liniji, kd mnogih motora je sama ćopava i od mekog materijala i dolazi do krivljenja, kod BMW-a je to poprilično jako ali nije imuno na habanje usled trenja na suvo, jednako važi i za centralni štender.

 

Što se tiče visine i položaja po vertikali, uz eliminaciju bočnog klaćenja reparacijom, po meni je naj elegantnije rešenje ubaciti podlošku od hokejaškog paka ili od nekog plastičnog polimera, postoji crni polietilen koji je mekan i crni poliamid koji je dosta tvrd, ima ih  u raznim debljinama u vidu ploče ili u tuljcima i lako se može naći i dobiti u disku potrebnog prečnika i posle doraditi u željeni oblik i debljinu, odnosno visinu, shodno stanju i ličnoj potrebi.

 

U ćopi postoji mikro prekidač koji gasi motor, vremenom crkne i nema popravke, kad se to desi na puti nije jednostavno i moguće brzo prići instalaciju koja se kratko spoji i elimiše funkcija prekidača pa je dobro da se blagovremeno i ta mogućnost predvidi, biće i to opisano.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!

Da malo osvežim temu.

Evo kako je meni naš drug Dr@g@n napravio a ja samo montirao, samo sam  morao da razbušim  još 2 rupe po dijagonali jer na ove 2 to nije držalo kako treba i težilo je spadanju.Sada sam dobio prilično zadovoljavajući nagib na mom RTu,bez rizika od kontra prevrtanja(što bi se reklo debljina papuče sad baš po meri)

Hvala i ovom prilikom članu Dr@g@nu

ps: Na Djuntin komentar,citiramU ćopi postoji mikro prekidač koji gasi motor, vremenom crkne i nema popravke, kad se to desi na puti nije jednostavno i moguće brzo prići instalaciju koja se kratko spoji i elimiše funkcija prekidača pa je dobro da se blagovremeno i ta mogućnost predvidi, biće i to opisano......E pa mene počeo opasno da zahebava taj mikro prekidač(sreća da nije BAŠ tolko opasno zasad) ali moraću pod hitno to da rešim kad se vratim sa mora. 

06.jpeg

09.jpeg

20170504_193354.jpg

20170504_193404.jpg

20170504_193412.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Svaki problem kad se javi jednom, ponoviće se ponovo i to kad se naj manje nada, bez obzira što se ponekad primiri pa se ne manifestuje neki period. Pokazano i  objašnjeno sve, kupio si buksne za premošćenje,...Pošto te čeka dug povratak, podsećam te na nemilo iskustvo od pre neku godinu, đavo nikad ne spava, preseci žice i kratko ih prespoji, ako ti nije zgodno dole kod ćope, vod ide sa leve strane i mogao bi možda da ga nađeš sa leve strane sedišta. Nemoj da misliš da kad upališ motor posle više putnog otvaranja i zatvaranja ćope kad neće da kresne, da je tad siguran kontakt, nije i može da se izgubi u vožnji i trenutno ugasi agregat, zamisli da si u nekom ubrzanju i visokim obrtajuma sa težištem tela blago napred, gašenje agregata je jednako oštrom stiskanju zadnje kočnice i može se sleti sa motora ili da se izgubi trajktorija, pomaže trenutno stiskanje kvačila. Izvini, al mnogo se nešto oslanja na sreću po onom srbskom, " valjda neće". Prošle godine je momak poginuo kod Bora zbog neispravne ćopave, uklonio prekidač a ostala ona otvorena i u nekoj krivini ga katapultirala, na mestu preminuo.

 

(Obećo sam foto strip o premošćenju al jednostavno nemam vremena, u narednim danima ću postaviti temu, nije ovo baš redak slučaj kvara zbog koga se i gine, lep je produžetak i proširenje al ima prečih stvari bez iluzija.)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Razlikuje se copak od RT-a i GS-a pa sam za RT-a pravio po slici sa neta.

Da je bio copak na uvid sigurno bi to bolje leglo.

 

Hteo sam da napravim vise komada ali je komsijina masina sa kojom sam sve sekao crkla.

Ima jos stvari koje sam hteo da iskrojim sa njom, sve je to sada na cekanju.

Ako majstor ne uspe da je popravi mora se naci adekvatna i povoljna zamena. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja