Jump to content

Moto Zajednica

Koju marku opreme bi voleli da mozete da kupite u Srbiji i zasto

Recommended Posts

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Rolle, kraj nije ni blizu.

U nekom daljem planu je ozvanicenje, i pokusavam ovom anketom da vidim sta kolege misle koju marku opreme bi vredelo uvoziti. Ova anketa ce trajati bar nekih 6 meseci. 

Inace, sta mislite o Hein Gericke opremi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Hein Gericke је добар однос цене и квалитета, средња класа, толико и приступачна.

 

Мислим да је и ова тема у једном свом делу (као и свака тема на форуму) кренула да вуче у погрешну страну и губи смисао када се почело са набрајањем ко ће се које (скупље) марке сетити. Наравно, из премијум сегмента.

 

Rukka, Alpinestars, Dainese... Људи, дајте...

 

 

Лаки, за тему свака част, и желим ти да изгураш то до краја, па да имамо културнију понуду опреме код нас.

 

Мој коначан предлог за анкету: Held, Büse, Hein Gericke, IXS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ja licno nosim  richa opremu, Belgijska marka, veoma sam zadovoljan, dosta bolja oprema od held,ixs  a sa cenom je tu negde.Rekao bih da je u rangu sa rukka opremom ali je 30-40% jeftinija, Belgijska murija takodje nosi tu opremu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

A sta mislite o RST?

RST vec prodaje Motomania.

 

Ako nabacujemo vec predloge mislim da bi vredelo razmisliti i o Macna opremi.

Macna ima lep dizajn i funkcionalnost, koju kako bih rekao po komentarima vlasnika prati i dobar kvalitet po ok cenama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Po meni svaki dugogodišnji ozbiljniji proizvođač moto opreme ima da ponudi za svakog po nešto,zato ovako šareno ljudi i pišu šta im je ok.Ali generalno izuzetno smo malo tržište za moto opremu da bi se fokusirao na neki brend,čak šta mislim da ove veće moto kuće prvenstveno zarađuju na moto delovima i potrošnim materijalima(ulje,svećice,pločice itd.) nego na zaštitnoj opremi,kontam ono jaknu kupiš sada i nosiš je pet godina dok je ne iscepaš a ovo ostalo treba skoro svake godine.

 

Prošlo mi dosta opreme kroz ruke(cenim 1/100 koliko je tebi) i najviše su išle stvari tu negde do max 100e što mislim da dosta govori o našem tržištu. :)

Trenutno "siva zona" je najbezbednija,ne plaćaš nikom ništa,mada dok ne probaš nećeš znati...u suštini vrtiš ono gde najviše možeš zaraditi pa makar to bile i neke gluposti.

 

 

A što se hein gericke stvari tiče,to se sasvim uklapa u naše tržište kvalitet/cena mada ima i sličnih brendova. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Nije to nikakva tajna da su se ta odela radila kod nas. Godina se razvlaci vec ta prica, ali niko nikad nije uspeo da zaobidje BMW i kupi direktno odelo.

Verovatno je gazda fabrike dovoljno oprezan da ne rizikuje ugovor sa BMWom zarad stotinak odela prodatih sa strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

BMW odela se šiju u Bosni, Srbiji i Romuniji.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Nije gazda fabrike oprezan nego je to pravilo kod tzv "loan" poslova (ako sam dobro napisao). Odelo se sije u Uzicu u firmi Kadinjaca (cini mi se) i dobijaju materijal i kada predaju gotova odela u obavezi su da predaju i restlove. Tako da nema nikakve prodaje ispod tezge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

A sta bi njih onda sprecavalo da isti ili slican materijal nabave sa strane i naprave gotovo isto odelo samo bez plave znackice i prodaju ga kao svoj proizvod po znacajno nizoj ceni ako nisu obavezani ugovorom da to ne rade?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

A sta bi njih onda sprecavalo da isti ili slican materijal nabave sa strane i naprave gotovo isto odelo samo bez plave znackice i prodaju ga kao svoj proizvod po znacajno nizoj ceni ako nisu obavezani ugovorom da to ne rade?

Njih sprečava zdrav razum......Ako bi neko u nemačkoj samo pomislio da se nešto takvo dešava, odmah bi zatvorili fabriku....."poslovna higijena" je nešto što se na zapadu izuzetno ceni i ne oprašta. Zato i jesu tako uspešni. Rade i zarađuju i ne razmišljaju kako da zavrnu nekoga, več ulažu u razvoj i obrazovanje. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

A sta bi njih onda sprecavalo da isti ili slican materijal nabave sa strane i naprave gotovo isto odelo samo bez plave znackice i prodaju ga kao svoj proizvod po znacajno nizoj ceni ako nisu obavezani ugovorom da to ne rade?

U sustini nista ih ne bi sprecilo ali smem da se kladim da bi vecinu sprecilo da kupi opremu brenda recimo Kadinjaca po ceni od recimo 300€ ako pricas da je ostalo u ceni BMW samo placanje za plavu znackicu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

I u tom slucaju kapacitete koje su uposlili za dugorocan posao prebacuju na nesto potpuno neizvesno. Mozda bi ti tako radio ali veruj mi da nije preterano pametno.

 

Nije problem u danasnjem poslovanju napraviti dobar proizvod problem je plasirati ga po odgovarajucoj ceni i to naplatiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: sport i commuting
Mada su @JevtaNS a jos bolje @CAJA sve rekli evo i mojih favorita:

 

Axo - drzao Teletrade, sad prodaju OJ

Clover - covek se pojavio na sajmu pre nekoliko godina, mislim da je bio aktivan i na Forumu, najavio otvaranje radnje na Bezanijskoj kosi ali koliko je meni poznato nikad nije zazivela

Spidi - zaboravio sam kako se zvala radnja u Sindjelicevoj, zatvorio i otvorio kaific

Spyke - koliko ja znam jos niko nije probao

 

Ako bi mogao da otvoris Hein Gericke shop sa dobrim asortimanom i cenama da se ne isplati ici u Bec zbog razlike to bi bila prava stvar. Za raziku od Louisa i Pola koji rade samo u D-A-CH Hein Gericke je imao radnje i u Turskoj, znaci van EU, tako da je verovatno moguce, a kako bi to funkcionisalo u Srbistanu  :neznam:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Dosta Jakni HG ima cene oko 150 eu, pantalona 100-150 eu (gore-dole). Mislite li da bi bilo kupaca po slicnoj ili nesto MALO visoj ceni ili je to ipak previse za prosecne kupce kod nas? Svojevremeno sam saznao da je HG krenuo sa prilicno losim kvalitetom proizvoda, ali da je vremenom znacajno podigao kvalitet i da je sada ako ne u "gornjem domu" onda bar na vrhu prosecno dobrih proizvoda. Neka me neko ispravi ako gresim. 

 

Put u Pakistan je moguc, ali znam za slucaj gde je jedna Pakistanska fabrika zahtevala avans, a roba naravno nikad nije isporucena. Kad su bez straha zavrnuli multi-milionera svabu, sta ja da ocekujem?

 

Jos jednom molim kolege da se drzimo teme - marki opreme koje NEMA kod nas. Nemojte nabrajati imena za koje ste culi da postoje, nego ona za koja ZNATE da ih nema u prodaji kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja