Jump to content

Moto Zajednica

Koju marku opreme bi voleli da mozete da kupite u Srbiji i zasto

Recommended Posts

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Hein Gericke je skroz OK. U svakom slučaju kvalitetnije od Probiker-a koji se u Srbiji masovno prodavao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Као што сви рекоше, цена јесте добра и прихватљива, наравно, ако нису баш неки шкљ модели.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25
Kad se vec pominje HG,od prosle sezone nosim Tuareg Sierra Performance i imam samo reci hvale.

Zao mi je sto nisa kupio i pantalone pa ako neko zna gde bih mogao da nabavim...To je vec stari model

i navodno ga nema u ponudi ali verujem da moze negde da se iskopa.Hvala

post-1969-0-05584600-1453577376.jpg

post-1969-0-78795300-1453577383.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Dok je kod nas bilo Buffalo/Duchini opreme, drugu opremu nisam ni gledao pošto sam bio prezadovoljan odnosom cene i kvaliteta...

 

-Buffalo Endurance jakna, nošena jedno 7-8 sezona, plaćena 120-130 eura, menjao bih je prošle godine da sam našao adekvatnu zamenu u tom cenovnom rangu

-Buffalo Sport II kozne rukavice, nošene jedno 6-7 sezona, plaćene oko 30 eura, malo izbledele od sunca, ali osim toga su funkcionalne kao i prvog dana

-Duchinni D409 kaciga, nošena 4-5 sezona, plaćena oko 100 eura, trebalo bi je menjati ove godine

 

Ove godine bi trebalo promeniti i kacigu i jaknu... Na tržištu imamo veliki izbor povoljnih kaciga tako da će se već naći nešto, a što se tiče jakne verovatno ću novu morati potražiti u višem cenovnom rangu kako ne bih kupio lošiju od ove koju već imam.


Bez obzira na brend, slažem se da nam je potrebna prodavnica moto opreme sa dobrim odnosom cene i kvaliteta, kao i dobrim lagerom. Pitanje je samo da li bi tako nešto bilo profitabilno kod nas,s obzirom na odnos kupovne moći građana i državnih nameta pravnim licima.


Sve u svemu srećno i da dogodine svi kod tebe kupujemo opremu :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Kao sto se vidi iz prilozenog, svako hvali marku koju trenutno nosi i bolje ne postoji. Posto sam izmenjao bas dosta firmi mogu da iznesem i svoje misljenje o pojedinim artiklima. Dakle, Duchini kacige...treba zabraniti, verovatno i odela. Kupio sam kacigu koja mi je mesec dana kasnije spala sa sedista motora i...pukla! Dakle druze moj, verujem da si je nosio ali budi srecan sto ti nije trebala! Ixs...dosta kvalitetna oprema po malo jacoj ceni u odnosu na kvalitet. Na primer...imao sam udes i oprema me sacuvala. Kad gledam iz ovog ugla vredi svaku paru...kad sam je kupovao, bila je preskupa skoro 500e komplet. Modeka...touring cizme kupio u Balosavi i platio nekih 80e na snizenju...nisam mnogo ocekivao ali... jedina marka cizama koja mi nikad nije propustila ni kap vode! Hein Gericke, imao rukavice i pokazalo se da nisu vredne ni imena koje podseca na nemacko a kamoli da nose epitet EU kvaliteta...dok recimo letnju jaknu sam nosio par godina i vredela je svaki gros iako je placena 110e. Sad trenutno nosim Revit...jednu voznju sam imao od minus 5 do plus 14 i pokazalo se da je pravi premium brend. Revit ne sije za BMW, vec BMW koristi Revit kroj i materijale i naravno bendira ih svojim imenom. Dakle...moj glas ide Revit opremi ali isto tako odgovor na Lakijevo pitanje bi bio DA, kupio bih Hein Gericke opremu po ceni oko 250-300e komplet, pod uslovom da je to cena za sam vrh kvaliteta u tom brendu. Da se razumemo...i Revit i IXS i mnogi drugi prave jakne od 75 do 400e ili 500e za komad odece. Dakle jasno je da svi prozvodjaci pokusavaju da dopru do veceg broja kupaca sa nizom cenom, koje istovremeno znaci i nizi kvalitet. Znaci komplet opreme Hein...po ceni od 250...300e DA ali da moze biti samo jeftinijih kompleta od tog. Inace ako je najnizi kvalitet po toj ceni...nema svrhe.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Šta je cudno da svako hvali opremu koju nosi. Svako je birao za svoje pare najbolje sto je umeo i mislio.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: S1000RR

RS TAICHI - Kvalitenta oprema japanskog proizvodjaca. Cene..u gornjem segmentu...ali kvalitet opravdava...dost aje nose u USA...Tamo kupuju najvise RS TAICHI... Alpinastars i Dainese i Icon (mislim na R vozace)

 

Richa - Veoma kvalitetna..i ne preskupa (kao sto Gaja Sevojno predlozi) ..lep izbor koznih jakni a i svega ostalog

 

Furygan - Mnogo lepe opreme imaju...kozne jakne za motor koje mozes i u grad da nosis a da ne izgledas cudno :)

 

Icon - Dobra oprema ..veliki izbor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ne znam da li je neko pomenuo BERING, solidne jakne, nemam pojma cije su, ali pristojno izgledaju i cene su prihvatljive.

 

Takodje znam da ima nekih spanskih, francuskih, holandskih (i ko zna kojih jos) firmi koje prave dobre jakne, a kod nas nisu poznate jer se kod nas zna da je nemacka tehnika "Die Beste", a ostali su, ... onako.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Bell......kacige....

Zar ti priznajes neku drugu kacigu osim Shoei i Arai.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Bering je koliko znam Francuska firma. Doneo sam jedan njihov model jakni (AKKOR), kao i jedan pantalona (HIGGINS). Deluju jako kvalitetno pod rukom, mada ne znam imaju li nesto od ovih cuvenih materijala (Cordura, Gore-tex). Sto se tice H. Gericke-a, doneo sam 7-8 modela jakni, i sve (osim jednog modela koji je MESH, pa gore-tex membrana ni nema neke svrhe) imaju SHELTEX membranu (njihova verzija Gore-tex sloja). Pretpostavljam da ni spoljni slojevi jakni nisu nista manje kvalitetni. Pod rukom deluju jako kvalitetno.

Mislim da cene ovde od 100-120 eu su jako pristojne, pogotovu kad se pogleda kolike su im redovne cene. Mislim da su mnooogo bolja varijanta od raznoraznih LOUIS-ovih robnih marki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Post iznad ovog je promenjen, pa je ono sto sam ovde prvo napisao izgubilo smisao. Zato sam obrisao i moj tekst.

Promenio član LuckyVladano

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V-Strom

Sama sam hteo da iznesem podatke da ta firma konkretno Bering vec postoji na nasem trzistu i da mozda pomognem nekom od kolega ako mu nesto treba od tog asortimana....!  Ne pravim reklamu nikom, niti ima veze sa istom. Nisam imao nikakvu losu nameru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050

Lucky, ako moze na PP da mi posaljes neku ponudu svoje robe (novo) u velicini XL (pretpostavljam da mi ta velicina odgovara, mada sam konfekcijski L-52 184/85kg). Interesuje me jakna i pantalone. Nesto tipa Bering iz ranijeg posta. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V-Strom

Onda otvoris posebnu temu o njima. Ovako kako si prvobitno napisao izgledalo kao klasican EPP.

OPUSTENOOOO LUCKY!!! Kazem bilo je dobronamerno ali posto si ti otvorio temu vidim da je problem...nemam nameru da bilo koga reklamiram niti imam veze sa istom, osim sto ponekad kupim nesto kod njih kao izmedju ostalog i u Louisu, kod tebe itd... Ako nisi prodao TCX  Infiniti br.46 moram da dodjem da ih probam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria

Siguran sam da ima prirodnjaka kod nas koji bi voleli NOX Dual sport kacige ili FOX. Cena je skroz ok a i kvalitet. Koliko sam se raspitao, tražio kod nas ih nema u prodaji... Ako ima ispravite me. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Rocket..Sjevernoamerička marka, ne znam da li USA ili Kanada..Tamo je vrlo zastupljena.. Nisam imao pretjeranog iskustva sa njom, osim ljetnih rukavica, koje i ne mogu koristiti kao neki reper, ali sam malo pogledao po netu i izgleda kao lowbudget marka sa širokim asortimanom ponude..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Sta znam , meni pashe Alpinastars,imao, imam, nosim. Zadnju jaknu i pantalone sam uzeo pre zatvaranja one radnje u bg-u. Vreme za novo :D

Ustedeo bih za dobru goretex jaknu sa lufterima,,pantalone ali nikad ne bih kupovao one 1ooo i kusur evra jakne, pantalone....bar dok zivim i radim ovde..

Sad gledam da uzmem mtech 2cizme i da sebe castim durban jaknom. Mislim da je dobar komad opreme, ako ga pored sa cenovno sa drugim jaknama u klasi. LEpo bi bilo kad bi kod nas covek mogao da proba i uzme sve u meri, a da ne rizikuje porucivanjem na slepo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Rocket..Sjevernoamerička marka, ne znam da li USA ili Kanada..Tamo je vrlo zastupljena.. Nisam imao pretjeranog iskustva sa njom, osim ljetnih rukavica, koje i ne mogu koristiti kao neki reper, ali sam malo pogledao po netu i izgleda kao lowbudget marka sa širokim asortimanom ponude..

Pun naziv je "Joe Rocket". Moja prva moto jakna u MESH izvedbi. Kupio sam je u USA uz pomoc i savet MOTOHOLIC-a, rekao mi je da je marka odlican kvalitet/cena.

Na zalost, stvarno ne znam gde mi ih nabavio u Evropi.

Alpinestars donosim bojazljivo - nesto koznih kombinezona, nesto rukavica, mozda cu ovih dana da kupim jos po nesto posto sam otisao na put u DE po robu. Durban jakne sam doneo u vel 50, pantalona Durban imam u 4 velicine. Ipak, alpinestars je skupa marka, teze se prodaje nego neka "budzet" varijanta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Laki, a kako bi bilo sa "Mohawk" opremom?

Ima jedna na koju sam bacio oko, medjutim u FC-moto, ali to je podaleko...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

 

Rocket..Sjevernoamerička marka, ne znam da li USA ili Kanada..Tamo je vrlo zastupljena.. Nisam imao pretjeranog iskustva sa njom, osim ljetnih rukavica, koje i ne mogu koristiti kao neki reper, ali sam malo pogledao po netu i izgleda kao lowbudget marka sa širokim asortimanom ponude..

Pun naziv je "Joe Rocket". Moja prva moto jakna u MESH izvedbi. Kupio sam je u USA uz pomoc i savet MOTOHOLIC-a, rekao mi je da je marka odlican kvalitet/cena.

Na zalost, stvarno ne znam gde mi ih nabavio u Evropi.

Alpinestars donosim bojazljivo - nesto koznih kombinezona, nesto rukavica, mozda cu ovih dana da kupim jos po nesto posto sam otisao na put u DE po robu. Durban jakne sam doneo u vel 50, pantalona Durban imam u 4 velicine. Ipak, alpinestars je skupa marka, teze se prodaje nego neka "budzet" varijanta.

 

Jel to evropskih 50 ili USA 50, posto ako je evropski 50 to mu dodje neki M. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja