Jump to content

Moto Zajednica

БЈБајкерс радионица за надоградњу скутера

Recommended Posts

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Suzuki Sepia ZZ 50cc

Помаже Бог. Моје име је Фахрудин и пишем из Новог Пазара. Ово је сјајна прилика да се размене све информације и замисли о могућностима усавршавања наших скутера.

Конкретно, имам Сузуки сепиу зз 1998, 4кс, 65 кг, шок абсорбере, задњи је профи, могућност подешавања тврдоће. Прво бих хтео, након уградње најсавршенијих гума за ово доба године, да скутер подигнем од земље бар 5 цм да би имао боље кк јер овако ни преко кућног прага, у двориште не могу да прођем, да не говорим о тротоарима и да се негде закујем и одлетим јербима онај део заштитни доле испод којег се стави нешто и да би скутер стсјао при поправци и сл. Дакле јако битна ставка која тренутно јако онемогућава мобилност возила, о сигурности да не говорим. Има ту још пуно тога, ја сам наклоњен кросу, али теме заједничке су безграничне. Живели.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki gsxR 600

Druže nemoj pogrešno da me razumeš ali meni malo čudno ovo 'pomaže bog' a ime Fahrudin ?

Dotični nas jaše očigledno sve vreme.

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3129 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Pomaže Bog, Bog je veliki... Alahu akber... sve je to isto, samo drugačije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Mislim da stvarno nije lepo (najradije ne bi napisao sta sam stvarno hteo da kazem) da se ovako docekuje kolega bajker. Prva trojica kolega koji se cude imaju takodje u vrh glave 50-ak postova, ni njih ne znam, pa prema tome: zasto vi pisete latinicom???

Fahrudine, prvo: dobrodosao na forum. Drugo, hvala na pozdravu, Bog, ili Alah ti pomogao. Ovo nije forum na kome je bitno koje si vere, i kojim pismom pises, nego da li si dobar covek i da li volis motore, skutere i slicno. Nadam se da ce se naci neko ko ume da ti odgovori na tvoje pitanje, i ne odustaj od ovog foruma. Videces, vecina nas su super ekipa. Inace, jednom sam prespavao u N. Pazaru sa porodicom na putu do mora i, posto smo uvece malo prosetali carsijom, iz Pazara nosim najlepse uspomene. Za zlonamerne informacija: cistokrvni sam Srbin-pravoslavac.

Sve najbolje svima zelim

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Е вала Лаки, лепо си рек'о!

 

Ако је нови лик на форуму хиперактиван и 'тео би све сад и одма', није у реду да му "гледамо у зубе", преиспитујемо његове мотиве и националну, клупску, политичку, сексуалну, верску припадност, већ да му помогнемо да се снађе на форуму, ако треба, и да му напишемо "Стани мало брате...".

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki gsxR 600

Mislim da stvarno nije lepo (najradije ne bi napisao sta sam stvarno hteo da kazem) da se ovako docekuje kolega bajker. Prva trojica kolega koji se cude imaju takodje u vrh glave 50-ak postova, ni njih ne znam, pa prema tome: zasto vi pisete latinicom???

Fahrudine, prvo: dobrodosao na forum. Drugo, hvala na pozdravu, Bog, ili Alah ti pomogao. Ovo nije forum na kome je bitno koje si vere, i kojim pismom pises, nego da li si dobar covek i da li volis motore, skutere i slicno. Nadam se da ce se naci neko ko ume da ti odgovori na tvoje pitanje, i ne odustaj od ovog foruma. Videces, vecina nas su super ekipa. Inace, jednom sam prespavao u N. Pazaru sa porodicom na putu do mora i, posto smo uvece malo prosetali carsijom, iz Pazara nosim najlepse uspomene. Za zlonamerne informacija: cistokrvni sam Srbin-pravoslavac.

Sve najbolje svima zelim

Kolega, apsolutno se slazem sa vama, i protiv sam svake verske, rasne, i koliko ko ima postova diskriminacije, moja konstatacija se samo odnosila na konfuziju u pisanju, komentar sam postavio nakon sto sam se vratio, i procitao sve opet, da ne bude da sam nešto preskocio, i nesto mi tu ne štima, ni jedan post mu nije smislen, sve konfuzno, pri tom je otvorio 5 tema za 2 dana, sve skoro iste.Nisam sudija, samo sam objektivan, i nisam se vodio imenom, verom, itd.Kolegi Fahrudinu ukoliko se neko ne sali sa nama, zelim da mu se sve zelje ostvare, i da zavrsi sta je i naumio.

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Jawa CZ 175/450 •||• Sprint FVision 125cc

Kao što rekoh nema veze sa bogom, niti imam bilo kakve zle misli, samo mi je čudno da se u dve teme istog člana toliko razlikuje stil, pismo i gramatika! Uz dužno poštovanje i iskreno izvinjenje čoveku ako zaista jeste taj za koga se predstavlja i sve ostalo...a što se tiče ostatka komentara da odgovorim Lakiju, lično pišem ćirilicom ali imam telefon koji nema ćirilično pismo, imam 50 postova jer je ovde neko pravilo koje mi do 100 posta ograničava teme za odgovaranje i postavljanje...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Svi smo imali 1 post, pa 32,pa 104 i onda smo pisali svuda.. Svako se moze aktivirati u temi o motoru koji vozi i eto, razmenjujuci iskustva sa kolegama, za cas dodje taj trenutak i shvatite da imate par stotina postova ili par hiljada kao cika Lucky.. :) a pravila su tu sa razlogom, svima poznatim..

A mozete se ugledati i na Zorge-a, koji je pravi primer forumasa i hodajuce enciklopedije o Kineskim i Indijskim motorima koji nesebicno deli svoje znanje sa kolegama, skidam kapu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1776 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Farko, svaka čast na entuzijazmu, ovih dana toga malo ima.

Čitajući tvoje teme, osmeh mi se vrati na lice, tako da slobodno opleti - kaži nam nešto više o svom motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Suzuki Sepia ZZ 50cc

E ovako људи. Нека нам Господ Бог у помоћи. Казали су ми, у Манастиру Ђурђеви Ступови, како је Бог Љубав. Из тог Неисцрпног извораСветлости нека нам пут постане.

Сматрам да је сигурност у вожњи најбитнија. Брзина је први фактор. За ових пар дана и пар километара вожње, јер још увек немам горива, петнаест пута умало нисам убио. Људи не поштују слабије, пешаке, пред зебром, жене које возе и тешко се прикључују раскрсницама, и оне који не да брзо возе, нево уживају у својој безбожности, читај одсуству икакве савести. Сва срећа па се увек склоне и повуку. Тако је било и у Београду док сам био. Ух. Као и у вожњи, увек нам Господ Бог помаже. Ми смо само лансиране ракете и торпеда која имају своје одредиште.

Јако је битно познавати свој скутер. Није довољно само возити. Медицинари морају познавати анатомију. Биолози такође. Психолози структуру личности, музичари ноте и свој инструмент. Мајстори најбоље познају скутере, ми морамо структуру сигурне вожње и у оквиру тога извесна знања о саставу возила и могућностима промене делова и поправке, могућих кварова. Баш као што свештеник зна да је душа грешна, доктор да је тело кварљиво, и возач мора познавати основе грађе и функције мотора. Како учинити да буде минимум кварова? Како надоградити скутер да се мање квари, безопасније и да тиме и унапредимо перформансе сигурне вожње. Први предмет, позив мајстора јесте ова тема. Нама осталим је друга, након изучавања и свакодневног, уз молитву, сигурне вожње, читај споре. Ово је место где можемо осигурати битан елемент вожње у којој се ужива и која се воли. Свако Знање је добродошло.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Suzuki Sepia ZZ 50cc

Живот је борба. Вожња на асфалту је борба за живот сваки пут када окренемо кључ на возилу. Ми сами, као и бројни други не поштују. Неки немају образ. Образ подразумева цео, а не прст или два.

Морамо бити ригорозни како према себи тако и према онима који немају савести. Они у средини, дриги ми само што нису ми, према њима бити благ али критичан. Упознати свој мотор је обавеза, а не опција. Ово је прилика. А према онима који немају савести, како у вожњи тако и у животу треба бити немилосрдан. Разапели су Христа. Зар вам није довољан разлог? Сваки пут у саобраћају то бесавесне убице које не боли срце и презиру оне који воле, живот. Као и у сигурности даобраћаја, тако и у животу. За сигурну вожњу и све невине учеснике саобраћаја потребна је борба. Изборити се против себе и оних који су несавесни возачи. Одзвонило је. Дошло је време да се сигурност брани крвљу својом и крвљу свога брата. Ја не могу да опростим распеће. Ово је безусловна објава свеопштег рата. Само једна информација онима који су на другој страни. Готови сте. Сигурност у саобраћају се мора изборити. То подразумева и слободан проток информација које унапређују знање и сигурност.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Farko dobro dosao u svet na dva tocka.

Svidja mi se kako razmisljas i nadam se da ces naci sebe u ovom nasem svetu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Живот је борба. Вожња на асфалту је борба за живот сваки пут када окренемо кључ на возилу. Ми сами, као и бројни други не поштују. Неки немају образ. Образ подразумева цео, а не прст или два.

Морамо бити ригорозни како према себи тако и према онима који немају савести. Они у средини, дриги ми само што нису ми, према њима бити благ али критичан. Упознати свој мотор је обавеза, а не опција. Ово је прилика. А према онима који немају савести, како у вожњи тако и у животу треба бити немилосрдан. Разапели су Христа. Зар вам није довољан разлог? Сваки пут у саобраћају то бесавесне убице које не боли срце и презиру оне који воле, живот. Као и у сигурности даобраћаја, тако и у животу. За сигурну вожњу и све невине учеснике саобраћаја потребна је борба. Изборити се против себе и оних који су несавесни возачи. Одзвонило је. Дошло је време да се сигурност брани крвљу својом и крвљу свога брата. Ја не могу да опростим распеће. Ово је безусловна објава свеопштег рата. Само једна информација онима који су на другој страни. Готови сте. Сигурност у саобраћају се мора изборити. То подразумева и слободан проток информација које унапређују знање и сигурност.

To je to matori.....samo što treba da tu energiju usmeriš da stvarno nađeš neki posao i naravno i pod OBAVEZNO devojku da nađeš HIIITNOOO!!!

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Nije mi se svidela reakcija forumaša na tvoj post po pitanju imena i vere kojoj si naklonjen, jer je to apsolutno tvoja stvar. Nisam komentarisao jer je to uradio drugi kolega i u moje ime. Međutim, molba da i ti sa tvoje strane malo pažljivije biraš sklopove rečenica koje objavljuješ, jer se neke od njih, kao ovaj citat, mogu smatrati uvredljivim. Ne vidim paralelu između ateizma i nemanja savesti.

Kako god, želim ti da ove ideje o "zimafikaciji" skutera izvedeš do kraja, bez ikakve fizičke štete po motor, a posebno bez štete na sebi.

 уживају у својој безбожности, читај одсуству икакве савести.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Na stranu verske, nacionalne i ostale pripadnosti, ne bi da se tema siri dalje, ali ono sto vredja intelekt je upravo nacin na koji se obraca u svojoj temi.

Gledano sa moje tacke gledista, stice se utisak da je Farko mladjan momak koji ima potrebu da se osamostali i to me je privuklo da pratim njegov nacin razmisljanja. Onda napise kako je radio sedam godina u prehrani pa mi tu vec sumnjivo da je bas toliko mlad a sa druge strane njegova ideja o prepravkci skutera u enduro bajk je ravna mentalnom sklopu osnovca. Ne kazem da je to lose ali nikako da ustanovim profil coveka i vec posle par njegovih postova se stice utisak da je zajebancija i provokacija u pitanju pa se kao takva lakse prihvata.Opet on je, kako kaze, nesto i studirao, a svojim pravopisom pobija tvrdnje da je akademski gradjanin ove drzave. 

 

Suma sumarum, Farko je po meni izmisljen lik koji tek pocinje da zagreva situaciju u ove hladne i sumorne dane. Samo napred ka komicnom raspletu teme.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Reci mi kolega farko jesi li ti vozio do sada nesto, i imas li vozcku dozvolu, posto sticem utisak da si se odjednom pojavio u svoj toj dzungli, i ne snalazis se bas najbolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja