Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Јахач змајева, 1537 postova

Bio u prodavnici, sjedio na njemu.

 

Veći motor od tvog planiranog, vjerujem i za vožnju udobniji. Meni se generalno svidio.

 

Detalje ne znam jer vozio nisam ali kod mene je ispao iz mašine za biranje jer nema DCT mjenjač... tome sam se najviše radovao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Meni se iskreno svidja VFR800X i

Tracer 09 .

na Tracera kad sam Seo kao da sam rođen na njemu :) mislim da bi mi i Honda isto tako legla jedino bi morao izgled da odluči, ali iskreno mislim da još 2 sezone cu jahati ovaj sto mi je sad na raspolaganju .

 

Sent from my LG-D852 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA VFR 800X,VFR1200F,CBR1000RR,CBR600F4

Ja vozim nov VFR800X Crossrunner od januara i prezadovoljan sam. Pre njega sam vozio CBR600F, CBR1000RR pa zatim VFR1200F. Mogu reci da je ovaj motor pravljen kao po meri za mene :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA VFR 800X,VFR1200F,CBR1000RR,CBR600F4

Ima jedan, parkiran stalno na na Slaviji pre McDonald's-a, zanimljiv motor.

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Moj je ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Koliko cesto proveravate pritisak u gumama? Primetio sam skoro da kod mene pritisak dosta brzo pada sa propisanih 2.5/2.9 bara, sto sam pripisao donekle visokom deklarisanom pritisku, pa pretpostavljam da mozda malo popusta na ventilu ili negde.

Postala mi je praksa da proveravam pritisak na svakih nedelju dana ili 300 predjenih km, za to vreme opadne na otprilike 2.3/2.5 bara. Danas je posle 6 dana stajanja bio na 2.2/2.3 bara, sto se bas osetilo cim sam krenuo u voznju. Da li se i nekom drugom desava slicno? Pregledao sam gume, nemaju nikakvih ostecenja koliko mi se cini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

I ja sam primetio da posle desetak dana mora da proverim, eventualno i dopumpam gume.

Zasto se to desava,nisam siguran.

 

 

Послато са MX4 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Dakle, nisam jedini. Razmisljao sam da se raspitam u Hondi, posto mi bi cudno da posle 5-6 dana toliko opadne pritisak. Potrazicu na netu ima li jos ljudi sa slicnim problemom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Pa mozda nije lose ni u Hondi da potrazim resenje. Ni meni nije bas normalno da malo malo dopumpavam gume.

 

Послато са MX4 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Na prosloj voznji od oko 240km mi se desilo da mi je pritisak opao za 0.1 bar napred i 0.2 bara nazad. Uzimajuci u obzir da sam gume duvao skoro hladne (krenuo ujutru, plus mi je pumpa prilicno blizu), a proveravao na kraju kada su bile vruce, razlika je verovatno i veca. Ukoliko saznas nesto vise, javi ako ti nije cim. Pisacu ovde ako iskopam nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Pa ne bi trebalo. Bar mislim. Na mom motoru je isti deklarisan pritisak i evo, od početka sezone sam dopumpao samo jednom i to nešto sitno samo zadnju gumu. A prešao sam nešto preko 11.000 km. Nije Honda ali je isti pritisak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Zato i pitah ovde, moguce da su im falicni ventili na ovom modelu, ili mozda gume. Mada, koliko sam shvatio iz teme, Kuzma i ja smo dobili motore sa razlicitim modelima guma, tako da ja ipak ciljam na ventil. Ili ne daj Boze, na felne. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Uhhh sargeras malo mnogo za tu km tj tu smo negde sa kilometrima ali daj boze da sam 3 puta dopumpavao.

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Fabricki mi se svidja sto se izgleda tice ali nema zeljenu melodiju, tako da ce ici kod Roberta na prepravku (ako je izvodljivo) ili stavljam drugi cunak.

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sto se tice pritiska u opanci, motor je stajao 2 nedelje, ic vozen i pomeran.

Manometar je pokazao da se pritisak nije mrdnuo, kako napred tako i pozadi, jedino sto se mrdnulo je napon akumulatora.

 

Jbg kako i nece kad ima potrosace u fazi mirovanja (kod. paljenje, alarm), no to nije problem za NC sa manuelnim menjacem koliko moze biti za automatski ili ti DCT.

Zna se desiti, pri padu napona, menjac jednostavno "zaboravi" menjac pa eto problema pri saltanju. Lek za to, punjenje akumulatora i "ucenje" brzina preko dijagnostickog uredjaja.

 

tako da, vrativsi se sa mora, pre paljenja aku ide na punjenje

IMG-20160912-091253.jpg
 
Ujedno, Saito grejaci su trajali jako kratko, aktivirani ne vise od 5 puta.
Naime prekidac/cent. jedinica je otkazala tj odlepila, stalno drzi na max ukljucene grejace, sto nije bio ni malo prijatan osecaj vracajuci se sa TF.
IMG-20160826-114540.jpg
 
isti je poslat Joski na reanimaciju
IMG-20160826-114607.jpg
 
nazalost bez uspeha, "mozak" je odlepio
IMG-20160826-115726.jpg
 
Kako mu spasa nema, tako ce morati drugi da se poruci. Sa predhodnom generacijom Saito grejaca, nisam imao nikad nikakvih problema, Boga oca puta su bili aktivirani i eto radi i danas dani, sta se desilo sa ovom novom generacijom....pojma ti nemam.
 
Sledece u planu je dodatak viziru ili dugi produzeni vizir, neke Led maglenke (gledao na Aliu ali mrka kapa za sada), cent. stender i zadnji blatobran (rece Funky kako odgovara od CB300 uz malu preradu rupe na desnoj strani).
Promenio član Satelis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Danas cu proveriti pritisak pre voznje pa javljam ako je opao. Prethodni put je dopumpavan kada sam se javio na forumu i motor od tada nije vozen.

Sto se tice punjenja akumulatora, da li skidas kleme? Ako se dobro secam, nesto je u manualu pisalo da ne sme da se dopunjava dok je povezano sve (mozda se ne varam), pa ga nisam punio uopste, ali ide zima.

I kada si ugradjivao grejace, da li si turpijao rucice, posto su kod mene nazubljene? To je jedino sto su mi u Delti vratili i rekli da ne mogu da ugrade bez turpijanja, a tada nece da garantuju da ce sve lepo da legne, pa ih nisam stavio.  (imam ovakve https://www.louis.de/artikel/daytona-heizgriff-set-fuer-metrische-lenker/10032048?list=226969492&filter_article_number=10032048)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Reko da se javnem i ja jes da ne vozim NC ali imamo iste gume svakako ;) Kod mene je pritisak za sada OK od maja sam dopumpao 3-4 puta gume. Tako da je to cini mi se sve OK. Pritisak je napred 2.5 nazad 2.9

 

Sto se tice grejaca rucica tama sam razmisljao da uzmem Saito al si me sad bacio u dilemu dal njih ili Oxford  :stabre:

Znam da su ti oni Saito mnogo bolje/duze radili...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Danas cu proveriti pritisak pre voznje pa javljam ako je opao. Prethodni put je dopumpavan kada sam se javio na forumu i motor od tada nije vozen.

 

Sto se tice punjenja akumulatora, da li skidas kleme? Ako se dobro secam, nesto je u manualu pisalo da ne sme da se dopunjava dok je povezano sve (mozda se ne varam), pa ga nisam punio uopste, ali ide zima.

 

I kada si ugradjivao grejace, da li si turpijao rucice, posto su kod mene nazubljene? To je jedino sto su mi u Delti vratili i rekli da ne mogu da ugrade bez turpijanja, a tada nece da garantuju da ce sve lepo da legne, pa ih nisam stavio. (imam ovakve https://www.louis.de/artikel/daytona-heizgriff-set-fuer-metrische-lenker/10032048?list=226969492&filter_article_number=10032048)

Sto se tice punjenja akumulatora, pozeljno je skinuti - klemu, proveriti po pitrebi doliti kiselinu (ne dest. vodu) kod akumulatora sa odrzavanjem pa nakaciti na punjac.

Ne znam kakva je procedura kod smart punjaca, kod njih moguce da ne treba sikadi klemu, vec samo dzek na dzek ....

Pnemam iskustva sa tim pa mozda i lupam.

Reko da se javnem i ja jes da ne vozim NC ali imamo iste gume svakako ;) Kod mene je pritisak za sada OK od maja sam dopumpao 3-4 puta gume. Tako da je to cini mi se sve OK. Pritisak je napred 2.5 nazad 2.9

 

Sto se tice grejaca rucica tama sam razmisljao da uzmem Saito al si me sad bacio u dilemu dal njih ili Oxford :stabre:

Znam da su ti oni Saito mnogo bolje/duze radili...

Sta se zbilo sa grejacem, pojma nemam. Videcemo drugi kako ce raditi.

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

PS.

Mora se turpijati ili sklapelom skinuti visak, ne bi li rucica naisla kako treba.

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja