Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Slow rider, 897 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Temeperatura iz tabele/grafika za viskozitete ulja se odnosi na temperaturu podneblja u kojem se vozi motor, a ne na radnu temperaturu motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: NC750XDJ

Naravno da se razumemo, ali to je prakticno, samo za hladan start... Kao sto sam napisao, kada se motor zagreje, temperatura ulja svakako prelazi navedene vrednosti iz tabele. Odnosno, ako je temperatura ulja 105 stepeni, a temperatura okoline 40, svakako je ulje na izlozeno ovoj vecoj, radnoj temperaturi. To sam hteo da kazem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Nema veze temp iz tabele (temperatura okoline) i radna temperatura ulja. Svako ulje (i gusce i redje) dodje do iste radne temperature. 

Bitna je viskoznost ulja, a to se fizicki na oko ogleda kroz gustinu ili debljinu filma. Koga zanima detaljnije neka gugla sta je viskozitet. 

Kod hladnog starta (npr. na 30c temperatire vazduha) da ne bude suvise gusto jer masini treba vise vremena da razbije ulje da bi pocelo podjednako sve da podmazuje, a dotle delovi trpe ili da nije suvise retko (isto na 30c) pa da prsti na sve strane, nedovoljno dugo se zadrzava na pokretnim delovima u dosta tanjem filmu koji nije optimalan i takodje delovi trpe. 

Sva ulja u radu imaju istu radnu temperaturu. Razlika je fizicki kako se ponasaju na povrsinama.  Ima ga previse, pruza otpor, sporo dolazi do svakog dela u motoru ili se sliva pa ga nema dovoljno i ne podmazuje. 

Ovo je generalno prica za dosta gusca i dosta redja ulja.

Za gore navedena 10w30 i 10w40 u nasem podneblju retko ko ce primetiti razliku tako da meći samo neka ima do crte i gas  :takoje:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 342 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Nek mi proste vegani al ja mislim da se ova diskuskija ne moze ovde zavrshiti vec moramo negde na:

 

image.jpeg.f211c8bf188ca51374ef4159dbd1f3ea.jpeg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Ispred ove radnje dozvoljeno je parkiranje samo kupcima i sa tovarnim prostorom, gepekom, koferom :P ocigledno je da su okolo samo transportna dostavna vozila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kupio sam preko dobrog mi prijatelja a dobar mi prijatelj je zamolio njegovog prijatelja da ucini.... ete takoj sam dosao do aditiva :)

Nista bez prijatelja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Motocikl: Yamaha Virago XV 535
On 10/26/2020 at 6:20 PM, r_faruk said:

Koju su cijenu ponudili?

12 000 eur za travel edition (sa 2 kofera), 2 godine garancije  sa mogucnoscu produzenja. I jedini oni su mi u BiH dali infomacije oko lizinga i kupovine na lizing (nije isplativo)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: NC750XDJ
3 hours ago, Nemanja NC750XD said:

Neverovatno, nize sedište, i dalje jedan disk, jedan far, 3 konja vise, razočarenje prilično.

jedan disk je bas premalo... Skuteri vec imaju 2 diska sa manjom kubikazom i snagom i masom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Motocikl: Yamaha Virago XV 535

ja sam bas imao visoka ocekivanja. Jedan dio mene se nadao zicanoj felgi, evo upravi dijeh da su hod viljuste spustili (sto mi se ne svidja). Sjediste manje vise, sa 180cm moje visine i ono mi je bilo skroz ok. Ocekivao sam tu negdje 60ak konja, ali i nekih 800 kubika, ukratko ocekivao sam nesto izmedju NC700/750 i Afrike.

 

Daleko od toga da sam razocaran, ali nisam ni odusevljen. Cekam cijenu pa da imam neko misljenje :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Izgled mi se svidja generalno, plastike, migavci, sediste, kofer(i) ponajvise al mi nisu jasne neke stvari....

- zasto su ostali na 1 disk napred

- zasto poklopac prostora za kacigu izgledom lici na predhodni model

- zasto zadnja viljuska ostaje i dalje kutija gvozdja najobicnija

- zasto samo 3, 4ks vise koje realno se nece ni osetiti, oni su tu samo na papiru

 

Ovo je 5 generacija NC-a sa izmenama i sad sam definitivno siguran da ce biti jos jedna ili ti 6 generacija.

19' tocak napred, 2 diska, 70-75ks, alu zadnja modernija viljuska a ovo ostalo (kozmetika) sve da ostave isto.... e tad mogu razmisliti o prodaji sadasnjeg i kupovini novog :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 9, Forza 750
8 minutes ago, Satelis said:

Izgled mi se svidja generalno, plastike, migavci, sediste, kofer(i) ponajvise al mi nisu jasne neke stvari....

- zasto su ostali na 1 disk napred

- zasto poklopac prostora za kacigu izgledom lici na predhodni model

- zasto zadnja viljuska ostaje i dalje kutija gvozdja najobicnija

- zasto samo 3, 4ks vise koje realno se nece ni osetiti, oni su tu samo na papiru

 

Ovo je 5 generacija NC-a sa izmenama i sad sam definitivno siguran da ce biti jos jedna ili ti 6 generacija.

19' tocak napred, 2 diska, 70-75ks, alu zadnja modernija viljuska a ovo ostalo (kozmetika) sve da ostave isto.... e tad mogu razmisliti o prodaji sadasnjeg i kupovini novog :)

Bukvalno je bolji nas

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja