Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Integrisan, 8661 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nesto pre 6h jutros!

Kaaako volim taj miris, jos uvek saobracaja nema a ja na motoru ciji zvuk ne cujem, klizimo po putu, u skladu sa prirodom, nista ne ometamo,mir ne remetimo...

Ukradem okom lepotu koja nam se dzabe (na poklon) daje, cesto i zazmurim dok ka suncu vozim, da osetim toplinu kroz hladni vazduh!

Stignem kuci dok moji jos spavaju, baterije pune (kolena od hladnoce bole 🤗)

IMG_20240514_063538.jpg

  • Sviđa mi se 16
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 352 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Što se mora, nije teško...

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1604 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Stigle nove stvarcice... Maglenke sam kupio prosle godine,ali kako cekaju Dareta na ugradnju red je da se kompletira sve. Relej i org. prekidac stigli. :Bandolero:

Tu su i oznake,koga mrzi da lista temu unazad. 

 

 

 

20240514_194006.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Koliko kosta OEM rele? Msm "honda"...

 

Ja napravio instalaciju komplet sebi (bez prekidaca, naravno), za 1000 din. Osecam da samo ovaj oem rele kosta 20e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1604 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

19e relej.

17e je prekidac za maglenke koji dodje ispod table. 'kocka' je ostavljena da lepo legne. 

 

 

Screenshot_20240514_234051_Gallery.jpg

Promenio član DaliborBP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Beverly 250, Honda NC750X RH09
On 2/1/2024 at 11:35 PM, Kola said:


Prelistat cu temu, hvala! Moj je dosao sa dunlop trailmax d609, par situacija je bilo da mi zadnji tocak podje bjezati ( spasen sa traction control) a nakon evo 13k km, zadnja guma je bas losa, prednja i nekako moze jos..

Hvala jos jednom!

Evo i meni doslo vreme za menjanje, danas ga odvezao na servis i tehnicki i zovu me zbog guma, ne mogu da prodju tehnicki!
Motor sam uzeo 2022 nov, na njemu su bile Dunlop gume i presao sam sa njima 11900 km. Ove godine nisam planirao duze voznje zbog manjka vremena pa nisam planirao ni gime da menjam do sledece sezone. Voznja u okolini Hamburga je kao na autoputu samo sto je ogranicenje 70 km/h tako da bi drzale kao i do sada🤣
Evo sad bistrim koje da narucim, ako je neko skoro menjao i zadovoljan je neka baci koje slovo dak ja listam razne teme:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 437 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Ja sam za Integru uzeo Angel ST i planiram u petak da ih namontiram. Razmisljao sam i ja sta bih stavio, narucio cak 2x Road 5 ali mi oba puta otkazali jer zadnje gume nije bilo nigdje na stanju i onda sam se na kraju odlucio za provjerene Angel ST gume. Kod Motointegrator su ti sad na akciji nekoj ako ces i ti njih.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Beverly 250, Honda NC750X RH09

Posle malo istrazivanja i listanja raznih tema odlucio sam se za Metzeler Roadtec 01 SE. Nasao sam ih za 266 eur. (147 eur. zadnja i 119 eur. prednja)

Trebalo bi da stignu za koji dan, pa javljam prve utiske nakon montaze i voznje.

Promenio član DarkoB
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 452 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Angel GT2 je neverovatno dobra guma. Na mokrom isto kao po suvom. Meni su na Integri izdrzale 20000km.

Xmoto ih je prdavao za 41000 sa isporukom. Imali su i Metzeler ali poucen dobrim iskustvom, resio sam se za Pirelli. To je bilo u avgustu. Ne znam koliko su danas.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan
21 hours ago, DarkoB said:

Evo i meni doslo vreme za menjanje, danas ga odvezao na servis i tehnicki i zovu me zbog guma, ne mogu da prodju tehnicki!
Motor sam uzeo 2022 nov, na njemu su bile Dunlop gume i presao sam sa njima 11900 km. Ove godine nisam planirao duze voznje zbog manjka vremena pa nisam planirao ni gime da menjam do sledece sezone. Voznja u okolini Hamburga je kao na autoputu samo sto je ogranicenje 70 km/h tako da bi drzale kao i do sada🤣
Evo sad bistrim koje da narucim, ako je neko skoro menjao i zadovoljan je neka baci koje slovo dak ja listam razne teme:)

Ja uzeh Michelin road 6, do sada nekih 1000km na njima, sve super. Ako hoces, javi se za kafu/pivo pa probaj na mom motoru :) 

 

uradio sam servis (na 12.000), gume i lanac(?), sve skupa u hondi 1150€ 😯

 

bas kao sto kazes, Hamburg i okolina, rekoh sebi ajde necu autoput da vozim da ne kockam gume, idem lokanim putevima, kad ono: brzina 70-100, i jedno cijele 4 krivine u tih 1000 km 😂

Promenio član Kola

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Beverly 250, Honda NC750X RH09

Oooo, gde ce im dusa😮 I ja sam uradio servis na 12000, standardna provera po check listi, sve ok + Tehnicki i to je kostalo 350 eur. Sad imam rok 4 nedelje da montiram gume i zavrsim tehnicki da ne bi opet morao da platim. Gume sam sinoc porucio i sad jurim neki servis da ih montiram, u Hondi kazu sledeci termin slobodan tek u julu😂

 

Jel si menjao lanac pa te je toliko izaslo ili je to zbog guma?

Ja nisam hteo kod njih gume jer znam da deru, a i cekao bi dugo.

 

Kafa/pivo moze uvek, ako si free ovih dana mozemo se organizovati. Kuckamo se preko moba za detalje🙂

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750F

Sve radjeno u Hondi, vulkanizeri nekad nece da rade ako nisu gume kupljene kod njih, kazu zbog garancije, mada mislim da hoce da uzmu i na gumama. Ja odlucih da mi oni u hondi sve urade, a tehnicki cu da uradim sam (sada u junu istice). Lanac je bio iznenadjenje, nisam ocekivao to, ali zvali iz honde kazu treba mijenjati..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan
Sve radjeno u Hondi, vulkanizeri nekad nece da rade ako nisu gume kupljene kod njih, kazu zbog garancije, mada mislim da hoce da uzmu i na gumama. Ja odlucih da mi oni u hondi sve urade, a tehnicki cu da uradim sam (sada u junu istice). Lanac je bio iznenadjenje, nisam ocekivao to, ali zvali iz honde kazu treba mijenjati..

Ne znam sta je mobitel uradio i odakle ovaj “Saraj” account ?!
Bilo kako bilo, javim ti se ma WhatsApp za kaficu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8661 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Primetim da opet oko ociju duvka! Pa sta je sada, vec sam namestio produzetak na vizir i testirao...

Uzmem drugu kacigu, ma isto! Duva tacno tako da me nos svrbi :D 

Napravim produzetak malo drugacijeg oblika i visi za 20mm (nije u vidnom polju!), isto covece, duvka i svrbi me nos :)

 

Deflektori ruku su usmeravali vazduh na gore, uspravio sam ih i sada je ok, da znate i oni mogu da "duvaju" :D 

1.jpg

2.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8661 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da kucnem koju a posle inicijalnih utisaka :D
I dalje sam "svez" vozac na ovom modelu motora ali posle 2000km, u mom slucaju to izgleda nesto ovako!

 

Ciklistika Hondina, perfektna, neutralna i agilna. Bas bas je lako upravljati njome, bez truda, gde pogledas tu skrenes. Za svoju duzinu prilicno je brza pri promeni pravca.


Ogibljenje bih voleo nesto "brze" napred, to cu srediti  redjim uljem ili manjom kolicinom istog (neki vidim preporucuju razbusivanje caure unutar stapa, sa 4.5 na 5mm. da se omoguci ulju siri prolaz). 
Opruge i napred i nazad sasvim dovoljno jake na nose moju tezinu (oko 115kg), sa razlikom sto je amortizer nazad prebrz, njega bi valjalo nekako usporiti malo, kultivisati. Videcu sta cu sa njim, neki zamenski mozda?

 

Kocnice, uhhh...
Da bi se adekvatno zaustavio veoma je bitno da se obe kocnice koriste, nije mi neki problem, cas sam se "nastelovao" prema njemu (snazi kocenja), veca je muka ABS koji se ukljucuje baaaaaaas (BAS) rano! 
Na Tigru sam cak mogao da blokiram tocak napred pa da logika reaguje, spreci gubljenje prednjice pa opet brzo pusti i omoguci mi da jako kocim. Ovde jednim prstom malo jace povucem i eto ABS-a :D, po kisi kocnicu i nemas, sve se mora zonglirati i kociti na granici gde pomenuti sistem reaguje (usavrsio sam, obe kocnice i stanes jbg) :D

 

Agregat, ekonomicni biser modela, kao neki dizelic koji se lenjo vrti ali zato ide i u 2000 obrtataja. Autonomija (rezervoar/gorivo) ogromna, sve u superlativu sto se toga tice. Kao da je pravljen za puteve i puteljke kuda volim da vozim, kroz seoske atare tako do max 80kmh. U takvim uslovima, gde ga drzim u 4 ili 5 stepenu prenosa trosi oko 3L.
Brzine niti snage ne fali niti malo ( u takvim uslovima), preticem bez problema.
Tamo gde se tempo pojaca, dohvatis se otvorenog puta i vozis 120kmh (nas dvoje obicno na motoru) dooobro kalkulisem pre kretanja u preticanje i to je za sada (uz sediste na koje se navikavam) jedini minus, nema "ZISKU"!!!
Nema karaktera ni u nizim stepenima prenosa, jednostavno ekonomicna uzivaljka. Ovo je idealno za one koji sa skutera prelaze na motor, sve je osetno jace.
Taj manjak snage koliko te stiti i ne dozvoljava da se u kratkom periodu zaletis ume i u nepriliku da dovede, zafali snage kad/kad.

 

Ergonomija top!

Noge u uglu koji ne zamara, ruke opustene i siroko, ledja uspravna bez ikakvih modifikacija na motoru. Jedino sam imao bol posle sat vremena voznje u desnoj ruci kod lakta, to pripisujem tvrdoj opruzi za povrat gasa na klapni, resio sam standardno za mene, sundjerastim rukohvatima, veceg volumena i neklizajuce teksture, sada je i to ok. Ko sedi blizu "rezervoara" (mesto gde je rezervoar inace "prirodno" pozicioniran) i nasloni se na plastiku neka ocekuje prilicno neprijatno utrnuce genitalija vec posle 50-ak km :D 


Zastita od vetra sa povisenim GIVI vizirom pa i na njega nakalemljenim deflektorom super, nema buke nista, bube lete preko mene :D

Za sada toliko, ovo je moje vidjenje, nikako pravilo! Kucam da nekome pomognem oko eventualnog izbora.
Neka vas gume drze, Nenad.

1.jpg

2.jpg

  • Sviđa mi se 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9041 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Doslo vreme da se uradi redovan servis, mislim da je 18-ti po redu :) 

Nista specijalno, zam. ulja sa filterima + dodatak aditiva, zam. kocione tecnosti, ciscenje i td....

 

IMG-20240521-162118.jpg

 

IMG-20240521-162128.jpg

 

koliko sipas toliko izadje ....jer honda je to, 8K 

IMG-20240521-162427.jpg

 

IMG-20240521-162003.jpg

 

svaki put menjam oba

IMG-20240521-162957.jpg

 

ako me secanje sluzi, 50K je porslo od prethodnog sipanja

IMG-20240312-210621.jpg

 

IMG-20240521-170545.jpg

 

kad sam vec u butiku, nije mrdnuo nivo

IMG-20240521-162636.jpg

 

sutra pada tehnicki, ide na regu (ocekujem oko 26Krsd)

IMG-20240521-172026.jpg

 

greota da se brukamo :)

IMG-20240521-172549.jpg

 

izmnjao na obe strane, dobi grdnju od samog sebe

prosle godine trebao sam zameniti a nisam.... jbg pogresi coek

IMG-20240521-174718.jpg

 

ocistio vupu, pocela je da krcka

IMG-20240521-173134.jpg

 

sredio

IMG-20240521-180053.jpg

 

klipove

IMG-20240521-180300.jpg

 

IMG-20240521-180538.jpg

 

kao i ostatk

IMG-20240521-180934.jpg

 

probao sam resiti mini skripu zadnji metar kad se treba stati

IMG-20240521-181301.jpg

 

obaranjem

IMG-20240521-181307.jpg

 

ivica, ciscenjem kanala

IMG-20240521-182012.jpg

 

Ali nisam uspeo nista pametno uraditi, dzaba vreme gubio. U voznji nema skripe, sve Ok i tako je do zadnjeg metra kad se treba stati. 

Ebiga, dzaba ste krecili.

  • Sviđa mi se 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9041 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 8 sati, redonaldo je napisao:

Kakav je taj aditiv Motor Coat LS27. U Hondu NC 750 x 2019, ga treba staviti oko 1,8 ili 1,9 dcl?

Kucas na gugletu i sve saznas + ima i video klip.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8661 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Drugari,

menjao bih podizace sa slika za onaj tip koji samo privuce ka vozacu (kao @RankoBg87 sto je postavio par strana u nazad).

 

Nisu korisceni (nikada mi sivi nisu trebali), kupljeni od Brke iz Mld. pre par godina.

2.jpg

3.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja