Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan

razmislit cu i o ovoj opciji 🙂 Hvala za preporuku! 
nazalost, necu prolaziti kroz Stuttgart, idemo vozom za Innsbruck, pa odatle po planinama, onda iduci vikend vozom nazad (Innsbruck - Hamburg), a volio bih kafu inace! Bice prilike valjda neki drugi put!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan

Pitanej za @Satelis, da li se gumeni damperi mijenjaju obavezno kada se mijenja guma? Ne znam hoce li to uraditi u nekom shopu kada budem mijenjao gume, cak nisam siguran ni za hondin servis da ce to uraditi. Nakon gledanja kako pedantno i kvalitetno radis servise, ne verujem nikom drugom cak ni Hondi 😄
Iako planiram raditi zamjenu guma u Hondi zbogradi kojekakvih glupih stvari koje vrijede samo ovdje 😞 (tipa, nece neko da ugradi gumu koju ja donesem, kazu ne garanatuju za kvalitet..) tako da planiram ici u hondu, reci koje gume zelim i da mi se zamijene kada bude i servis. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9059 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Neko nepisano pravilo je da se damperi menjaju na svaku drugu zamenu guma ili ti ne pre 30Kkm do 40Kkm.

Ako ti je prva zamena guma ne bi trebao imati problema sa damperima.

Hvala za stečeno misljenje.

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan

Hvala za odgovor! I nema na cemu, steta je jedino sto si predaleko, inace bi moja honda bila kod tebe redovan klijent. Strasno volim i cijenim kada neko zna da radi i radi kako treba, pogotovo jos kad imam priliku da taj trud i rad vidim (makar ovako preko slika i foruma)!

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9059 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

IMG-20240204-142006.jpg

 

Danas resio da gospodju izvedem malo na vitamin D.

Taman da se podsetimo sta i kako pre voznje posto ima ko nece da cita il nece da slusa i eto problema bez potrebe!

 

Od Decembra nije paljena, dve dopune baterije je imala do danas.

Nakacio na punjac dok sam se majao sa pritiscima u opanci, isti je pao za 0.3-0.4b sto se i te kako osetilo na rukama.

Napravio krug oko gospodje, zagledao oko agregata sa obe strane, hladnjaka, amorta, pozadi kod viljuske, izduva, lanac, prevrteo zadnji tocak.... sve Ok.

Punjac je brzo iskljucio punjenje sto znaci da je aku u dobroj  kondiciji i ako ulazimo u 6 rundu.

Dat kontakt, zvuk pumpe normalan, sve od lampica odradjuje kako treba, svi uslovi ispunjeni..... kres na 1, prede gospodja, LeoVince mami osmeh, nisam odoleo.

Pojas, jakna, kaciga, rukavice i neke raspale cipelke.... odo napraviti krug :) 

 

 

  • Sviđa mi se 13
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda NC750 DCT 2021

Naidjoh na ovo na ovom forumu NC700 Forum.com a sajt je Iron-skill.com deluje interesantno ako nemas crash bar. Poslao mejl, odgovorili da je dostava 22$ sto ukupno izadje 62$. Evo i nekih slika kako izgleda, sa polozajem nogu. Ko zna nekog majstora moze i napraviti ja bih rekao, ne izgeda komplikovano.

1 IS.jpg

2 IS extended.jpg

3 IS folded.jpg

4 IS Lt side 1.jpg

5 IS Lt side 2.jpg

6 IS.jpg

7 IS.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9059 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Imas u temi....slicno je imao Srecko na Švabici, Dragan mislim da je takodje imao a i ja udenu davno.

Dobra stvar da se ispruze noge, lakše bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1606 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

To meni tako naruzi motor...Ali bas. 1000km sam mogao na autoputu bez toga ,mogu i kratke voznje po 200km. 

 

To sam odmah skinuo,kao i spustene fuzastere. :ups:

Screenshot_20230311_162043_Kleinanzeigen.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 350 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Momci moj NC je dobio novi vlasnik.
Novi vlasnik mi se sad javio da se zahvali, a u pozadini čujem neke trube, neki jazz. Dopao mi se novi lik, i mislim da je NC otišao pravim rukama.
Ostajem ovde, pošto se iskreno nadam da ću za nekih desetak godina da se vratim - ako Bog da :)
Novi je XL750.
Nadam se da nije problem da ostanem u ovo lepo društvo.

  • Sviđa mi se 11
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda NC750 DCT 2021
On 9. 2. 2024. at 2:55, godovic je napisao:

Momci moj NC je dobio novi vlasnik.
Novi vlasnik mi se sad javio da se zahvali, a u pozadini čujem neke trube, neki jazz. Dopao mi se novi lik, i mislim da je NC otišao pravim rukama.
Ostajem ovde, pošto se iskreno nadam da ću za nekih desetak godina da se vratim - ako Bog da :)
Novi emoji1631.png je XL750.
Nadam se da nije problem da ostanem u ovo lepo društvo. emoji3590.png

Neka je sa srecom za novi i da te sluzi isto i bolje nego prethodni!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan
On 2/9/2024 at 7:55 AM, godovic said:

Momci moj NC je dobio novi vlasnik.
Novi vlasnik mi se sad javio da se zahvali, a u pozadini čujem neke trube, neki jazz. Dopao mi se novi lik, i mislim da je NC otišao pravim rukama.
Ostajem ovde, pošto se iskreno nadam da ću za nekih desetak godina da se vratim - ako Bog da :)
Novi emoji1631.png je XL750.
Nadam se da nije problem da ostanem u ovo lepo društvo. emoji3590.png

Neka je sa srecom! Da te sluzi i pazi kao i prosli! Uzivaj!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 589 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
On 10.8.2023. at 18:38, DaliborBP je napisao:

 

Moje GIVI bisage ce na drugi NC put BGa. Nije losa opcija ni sa njima ,medjutim mana je sto kacenje ide preko suvozackog sedista a to zahteva da se svako tankanje moraju raskaciti. 20230611_150935.thumb.jpg.540d412a04ecae295ca9385637bd6770.jpg

 

Evo Daliborovih bisiga kod mene - i dokaz da se mogu montirati tako da ne ometaju točenje goriva

 

image.thumb.png.844328f6b349ed9ef846c3bd47d55650.png

image.thumb.png.00e30bae67bb1418a34026c0415f1ca7.png

image.thumb.png.ecda74426a9fdb6ca1c85f10d3d61cdb.png

Promenio član Lucky George
  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Dragi forumasi, 

 

Iako smatram da je glupo da u temi pod nazivom NC750X, u kojoj diskutuju motoristi koji imaju NC750X, objavim prodaju NC750X, pomislio sam da mozda neko cita temu i razmilja se da kupi ovakav motor... :neznam:

 

Kako bilo, ako je nepristojno ili ako je :offtopic: izvinjavam se i zamolicu admine da uklone post (postvaljeno je i u temi prodajem).

 

Dakle, na prodaju je moj motor, a vazne informacije su date u oglasu. 

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda NC750XD, 2020. godište, Ostalo, vozilo prešlo 32000 km, Beograd. Cena 8.200 € - Motori - Polovni Automobili

 

Za vise detalja slobodno me kontaktirajte. 

 

Motiv za promenu je kupovina drugog motora, a da li su ce kajati, pa verovatno. Svi znamo koliko je ovo vozilo fantasticno. No, znate i sami kako to ide... daj jos KS, daj jos NM... daj vece, daj teze, daj brze... daj skuplje...daj :BMW2:

 

Motor iz oglasa je spreman za putovanje, i narednih 4000km, do servisa na 36000km nema ulaganja. 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Rurska oblast, Germany
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Zdravo ljudi. 

Sutra idem da vidim ovo cudo, pa me zanima, ako moze ukratko (jer vidim da tema ima preko 300 stranica i da su ljudi, generalno, zadovoljni), 3 do 5 glavnih mana ove honde, na osnovu iskustva?

 

NC750XD

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X

Malo je manji gabaritno od konkurencije u istoj klasi (iako ima naj duže medjuosovinsko i najveću nosivost.

Vrti se na manje obrtaja pa pojedinci misle da nešto nedostaje u vožnji.

Kad se voziš u grupi i posle 300 km sipate gorivo na pumpi, prosto te sramota što si sipao 5 litara manje od drugih.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

Ako se pod manom smatra zabiljezeni uzorak nepouzdanosti nekog sklopa/dijela motora tokom eksploatacije onda tesko.

Samo izolirani slucajevi.

Na primjer za moj prosli motor odmah bi ti (izmedju ostalog) rekao vodena pumpa na 35hiljada.

 

Ali ako se pod manom smatra nesto na motoru sto covjeka zivcira onda toga ima. To je vec stvar kompromisa ili srece neki bi rekli.

 

Mene lično zivcira losa zastita od vjetra i sto se ne moze izabrati stalni mod voznje vec svaki put krecemo iz "Standard".

 

I zivcira me februar ali brzo ce april

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Rurska oblast, Germany
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Hvala, ljudi.

 

Ja nisam neki bajker, zapravo nisam seo na motor deceniju i po, a ranije sam vozio samo manje motore poput jawe 350 i MZ 250.

 

Sad su se stekli uslovi da se vratim staroj ljubavi, i da malo jasem ponovo na necemu malo ozbiljnijem, pa mi se cini da bi mi ovo bilo okej da se narednih par godina uhodam polagano, pa onda bi mogla neka ozbiljnija bajkerska prica da se otvori.

 

Nadam se da ce ova masina da posluzi za to. Ne planiram neke duge ture, plafon do Bavarske, koja mi je na 400-500km.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Rurska oblast, Germany
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
1 hour ago, SaleKg said:

Malo je manji gabaritno od konkurencije u istoj klasi (iako ima naj duže medjuosovinsko i najveću nosivost.

Vrti se na manje obrtaja pa pojedinci misle da nešto nedostaje u vožnji.

Kad se voziš u grupi i posle 300 km sipate gorivo na pumpi, prosto te sramota što si sipao 5 litara manje od drugih.

Kad kazes manji, sta mislis, da li bi meni, 190cm visokom, bio mali ovaj motor? Mislim po gabaritima, ne bih da mi kolena budu zgrcena u voznji, ne volim taj osecaj, zato i trazim neki ovakav polu-enduro :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 553 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Jedina mana nc-a je da traži ispravan akumulator. Kad komp očita manju vrednost od granične, ugasi motor i blokira se. Do sutra ujutru se sam odblokira. Ne pitaj kako znam. 

A za visinu od 190 je komforniji suzuki v-strom. 

Ja imam 196 i vozim nc ali mi je bitno da je dct i da imam 'highway pegs'. Tako mogu da pružim noge kad mi zatreba.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja