Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Drug član, 1164 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x
Pre sat vremena, SaleKg je napisao:

Jel imaš sad praznog hoda na ručici kvačila? I koliki je taj prazan hod ako ga ima?

Odo da snimim :D

 

Praznog hoda kad je pustena ima malo, cisto da nije nategnuto, kad imam rukavice ima jos prostora nije ono da moram da stiskam prste. 

Kad je seo lik u servisu vidim pusta ko da mu prvi put, reko kako ti se cini kvacilo, kaze visoko, sredicemo i to. 

Vozio sam se juce ceo dan po gradu i sad mi je super, bio u Mirjevu uspon za rucnu, kretanje bez problema. 

WWW.DROPBOX.COM

Shared with Dropbox

 

Promenio član RankoBg87
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X
Pre 2 sati, RankoBg87 je napisao:

Odo da snimim :D

 

Praznog hoda kad je pustena ima malo, cisto da nije nategnuto, kad imam rukavice ima jos prostora nije ono da moram da stiskam prste. 

Kad je seo lik u servisu vidim pusta ko da mu prvi put, reko kako ti se cini kvacilo, kaze visoko, sredicemo i to. 

Vozio sam se juce ceo dan po gradu i sad mi je super, bio u Mirjevu uspon za rucnu, kretanje bez problema. 

WWW.DROPBOX.COM

Shared with Dropbox

 

Ne to, zanima me kada je ručica otpuštena (ler) pa kad treba da stisneš ručicu. Da li tu ima praznog hoda pre nego sajla potegne kvačilo i koliki je?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X

To je dobro. Pa gde ga je štelovao? Jesi li video? Ja sam probao na sajli pa nisam uspeo bez lufta!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1164 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Isto kao na onim klipovima sto je neko kacio, dole i gore. 

Ovih dana cu da skidam sve zbog podizaca kormana pa cu opet podesiti, al sve isto kao sto ima na yt. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1615 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Da zavrsim sa zapocetim... Stigao konacno u De. 

Prvo,najvaznije... Moja Una i njen osmeh je nesto najvrednije u mom zivotu. Lepo je kad te neko ceka,tokom celog puta mi je u glavi i konacno zagrljaj. 

20230611_175710.thumb.jpg.43194f4f758b101b68d9b3321b5d0db8.jpg

 

Sad mozemo dalje... Za danasnji dan plan je bio Ljubljana -Ludwigsburg. Nekih 660km. Krenuo sam malo pre 8 i stigao malo posle 16h. Vreme suncano,ujutru malo hladnije kroz Alpe ali dozivljaj je super. Grejaci ruckica odradili posao. Moj neki plan je voznja 150/200km pa tankanje. Ovaj put je i bilo tako... Potrosnja me nije zanimala,ali gledajuci po bordu oko 4l. Bocne torbe ,brzina 120/130.. islo se i do 150 u preticanju... kako put dozvoli ali nema potrebe za tim,ne zuri se nigde. 

Vraticu se na cetvrtak,plan je bio da poletim u 16-20,medjutim let su pomerali cak 4 x i na kraju smo poleteli u 20-20. Stigao u BG negde oko 22h,dok sam pokupio motor ,krenuo za BP ,vec u BG pocelo je jako nevreme,grmi,seva,potop. Oko 1h stigao sam kuci. Petak,dan je bio rezervisan za poliranje. Posao je uspesno zavrsen,krenuo sam kuci ,medjutim primetim da je diplay ,tj. inst. tabla polomljena. Decko koji je polirao prvo se pravdao da je bilo tako,pa je mozda satom zakacio,da bi na kraju pristao da plati stetu. Moje misljenje da je mac od polirke udario i napravio pukotinu. Sad sam u potraznji za tim gornjim delom ili celim satom kojeg moram prepakovati. Izgoreo sam ,prvo sto je precutao,a drugo sto sad jos moram oko toga da se bakcem. Sto se Darka tice, 10 od 10 kao i uvek. Subota BP -Ljubljana,prenociste hotel Morea. Preporuka! 

 

Evo par slika...

IMG_20230609_122613_252.jpg

IMG_20230609_122615_859.jpg

IMG_20230609_123054_751.jpg

IMG_20230609_123057_293.jpg

20230609_133345.jpg

20230609_133722.jpg

20230609_145452.jpg

20230609_220740.jpg

IMG_20230610_163310_417.jpg

20230611_070707.jpg

20230611_070710.jpg

20230611_083318.jpg

20230611_100439.jpg

20230611_135953.jpg

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1615 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Jos nesto bi napisao. Hondu relativno kratko imam,ne znam njene domete sa jednim tankom,ne znam kako funkcionise rezerva,dal poslednja kocka ili mora da blinka...ali i to sam naucio zamalo na tezi nacin. Krenem ja juce put ,ukljucio se na autoput ka Zagrebu.. Vozim nekih 200km, 2 kockice ostalo... Reko stacu sl.pumpa pumpa...ma nije proslo malo palo na jednu kockicu....ja do pumpe,zatvorena. Vozim dalje jos nekih 20km sledeca opet ne radi.. E tu me vec hvata panika da cu ostati bez goriva. Smanjim na 90,prebacim da gledam po bordu snizio sam obrtaje/trenutnu potrosnju nakon nekih 40tak km pocinje da blinka zadnja kocka i tabla pokazuje koliko km vozim na rezervi ...0.1km,0.2km. U meni jos veca panika,pumpe nigde ka odjednom dolazi tabla pumpa za nekih 8km. Juhu...Medjutim,na nekih 1km do pumpe stoji precrtana benz.pumpa ,reko nemojte se saliti...Dolazim kad ono RADI. U torbama sam imao pola litre vode,popijem par gutljaja,natankam hondu i sipnem i u flasicu. Reko,za svaki slucaj. :na_glavi: Ovo sam poslednji put radio pre 20 godina kad sam imao zoljicu tomosa pa pravio mesavinu. :jee:

 

I jos jednu stvar bi dodao,bocne givi torbe su vrh stvar. Brat mi je napravio odbojnike da ne idu pod 'rep' ali je s... kacenje jer je hondi tank ispod sedista. Tako da,svaki put raskaci pa montiraj ali sta sad. Dobra stvar je sto ne prelaze sirinu upravljaca i lako se provlacis kroz guzvu. 20230611_135852.thumb.jpg.ce1dd23f659eca4740c4549378464096.jpg

Zlato od pola litre. :haha1:

Promenio član DaliborBP
  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 355 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Kada krene da blinka, na 90km/h lagano ima za preko 50km ali znam taj osećaj na istom auto-putu, ne ponovilo se

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1615 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Ne ponovilo se... ;)

 

Evo i slika odbojnika pre skidanja. Nisu na oko,mozda ih plastificiram u crno pa ce biti lepse. Inace ovo je samo za dalji put kad idu torbe,4 srafa i lako se montira i demontira. 

 

Bitno mi je da torbe ne nalezu na plastiku i ne grebu je. Ugao sam ja podesavao gde imaju najvece oslanjanje. 

20230611_195113.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21
2 hours ago, DaliborBP said:

Da zavrsim sa zapocetim... Stigao konacno u De. 

Prvo,najvaznije... Moja Una i njen osmeh je nesto najvrednije u mom zivotu. Lepo je kad te neko ceka,tokom celog puta mi je u glavi i konacno zagrljaj. 

20230611_175710.thumb.jpg.43194f4f758b101b68d9b3321b5d0db8.jpg

 

Sad mozemo dalje... Za danasnji dan plan je bio Ljubljana -Ludwigsburg. Nekih 660km. Krenuo sam malo pre 8 i stigao malo posle 16h. Vreme suncano,ujutru malo hladnije kroz Alpe ali dozivljaj je super. Grejaci ruckica odradili posao. Moj neki plan je voznja 150/200km pa tankanje. Ovaj put je i bilo tako... Potrosnja me nije zanimala,ali gledajuci po bordu oko 4l. Bocne torbe ,brzina 120/130.. islo se i do 150 u preticanju... kako put dozvoli ali nema potrebe za tim,ne zuri se nigde. 

Vraticu se na cetvrtak,plan je bio da poletim u 16-20,medjutim let su pomerali cak 4 x i na kraju smo poleteli u 20-20. Stigao u BG negde oko 22h,dok sam pokupio motor ,krenuo za BP ,vec u BG pocelo je jako nevreme,grmi,seva,potop. Oko 1h stigao sam kuci. Petak,dan je bio rezervisan za poliranje. Posao je uspesno zavrsen,krenuo sam kuci ,medjutim primetim da je diplay ,tj. inst. tabla polomljena. Decko koji je polirao prvo se pravdao da je bilo tako,pa je mozda satom zakacio,da bi na kraju pristao da plati stetu. Moje misljenje da je mac od polirke udario i napravio pukotinu. Sad sam u potraznji za tim gornjim delom ili celim satom kojeg moram prepakovati. Izgoreo sam ,prvo sto je precutao,a drugo sto sad jos moram oko toga da se bakcem. Sto se Darka tice, 10 od 10 kao i uvek. Subota BP -Ljubljana,prenociste hotel Morea. Preporuka! 

 

Evo par slika...

IMG_20230609_122613_252.jpg

IMG_20230609_122615_859.jpg

IMG_20230609_123054_751.jpg

IMG_20230609_123057_293.jpg

20230609_133345.jpg

20230609_133722.jpg

20230609_145452.jpg

20230609_220740.jpg

IMG_20230610_163310_417.jpg

20230611_070707.jpg

20230611_070710.jpg

20230611_083318.jpg

20230611_100439.jpg

20230611_135953.jpg

Svaka čast, kralju!!!!!

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X
16 hours ago, DaliborBP said:

Jos nesto bi napisao. Hondu relativno kratko imam,ne znam njene domete sa jednim tankom,ne znam kako funkcionise rezerva,dal poslednja kocka ili mora da blinka...ali i to sam naucio zamalo na tezi nacin. Krenem ja juce put ,ukljucio se na autoput ka Zagrebu.. Vozim nekih 200km, 2 kockice ostalo... Reko stacu sl.pumpa pumpa...ma nije proslo malo palo na jednu kockicu....ja do pumpe,zatvorena. Vozim dalje jos nekih 20km sledeca opet ne radi.. E tu me vec hvata panika da cu ostati bez goriva. Smanjim na 90,prebacim da gledam po bordu snizio sam obrtaje/trenutnu potrosnju nakon nekih 40tak km pocinje da blinka zadnja kocka i tabla pokazuje koliko km vozim na rezervi ...0.1km,0.2km. U meni jos veca panika,pumpe nigde ka odjednom dolazi tabla pumpa za nekih 8km. Juhu...Medjutim,na nekih 1km do pumpe stoji precrtana benz.pumpa ,reko nemojte se saliti...Dolazim kad ono RADI. U torbama sam imao pola litre vode,popijem par gutljaja,natankam hondu i sipnem i u flasicu. Reko,za svaki slucaj. :na_glavi: Ovo sam poslednji put radio pre 20 godina kad sam imao zoljicu tomosa pa pravio mesavinu. :jee:

 

I jos jednu stvar bi dodao,bocne givi torbe su vrh stvar. Brat mi je napravio odbojnike da ne idu pod 'rep' ali je s... kacenje jer je hondi tank ispod sedista. Tako da,svaki put raskaci pa montiraj ali sta sad. Dobra stvar je sto ne prelaze sirinu upravljaca i lako se provlacis kroz guzvu. 20230611_135852.thumb.jpg.ce1dd23f659eca4740c4549378464096.jpg

Zlato od pola litre. :haha1:

NC sa 1 litrom predje izmedju 25 i 35km ca ovisi. Tank je 14 litara do markera a rezerva se pali na potrosenih  10 / 11 litara.

To što pokazuje potrošnju goriva po predjenom putu na rezervi je dobro za smirenje vozača. A ne obrnuto hah!

Jer: kada lampica počne da bllinka u rezervoaru ima još najmanje 3 litre sa kojima se može preći najmanje 100km.

A sve pratis na displeju.

Prospi tu bočicu benzina bolje ti je u njoj neku meraklijsku maksuziju držati. To čovjeku treba na ovom motoru a ne goriva.

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9090 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mi smo u Bugarskoj vozili na izdisaju, neki na isparenju neki smo sa vrlo vrlo malo benzina bili.

Pisao lani o tome....sve u svemu sa rezervom sam prešao 80km.

Ako su 3L preostale u rezervoaru, računajte na 2.

Klik u traktor mod pa dokle se dobaci.

Nikad u zivotu nisam ostao bez goriva, vozim punu 21god. ali tada sam mislio da ćemo stati jedan po jedan.... može biti zajebano kad si sam.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 576 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

To sve spada u cari putovanja mopedom... Isti scenario je bio kod mene kroz Rumuniju 2015.-te sa Viragom... reko gotovo... guracu na kraju...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1208 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF 450 MT

Preuzeo danas sedište od Srđana.

Tražio da ostane fabrički izgled ali da bude udobno.

 

U Zrenjaninu mi je Pavle rekao "A ne može to tako, da neko sedne i kaže a što je udobno ovo fabričko a ja ga radio, mora da se zna da je custom, znači menja se sve, a glupo da menjaš samo prednje, znači oba, to ti je 150€"

 

Elem, Srđan rekao "može odradio sam makar 100 takvih, donose ljudi i sedište iz salona, 40€"

 

yfqSx6r.jpg

 

girx7he.jpg

 

Izgleda ko da ga je ubola pčela.

Mislim da je oko 1cm više sedište.

Skinuo je fabrički šta god da je bilo ispod platna i stavio neku penu/gel, ne znam nije mi rekao tačno.

 

Javim utiske, možda skoknem za vikend na frušku opet.

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 576 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Samo da napomenem, koliko sam ja upućen, GEL je ekstra ali nema disanja pa ume da se upali guzica a i ostalo, tako da mislim da nije dobro! Pena/sunđer je dobra varijanta samo je pitanje kvaliteta materijala i ruku majstora.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

Srdjan je, kao i uvek, profesionalno i korektno uradio posao. Za prvomajske praznike sam prevalio put od 2600 km na "unapredjenom" sedistu i imam samo pohvale na njegov rad.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21
5 hours ago, Skittles said:

Preuzeo danas sedište od Srđana.

Tražio da ostane fabrički izgled ali da bude udobno.

 

U Zrenjaninu mi je Pavle rekao "A ne može to tako, da neko sedne i kaže a što je udobno ovo fabričko a ja ga radio, mora da se zna da je custom, znači menja se sve, a glupo da menjaš samo prednje, znači oba, to ti je 150€"

 

Elem, Srđan rekao "može odradio sam makar 100 takvih, donose ljudi i sedište iz salona, 40€"

 

yfqSx6r.jpg

 

girx7he.jpg

 

Izgleda ko da ga je ubola pčela.

Mislim da je oko 1cm više sedište.

Skinuo je fabrički šta god da je bilo ispod platna i stavio neku penu/gel, ne znam nije mi rekao tačno.

 

Javim utiske, možda skoknem za vikend na frušku opet.

40e za vozacevo sediste?

Koliko mu je trebalo da ga završi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2410 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Odlično je ispalo. I jeftino. Ja sam isto  hteo da mi se uradi bez prepravke sunđera. Da ostane fabrički sunđer, a da bude tako iz dva materijala sa sedalnim delom prostepanim.

U ZR bez memo pene mi je traženo 120 eura,a kod Srđana isto toliko. 120 evra smo platili pre par godina celu preradu kod Srđana sa memo penom. Meni sad bilo mnogo da dam samo za navlaku toliko. A sad tek kad vidim da nekom to uradi za 40e nemam sta da dodam. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1208 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF 450 MT

@Chika Jimi pitao sam šta stavlja, i ima li hidroizolacije itd, izvrdao je odgovor a ja nisam navaljivao.

 

@Kursulla rekao mi je da se ovo reši u dan-dva.

Ja sam sedište odneo u petak, i rekao mu da ne žuri. U ponedeljak u 06:00 mi je stigla poruka da je gotovo.

 

@stari roker mislim da nisi razumeo šta je meni uradio.

Ostala mi je fabrička presvlaka, nije ništa šio. Samo je otkačio, skinuo sunđer, stavio svoje nešto i navukao preko ponovo fabričko platno.

Promenio član Skittles
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2410 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Da, ja sam shvatio da ti je radio novu navlaku za fabrički sunđer. 

Svakako izgleda dobro, ali ipak previše novca za ono šta ja hoću. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja