Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ne silazi, 9032 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 59 minuta, Yanco je napisao:

Apsolutno podržavam. Ne vidim poentu da se menja auspuh na NC na modelu od 2016 pa nadalje. Fabrički je lep. A nisam klinac da mora motor da mi se dernja u toku vožnje. Što tiše, to bolje

Možda ti ne vidis poentu i to je skroz Ok i ako je i te kako ima za Bg džunglu svakodnevno.

 

Znači svi koji imaju otvoren top (ka što ga i sam imam) na bajku su klinci?

Nisam stavio otvoren izduv da bi glumio ludilo, da raste piša, već da bi me bar čuli kad smo već nevidljivi za mnoge u saobraćaju!

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1053 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Sirena ništa? Da bi te čuli u pokretu, izduv mora biti baš preglasan. Čuju te eventualno oni pored tebe. Najveća prednost glasnijeg izduva je što te bolje čuju dok stoje u koloni. A i tad je pitanje, ipak nam mašine rade u nižim obrtajima, osim ako nismo "napaljeni klinci". Meni žena prešla preko stopala u koloni dok mi je bio izvađen db killer, posle sam ga vratio, samo smeta komšijama a meni ne pomaže.

Ovo je moje iskustvo.

Apsolutno isto mi je iskustvo i sa druge strane, iz kola. Koliko god glasan ti top bio, u nekom normalnom saobraćaju, čuću ga tek kad me obiđeš, dok si iza mene, ništa. Još ako imam ikakvu muziku u kolima, lol.

Kao pešak čujem i bicikl kad prilazi malo brže a kamoli motor sa unutrašnjim sagorevanjem.

Ima gomila napisanog i nasnimljenog na tu temu, sve što sam uspeo da izvučem iz toga je da je to placebo efekat na vozača motora, slično kao da ide brže sa glasnijim topom.

Ja sam menjao top da dobijem lepši zvuk, ima db killer s obe strane lonca jer meni smeta kad neko programi pored moje zgrade dok meni dete spava, što bi ja radio to isto? Pri tom, ja svakako vozim na vr' gasa kad sam u "rezidencijalnim" delovima.

A da, imam solidno znanje fizike i bezbednosti saobraćaja, što fakultet što posao, aktivan vozač evo puni mi dozvola 20 godina na leto, ne pišem bez veze.

To što motor aktivno vozim tek godinu dana možda i nije previše uticajno jer je na ovu temu, po meni, važnije iskustvo s druge strane.

Elem, raspisah se ja. Pozdrav i sve najbolje.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 39 minuta, Gordak985 je napisao:

Još ako imam ikakvu muziku u kolima

I sto danas skoro svaki auto ima klimu koja ima efekta tek kada su prozori zatvoreni. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3167 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Bučan auspuh ne samo da ne pomaže, nego smeta učesnicima u saobraćaju. Baš juče mi se desilo, a nije prvi put - žena skreće autom, prestrojila se levo i daje migavac, a ja je prolazim skuterom desno. A iza neki motorom prdi prebučnim izduvom i uplaši je da će da prođe pored nje s leva, ona samo okrete volan i umalo me ne spljošti u parkirane automobile sa desne strane, jer je gledala u retrovizor zbog tog preglasnog prdoja... Da je rešenje buka, svi bi onda bili bučni i drali se kao manijaci, a valjda postoje neki zakon i propisi koji regulišu koliko sme nešto da se dere... Ovako manjina teroriše većinu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

... a da si i ti imao auspuh koji grmi bezbedan bi bio! :D 

(drugi svesni tvog prisustva pa neka i negativnu emociju izaziva)

U ovoj situaciji ko je u prednosti? Tih ili bucan :stabre:

 

Ja sa prigusivacima vozim ali mi i pesaci po gradu oduzimaju prvenstvo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Raspisati se može na široko, mišljenja su različita, svakako auspuh je samo od vida tvog razmišljanja, glave i nekog zaključka ili stava. Svako po sebi naravski. 

 

Da ne spominjem bučne auspuhe na skupovima i turiranja, nekome je to bas cool a nekome akanje same mašine ali nećemo o tome. Bilo bi previše. 

 

Svako po sebi treba odlučiti da bi bio mirniji negde, ne blesaviji. Živeli!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3167 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 7 minuta, N.F.S. je napisao:

... a da si i ti imao auspuh koji grmi bezbedan bi bio

Pa pitanje je sad šbbkbb, ali da je i motorista imao normalan auspuh, sve bi bilo OK. A za pešake mi je sasvim dovoljna sirena, uvek radi i nikad nije zakazala :)

OK, sry na off-u neću dalje.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987

Postoji legenda da je jednom jedan auspuh sa otvorenim izduvom spasao život jednom motociklisti ;)

 

Šalim se, neka vozi svako svoj auspuh kako želi. Ja se samo držim svog mišljenja: ako auspuh već ne poboljšava performanse (mada ni meni lično to ne treba), ne treba ga menjati, sem ako nije ružan kao na prvoj seriji NC

Promenio član Yanco
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Yanco i dobro svetlo spasava zivot pa je saobracaj pun kineskih ledksenongovana, isto je sa auspusima, nema narod meru.

 

I sam dobro znas kako zvuci namenski konstruisan glasniji izduv od isecene karabudzevine iako su im db slicni. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1155 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF 450 MT

Bože žali cele ove stane na temi koja nema veze sa temom.

 

Jesam ja započeo, pitanjem ko je menjao izduv na ovom modelu a da je zadovoljan i šta je uradio.

 

Tema dal treba il ne, nije ovde da se raspravlja.

 

Ne bih ništa ovo napisao kao što se generalno i ne uključujem u ovakve stvari, ali osećam malu odgovornost pošto sam započeo.

 

Molim vas ljudi, nemam ništa protiv da se priča o tome, čak mi je drago da smo aktivni, da delimo znanje i sve ostalo. Generalno dizanje nivoa bezbednosti u saobraćaju za sve nas podržavam, ali ispoštujte ovaj forum, ispoštujte ovu temu.

 

Evo ja ću da se vratim na motor o kom treba da se priča - zvao sam danas Pavla (Pavleta?) iz Zrenjanina, za preradu sedišta.

 

Pitao sam da li može da skine fabrički materijal, napravi ispod da je super udobno i onda vrati da izgleda kako je i izgledalo samo deblje i udobnije.

 

Imao sam dva dobra razloga za to -

 

Voziću se uvek sam, eventualno možda prebacim nekoga km il dva, ali gospođu neću nikada (zbog dece), a drugu neku nemam :) 

Tako da nema poente da se radi i zadnje sedište, kad se neće koristiti, a da se radi prednje a zadnje ostane, ne ide, ružno.

 

Drugi je da mi se zapravo više sviđa kako izgleda fabričko nego svako prerađeno koje sam video.

 

Odgovor je bio da on to ne radi, iz principa.

Honda napravila loše, pa on sad da popravlja, a da izgleda posle kao da je Honda zapravo dobro uradila, ne može.

Mora da se vidi i da se zna da je on radio.

 

Planirao sam to sada da mu pošaljem dok je ovo ružno vreme, kad svakako neću voziti.

 

Sad se mislim da li sam da uradim nešto, pa i da sjebem mogu uvek da pošaljem, njemu svejedno kakvo mu šaljem. Ili da ne jedem govna i pošaljem to lepo, platim 150€ i ćao.

 

 

Siguran sam da je većina vlasnika ovde radila sedište, meni je prvo pao na pamet Boban Zemun al sam čuo da ne radi više.

 

Kakvi su vam utisci, gel il pena, kako drže pod kišom i ostalim stvarima, gde ste radili i koliko ste platili?

(ovo poslednje pitam jer mi 150 zvuči više nego što sam mislio da to može da bude)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

Ja sam sedište radio kod Srdjan iz Surčina. I za prethodni motor sam išao kod njega. Isto kao i kod tebe i kod mene je novo sedište. Ja sam hteo da mi popravi udobnost i za vozača i suvozača. Čak sam i našao neka interesantna rešenja koja su mi se svidela. Ali Srdjan mi je rekao da je glupo da menjam originalni materijal jer je potpuno nov, te da će mi on samo popraviti udobnost a ostaviti fabrički materijal. I naravno, da će biti jeftinije nego da se radi novo sedište. Kao i uvek bio je korektan i njegov rad kvalitetan.

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X

Nemam ličnog iskustva ali mnogi kažu da gel ima ozbiljnu manu, kada se ugreje na suncu dok je motor parkiran, posle je katastrofa u nastavku vožnje!

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1060 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
On 9.6.2017. at 10:23, Satelis je napisao:

Uhhh steta, bas steta, novo pa na zemlji....nadam se da je steta minimalna.

Jedared u desnoj krivini naleteh na pakovanje maramica....kako to tek zna biti zajebano.

Mogu misliti...

Setih se zmije od pre par god., negde u Hercegovini...prelazi gospodja put...bas blaga desna krivina...skoro pa ravno...predjosmo preko nje nas dvoje..dobro natovareni..

Uzasan osecaj...kao da nam je neko izvukao avalt pod tockovima..

 

A sto se plastike od roletne tice...

Prosle god..kratko parce izmedju trotoara i biciklisticke staze...blaga nizbrdica...

Ovlas stiskam prednju...brzina 2 kmh...proklizao tocak kao po ledu...sva sreca noge bile na zemlji...

Kad sam stao...imam sta da vidim..neka plastika 3x3 cm max...i bas sam uspeo na njoj da stisnem kocnicu..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9032 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 10 sati, Gordak985 je napisao:

To što motor aktivno vozim tek godinu dana možda i nije previše uticajno jer je na ovu temu, po meni, važnije iskustvo s druge strane.

Aktivno vozim od 2010 godine, godine kao godine nisu bitne jer ti one nece doneti iskustvo.

Iskustvo se stice vezbanjem na nekom poligonu ili kursu i voznjom, peglanje kilometara i kilometara.

 

Neko recimo predje 3.000km po sezoni x 10god, racunica je jasna.

Taj neko, moze pomisliti za sebe da je iskusan vozac.

Dal gresi? Mislim da da, daleko je takav od iskusnog.

Drugi neko recimo spicka 30.000km u jednoj sezoni (ima jedan medj nas taki taxi drajver na dva tocka, belog NC je vozio :)) pa tako x 10god. ..... masala razlika, taj neko zna znanje.

 

Ima i one kategorije ljudi koji nikad nece biti dobri vozaci sta god vozili.

Jednostavno tu ni km a ni godine ne pomazu. Znam 3 meni bliske osobe koje spadaju u taj kos. Sestra mi rodjena, svaja i drugar iz ulice ..... ljudi moji kako su oni operisani od voznje pa to je haos i kako su uopšte dobili dozvole ja ne znam.... Bog neka ih čuva.

 

Pre 11 sati, Gordak985 je napisao:

Ovo je moje iskustvo.

Apsolutno isto mi je iskustvo i sa druge strane, iz kola. Koliko god glasan ti top bio, u nekom normalnom saobraćaju, čuću ga tek kad me obiđeš, dok si iza mene, ništa. Još ako imam ikakvu muziku u kolima, lol.

Polako ima vremena, videces kako ce ti se ovo iskustvo promeniti ili ti cuces svakog iza tebe koji nailazi sa otvorenim topom normalnog zvuka. XX puta cujem bajkera iza mene pa kazem klincima sa koje strane ce im proci bajker da ga vide.

 

Dacu ti jos jedan primer, licni.

Dvoriste mi je uvuceno spram ulice sto koriste roditelji kad popodne dolaze po decu da ih pokupe iz vrtica. Ostave mi prostor da mogu izaci kolima iz dvorista, jedan parkidan levo, dugi desno od mene tako da ne mogu nista videti dal mi neko nailazi.

Celu haubu moram izbaciti na drum maltene da bi nesto mogao videti, to za bajkera moze biti kobno, ja kriv ko kuca ako dodje do kontakta.

Ulica je bas prometna, par puta mi se desilo za ove godine da kolegu bajkera ne vidim al ga zato cujem i stanem ..... spas za oboje.

 

Da zivim negde u banatu bolelo bi me uvce za otvorenim topom ali ovde u dzungli pametnije je imati ga.

Jbg i meni zvoni glava posle 400-600km voznje tog dana ali par puta znacilo je da me primete kad me vec ne vide (citaj mrzelo ih je da dobro zakrene vrat u levo).

 

Zapamti iskustvo koje imas do sad, pa se seti i kucni koje slovo kad dodje do promene :)

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
Pre 15 sati, Skittles je napisao:

Kakvi su vam utisci, gel il pena, kako drže pod kišom i ostalim stvarima, gde ste radili i koliko ste platili?

(ovo poslednje pitam jer mi 150 zvuči više nego što sam mislio da to može da bude)

Moje sediste je radjeno kod Srdjana. Za cenu, rokove i materijal mozes da pitas @Justicije. Ja sam motor uzeo sa preradjenim sedistem, originalno nikada nisam ni video ni probao. 

Moji utisci su:

- Sediste je jako atraktivno. 

 

- Obrati paznju na debljnu tapacirunga suvozacevog sedista, moze da zeza bravicu za otvaranje prilikom sipanja goriva.

 
- Moje sediste ima stepove. Kroz stepove ulazi voda. Ne znam koliko duboko udje ta voda, ali se zadrzava dovoljno da kada sednes u farmerkama bude ti mokro dupe skroz. Leti nije to neki problem, prosusi se to. Kada je hladna jesen ili prolece, a ti treba da sedis sat vremena na tom mokrom, nije dobro. Da ne govorim kada putujes (a ja jesam) po kisi danima. ''polu''resenje je sprej za impregnaciju. Jedino resenje je da nema stepova. Ta su sedista manje atraktivna. 

 

- Moje sediste je podebljano (vise je) i verujem sire od originalnog. Time sam (uz spustene fuzastere) dobio na ergonomiji. Ipak za neke kojima je NCX taman, na mom motoru jedva dodirnu asfalt nogama (uporedjivali smo). Verujem da je to zbog dodatne sirine sedista. Ako ti je motor taman, vodi racuna, ali ako treba mozes da dobijes koji cm.

 

- Ja nemam problem sa udobnoscu, mogu satima i danima da sedim i da se vozim. Nista me ne zulja, ne boli...

 

- Sediste je sada staro oko 2 godine. Pokislo je, i videlo sunca samo kada sam ja na motoru, dok je motor parkiran uvek je prekriveno seat cover-om i ne kisne i nema direktnog sunca. Izgleda kao prvog dana. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Verujem da isto mislimo samo bih ja drugacije sve ovo rekao... i odveo temu u off topic skroz. Admini reagujte. 

 

Pre 13 sati, Satelis je napisao:

godine kao godine nisu bitne jer ti one nece doneti iskustvo.

Hoce, donece... naravno ne godine nego kilometri, ali donece iskustvo. Iskustvo da se prepozna situacija u saobracaju, iskustvo kada su u pitanju vremenske prilike, zamor, procena sopstvenih sposobnosti, stanje guma, zaustavni put itd... To je iskustvo.

 

Pre 13 sati, Satelis je napisao:

Iskustvo se stice vezbanjem na nekom poligonu ili kursu i voznjom, peglanje kilometara i kilometara.

Znanje, kada je u pitanju tehnika voznje, se stice na poligonu i na kursu. Ali samo ako je pod strucnim nadzorom i samo u prve tri godine (ovo shvatite uslovno, opet ono godine VS kilometri). U suprotnom se na poligonu ili na drumu kroz kilometre usavrsava losa tehnika usvojena prilikom ''samoobuke''. Sto je duze usavrsavamo, to je kasnije teze da se vozi ispravnom tehnikom. Kao rukopis. 

 

Pre 13 sati, Satelis je napisao:

Drugi neko recimo spicka 30.000km u jednoj sezoni (ima jedan medj nas taki taxi drajver na dva tocka, belog NC je vozio :)) pa tako x 10god. ..... masala razlika, taj neko zna znanje.

Taj neko ima iskustvo. Ne nuzno i znanje (mada doticni ima oboje). To se pokaze sve na prvom treningu pod strucnim nadzorom. 

 

Pre 13 sati, Satelis je napisao:

Ima i one kategorije ljudi koji nikad nece biti dobri vozaci sta god vozili.

Zivim sa jednom takvom.

 

Pre 13 sati, Satelis je napisao:

Bog neka ih čuva.

I nas sa njima takvima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

Nabavka nova dva - tri NC na ovoj sekciji foruma je napravila jedan dinamičan protok poruka što je baš fino da se imamo čime baviti dok ne krene sezona. I dok Darko ne krene (kad će već jednom) sa redovnim izvještajima iz garaže.

Imao bih na ovom mjestu jednu opstu preporuku kod nabavke dodatne opreme za NC koja je više u domeni nekog generalnog pristupa a vidim da je to sada glavna tema:

Korisnije i jeftinije je fokusirati se na nabavu onoga što ovaj motor NEMA nego izmjenu onoga što već IMA!

Izmjena sjedista i topa koliko vidim košta minimum ca 500eur. Bolje je na to dodati jos malo (ili još toliko) i staviti chrash bar, produžetak prednjeg blatobrana, zaštitu hladnjaka, handguards, uticnicu u podrumu, hager i kofer! I mirna Bosna tj motor.

Ja sam se navikao na sjedište. Provedem na njemu oko 2h prije pauze i tada mi je svakako dosta. Baš bi mi žao bilo da ga rasturim. Fabricki!

Da je auspuh kao na modelu do 2016 što je izgledao izmedju prangije i oluka ja bih ga prvi mijenjao a ovaj je baš normala. I solidan zvuk ima tj imat će nakon uhodavanja.

Kad se stavi na NC ono što nema a potrebno je radi zdrave eksploatacije onda polako, vremenom gledati da se mijenja ono što vec ima a što baš ide na živce.

Tako da imamo o čemu pisati i naredne godine.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Novih Nc je dosta vise, prodato je vise od 20 kom u Beogradu.

Moj plan je cresh bar, maglenke, handguards, povišen vizir kod Ivana, kofer, bilo bi dobro uzeti zadnji blatobran, na prvoj voznji sam se isprskao pozadi, prednji nastavak blatobrana mi se ne svidja, bar ovako po slikama, mozda promenim misljene ako vidim na nekom uzivo. 

Kontao sam da će mi trebati dodatak za korman da se podigne, kad sedim pravo malo mi fali da mi ruke ne bi bile ispružene. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21

Do odredjene mere se slazem sa @Limeni67.

Ali, ako imam nekih novaca, ja sam nekako uvek vise za ulaganje u bolju opremu....

 

Kako ja razmisljam:

Da li dati 200e za top ili za dobre cizme....

Da li dati 500e za kofere ili za vazdusni prsluk....

Tu je i 22.06 standard za kacige, pa bi mozda bilo pametnije neku 06-icu uzeti...

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Bojim se da sa ovim cenama koje su sada, a sa ciframa koje ste naveli, malo toga mozete da kupite... Ni nov top, ni ozbiljne cizme, novi koferi i nosaci ne znam da li su mogli pre dve godine... 

 

Pre 4 sati, Limeni67 je napisao:

chrash bar, produžetak prednjeg blatobrana, zaštitu hladnjaka, handguards, uticnicu u podrumu, hager i kofer! I mirna Bosna tj motor.

Ima tu jos dosta ulaganja da bi bila mirna Bosna, narocito ako se putuje. 

 

Na primer maglenke (far nocu na putu jako slabo osvetljava), nosac telefona/navigacije+nosac/futrola za sam telefon, uticnica za isti na nosacu, stitnici prednjih viljuski, zastita kartera, prosirenje copave, zastitna folija ekrana... 

 

Dobro dodje centralni stender kada se cisti i podmazuje lanac, alarm ako stoji van garaze, ozbiljan lanac i disc lock, cerada...

 

Po zelji, nije neophodno ali olaksava zivot i doprinosi komforu, Scotoiler ili slican sistem, tank torba (ko moze da je montira), unutrasnje torbe za te kofere, grejaci rucica... 

 

Promenio član Savamalac
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Gledam ovaj tvoj spisak dodatne opreme i sve je skoro tu ali psujem u sebi jednoga medj nama, prepoznace se, koji je nestvarno pronasao komplet kofere za smesne novce... a ima tome dosta pre ovih jos nenormalnih cena...

Rekos sebi, bocni ce biti OEM ili ih nece ni biti... E tako! Odvratni su mi svi ostali sa odbojnicima ko ramovi za slike. 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9032 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dzimi

Da nije vocka cudnovata taj sto ga psujes u sebe ..... jabuka:jee:

Ajd potrazim nalepnice za felge, ako ih nadjem dobijes na poklon

 

Ima negde dosta dosta lani kad sam kockao moju gospodju.... napisao sam sta kupih/ugradih i koliko platih, lepi novci odose i nije mi zao.

Mislim da sam tad skrckao nekih 2.000 - 3.000e 

 

Redosled mi je bio ovakav.... prvo sebi oprema sve, tri kacige, tri jakne, 3 cipelki, rukavice ma sve od glave do pete.

Drugo ulaganje je bilo u zastiti motora.... crash bar na prvo mesto (skupe plastike ko djavo), alarm, lanco da je vezem ko dzekija, cirada.

Trece ulaganje nema granica, tad krece ludilo mozga jer mi treba i sta mi ne treba :D 

 

Moja gospodja trenutno ima sledece:

- produzetak prednjeg blatobrana

- zastitu hladnjaka, vila, ruku, izd. grane napred

- crash bar + rasklopivi mandrak da ispruzim noge

- led maglenci, alarm

- grejace ruku, sedista i nogu (stopala)

- podmazivac lanca

- migavci promenjeni za led od novijeg tipa + pistalicu stavio

- podizac vizira, puig vizir + dodatak na vizr

- posebno nosac za navigaciju i navigacija

- podizac kormana 5cm u vis i ka vozacu

- usb uticnica

- teflonska creva

- preradjeno sediste

- sva tri oem kofera sa nosacima

- strob stop svetlo

- zadnji blatobran x2

- Leo vince cunak

- centralni stender, prosirenje copave i fuzastera

- givi tank torba

 

Kad se podvuze ____ 33 stavki izmene, malo li je i bice ih jos :)

 

sa pocetka druzenja

IMG-20160526-124737.jpg

 

prvi km 

IMG-20160526-104430.jpg

 

ondak bum tras

IMG-20190324-152232.jpg

 

2.jpg

 

viber-slika-2020-08-12-09-32-01.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja