Jump to content

Moto Zajednica

MARUSHIN kacige

Recommended Posts

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Kawasaki Z750s

Ozivljavam temu posle velike pauze, ali mozda sa razlogom.

 

Zanima me kaciga Marushin c139, hocu je poruciti iz inostranstva, ali ako je ima u Srbiji da ne cekam bezveze.Zna li neko gde mogu naci ovu kacigu?

 

Hvala vam i svako dobro

 

marushin-c139-cb-rebel.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Double D ring kopcanje je patentirao Arai, smatra se za najsigurnije kopcanje za kacige.

 

Ja sam se brzo navikla na tu vrstu kopcanja.

Slučajno naiđoh na ovo i morao sam da odreagujem i napišem. Ne mogu da vjerujem da neko ovako odvali glupost. "DoubleD ring patentirao Arai"!!!? Djevojko... dupli d prsten se koristi od davnina i ne vjerujem da se i zna koji ga je kovač izmislio! Od kako ljudi jašu konje on se koristi za učvršćivanje sedla a i za zatezanje tereta na kočijama

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2404 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

 

 

Double D ring kopcanje je patentirao Arai, smatra se za najsigurnije kopcanje za kacige.

 

Ja sam se brzo navikla na tu vrstu kopcanja.

Slučajno naiđoh na ovo i morao sam da odreagujem i napišem. Ne mogu da vjerujem da neko ovako odvali glupost. "DoubleD ring patentirao Arai"!!!? Djevojko... dupli d prsten se koristi od davnina i ne vjerujem da se i zna koji ga je kovač izmislio! Od kako ljudi jašu konje on se koristi za učvršćivanje sedla a i za zatezanje tereta na kočijama

Kolega, izguglaj malo i informisi se pre nego sto das bilo kakav komentar. Pogotovo ovakav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Stvarno se izvinjavam što mi je ovakav prvi post, ali nekada burno reagujem na gluposti koje neko navede. Kolega Stari Roker, nemam šta da guglam jer sam eto neki kolekcionar starina. Imam nekolika sedla od kojih je najmladje staro 130 godina a najstarije je procijenjeno da je staro oko 250. Sva 4 sedla koja imam posjeduju dupli d prsten. Oćeš reći da je Arai već tada patentirao to?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2404 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Pa dobro. I pracovek je izmislio tocak,a nije ga patentirao. Arai jeste patentirao duplu d kopcu na kacigu,sto naravno ne znaci da je on i izmislio. Inace,Arai postoji preko 100 godina,s tim da kacige prave od '52. :-)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja