Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBF 1000

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 465 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Uf...nekako nisam za tu kombinaciju kupovine motora na daljinu... A pritom papirologija i ostalo me uvek zeza u zivotu(uvek se zalomi da fali neki papir,broj nije upisan i sl)...vise volim pogledam,probam ,provozam i odlucim.....da imam nekoga ko dovozi motore druga bi prica bila ....ovako ne....

A ne stizem da odem da pogledam motor koji mi se vec svidja i koji sam pikirao ....jbg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8615 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sve ukupno, ja kada za sebe uvozim izadje oko 1000e.

350 dovoz, oko 500 carina, 110e AMS... 

 

Na motor koji je uvezen, sigurno, odmah treba servis, ono osnovno oko 250e (ako sam radis) i registracija (evo sedim na tehnickom upravo, produzetak 33250din).

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000
pre 26 minuta, N.F.S. je napisao:

Sve ukupno, ja kada za sebe uvozim izadje oko 1000e.

350 dovoz, oko 500 carina, 110e AMS... 

 

Na motor koji je uvezen, sigurno, odmah treba servis, ono osnovno oko 250e (ako sam radis) i registracija (evo sedim na tehnickom upravo, produzetak 33250din).

Skupo ti to nešto.Mene izašlo 3 aprila sa tablicom i saobraćajnom 32880,00

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8615 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Upravo dosao sa tehnickog (kog inace preporucujem! Nov tehnicki, ljubazni, kulturni, pise na listu dijagrama naziv).

Radnik sa linije je blago receno odusevljen Hondom, kada smo zavrsili otisao da provoza "krug". :aha:

 

Dado @bdada, kako ti izgleda ovaj dijagram, po ovome ja zbog ovalnosti ne bi trebao da prodjem. Diska oba napred sam kupio pre 3000km, Honda oem (Delta, skoro 60000din, ebc sam imao za 15000 jeftinije.), licno ugradio, pritegao na moment. Guma prednja presla oko 3500km.

 

Daaa, cim sam usao u mesec do isteka, registrujem moju crnku :D 

Evo Jevto cifre po stavkama...

IMG_20230427_111946.jpg

IMG_20230427_114740.jpg

viber_image_2023-04-27_09-12-48-342 (1).jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Upravo sada, N.F.S. je napisao:

A snaga kocenja? Ovo 72...

 

 

Za vecinu nedostizno, znas kada sam hteo digitron uzeti da proverim, ne secam se da sam video toliki procenat.

Svaka cast! :takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8615 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Generali, prem.st. 4

 

-Uopste nisam znao da mogu prenositi polisu tako da sam svake godine (kada motor promenim) kretao od pocetka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1314 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 1 minut, N.F.S. je napisao:

Generali, prem.st. 4

 

-Uopste nisam znao da mogu prenositi polisu tako da sam svake godine (kada motor promenim) kretao od pocetka...

Могућ је пренос полисе, јер се везује за власника не за возило, било да је у питању мотор или ауто.
Ја сам управо оставио стару полису од фрезе да пренесем премијски степен на нови мотор. Да не бацам безвезе 10ак хиљада.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2414 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

pazi sad, ja prodam auto pre 3god, zazalim sto sam ga prodao, molim drugara da mi proda nazad, uspem ga ubediti prosle godine. Ove godine dodje na red registracija, i ja sad znajuci da mogu da nastavim premijski stepen od bilo kog auta, htedoh da od starog prebacim na ovaj, sa 3 na 2, medjutim, u osiguranju mi nalaze da od pre 3god kad sam prodao auto imam premijski stepen, a posto je bio vazio do isteka reg, to taman pada 2god do ove reg i jos uvek mogu da nastavim odatle, a posto mi tamo bio premijski stepen 1, sad spalo na 0. Olaksalo mi reg za nekih 6000 nego sto sam ja racunao. Iznenadih se. Da napomenem, nisam imao polisu kod sebe, nego mi decko nasao u kompu pod mojim imenom da jos uvek imam vazecu polisu, tj ne vazecu ali je mogu iskoristiti. Ne znam koji je rok do "isteka" mogucnosti prenosa starog premijskog stepena na novi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4739 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Može se preneti popust bez obzira da li je još registracija u toku. Može sa vozila na vozilo, motor, auto, kamion, nema veze. Bitno je da imaš overeni ugovor, da je vozilo prodato.

Te godine kada se radi tanskcija, ne smanjuje se stepen. Na primer ako si bio 2 sledeće godine isto dobijaš 2 a ne 1. Nije bitno kod koje kuće imaš polisu, umreženi su tako da možeš otići u bilo koje osiguranje.

Dve godine je rok za prenos  :takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8615 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 8 sati, bdada je napisao:

kontrolor lovac garant, mirna ruka

Mladjan momak al" motoras! Ima osecaj za kocnicu... Vozi stroma novog mislim, kaze ne zaustavlja se ni upola u odnosu na cbf, ja mislio zeza se... :D 

Takodje, svidelo mu se  odsustvo vibracija ( sto implicira da ih strom ima :D )

 

Nisam skidao led sijalice,  sve je kako i inace vozim. Jedino je kofer sugerisao da skinem posto pise givi a ne Honda...

IMG_20230427_111621.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4926 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
On 25.2.2023. at 10:34, N.F.S. je napisao:

P.S. MOOOOOOORAM sebi X11 pribaviti!

Nešo ima moj drugar, dobio u nekoj razmeni pre par dana - CH uvoz. Ako si zaiteresovan pusti poruku, da ti pošaljem slike, br. tel itd... Cijena prava sitnica, a i ima nešto da se raducka. :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8615 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pustam broj na PP, ne kosta da pogledam... Mada, teg registraciju odradih, imam jos 13 meseci :D 

Tesko jos jednu hiljadarku da izdrzavam, ako valja da mu cbf ponudim, ili da je oglasim :stabre:

 

Svakako hvala veliko!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX

Zamenih lanac, lancanike i prednje plocice, uz mali servis klasican. Svaki put kad zamenim lanac ili gume kao da dobijem nov motor :D barem dok se ne naviknem. Ovoga puta nije bilo znacajne potrosnje ulja izmedju 2 servisa, ili sam se ja nesto bio zeznuo u merenju prosli put (sad je ulje menjao majstor).

Prosle nedelje smo vozeci se do Grcke nekako zavrsili u Istanbulu :D CBF se pokazao stvarno odlicno, bilo je lude gradske voznje kroz Istanbul, dugih relacija autoputem u povratku, krivina po Srbiji. Potrosnja je padala na ispod 5.5L zbog laganog tempa na otvorenom putu.

Pre puta sam se nesto mislio da menjam Hondu, ali sam se predomislio.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8615 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I kod mene se potrosnja osetno spustila...

...od kako skidoh dominatore! :D 

 

Gde sam bio u drugoj sada vozim cetvrtom, pa opet, grad ispod 7L nikada nisam spustio... Na otvorenom 5 bez problema, cim se dohvatim seste brzine a odrzavam oko 100kmh.

12.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8615 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

... Iznutra zalepljen dvostranom trakom?

 

Ja sam ipak zalepio silikonom a na krajeve (mesto plasticnih) stavio po jedan prohromski M3 srafic sa plitkom zatvorenom maticom. Dooosta manje prska, tako, do pola grana izduvnih.

Nazad nemam resenje jos uvek, ova 180 guma prska levo i desno do nogu a u vis do bravice kofera!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja