Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko izbora i tipa motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: nis

Ma ne sekiraj se, ako ti je prvi motor zajebaces se sigurno.. Kupi ga srcem i gledaj da nije neki les, povedi majstora obavezno i to je to.. Jednostavno moras voziti nesto da bi video sta ti se svidja a sta ne, pa onda kupis neki drugi pa i na njemu shvatis nesto, pa onda treci i tako dok ne nadjes svoj motor.. Ja sam za 3 godine promenio 3 motora i imam utisak da ce mozda biti jos promena mozda ne sledece ali one tamo, postoji mogucnost.. Uglavnom, ovo je skupa rekreacija, bolje da sam se drogirao, jeftinije je.. Sto kaze jedan drugar " Od kad vozim, nemam vise pare ni za patike, vidi moram u japankama da idem unaokolo" sad ga razumem :lol:

hahahaaha znam da je skup hobi nego do sada nisam imo vremena da se posvetim sad konacno naso pa da krenem :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Jasminko Vir i Jevta Ns prodaju svoje Gsxf 750 i oba su motora lepa, vidi kontaktiraj ih nacices ih u temi o Suzukiju gsxf 600-750 u turing sekciji foruma, mozes im poslati pp.. A ako kad kupis da mi das krug :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: nis

Jasminko Vir i Jevta Ns prodaju svoje Gsxf 750 i oba su motora lepa, vidi kontaktiraj ih nacices ih u temi o Suzukiju gsxf 600-750 u turing sekciji foruma, mozes im poslati pp.. A ako kad kupis da mi das krug :-D

upravo gledam dacu sto da ne :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: XT 600E

Imam ponudu da menjam skuter uz doplatu za Yamahu XT 600 1998 god. Vozio sam je pre neki dan, super ide, onako spolja nista narocito, sediste pocepano, na jednom delu malo ulje kaplje. Lepo pali, super se cuje, jedino odvratno je ono gumeno na viljuskama i dugacak blatobran, inace mi se motor dopada. Sta mislite vredi li taj motor 1500e, sutra cu ga nadam se slikati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Ja sam na sličnim mukama... Napališe me na maxi scooter (Suzuki Burgman 400), ali sve više gledam motore. Uskoro počinjem obuku za A kategoriju na Kawasaki ZX7 i živ nisam. Plašim se da ću prelomiti i odlučiti za motor ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Jasminko Vir i Jevta Ns prodaju svoje Gsxf 750 i oba su motora lepa, vidi kontaktiraj ih nacices ih u temi o Suzukiju gsxf 600-750 u turing sekciji foruma, mozes im poslati pp.. A ako kad kupis da mi das krug :-D

Ja dam par krugova al da napises poredjenje sa GSXFvsTDM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Kad se budemo videli, menjamo se pa svako moze da da svoje misljenje, ne znam dali ides sad na Uvac, ja idem pa mozemo da probamo u Ivanjici :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ja terao mog bivseg sa sve suvozaca bez problema, samo polako i pun gas :)

Taj rad! Samo lagano u crveno :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: XT 600E

Juce malo duze opet vozio XT. Sta reci osim da mi se jako dopada taj tip motora, i mislim da sam u glavi prelomio sta mi treba. Motor je za moje potrebe dovoljno brz, taman mi je sto se tice visine, probao sam ga i po gradu i na otvorenom putu i super se snalazi. Nije bas nesto brz, ali lepo potegne, po meni dovoljno. Na vecoj brzini vetar ubija, pa i ne tera na neko ludesanje na otvorenom. Opasno mi se dopada zvuk 1 cilindra, i mislim da je to to. Oterao sam je kod majstora, mora se menja lanac i lancanici, prednji disk, da se predihtuje masina, guma prednja losa i to je u principu ono na prvu.. 

E sad, pored XT ima jos slicnih motora, pitanje je sta tu jos valja. U planu su super moto tockovi svakako. 

Evo recimo sta ima kod nas:

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/5626828/husaberg-fe501

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/6706710/husqvarna-te-610

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/6959006/husqvarna-te-410

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/5241703/ktm-lc-4

 

 

Ovi motori naspram Yamahe su dosta redji, zato pitam vredi li ih uzimati u obzir. KTM mi se opasno dopada, ali  pre neki dan vidim jednog koji je zakucao nakon 6 meseci od uradjene generalne.. Majstor koji ga je radio kaze, cudna sprava i bolje zaobici.. Dosta ima prica da je nepouzdan i skup za posedovati.

Verujem da ni sa ovima koje sam postavio nije situacija sjajnija sto se tice odrzavanja, ali mislim da se ne bih se uopste razmisljao ako bih nasao dobar primerak..

Ogranicio sam se da necu dati za motor vise od 1800-2000e max, i necu zuriti sezona je na kraju cekam zimu ili prolece.. :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Kakvo je mišljenje o ovom Stromu?

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/7011258/suzuki-v-strom

 

Da li ga neko zna od ranije?

Prodavan je na forumu pre par godina,bio dobar primerak,ima dosta opreme.Po sadašnjoj kilometraži vrlo malo se vozio od tada...proveri sve...

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/44300-suzuki-v-strom-650-k6-prodato/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Sad je sa punomoćjem, navodno kupljen od dobrog prijatelja i nije prevođen, ali je na SD tablice. Planiram da odem, pogledam i uzmem ako bude ok.

 

Neki savet šta gledati ili kao i inače? Povešću prijatelja koji već vozi motor, ali sumnjam da mogu i nekog majstora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Još jedna informacija. Vlasništvo je auto-škole "UR-OG", d.o.o., Smederevo. Već vidim dva moguća problema:

1. Korišćen za obuku za A kategoriju

2. Kupovina od pravnog lica povlači njegovo plaćanje PDV.

 

Dakle, ima li neki bajker iz Smedereva ili da zna nekog tamo da se raspitam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Strom juče prodat. Zakasnio sam. Nadam se da je bio dobar i da će dobro služiti bržem i srećnijem od mene.

 

Tražimo dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 292 postova
  • Lokacija: Nju nau
  • Motocikl: XF 650 freewind

A za 5 godina samo presao 5k km.  :stabre:  :stabre:

zašto misliš da to nije tačno?ja sam sa mojim mopedom prešao 7700 km za devet godina :lol3: vozio sam kada sam imao potrebu za tim...al da ne ofujemo čoveku temu...kolega srećno u potrazi :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Dosta tesko posto je Hornet dosta mali motor. Sa druge strane vidjao sam i velike ljude na slicnim motorima Alekre je npr. koliko znam 194cm. a vozi ER5, ali mislim da se vecina visih vozaca definitivno ne bi dobro osecala na njemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW R1100R BMW R1200GS

Motori kao da su predviđeni za nešto niže ljude. Mi krakati imamo znatno uži izbor. Slično i za kacige.

Javi se Bobane ako te interesuje Yamaha TDM 900 koji je bolji motor od DL po svim parametrima,na neki način dugujem da ti ponudim ovaj koji prodajem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja