Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko izbora i tipa motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: XT 600E

   Dosao sam ovde da bih pitao iskusnije i potrazio pomoc u eventualnom izboru motocikla. Relativno sam nov u moto svetu, i zelim na prolece da kupim konkretan motor koji bi zamenio skuter 125ccm koji trenutno vozim. 

   Problem je sto nisam 100 % odlucio kakav bih motor kupio, imam u ponudi Beverly 500 ali ja bih ipak mnogo radije nesto sa brzinama. Ono sto mi se dopada su modeli kao sto je Yamaha XTX, KTM lc 640 a sa druge strane srce me vuce nekoj 600ci. Ono sto postoji u ponudi a sta se meni dopada su Kawasaki ZX6R, Yamaha R6 i Honde 600. Kawasaki je najpovoljniji, sa tim sto mi se daleko vise svidja model od 2004 sa ostrijim repom, da li je to samo restyle ili novi model ne znam... Najvise me zanima kakvi su ovi motori u eksploataciji, koliko prelaze i ima li vece razlike u ceni odrzavanja.

   Svestan sam svojih mogucnosti, i mislim da sam dovoljno normalan da ovakav motor posedujem kao prvi ozbiljan. Da kupujem nesto sa 250 ccm ili slicno da bih polako prelazio na nesto jace ne mogu, i realno ili cu sad kupiti ozbiljan motor ili nikad :D. Prvi motor sa brzinama na koji sam seo sa 18 godina i na kom sam naucio da vozim je bio Suzuki gsx750. Zdrav razum mi nije dao da se zakoljem negde tako da mislim da bi mi 600ca bila mera. :D

   Meni motor treba da ga provozam sat vremena dnevno ili da odem do posla i nazad 15ak km u oba pravca, tako da mi recimo vibracija 1 klipa ili sa druge strane polozaj sedenja R motora ne predstavljaju nikakav problem. Nemam nameru da putujem duze sa motorom koji kupim, cisto da imate u vidu za kakve mi svrhe motor treba. 

   Verujem da ce iskusniji bajkeri moci da mi pomognu u izboru, i da kazu nesto vise ako su imali ili poseduju jedan od motora koji su meni na umu, kako bih mogao da se upravljam u nalazenju nekog dobrog primerka. Sta su dobre a sta lose strane navedenih motora, da li neke serije imaju problema sa agregatom ili necim sto bi moglo kasnije da bude veliki problem. Takodje me zanima i potrosnja ovih 600ica.  Ne bih zeleo da se zarobim sa necim, sto ce celu sezonu visiti kod majstora umesto da se vozi.

   Pozdrav svima i nadam se da nisam bio konfuzan. Unapred zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Hmm... To su dosta drugaciji motocikli, ne mogu se bas porediti, vise se radi o tome kakav ti licno kompromis pravis, odnosto sta ti je bitno a sta manje bitno.

 

Generalno, na forumu ces procitati razne podatke i iskustva. Uglavnom, ljudi predlazu ono sto bi oni kupili ili su blago naklonjeni nekom proizvodjacu. Za tebe je najbitnije da kupis onaj koji je u najboljem stanju od vlasnika koji ima mozga. Ne lupan motocikl kome je poznata servisna istorija, ne nesto sto je njih 10 lomilo pre tebe.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Pa sa skutera od 125cc na R 600cc, nije samo 450cc razlike, već i oko 90 konja, tako da si u principu vozio malo jači moped...U suštini sve ti to možeš da voziš, samo da se ne kurčiš u početku, dok ne skontaš kako to u suštini ide, držiš ga u niskim do 6000 rpm i miran ti i ostali oko tebe :) ...Pišem ti ovo, jer 500cc skuter i 600cc R su dva različita sveta koja ne mogu da se porede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Za te potrebe koje si naveo savrseno ce ti odraditi posao i jedni i drugi ,iako su to sasvim razlicita sveta motora , e sad, pred tobom je korak koji svako od nas kad tad mora da napravi, a to je da stisne zube i uzme jedno od ta dva sveta pa ces vec vremenom sam skontati sta ti vise odgovara, jer nekad jednostavno nemozes provaliti sta ti odgovara dok to ne kupis i vozis mesecima predjes par hiljada km i prodjes razne situacije s njim.. e tek onda ce ti biti stvari mnogo bistrije u glavi, i znaces preciznije da procenis sta ti treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Bayas Garden

Iako sam jos uvek daleko od kupovine motora, dosta citam i otprilike sam sklopio kockice koji bi tip motora ja uzeo.Svaki tip motora ima neka svoja ogranicenje..ali motori koji  najmanje ogranicavaju su enduro/dual sport motori.Mogu sve,mogu na duzi put,mogu u off,mogu po gradu..jednostavno enduro je  all around .i zato mislim da je najbolja kupovina.Primetio sam da dosta bajkera sa dugim vozackim iskustvom zavrsava na eduro motorima i to definitivno nije slucajno..Moja mozda najveca mana endura ako se moze reci da je mana je sto su poglasni,volim ja lep zvuk ali dosta njih je bas glasno i dosta privlace paznju...a ja to ne volim.Pogledaj Yamahu XT600 mislim da bi to bila odlicna kupovina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: XT 600E

Yamaha XT 600 mi se dopada, pogotovu ovako nesto 

http://www.polovniautomobili.com/motori/5382487/yamaha-xt-ttr-600

 

Ali opet XTX je daleko lepsi motor... :-)

Ovo za odabir motora se slazem. Treba kupiti i odvozati odjedjeni period da se vidi lezi li vozacu ili ne. 

Za mene licno je vazno da motor lepo izgleda, da se dobro cuje i da ima dovoljno snage da  povuce kad ustreba. Da li ce da bude udoban, hoce li da drzi cenu, i moze li dvoje da se vozi na njemu i sl. me ne zanima :-) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

''Meni motor treba da ga provozam sat vremena dnevno ili da odem do posla i nazad 15ak km u oba pravca, tako da mi recimo vibracija 1 klipa ili sa druge strane polozaj sedenja R motora ne predstavljaju nikakav problem. Nemam nameru da putujem duze sa motorom koji kupim, cisto da imate u vidu za kakve mi svrhe motor treba. ''

 

 

Yamaha fazer 600, Kawasaki er6f, Suzuki gsx600f :)

Ali tih 15km realno, mozes i peske :D tako da odabir motora ne igra ulogu, uzmi koji ti se svidja=mislim da je to jedini pravi izbor.

 

E sad ako uzmes R a promenis misljenje u vezi putovanja, nahebao si :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Freewind 650 tih kao sarma.

Jos jedan glas za ovaj motor! Sa fabrickim auspuhom je tih, ne cuje se, ima snage dovoljno,a moze i u sumu i na putovanje a i na pijacu, za sve je! Jedino sto se trese nonstop ali si napisao da ti to ne smeta tako da, pun pogodak!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: XT 600E

Ne svidja mi se nikako Freewind. :D Mada ne sumnjam da je svestran i dobar motor. 

er6f mi se dopada,  vrlo pristojno izgleda, kao i fazer. Mislim da cu morati da nadjem nesto od ovih motora cisto da probam i da vidim kako mi leze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: nis

pozdrav ljudi treba mi pomoc oko izbora motora posto sam visok 2m deluje mi da mogu da se smestim jedino na neki enduro ili putni tipa suzuki gsxf ili ako imate neki predlog reci te

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

pozdrav ljudi treba mi pomoc oko izbora motora posto sam visok 2m deluje mi da mogu da se smestim jedino na neki enduro ili putni tipa suzuki gsxf ili ako imate neki predlog reci te

Tdm 900 ako imas kesa ako ne onda 850 ili SuperTenera ili Afrika paprika il tako nesto..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Sa 2 metra jedino nešto veliko, Vulkan, Goldwing.... Malo ti je to kriterijuma, koliko para, za šta ti treba, iskustva...

Postoje i prerade motora u kojoj produže viljušku, podignu sedište, produže komande, ne mora biti fabrički a izgleda dobro ko zna da uradi. Ukucaj "rat bike" u google, čudo izađe. Moj MZ za velike ljude:

post-33066-0-63989800-1440587117.jpg

Uuuuuuuuuu opakoo!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
pozdrav ljudi treba mi pomoc oko izbora motora posto sam visok 2m deluje mi da mogu da se smestim jedino na neki enduro ili putni tipa suzuki gsxf ili ako imate neki predlog reci te

Bolje se opredeli u vezi namene i za šta želiš da ga koristiš. Duga putovanja prvenstveno asfaltom ili pak i malo sporednim putevima? Ili baš želiš dosta vremena da provodiš van asfalta? Ako si ljubitelj ubrzanja i velikih brzina neki R bi ti bio rešenje. Ja imam 193 i planiram ovih dana da odem da probam dukatija 1198 iako kažu da je to kratak motor pa ćemo videti situaciju.

 

A ako želiš da sediš kao u fotelji onda gledaj neki bmw rt ili fjr1300 ili ako ti ne smeta težina i otežano manevrisanje po gradu možda neku goldwing, ili dovilku.

 

U svakom slučaju izbora imaš koliko voliš. Samo se odluči šta želiš sa njim.

 

Za opremu takodje imaš izbora koliko hoćeš.

 

 

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: nis

 

pozdrav ljudi treba mi pomoc oko izbora motora posto sam visok 2m deluje mi da mogu da se smestim jedino na neki enduro ili putni tipa suzuki gsxf ili ako imate neki predlog reci te

Tdm 900 ako imas kesa ako ne onda 850 ili SuperTenera ili Afrika paprika il tako nesto..

 

tako sam nesto i gledao mada mi treba za duza putobanja a mislis da na gsx750f kratak za mene ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: nis

 

pozdrav ljudi treba mi pomoc oko izbora motora posto sam visok 2m deluje mi da mogu da se smestim jedino na neki enduro ili putni tipa suzuki gsxf ili ako imate neki predlog reci te

Bolje se opredeli u vezi namene i za šta želiš da ga koristiš. Duga putovanja prvenstveno asfaltom ili pak i malo sporednim putevima? Ili baš želiš dosta vremena da provodiš van asfalta? Ako si ljubitelj ubrzanja i velikih brzina neki R bi ti bio rešenje. Ja imam 193 i planiram ovih dana da odem da probam dukatija 1198 iako kažu da je to kratak motor pa ćemo videti situaciju.

 

A ako želiš da sediš kao u fotelji onda gledaj neki bmw rt ili fjr1300 ili ako ti ne smeta težina i otežano manevrisanje po gradu možda neku goldwing, ili dovilku.

 

U svakom slučaju izbora imaš koliko voliš. Samo se odluči šta želiš sa njim.

 

Za opremu takodje imaš izbora koliko hoćeš.

 

 

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

 

treba mi za asfalt duga putovanja probo sam na r1 i mali mi je ko da sam seo na trotinet to je prob

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

R1 je odličan motor ali nije idealan motor za duge vožnje. Sve može ali sve to ima i cenu.

 

A kad smo kod cene, budžet trebaš odrediti.

 

Za duga putovanja je lepo da sediš i pomalo zaklonjen od vetra. Rt je meni odličan motor ali ne znam kako se uklapa u tvoj budžet.

 

750f sigurno možeš da voziš ali je daleko lošija opcija od nekog Tour motora.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: nis

R1 je odličan motor ali nije idealan motor za duge vožnje. Sve može ali sve to ima i cenu. A kad smo kod cene, budžet trebaš odrediti. Za duga putovanja je lepo da sediš i pomalo zaklonjen od vetra. Rt je meni odličan motor ali ne znam kako se uklapa u tvoj budžet. 750f sigurno možeš da voziš ali je daleko lošija opcija od nekog Tour motora. Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

hvala na savetu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

 

 

 

pozdrav ljudi treba mi pomoc oko izbora motora posto sam visok 2m deluje mi da mogu da se smestim jedino na neki enduro ili putni tipa suzuki gsxf ili ako imate neki predlog reci te

Tdm 900 ako imas kesa ako ne onda 850 ili SuperTenera ili Afrika paprika il tako nesto..

tako sam nesto i gledao mada mi treba za duza putobanja a mislis da na gsx750f kratak za mene ?
Ma nije on mali, to je super motor, ali je polozaj sedenja drugaciji.. Da ne vozim Tdm, definitivno bih vozio gsx750f.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

 

 

pozdrav ljudi treba mi pomoc oko izbora motora posto sam visok 2m deluje mi da mogu da se smestim jedino na neki enduro ili putni tipa suzuki gsxf ili ako imate neki predlog reci te

Bolje se opredeli u vezi namene i za šta želiš da ga koristiš. Duga putovanja prvenstveno asfaltom ili pak i malo sporednim putevima? Ili baš želiš dosta vremena da provodiš van asfalta? Ako si ljubitelj ubrzanja i velikih brzina neki R bi ti bio rešenje. Ja imam 193 i planiram ovih dana da odem da probam dukatija 1198 iako kažu da je to kratak motor pa ćemo videti situaciju.

 

A ako želiš da sediš kao u fotelji onda gledaj neki bmw rt ili fjr1300 ili ako ti ne smeta težina i otežano manevrisanje po gradu možda neku goldwing, ili dovilku.

 

U svakom slučaju izbora imaš koliko voliš. Samo se odluči šta želiš sa njim.

 

Za opremu takodje imaš izbora koliko hoćeš.

 

 

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

 

treba mi za asfalt duga putovanja probo sam na r1 i mali mi je ko da sam seo na trotinet to je prob

 

Zaboravi na bilo kojeg R-a, ne mozes da se spakujes nikako. Resenje neka enduraca, zavisi koji cenovni rang, Africa Twin robusni motor, znam ljude koji imaju 2 m i voze je i bas im cuci,ili neki varadero 1000,...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: nis

 

 

 

pozdrav ljudi treba mi pomoc oko izbora motora posto sam visok 2m deluje mi da mogu da se smestim jedino na neki enduro ili putni tipa suzuki gsxf ili ako imate neki predlog reci te

Tdm 900 ako imas kesa ako ne onda 850 ili SuperTenera ili Afrika paprika il tako nesto..
tako sam nesto i gledao mada mi treba za duza putobanja a mislis da na gsx750f kratak za mene ?
Ma nije on mali, to je super motor, ali je polozaj sedenja drugaciji.. Da ne vozim Tdm, definitivno bih vozio gsx750f.

 

iskreno meni se svidja gsx750f zato i pitam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: nis

 

 

 

pozdrav ljudi treba mi pomoc oko izbora motora posto sam visok 2m deluje mi da mogu da se smestim jedino na neki enduro ili putni tipa suzuki gsxf ili ako imate neki predlog reci te

Bolje se opredeli u vezi namene i za šta želiš da ga koristiš. Duga putovanja prvenstveno asfaltom ili pak i malo sporednim putevima? Ili baš želiš dosta vremena da provodiš van asfalta? Ako si ljubitelj ubrzanja i velikih brzina neki R bi ti bio rešenje. Ja imam 193 i planiram ovih dana da odem da probam dukatija 1198 iako kažu da je to kratak motor pa ćemo videti situaciju.

 

A ako želiš da sediš kao u fotelji onda gledaj neki bmw rt ili fjr1300 ili ako ti ne smeta težina i otežano manevrisanje po gradu možda neku goldwing, ili dovilku.

 

U svakom slučaju izbora imaš koliko voliš. Samo se odluči šta želiš sa njim.

 

Za opremu takodje imaš izbora koliko hoćeš.

 

 

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

 

treba mi za asfalt duga putovanja probo sam na r1 i mali mi je ko da sam seo na trotinet to je prob

 

Zaboravi na bilo kojeg R-a, ne mozes da se spakujes nikako. Resenje neka enduraca, zavisi koji cenovni rang, Africa Twin robusni motor, znam ljude koji imaju 2 m i voze je i bas im cuci,ili neki varadero 1000,...

 

uzeo bih varadero ali frka je sto sam odvojio 2500 a varadero nema za taj novac...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Za te pare mozes skockati neki gsxf kako oces, samo lagano.. Pazi se ugla kolena, na tom motoru moze biti izrazen.. Meni su kolena na tdm-u skoro pod 80 stepeni, sto je super udobno, a na proslom motoru su mi bila pod 45 stepeni i posle sat vremena voznje samo primecivao problem i osecao neprijatnost. Ne znam kako je na gsxf-u nisam ga imao ali obrati paznju kad budes probavao, bitan je detalj..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: nis

Za te pare mozes skockati neki gsxf kako oces, samo lagano.. Pazi se ugla kolena, na tom motoru moze biti izrazen.. Meni su kolena na tdm-u skoro pod 80 stepeni, sto je super udobno, a na proslom motoru su mi bila pod 45 stepeni i posle sat vremena voznje samo primecivao problem i osecao neprijatnost. Ne znam kako je na gsxf-u nisam ga imao ali obrati paznju kad budes probavao, bitan je detalj..

hvala ti na savetu zato sam i postavio pitanje jer neke stvari ne znam i bolje da pitam nego da se zeznem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ma ne sekiraj se, ako ti je prvi motor zajebaces se sigurno.. Kupi ga srcem i gledaj da nije neki les, povedi majstora obavezno i to je to.. Jednostavno moras voziti nesto da bi video sta ti se svidja a sta ne, pa onda kupis neki drugi pa i na njemu shvatis nesto, pa onda treci i tako dok ne nadjes svoj motor.. Ja sam za 3 godine promenio 3 motora i imam utisak da ce mozda biti jos promena mozda ne sledece ali one tamo, postoji mogucnost.. Uglavnom, ovo je skupa rekreacija, bolje da sam se drogirao, jeftinije je.. Sto kaze jedan drugar " Od kad vozim, nemam vise pare ni za patike, vidi moram u japankama da idem unaokolo" sad ga razumem :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja