Jump to content

Moto Zajednica

Kineski motor 125ccm3 4T

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova

Pozdrav svima, imam 18 godina i planiram da uzmem svoj prvi motor. Zanimaju me iskustva sa kineskim motorima. Pocinjem da berem voce pa cu tako da zaradim pare za motor a roditelji (iako nisu za to da kupim motor) ce mi platiti polaganje za A1 kategoriju. Gledao sam cene na internetu i zapazio sam par motora (keeway speed 125, qingqi 2d i QM) Visok sam 172cm i imam 72kg...brine me visina u vezi enduro motora tj. da li cu moci da ih drzim a da su mi obe noge na podu :P Svako iskustvo bi bilo pozeljno da se napise i neki predlog u vezi nekog motora. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Za speeda mogu samo da dam toplu preporuku(a i taj qvinki je vrlo slican koliko znam), tako da ako hoces da se jeftino vozis i uzivas kupuj slobodno, s obzirom na cenu pruza i previse, ja mog recimo ne dam i pored jaceg motora :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Moja podrska za nacin dolaska do motora. Topla preporuka za za "speed-a" (kopija Yamaha YBR 125) Odlican za pocetnika, lak u nanevru (115 kg) 12l rezervoar potrosnja 2,5 l/100km. jedna svecica veoma dostupna, jednostavan karburator veoma dostupan, 1l ulja. I cepaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Imao sam (imam ga i dalje) Keeway Exceed 125... I ne da sam prezadovoljan, nego ima svaku preporuku od mene... Kao sto rece Bruno, sve ti je dostupno, trosi kao da ne trosi, lagan, za grad savrsen, za pocetnike idealan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Nisam znao da je Keeway toliko dobar...Skoro svaki drugar mi je rekao "ma daj, batali kineze, uzmi neku apriliju, hondu ili yamahu".

iskreno ne bih uzeo tako nesto iz vise razloga  1.Skoro svaki od njih ima barem 10-tak godina. 2.Njihov zvuk mi je odvratan.

Ja bih pre kupio nesto mladje a malo 'losije' nego to staro cudo pa da mi se stalno kvari. :D

Hvala na brzim odgovorima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Jedne godine, isli smo na moto skup u kosovsku mitrovicu, ja sa speed-om a kolega sa kawom gpx, i niz ceo put i prilikom polaska prica, batali tog kineza, gde ces sa njim, ce te guramo, ce stanes negde, ce se pokvaris..... elem, rezultat koliko smo presli granicu sa kosovom pokvarila se kawa pa smo je cackali solidan vremenski.period :-P , uglavnom ko ih nije vozio kaze to sranj.e, sta ce ti to, itd.. ko ih vozio imas ovde iskustva, za te pare bolju i jeftiniju voznju nemas, to se svi slazu

 

Послато са HUAWEI Y300-0100

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Meni je bitno da postavim sebi cilj. Da kupim nesto sto  nece da me ostavi na putu. Vozio sam skuter Gileru 180sp i retko kad sam isao preko 80km/h a citao sam da Kiwi moze da ide 60-70 lagano (normalno) a da se masina ne muci. Samo me zanimaju delovi za speed-a, da li su dostupni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Ma pusti te drugare, imao sam yamahu 125 i speeda 125 jedan pored drugog 3 godine, yamahu sam prodao jer me je jebala u mozak ceo radni vek, 3 speeda sam mogao da kupim koliko jeona para progutala, trosila 3 puta vise(do duse jeste isla mnogo bolje ali s obzirom da si pocetnik speed ce ti za pocetak biti i vise nego dovoljan, a s obzirom na cenu neces da izgubis nista na njemu pa kad steknes malo rutinu kupuj posle sta hoces), a speeda ostavio i ako je dosla jaca yamaha(600cc) jer mu jos nikad nisam odvrnuo svecicu otkad je kod mene, ja sam napravio preko 5000km sa njim a kupio ga sa 12 hiljada i nesto, karburator nikad diran, ma oko masine bas nista sem stelovanja ventila(posao 10min) i zamene ulja, samo sipaj i vozi bukvalno, ima 10ak ks, krajnja mu je oko 90 do 100kmh uz natezanje, potrosnja nece da ti predje 3l ni ako se krajnje izivljavas pa ti sam biraj da li ces da poslusas nas ili drugare, a ako i uzimas neku takvu trkalicu od aprilije bezi ko djavo od krsta, zvuk po meni gori od ovih drugih, bas kao APN(svi su rekli za moju TZRku recimo da ima mnogo lepsi zvuk i ako je 2T, pogledaj snimke po YT), generalne se rade na duplo manjoj kilometrazi, trose ko iljadarke(po 10ak litra pa i vise sem ako bas ne vozis ko da imas 80god mada ni tad ne mozes mnogo da spustis jer jednostavno onda razbacuju gorivo), jedino sto su najajce u toj klasi(parira im jedino cagiva mito), ali s obzirom da neces na stazu to ti ne znaci nista. A neka honda nsr, yamaha tzr i slicno vec dolazi u obzir ali svakako prvo nesto pitomije cetvorotaktno, pa kad steknes rutinu onda mozes 2t trkalicu, pa kad i to izvozis bar 2god aktivno posle mozes slobodno da vozis sta hoces i koliko god jace hoces :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Krnješevci
  • Motocikl: Keeway Speed 125

Meni je bitno da postavim sebi cilj. Da kupim nesto sto  nece da me ostavi na putu. Vozio sam skuter Gileru 180sp i retko kad sam isao preko 80km/h a citao sam da Kiwi moze da ide 60-70 lagano (normalno) a da se masina ne muci. Samo me zanimaju delovi za speed-a, da li su dostupni?

Moj utisak je da speed i 80-90kmh ide lagano, da se ne muci, i da tako moze dokle hoces. A i stotku ne retko vozim i ok je, uzivancija. Sto se delova tice, u backoj palanci su uvoznici za keeway i uvek imaju rezervnih delova..na drugim mestima nisam pokusavao da trazim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Silbaš
  • Motocikl: Kawasaki Tengai

Imao sam 5 godina Qingqi 125 2D motor je odličan,agregat kopija suzukia (gn,gs 125). Kočnice su mu odlične(čak malo jače nego što treba) rezervar 22l potrošanja 2,5l,lepo se vozi i što je najvažnije bez kvarova. Najveći problem bi mogli biti delovi ali čini mi se da odgovaraju od suzukia.pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Super, keeway je 500-700evra sto je prihvatljivo. Izgled je dobrar a zvuk odlican sobzirom da je 125cc. Znaci pravac posao i pogled ka Keeway speed-u :D Hvala drugari na savetima. Izvinjavam se sto sam temu stavio kao putopis :P Nisam gledao gde sam usao a video sam "nova tema" i odmah kliknuo :D Jbg, zivim u ovoj drzavi gde covek ne moze da nadje posao u svojoj struci pa da zaradi normalno :( Sad zavisim od voca i gazde koliko bude placao :D HVALA JOS JEDNOM SUPER STE !!  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja