Jump to content

Moto Zajednica

da li je ovaj alternator mrtav ili ne?

Recommended Posts

  • U prolazu, 47 postova

pozdrav narode, nedavno mi zaglavila pumpa ili sta vec pa se upalila pumpa relej i konektori na regleru i alternatoru (3 zute zice) e sad posto mi regler crkao sigurno, alternator ne mogu nikako da utvrdim da li je i on otiso.. kada proverim otpor na sve 3 zice samo mi se pojavi na sekundu brojevi i nestane, dok sam gledao na youtube otpor treba da stoji pa barem 0.1 ali da je stabilan..? inace merio sam takodje i voltazu dok je radio i imale su sve 3 zice istu struju e sad jedino to oko otpora. u pitanju je honda cbr 600f 90. ako neko zna bio bih mu zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

pozdrav narode, nedavno mi zaglavila pumpa ili sta vec pa se upalila pumpa relej i konektori na regleru i alternatoru (3 zute zice) e sad posto mi regler crkao sigurno, alternator ne mogu nikako da utvrdim da li je i on otiso.. kada proverim otpor na sve 3 zice samo mi se pojavi na sekundu brojevi i nestane, dok sam gledao na youtube otpor treba da stoji pa barem 0.1 ali da je stabilan..? inace merio sam takodje i voltazu dok je radio i imale su sve 3 zice istu struju e sad jedino to oko otpora. u pitanju je honda cbr 600f 90. ako neko zna bio bih mu zahvalan.

A u odnosu na šta si merio otpor? Ukoliko si merio između svake faze (žute žice) i mase otpor mora da bude beskonačno veliki, a ukoliko si merio između faza meďusobno otpor bi trebalo da bude prilično mali (nisam kontrolisao ali mislim da ne bi trebalo da pređe par oma).

Inače osnovni metod za proveru alternatora je da voltmetrom izmeriš napon između svih faza međusobno. Trebalo bi da bude 24-30V (što i nije mnogo bitno), ali je bitno da bude približno podjednak kod svih faza. Nakon ovoga uzeti sijalicu od fara (još bolje ako imamo onu od 24V) i proveriti da li podjednako jako svetli kada je naizmenično priključujemo između faza (dok je motor na "leru"). Ako se meďufazni napon bitno razlikuje (više od 1-2V) ili ukoliko intenzitet svetla nije približno isti, alternator je "ge-crk".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja