Jump to content

Moto Zajednica

Oduzimanje prednosti

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Pre par dana nas kolega na Hondi 954 je doziveo, i na srecu preziveo, klasicno oduzimanje prednosti. Naravno " Nisam te video". Posle ubedjivanja u bolnici u Negotinu da mu nije nista, kolega odlazi u Bor gde mu otkrivaju unutrasnje krvarenje i operisu slezinu. Operacija trajala 5 sati. Sta treba da se desi da se ovaj narod trgne iz ucmalosti i svako pocne da odgovorno radi svoj posao?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Zaista sta treba uraditi???

 

Evo situacije od pre dve nedelje u Šidu!

Vracam se kuci sa posla pesice,prilazim raskrsnici crveno svetlo,šleper prestrojen ceka da skrene levo,u hladovini preko puta policajac ceka kamiondzije a kolega motociklom dolazi iz suprotnog smera,zaista polako i izuzetno je uocljiv (to sam i gledao) zbog upravo ugradjenih ksenona (CBR 600 RR)pali se zeleno a on naglo staje i u znak protesta dodaje gas,vozac kamiona je jednostavno krenuo a motociklista stao na neka 2-3 metra i sacekao da kamion prodje.

Sve to ne bi bilo toliko zacudjujuce da policajac nije celu situaciju "iskulirao",naravno nije mi djavo dao mira nego sam se vratio do njega i pitao ga zasto je pustio kamiondziju da ode posto je napravio veoma ozbiljan i tezak prekrsaj!?

 

Tek sam se tada iznervirao kada sam cuo odgovore,kao "nije dobro video celu situaciju" posle je rekao da je to "tesko dokazati na sudu" odgovorio sam mu "nista teze nego sto bi dokazao dali sam imao vezan pojas ili ne" i onda dolazi slag na tortu,covek izgovara "da je doslo do kontakta kamiodzija bi bio kriv"!!!

Kada sam mu rekao da ako je u zivotu imao priliku da pise kaznu za oduzimanje prvenstva to je bilo sada,njegov odgovor "ma to je jako redak prekrsaj"!!!

 

Posto je dokazano da djavo ne spava,posle samo tri dana idem motorom,taj isti policajac je sa desne strane puta kontrolisao vozilo tj vozaca,vratio mu dokumenta i covek je krenuo,pogadjate bez gledanja u retrovizor i morao sam bukvalno stati i to ispred tog istog policajca,opet ista situacija covek odlazi a doticni gospodin ne reaguje i onda ja gundjam,dobacujem on se pravi da ne cuje od kacige ...

Svi mi znamo po nekada dati gas ali u obe situacije i kolega i ja nismo presli 50km/h mogu se zakleti,potpisati...

 

Za mene je ovo porazavajuce,ako nas ni policija ne stiti onda stvarno ne znam sta bih rekao.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Za mene je ovo porazavajuce,ako nas ni policija ne stiti onda stvarno ne znam sta bih rekao.

 

Brate, pa jel znaš gde živiš...? :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Danas se desila glupost za koju osecam moralnu odgovornost iako po zakonu nisam kriv.

 

Vracam se s posla i vozikam se malo i nakon uobicajene rute na otvorenom putu idem još jednu kratku kroz grad onako laganije. Vidim Suzukija 650 kako se probija kroz saobracaj i posto idemo na istu stranu ja odlučim da mu pravim društvo, naravno ne namećem se već nekad on ide napred, nekad ja, svako vozi svoje ali se nekako pratimo. Već na izlazu iz grada znam da ću idi desno pa paralelnom ulicom nazad do grada da parkiram motor u garazu, dosta voznje za danas. S obzirom da sam u unutrasnjoj traci a on u spoljašnjoj, dodajem gas, mahnem decku kao pozdrav dok ga preticem i dajem desni zmigavac da predjem u spoljašnju traku. Gasim zmigavac i nakon sekunde opet palim desni i krecem da usporavam jer je u pitanju ulica koja se sece pod 90 stepeni sa putem kojim idemo dakle nema krivinarenja već klasicno skretanje. Skrecem i čujem nešto cudno. Okrecem se i vidim decka i motor kako klize iza mene i dolaze kližući se po asfaltu do mene, do kontakta nije došlo. Stajem u ulicicu u koju sam upravo skrenuo, silazim s motora, govorim mu da ne ustaje odmah, pritiskam kill switch na njegovom motoru, pogledam u svoj, i dalje mi radi desni zmigavac, gasim zmigavac, gasim motor. Dečko se pomerio sa glavnog puta, ustao je, opet mu govorim da sedne. Pokusavam sam da podignem motor i sklonim s puta ali ne ide, drugi dečko pritrcava i pomaže mi da podignem motor. Leva strana uništena, tank, tegic volana otkinut, polomljena rucica kvačila, poluga menjača, izgrebane plastike. Vozac nije imao od opreme ništa sem kacige koju je skinuo. Dajem mu cigaru, zapalim i ja jednu i pričamo šta mu je, da li može da pomera ruke, glavu, noge, da li mu se vrti u glavi. Pokušava da ustane i izgleda je levi zglob koji spaja stopalo i nogu slomljen i pocinje naglo da otiče. Idem u kafanu pored i tražim led ili mokru krpu da stavimo na zglob. Pitam da zovemo hitnu ali kaže da neće već dolazi njegov ortak kolima da ga nosi. Kaže da je video desni zmigavac i da je pretpostavio da ću samo da se prestrojim. Onda je pogledao na retrovizor i sledeće kad se okrenuo je primetio da ja usporavam i onda je kliznuo. Kažem mu da je zakljucao prednji tocak i proklizao. Pitam ga da li inače vozi kaže da ne. Došao njegov ortak i odneo ga, motor sam ugurao u dvoriste kuće pored i dao mu kljuc motora pre nego sto je krenuo.

 

Iz ovoga sam izvukao pouku: nikada nemoj voziti sa nekime koga ne poznajes jer ne znaš njegove mogucnosti i ako misliš da to sto radiš nije ništa ekstravagantno i da je situacija cista i bez problema uvek može da se desi problem.

 

Jako mi je zao, ako si kojim slucajem član foruma javi mi se ili me zovi na moj telefon koji si zapisao.

 

Razmisljao sam šta bih ja uradio, kada pogledam a ispred mene prepreka, imam cistu traku unutrasnju, samo blagi slalom i zaobisao sam prepreku i vozim dalje. Bez panicnog kocenja i zaključavanja tocka. Znam da je njegova reakcija bila prilično pocetnicka i neadekvatna a moja signalizacija odgovarajuca i zakonski nisam učinio nikakav prekrsaj opet osecam krivicu jer da nisam bio tamo on ne bi pao, bar ne zbog mene. Moja bezazlena voznja iz hira se pretvorila u telesne povrede i materijalnu štetu zbog pretpostavke moje da je situacija cista i njegove da ja samo preticem i prestrojavam se.

 

Edit: zvao je danas da potvrdim gde je tačno motor ostavljen, nije polomio zglob ali ga je dobrano uganuo, nedelju dana mirovanja.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Da nisi bio ti mozda bi naisao neko pa nalozio momka i tako neiskusan ko zna kakav bi ishod bio,uostalom posle njegovog pada si postupio krajnje ljudski,kolegijalno,humano ...  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Mene murijaci skoro da nisu odvali sa svojim vozilom..."Sakrili" se iza jedne krivine i parkirali auto na torotoaru pod 90 stepeni u odnosu na put i čovek ladno bez gledenja kreće da izlazi, ja sam već video da sam se zabo u murijaški auto, ali čovek zabo kočnicu i ja se provukoh,...Mislim da mu je kolega poljubio šoferku koliko je zakočio, verovatno je kolega i sugerisao da koči...Znači čak i oni koji bi trebali da nas "štite" prave takve greške. Da ne grešim dušu, stao je, ali sam jedva skinuo kacigu kada sam se vratio kući...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Ledinci - Novi Sad
  • Motocikl: GSX-R 750 K1

Pre neki dan padnem i polomim klucnu kost, u urgentnom mi nisu dali da se uspravim u sedeci polozaj

uradili mi sve analize , za svaki pregled govorili "pad sa motora" i prolazio sam bez cekanja,

na moju srecu unutra sve uredno.

Sve se desilo oko 12h

Vratio sam se kuci u 19:00

tek sada skontam da mi je cela leva strana plava od  pada

i sve me boli kao da imam upalu misica

 

a juce sam imao utisak da mogu da lijem drugu plocu kod komsije

 

Zelim nam potpun oporavak !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Pre par dana nas kolega na Hondi 954 je doziveo, i na srecu preziveo, klasicno oduzimanje prednosti. Naravno " Nisam te video". Posle ubedjivanja u bolnici u Negotinu da mu nije nista, kolega odlazi u Bor gde mu otkrivaju unutrasnje krvarenje i operisu slezinu. Operacija trajala 5 sati. Sta treba da se desi da se ovaj narod trgne iz ucmalosti i svako pocne da odgovorno radi svoj posao?

Potpuno ista stvar se desila drugaru kad je pao s bicikle, u hitnoj su mu napricali da se samo uplasio i pustili kuci. Kad je uvece ustao iz kreveta samo se onesvestio i pao, sledeca stanica bolnica i operacija slezine.

 

Kolegi zelim sto laksi i brzi oporavak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja