Jump to content

Moto Zajednica

S01 E04 - Osnovni saveti za vožnju na stazi za početnike

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

U današnjoj epizodi BJBikers podcast-a imaćete prilike da čujete odlične savete o vožnji motocikla na pravoj moto stazi i posebno korisne savete za izlazak na stazu za početnike, tj. za ljude koji do sada nisu imali prilike to da isprobaju. Sa nama o temi diskutuje Ninoslav Mitić sa bikeangle.com sajta, inače naš dugogodišnji forumaš ARES. Ninoslav je dugogodišni trkač u domaćem šampionatu i pritom je komentator za Superbike na Eurosportu. Pravi čovek za ovu temu!

 

Na forumu možete saznati kada organizujemo izlazak na stazu i u odgovarajućoj temi se odmah možete i prijaviti:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/forum/102-voznja-na-stazi/

 

Evo linka do prvog narednog trackday-a na NAVAK-u, koji se održava u Nedelju 26. Aprila:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/107991-navak-dan-na-stazi-26-april-2015/

 

Uživajte!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Ili se ja tripujem, ili je snimak pretih... :(

 

 

*edit

 

 

Ok, tripujem :) Kad sam ponovo učitao, sve je bilo bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Bravo ljudi, divna emisija sa pregrst bitnih informacija. Osim iskustva, ARES ima odlicnu dikciju i svaku rec i savet mi je prosto zalepio u memoriju.   :takoje:   

 

Jos samo da nabavim spravu za stazu. :D

 

U medjuvremenu, kako ide sa publikom? Ispratih da treba da se najavimo kao pratnja nekoga od vas koji vozite. Da li moze vise posmatraca da se prijavi na jednog vozaca? Realno, shvatam da Navak nije oraganizovan za publiku, a siguran sam da ce vrlo brzo TD postati zanimljiv vecem broju gledalaca, kojima ce upravo osmatranje situacije biti uvod za izlazak na stazu. 

Tokom izlaganja, ARES je dao savet kako da se ponasa vozac koji izleti sa staze. Obzirom da TD nije kurs ili skola sportske voznje, pretpostavljam da ne upraznjavate svesno/kontrolisano izletanje sa staze (vezbanje), pa predlazem da, ako je moguce, to uvrstite nekako u jedan od izlazaka. Izletanje je svojevrstan sok i vozac u takvoj situaciji reaguje instiktivno. Ako proba namerno, i oseti o cemu se radi barem jednom, ipak ce imati uvid i moci da savlada instiktivnu reakciju ako mu se desi slucajno.   ;)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Za NAVAK trackday se više ne pravi spisak posetilaca, tako da je moguće da dođe i neko nenajavljen. Ali pošto znam da tamo još uvek nema nekih tribina, ne mogu da prihvate neki neograničeni broj posetilaca, pa može da se desi da vas ipak odbiju da uđete. Verujem da nije problem ako se pojavi neki manji broj dodatnih posetilaca, ali opet, ne mogu ništa da tvrdim. :)

 

Proveriću sa njima u Nedelju, pa ću javiti ovde kakav im je stav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja