Jump to content

Moto Zajednica

NAVAK dan na stazi - 26. April 2015.

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Krećemo sa ovogodišnjim track day vožnjama na NAVAK-u! 
 

navak_pticija3.jpg

 

Prvi NAVAK TD u godini će biti održan 26. Aprila 2015, naravno ako vreme dozvoli.

 

Pravila su ista kao i prošle godine, kao i uslovi koje smo dobili. Navak nam je ponudio cenu od 3500 dinara za poludnevni i 6500 za celodnevni termin, s' tim što nam daju poseban popust za sve koji se budu prijavili do 10. Aprila - 3000 dinara za poludnevni i 5500 dinara za celodnevni termin. Dakle, cena je svakom slučaju niža od one na sajtu, ali je najniža za one koji se prijave dovoljno na vreme.

 

Podelićemo se standardno na grupe od po 20 motociklista, a grupe će voziti po 20 minuta. U poludnevnom terminu je realno da motociklista ima 3 izlaska na stazu od po 20 minuta, sa pauzom od 40 minuta izmedju dva izlaska. Samim tim, u celodnevnom terminu će biti 6 izlazaka na stazu.

Za više informacija o NAVAK TD-u, pogledajte njihov sajt:
http://www.navak.rs/track-day/sledeci-track-day.html

Da bismo imali vremena da usaglasimo uplate i spiskove, rok za prijavu i uplatu novca na naš račun je Četvrtak 23. April 2015. do kraja dana! Iza tog dana se jedino možete prijaviti direktno NAVAK-u i voziti po njihovim cenama. Ukoliko se desi da popunimo sva mesta ranije, skraticemo i rok za prijavu prema tome.

Isto kao i prošle godine, finalnu odluku o održavanju TD ćemo doneti u Petak 24. Aprila do 10h, u zavisnosti od vremenskih prilika. Ukoliko vremenska prognoza bude nepovoljna za 26. April i mi budemo odložili održavanje TD-a, vratićemo vam novac kao i uvek kada je bio takav slučaj.

Evo linka za prijavu:
http://motosport.bjbikers.com/prijava-za-track-day/

 

Ove godine postoji još jedna stavka u ponudi - vožnja formule Predator! 

 

navakpredator.jpg

 

Evo informacija o formuli Predator koje sam dobio od NAVAK-a:

 

Formula Predator je na krugu centra NAVAK samo jedan sekund sporija od McLarena MP4-12C i predstavlja vrhunski doživljaj vožnje jednoseda. Menjač je sekvencijalni, nema elektronike koja sputava vozača, ukupna masa vozila je 350kg, a u krivinama gde ostali automobili voze 50 ili 80 km/h Predator ide i do 70 ili 100 km/h. Na raspolaganju je jednodnevna ili dvodnevna škola vožnje formule kao i subvencionisani paket učešća na međunarodnim trkama u septembru u centru NAVAK. Ipak, za one koji žele samo da testiraju osnovna ponuda uključuje sledeće:

  • Brifing o vožnji jednoseda
  • Korišćenje zaštitne opreme
  • Dva kruga za sigurnosnim vozilom + 10 minuta samostalne vožnje

Cena paketa: 150EUR.

 

Na raspolaganju je trenutno 6 mesta za termin 26.4. od 13 do 14h.

 

Za prijavljivanje za vožnju formule Predator, molim da meni pošaljete privatnu poruku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Bilo je reči prošle sezone da će da bude.

 

Pablo, jesi li samo iskopirao standardni tekst? Pravila su se na navakovom sajtu poprilično promenila...

 

Navak:

 

Dan je podeljen u dva dela. Uplatom iznosa u odgovarajućem delu dana dobijate pristup centru NAVAK tokom celog navedenog termina. U okviru tog vremena imate potpunu slobodu da ulazite na stazu i izlazite sa nje bez ograničenja i kontrole koliko ste proveli u vožnji ili izvezli krugova. Sami organizujete svoje vreme, pauze, ponovne vožnje u skladu sa vašim željama i mogućnostima vašeg vozila. Prekid vožnje obavlja se samo zbog nepoštovanja pravilnika ili intervencije redarske ekipe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

 

Bilo je reči prošle sezone da će da bude.

 

Pablo, jesi li samo iskopirao standardni tekst? Pravila su se na navakovom sajtu poprilično promenila...

 

Navak:

 

Dan je podeljen u dva dela. Uplatom iznosa u odgovarajućem delu dana dobijate pristup centru NAVAK tokom celog navedenog termina. U okviru tog vremena imate potpunu slobodu da ulazite na stazu i izlazite sa nje bez ograničenja i kontrole koliko ste proveli u vožnji ili izvezli krugova. Sami organizujete svoje vreme, pauze, ponovne vožnje u skladu sa vašim željama i mogućnostima vašeg vozila. Prekid vožnje obavlja se samo zbog nepoštovanja pravilnika ili intervencije redarske ekipe.

 

 

Koliko mi je rečeno, pravila i uslovi su ostali isti kao i prethodnih godina. Proveriću svakako.

 

Što se merenja vremena tiče, problem je što NAVAK nema svoj sistem merenja, što znači da ako to hoćemo onda moramo doplatiti nešto para (okvirno 500 dinara za poludnevni i 1000 dinara za celodnevni termin). Pritom, treba velika većina da se odluči na tu doplatu da bi se skupilo dovoljno para (oko 40k dinara) da pokrije taj trošak.

 

Pitanje za sve koji će voziti - da li biste hteli da doplatite 500 ili 1000 dinara za merenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova

Necu da miniram pa cu da kazem za iako sam uplatio vec. Misljenja sam da mozda na prvom track day-u ove godine i ne moramo da imamo merenje da ne bi neuvozani "jurili vremena" i rizikovali padove ali kao sto sam rekao necu minirati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Proverio sam sa NAVAK-om, voljni su da nam izadju u susret u smislu da ne mora da bude svih 40 prijavljenih koji ce doplatiti za transpondere. Za ovaj TD nisu planirali merenje jer se ne ocekuju visoke temperature asfalta, pa je pitanje koliko ce vreme po krugu biti merodavno.

 

Osvezicu prvi post sa informacijom o ceni transpondera kao opcijom (500 dinara doplata za pola dana i 1000 dinara za ceo dan).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Motocikl: YZF R6

1. Dvlns
2. Tomislav
3. skohajm
4. jelena599
5. Severian
6. Robin Hood
7. Protomajstor
8. Popeye 

9. Chicha

10. Toreador

11. Scaffold

12. Kosta86

Konacno... Vec je krenula kriza da me puca. Taman za zagrevanje pred sezonu. (ZA) merenje vremena :jee1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja