Jump to content

Moto Zajednica

Koji naked ili chopper do 1000 evra

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

Ja hoću da vozim choppera Hyousong GV 650. Ali prc ne može, nema se love. Tako da taj plan ostavljam za godinu dve dana, međutim šta mi je činiti u međuvremenu? Tražim motorče, naked ili čopera ili nešto između kao što je Yamaha FZX, V Max (to mi je možda i najjače). do 1000 evra, po mogućstvu i manje. Ono što mi je bitno kod motora su udobnost (imam problema sa leđima i ne želim da budem nagnut već da sedim uspravno kao gospodin čovek), dugotrajnost (nem para da se vozikam samo do majstora) i estetika (imam 188 cm i ne bih da izgledam kao vozim BMX). Brzina nije bitna, ai bih voleo da mogu da idem na međugradske relacije. Predlažite, dajte iskustva, šta god, otvoren sam za sve predloge. Japanci, Kinezi, Korejanci, Singapurci, Liliputanci otvoren sam za sve predloge, osim "malo ti je to para ili čekaj sledeću godinu"... Znam da je malo i ne bih da čekam, hoću da se vežbam. Na pamet mi je se padalo : Cagiva Planet, GS500, Virago, Marauder, CB 500 i svašta još nešto ali sve je tu povuci potegni oko cene i udobnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

od svega sto si naveo jedino neces smesno izgledati na CB500 koji ces tesko naci za 1000e bez da odmah moras da upucas jos 200 bar u njega, marauder i virago su knap za do 180cm visine preko tesko, GS500 mozes da nadjes fin za tu kintu, po meni je to jako korektan motor, 2cilindra vazdusno hladjenje mali troskovi odrzavanja, sto se copera tice jedino sprint challenger, on je povelik a i ulazi ti u budzet, tebi kao pocetniku bice dobar prvi motor, ako sam ti ista pomogao eto :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

Svako mišljenje mi znači. Nego kakav je osećaj voziti gs 500, generalno se plašim da neću moći lepo da sedim na nekom golaću, da ću morati da se savijam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Neces se savijati al ce da te ubije promaja pri brzinama vecim od 100km/h.. mene na er5 ubi promaja iako imam vizir.. sledeci motor kupujem sa oklopom..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

Mozda bi mogao u izbor da uvrstis i jamahu Xj600 Diversion, imas ih i u naked verzijama a i one sa oklopima, kao touring il kako vec. Prilicno dobar i pouzdan motor, moj je bio naked, malo trosi, nije nesto skup za odrzavanje, lepo se vozi, nije nesto posebno jak ali 60 KS koliko ima mogu da te voze sa uzivanjem uz minimalnu potrosnju. Ja sam imao jednu do skoro i bio sam extra zadovoljan, prodao sam je za 800e. Pozicija sedenja na njoj je stvarno ok, nikad nisam imao neke bolove u rukama ili ledjima. Vetar bije na svakom golacu, imao vizir ili ne. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Mislim da se Sprint Chelenger savrseno uklapa u tvoj opis. :D
Nisam ga nikad vozio i nesto posebno ineresovao, jer ne prerferiram taj tip motora, ali sam cuo i procitao dosta dobrih utisaka o njemu, i kazu da je velik.
Jeste kinez, ali za te pare moze da se nadje skoro nov, u fabrickom stanju.
Ja sam se tako vodio pri kupovini, i nisam se pokajao. ;)

Ne pratim nesto posebno cene, ali mislim da za te pare tesko mozes naci japanski motor mladji od 15 godina, ili gresim?
E sad ce me neki pokopati pricom da bi pre vozili japanca 90-to godiste nego kineza 2010-to, ali dobro, sve je do stava.
Evo naletih na jedan mozda tebi ineresantan oglas(jeste ti maloo daleko, al dobro, cisto da imas prestavu o cemu ti konkretno pricam):
http://www.polovniautomobili.com/motori/6138112/sprint-chelenger

:zdravo: 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

Chelenger mi izgleda kao lep motorčić i nije mi problem što je kinez jer vozim sprinta (max) 7 godina i imam pozitivna iskustva. Održavanje je prilično jeftino. Međutim pošto bih za sada motorče najviše vozio po grada, a ponekad bih svratio do BG-a msm da mi nije on toliko pametan izbor zato što sam čuo da je malo komplikovan za upravljanje. Mada nisam još seo na motor, možda ću imati drugačije iskustvo ako ga isprobam. Xj mi izgleda kao lep motor, ali nekako naginjem ka GS 500, međutim po svemu sudeći kada skupim lovu za koji mesec pogledam oglase, i ono što mi bude najisplativije uzeću. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2004

Svako mišljenje mi znači. Nego kakav je osećaj voziti gs 500, generalno se plašim da neću moći lepo da sedim na nekom golaću, da ću morati da se savijam.

Osecaj je odlican...jako meko vesanje cini ga ladjom na putevima...Posto kapiram da ti brzina nije bitna,mislim da bi ti GS 500 bio odlican izbor.Jeftin za odrzavanje,opet nije kinez da krene da te zeza posle odredjenog vremena. I koliko god da je star,cena mu nikako ne ide na dole..vrti se tu od 800 evra pa na gore,mada ti je moj savet da te par stotina gore-dole ne vade nista,a razlika moze da bude ogromna,ako je iz domacinske kuce ! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I ja mislim da je gs500e odličan izbor. Vozio sam ga par dana i bas je povozan motor. Svakako to nije motor da ubijaš km na autoputu sa njim. Može bez problema 120 da vozi a da pri tom i tebe ne ubija vetar. Preko toga već je malo neprijatno zbog vetra. Mada ja sam juce prešao 150 km na autoputu sa sličnim pa se može ali ne bih to radio svaki dan nikako.

 

Ja glasam za gs jer je povoljan u nabavci, jeftin za održavanje, i udoban za voziti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

 

covek ima 188 cm visinu izgledace na gs500 ko silja na bmx-u. Malecak je.

Pa i ja sam visok 183,pa mi nista ne fali :takoje:
U pravu je stilgar,sa tom visinom i cb500 i gs500 i er5 sve ih treba obici.. svi su mali.. visok sam 187cm i vozim er5, s tim sto, sto vise km prelazim sve mi se cini da je motor sve manji.. tako da sad jurim da predjem na veci samo zbog gabarita.. Tako da treba voditi racuna o tome posto ce zbog greska pri odabiru kostati,sad moram da prodam moj i kupim veci motor,pogotovo je primetno kada sam sa suvozacicom,nemamo mesta za bocne kofere ili torbe.. tako da pazljivo.. srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 770 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

 

covek ima 188 cm visinu izgledace na gs500 ko silja na bmx-u. Malecak je.

Pa i ja sam visok 183,pa mi nista ne fali  :takoje:

 

;) znas li ti sta je 5 cm vise? pitaj neku drugaricu :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 770 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

 

 

covek ima 188 cm visinu izgledace na gs500 ko silja na bmx-u. Malecak je.

Pa i ja sam visok 183,pa mi nista ne fali :takoje:
U pravu je stilgar,sa tom visinom i cb500 i gs500 i er5 sve ih treba obici.. svi su mali.. visok sam 187cm i vozim er5, s tim sto, sto vise km prelazim sve mi se cini da je motor sve manji.. tako da sad jurim da predjem na veci samo zbog gabarita.. Tako da treba voditi racuna o tome posto ce zbog greska pri odabiru kostati,sad moram da prodam moj i kupim veci motor,pogotovo je primetno kada sam sa suvozacicom,nemamo mesta za bocne kofere ili torbe.. tako da pazljivo.. srecno!

 

isti problem ja sam 190 cm visok, sredio sam er-a ko apoteku, al bi rado na neki enduro, tdm, xt, dominatora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A ja imam nekih 193 i nimalo mi nije smetao gs. A na cb sam proveo cele 4 subote od ujutru do navece i to mi nije smetalo. Vozikam se i po krugu na poslu sa automatikom pa se ne žalim.

Mislim da mu neće smetati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2004

A ja imam nekih 193 i nimalo mi nije smetao gs. A na cb sam proveo cele 4 subote od ujutru do navece i to mi nije smetalo. Vozikam se i po krugu na poslu sa automatikom pa se ne žalim. Mislim da mu neće smetati.

Vidis da ovima koji su nizi od tebe smeta .  :tras2:  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

Pozdrav ljudi, još uvek nisam ništa pazario čak sam i skuter prodao. Nešto sam se zalepio za hyosunga gv 650, želja mi je baš čoper da vozim pa se razmišljam da prodam neki plac, ili da uzmem nekog kineza čopera pa da mi ga neko sredi u mutant bobera sa dva sedišta, ali za sada još uvek vozim četvorotočkaš. Pošto imam ove godine opet problema sa leđima i treba će mi neko vreme da se oporavim, a kupiti motor u avgustu je malo bezveze tako da izgleda da će se čekati sledeća sezona, prikupljati keš i naravno dosta učiti, jer sam bio lik sedi sipaj i vozi. Čitam ovde dosta stvari ali jbg nije to to, ipak je lepše kada ti neko pokaže uživo a niko od ortaka nije zaluđenik za motore kao ja. U svakom slučaju kada stigne prinova ima da se pohvalim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

 

 

A ja imam nekih 193 i nimalo mi nije smetao gs. A na cb sam proveo cele 4 subote od ujutru do navece i to mi nije smetalo. Vozikam se i po krugu na poslu sa automatikom pa se ne žalim. Mislim da mu neće smetati.

Vidis da ovima koji su nizi od tebe smeta . :tras2::P
Ja kad se napijem,meni 4 dana posle ne bude dobro,a moj brat je odvaljen non stop i nista nu ne smeta.. tako da sve ti je to subjektivno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Hyosung je super motor.. lep zvuk,lepo ide,copera nisam vozio al onaj comet je super.. cena,prava sitnica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2004

Pozdrav ljudi, još uvek nisam ništa pazario čak sam i skuter prodao. Nešto sam se zalepio za hyosunga gv 650, želja mi je baš čoper da vozim pa se razmišljam da prodam neki plac, ili da uzmem nekog kineza čopera pa da mi ga neko sredi u mutant bobera sa dva sedišta, ali za sada još uvek vozim četvorotočkaš. Pošto imam ove godine opet problema sa leđima i treba će mi neko vreme da se oporavim, a kupiti motor u avgustu je malo bezveze tako da izgleda da će se čekati sledeća sezona, prikupljati keš i naravno dosta učiti, jer sam bio lik sedi sipaj i vozi. Čitam ovde dosta stvari ali jbg nije to to, ipak je lepše kada ti neko pokaže uživo a niko od ortaka nije zaluđenik za motore kao ja. U svakom slučaju kada stigne prinova ima da se pohvalim.

Druze ,moj ti je savet da plac ne prodajes,jer se to prodaje samo kada ti stvarno hitno treba kes..pre bih ti preporucio,posto imas problema sa ledjima,da preskocis sezonu,skupis jos neku kintu i kupis tamo nov.dec.meseca jer su im cene dosta povoljnije,kada nije sezona.. :) Eto,dzabe ti mi pricamo ovde,ako se tebi svijda coper,onda pazari copera i nema dileme :) Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A ja imam nekih 193 i nimalo mi nije smetao gs. A na cb sam proveo cele 4 subote od ujutru do navece i to mi nije smetalo. Vozikam se i po krugu na poslu sa automatikom pa se ne žalim. Mislim da mu neće smetati.

Vidis da ovima koji su nizi od tebe smeta . :tras2::P

Ja kad se napijem,meni 4 dana posle ne bude dobro,a moj brat je odvaljen non stop i nista nu ne smeta.. tako da sve ti je to subjektivno!

Vidim naravno da njima smeta i bas zato sam i reagovao da ti nije pravilo već više stvar do dotičnog.

 

Ne bi trebao da piješ ako ti toliko škodi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova

Pozdrav svim kolegama. Nije me bilo duže vreme, jer su se preko noći desile neke loše stvari, pa je motor pao u drugi plan. 

 

Kako ne bi otvarao zasebnu temu (i poštedeo moderatore kolutanja očima ;) ) iskoristiću koleginu temu da postavim slično pitanje. Koji naked za prvi motor:

Imam par opcija:

- Honda CB500 1996. godište, 30000km, cena korektna, nema ulaganja

- Suzuki GS500 2004 godište, 17000km, skuplji od honde, zadnja guma treba da se menja. Ostalo korektno. 

- Yamaha YBR250, 2007 godište, 9000km, kupljena nova, izgleda kao da je malopre sišla sa trake, svi računi od održavanja, najskuplja od sve dece. 

 

Ono što me prevashodno interesuje su troškovi održavanja - ne želim da uzmem motor koji će da bude ujed za dušu (i novčanik), a planiram da ga vozim bar dve godine dok ne skupim za nešto novo, bolje, lepše... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
  • Lokacija: Paracin

Ja pricu tek uradjen servis, ulja itd ne bih uzimao u obzir vec bi iso na varijantu motora (cenu) da ja odmah uradim servis i da ne razmisljam, a gume, plocice, lanac, gledaj, agregat slusaj ili povedi majstora. Jedino ako kupujes od poznatog coveka pa ajd da mu poverujes da je to i uradjeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja