Jump to content

Moto Zajednica

Padoh i ja :)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Proslog leta sam kupio Hondu Helix, i sa njom presao finu kilometrazi i imao bas lepu sezonu. Pocetkom oktobra sam motor odvezao kod drugara u selo na 10ak kilometara od Nisa i tamo ga garazirao. Juce bese lepo vreme ali ja i drugar ne stignemo da odemo po motorce. Danas od ranog jutra sam poceo da prepravljam moju garazicu gde mi stoji motor, i celo jutro nesto sve bezveze islo. Reko ajd da odem po motor kad sam zavrsio sve i taman da se malo opustim jednom voznjicom. Medjutim opet sve ide naopako. Vrata od garaze u kojoj stoji motor nece da se otvore. Posle pola sata opravljanja jedva ih otvorimo posto je jezicak zaglavio. Isteram motor, upalim ga i odma osmeh na licu :) Podjemo polako ka Nisu i na izlazu iz sela pri brzini od 30-40 km/h prokliza mi zadnji tocak. I dalje mi nije jasno kako jer je put cist, guma prosle godine stavljena nova ( dunlop scootsmart) koja neverovatno dobro drzi. Kako mi je motor proklizao i pobego na levu stranu ja direktno dupetom padnem na asfalt, malo vise na desnu stranu. Klizao sam mozda dva metra u tom sedecem polozaju. Nigde ni ogrebotine, odeca kao da i nije bilo pada ali desna noga otisla u stranu. Posto dam vec ranije krsio ruke odma mi bilo jasno da je i noga polomljena. Hitna je stigla relativno brzo i posle slikanja u klinickom odma na ortopediju. Pukla je butna kost i to blizu kuka. I eto tako vam ja sada pisem sa ortopedije iz sobe broj 9 :) Nemam velike bolove ali se i dalje nerviram sto sam pao tako glupo i takvom malom brzinom a napravio takav prelom.

Oprez za volanom, jos uvek je hladno, hladan asfalt i hladna guma nece nikako zajedno.

P.S. Kako mi je policajka rekla po njenom saznanju otvorio sam sezonu padova u Nisu, nadam se samo da cu biti prvi i ujedno poslednji kojem ce se to desiti u ovoj sezoni. Pozdrav svima :)

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1466 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Umrtvljeni refleksi, hladan asfalt uprkos zubatom Suncu, mali tockovi na skutu su recept za los pocetak sezone. Ja vozikam motorce cele zime po malo, pa jos uvek hvatam sebe kako ponekad zabagujem sa reakcijom...

U svakom slucaju, zelim ti brz oporavak, i da u pravoj sezoni ponovo budes na tockovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Uf nezgodan prelom.

Da nisi naisao na neku neravninu?Ja sam pre neku godinu bio u kolima iza coveka na nekom coperu,brzina smesna a covek naisao na spoj asfalta.krpez nejednake visine i iz cista mira se prosu po putu,proklizao zadnji tocak i to po toplom vremenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Crveni Krst

Kolega brz oporavak, a početak i kraj sezone pogotovo poguban za vozače dvotočkaša, višak koncentracije i opreznosti nije na odmet na hladnom asfaltu sa hladnim gumama još kad dodamo nanaviknute vozače automobila na dvotočkaše u saobraćaju.... Sad kakoje tako je dobro je da nije gore odamraj ostalo će se zalepi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Uh boga mu,bas nezgodno.Pij sto vise mlecnih proizvoda,mleko,jogurt,vitamin D,sve to jaca kosti i ubrzava opravakBrz oporavak ti zelim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Teške povrede se vrlo često dešavaju u naoko  bezopasnim i bezazlenim situacijama (jer se čovek u opasnim situacijama više pazi). U konkretnom slučaju verovatno hladan asfalt, malo prašine (peska ili rizle), tvrde gume, .... . A inače je, po mom uverenju (i iskustvu) skuter sprava koja obožava da gotovo bez ikakvog razloga i bez najave otklizne (kod mene je to bilo uglavnom prednjim točkom). Želim ti brz i potpun oporavak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Baotian speedy 49ccm, Yamaha Majesty 250, Elektro skuter made in China, eletricni trotinet, Suzuki VL800, Capriolo mountbike

Srecan oporavak kolega!!!

I ja ga overi pre neki dan, ali sam bolje prosao.

 

Savet za sve u vezi ovih ranoprolecnih vozni: ( ti i ja sad znamo :( )

1. Asfalt je jos uvek hladan, i vreme je za zimske gume. Letnje gume slabije koce i proklizavaju na nizim teperaturama.

2. Prasina i rizla koja se talozila celu zimu, nije siprana smrkovima, ili jednom dobrom kisom. Moze se proklizati.

3. Brzina je uzrok svih zajeba!!!! POLAKO!!! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Drugari polako se oporavljam. Juce je bila operacija, sve je dobro proslo. Sad jos par dana bi trebalo da budem u bolnici pa posle lagani oporavak kuci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8N

Svaka čast majstore kao i svi želim ti brz oporavak usput dao si jedan vrlo koristan savet nama koji volimo da ga isteramo i u hladne dane „Hladan asflalt i hladne gume nikako ne idu zajedno”.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: SLO
  • Motocikl: BMW R850R

I ja želim što brži oporavak i jedno upozorenje - obavezno provjeriti tlak u gumama! I meni je jednom otišao zadnji kraj, na oko bez razloga. Ali sam kasnije ustanovio da je zadnja guma bila samo na 1,2 bara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8N

Meni se to desilo letos na moru kad sam rentirao skuter, reko aj necu da se ukljucujem bespotrebno kad sam procitao kako je covek prosao pretpostavio sam da je to bilo u pitanju. Naime peo sam se sa sporednog puta na asfaltni kao na blazi trotoar kad zanese malo u stranu ja mahinalno pogledam zadnju gumu, a ona se skroz uvila (slab pritisak). Motorce je islo extra 125-tica, gazio sam je i do stotke ali posle toga samo polako (mogu da zamislim kakve bi posledice bile da sam morao da preduzmem neki zesci manevar).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja